Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צילום רכבים ושימוש בתמונות - לשון החוק?

niv_lavi
שימו לב! השרשור הזה בן 2438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה כתוב בחוק היבש לגבי צילום רכבים ושימוש / פרסום התמונות.

האם זה לגיטימי לפרסם את מספר הרכב?

נא להתייחס ללשון החוק בלבד ולא לסוגיות של מוסר, גנבות ומה רצוי.

ניב

עריכה: להעביר לפורום משפטי. בטעות פורסם פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי, כל עוד הצילום נעשה במרחב הציבורי, צלם ופרסם כמה ומה שבא לך כל עוד לא נעשה שימוש מסחרי או אחר בתמונה.

מה זה "שימוש מסחרי או אחר"? למיטב ידיעתי, החוק אוסר על צילום של דבר אחד במרחב הציבורי - קטינים ללא אישור ההורים. קיים גם איסור על צילום ב/של/ליד מתקנים ביטחוניים. מכוניות, בניינים, כל דבר אחר, צלם מה שאתה רוצה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "שימוש מסחרי או אחר"? למיטב ידיעתי, החוק אוסר על צילום של דבר אחד במרחב הציבורי - קטינים ללא אישור ההורים.

אין חוק כזה.

יש את חוק הגנת הפרטיות.

אסור לצלם אדם "ברשות היחיד" ואסור לפרסם צילום של אדם שמבזה אותו, ואסור לעשות רווח משימוש בצילום של אדם ללא רשותו.

"רשות היחיד" זהו מושג אמורפי שאומר, בערך, מקום ו/או מצב בו סביר לאדם לצפות לפרטיות.

כן, אין הגדרה מדוייקת מזה בחוק, זה תלוי בשופט, ובכמה תקדימים מועטים בהם שופטים ניסו להגדיר מהי "רשות היחיד".

לגבי רכבים, אין הגבלה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך לחפש בגוגל "צילום קטינים". אם יקחו אותי שוטרים תבואו להסביר להם ש-It's not what it looks like.

עריכה: כרגיל, פלאולאו צודק. מה שאני זכרתי היה החוק האמריקאי, שבפירוש אוסר צילום קטינים ללא אישור מפורש.

בחוק הישראלי לא הצלחתי למצוא משהו יותר ספציפי ממה שבמביקו כתב.

מכוניות, שוב, בכלל לא מוזכרות בשום מקום, אז צלם חופשי. א-ב-ל, קח בחשבון שאתה עדיין יכול לקבל אגרוף. כי "האלו האלו! זה האוטו שלי מה ת'עושה האלווווו!!!!".

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו, כשהייתי מעלה תמונות ממפגשי מועדון החמש לפורום אספנות, תקפו אותי על כך שאני לא מטשטש מספרי רישוי.

מילא שאין שום מגבלה חוקית לפרסם תמונות כאלו (כמו שאכן הובהר פה בנ"ל, ואני ביררתי את זה לפני שנים),

מילא שהמפגשים נערכים במקומות ציבוריים,

מילא שהאחריות להסתיר מספרים היא של בעלי הרכבים ועדיף להם עצמם שלא יסמכו על רצונו הטוב של צלם כזה או אחר (ואכן חלקם היו חכמים מספיק בשביל להסתיר לוחיות בעצמם),

ומילא שכל זב חוטם עם אייפון היה מצלם ומעלה במקום את התמונות לפייסבוק מבלי לספור את אותם בעלי רכבים,

אבל כשראו אותי מצלם, זה לא הפריע להם לשאול איפה התמונות יתפרסמו ועל הדרך להתריע בי שאמחק מספרים. אתם גם רוצים תמונות וגם רוצים שאטרח לעשות את מה שהוא אחריות שלכם, לא לומר אינטרס שלכם?

אז עכשיו אין צילומים, אין פרסום תמונות, ובפורום אספנות בשרשורי השקות תמיד תישאר השאלה "יש תמונות מהאירוע?" תלויה באוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר כל עוד צולם במרחב הציבורי אף אחד לא יכול לבקש שום דבר, מי שלא טוב לו במפגש יכול להסתיר מספר כשהרכב בעמידה.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו, כשהייתי מעלה תמונות ממפגשי מועדון החמש לפורום אספנות, תקפו אותי על כך שאני לא מטשטש מספרי רישוי.

תמיד עניין אותי מה כ"כ חשוב אם כן מפורסם או לא מפורסם מספר הרכב לצורך תמונה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד עניין אותי מה כ"כ חשוב אם כן מפורסם או לא מפורסם מספר הרכב לצורך תמונה כזו.

למנוע סימון וגניבה של הרכב.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...