Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן חלש ביונדאי i10 ידני, מנוע 1L

ari-220
שימו לב! השרשור הזה בן 2361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

חיפשתי התכתבויות בנושא, ומצאתי כמה שמציינו בכללי שהמזגן ברכב הזה חלש, אך לא מצאתי דיון ראשי בנושא.

לכן יש לי כמה שאלתו לפני שאפנה למוסך:

1. במידה והרכב היה בשמש (אוגוסט קצת חם..) לוקח למזגן 10 דקות עד שהוא מתחיל לפעול היטב, בדרך כלל זה כשמגיעים לנסיעה בין עירונית.

2. לאחר שנסעתי והמזגן עבד היטב, בעת עמידה בצומת, המזגן כמעט ומפסיק לקרר מוציא אויר קריר במקרה הטוב.

3. נסיעה עירונית עם צמתים= סיוט הרכב לא מתקרר

נשמע לכם שהמזגן עובד באופן תקין?

יש טעם לגשת למוסך לבדיקה של המזגן?

תודה, אריאל

*מלבד זה הרכב עובד נהדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב זה ולמיטב זכרוני גם באחותו הקיה פיקנטו המדחס מתנתק בהאצה בשל היותו של המנוע קטן וצנום. בטורים גבוהים וקבועים הקירור יתבצע בצורה הטובה ביותר. המדחס עובד בתפוקה נמוכה בעמידה בסל"ד סרק. הרכב יתקרר טוב בצורה הבאה, פתיחת כל החלונות, מזגן על הקור הגבוה ביותר והמפוח על מהירות מקסימלית, סירקולציה על מצב חיצוני, לאחר כ-5 עד 7 דקות סגירת החלונות והעברת סירקולציה למצב פנימי.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות,

כל שנאמר ידוע ולאם אינני טועה תקף לגבי כל רכב.

האם נשמע שהמזגן עובד באופן לא תקין, ויש טעם לגשת למוסך? או שאלו היכולות של המזגן ברכב הנ"ל.

חם לי!:onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהמאוורר של המזגן לא עובד.תבדוק את זה

Sent from my iPhone using Tapatalk

לרכבים בסגמנט הזה בדרך כלל קיים מאוורר בודד המשותף לרדיאטור ולמעבה, אם המאוורר לא היה עובד טמפ' נוזל הקירור הייתה עולה ומנורת התראה על חום מנוע גבוה הייתה נדלקת וכמובן גם המזגן היה מפסיק לעבוד בכלל לכן אני פוסל את שכתבת :roll:

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

חיפשתי התכתבויות בנושא, ומצאתי כמה שמציינו בכללי שהמזגן ברכב הזה חלש, אך לא מצאתי דיון ראשי בנושא.

לכן יש לי כמה שאלתו לפני שאפנה למוסך:

1. במידה והרכב היה בשמש (אוגוסט קצת חם..) לוקח למזגן 10 דקות עד שהוא מתחיל לפעול היטב, בדרך כלל זה כשמגיעים לנסיעה בין עירונית.

נסה ליישם את ההמלצות לשימוש יעיל במזגן כפי שנכתבו באשכול.

2. לאחר שנסעתי והמזגן עבד היטב, בעת עמידה בצומת, המזגן כמעט ומפסיק לקרר מוציא אויר קריר במקרה הטוב. - יש לבדוק שסל"ד הסרק עולה בזמן עמידה ועבודת המזגן.

3. נסיעה עירונית עם צמתים= סיוט הרכב לא מתקרר

נשמע לכם שהמזגן עובד באופן תקין?

יש טעם לגשת למוסך לבדיקה של המזגן?

תודה, אריאל

*מלבד זה הרכב עובד נהדר.

במידה ואצלך קיימת מערכת בקרת אקלים אוטומטית ניתן לבצע איבחון ראשוני ובסיסי של מערכת הבקרה והחיישנים השונים בעזרת פנל הבקרה של מערכת המיזוג ללא עזרה של בעל מקצוע.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

היי,

עברו כבר חודשיים אך עדיין לא הספקתי לספר כיצד פתרנו את הבעיה.

לבסוף החלטנו לקפוץ למוסך שיסתכלו על המזגן. במוסך אמרו שהבעיה היא שחסרון קטן בגז מזגנים. הרכב חזר מהמוסך והייתי סקפתי מאד לגבי המזגן... באופן מפתיע תפקוד המזגן השתפר מאוד, וכעט אפשר לחיות עם הקיץ הישראלי בשלום יחסי .

מסקנה- שווה לקפוץ למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגן של ה i10 1.0 אכן על הפנים, או שבאופן תמוה אותה התקלה המתוארת כאן הייתה גם ברכב בו נהגתי.

המדחס אכן מתנתק לעיתים קרובות ובנסיעה עירונית בימים חמים הוא מתקשה לשמור על קירור מספק בתא הנוסעים. קשה לי להאמין שהיה חסר גז ברכב הנ"ל, הוא היה חדש לגמריי עם כמה אלפי קילומטרים בודדים על השעון.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגן של ה i10 1.0 אכן על הפנים, או שבאופן תמוה אותה התקלה המתוארת כאן הייתה גם ברכב בו נהגתי.

המדחס אכן מתנתק לעיתים קרובות ובנסיעה עירונית בימים חמים הוא מתקשה לשמור על קירור מספק בתא הנוסעים. קשה לי להאמין שהיה חסר גז ברכב הנ"ל, הוא היה חדש לגמריי עם כמה אלפי קילומטרים בודדים על השעון.

בפיקנטו אין ניתוק מזגן בעומס.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...