Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בשוויץ נהג כשוויצרי - החוויה של שבועיים נהיגה בשוויץ

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 2431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין מה להתלונן על התראות הוויז על מצלמות, תוציאו את המבט מהמסך ותסתכלו על הכביש, לכל מצלמות המהירות יש שלט התראה גדול, מאיר עיניים ומקוקוו מסביב בצהוב שחור, כ 100 מטר לפני המצלמה, אי אפשר באמת לפספס את זה.

כנ"ל לגבי עניין המסלולים הנכונים "כפי שמוצגים בווייז". עזבו את המסך, השילוט משובח.

אני חטפתי צילום באוטוסטרדה באמצע הלילה, למרבה האימה (כן, אימה), המצלמה היא קופסה בגובה הכביש ומצלמת קדימה ולא מאחור, חטפתי פלאש לפנים באיזה 160 קמ"ש. חוויה ממש לא סימפטית.

האוטוסטרדות מסביב לציריך, באמת תעלומה מבחינתי, כבר מעל 20 שנה כל הזמן בונים אותן.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני ברגעים אלה כותב מגרמניה, הוויז פה מתריע על מצלמות מהירות.

אבל על חלק מהן הוא מתריע בקול, ועל חלק מהן רק במסך.

ובהרבה מאוד כבישים שיש בנם שלטי הגבלת מהירות, הוויז לא יודע מה המהירות המותרת.

אבל האווירה פה שונה לגמרי, בכביש בו מותר 70 כולם נוסעים 100-110 בלי שום דאגה.

אין לי מושג איפה אתה בגרמניה אבל לפחות איפה שאני הייתי השבוע זה לא המצב.

כאשר יש הגבלת מהירות אף אחד לא עובר אותה, אם זה 30 בתוך ישובים, או 50, 60, 70, אף פעם לא יצא לי לראות מישהו שנוסע מהר יותר..

אם כבר אז הם נוהגים כמו פוצים, לא עוקפים רכבים שמזדחלים ב-60 באזור של 100 גם כשאפשר (באזור היער השחור).

ומה שבאמת מגוחך זה שמתוך הקפדה על אי עקיפה מימין יוצא שהם מזדחלים בשיירה במסלול השמאלי כי בעוד 100-200 מטר יש משאית שכולם מתכננים לעקוף.

בקיצור נהיגה של יקים.

עכשיו אני באוסטריה וכאן כבר יותר זורמים...

אגב מהחוויה שלי בשוויץ (עם קרוואן ענק, ביחס לאירופאים כמובן) הכבישים שם צרים מאוד, ללא שוליים ועם יציאות אין סוף.

בכמה ימים הראשונים היה דיי מלחיץ עד שהתרגלתי לעצום עיניים כשמשאית באה ממול בתוך מנהרה צרה אי שם בכביש נידח בהרים.. ;)

הכבישים במעברי האלפים לכיוון איטליה היו סופר צרים וללא מעקה בטיחות, ועם מהירות מותרת שאין סיכוי להתקרב אליה עם קרוואן (ולא בטוח שגם עם רכב רגיל..)

המעבר לאלפים האיטלקים לא היה יכול להיות יותר חד, עם כבישים רחבים בעלי שוליים ומעקות בטיחות, בהם ניתן לנסוע גם 120 אך הגבלת מהירות של 70-80...

אגב כאחד שנוסע המון באירופה בינתיים הכי התחברתי לנהיגה באיטליה (ויכול להיות שאני משוחד כי התגוררתי שם שנה).

לדעתי הם הכי זורמים ואני יכול לנסוע שם בביטחון גמור בכל חור (כן כן, אפילו בדרום עם זקנות בעוקפות כמו משוגעות על פס לבן מול משאית, דיי משעשע האמת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי בקושי יש מושג איפה אני :roll:

עיר בשם GUTERSLOH. מקום נידח למדי וממש לא באיזור היער השחור. הדבר הכי טוב בעיר הזאת זה שיש כביש שאם נוסעים עליו שלוש שעות אז מגיעים לאמסטרדם:scatter:

באגירה, כל הכבוד על ההתמצאות שלך במדינה זרה עם כבישים חדשים שמעולם לא ראית, בשילוב עם כל הטראמים ונהגי האופניים שאתה לא רגיל אליהם, ורכב שהרגע יצאת איתו משדה התעופה ואתה עדיין לומד אותו.

לי אין את היכולת הזאת. ואפילו לקרוא את השילוט שלהם מסובך לי, גם כי ביום הראשון והשני עדיין אין לי מושג ש- AUSFAHRT זה יציאה, גם כי המילים ארוכות בהגזמה עם יותר מידי אותיות אהו"י (ומה הקטע לכתוב את המילה רחוב במחובר לשם הרחוב?), וגם כי אתה לא באמת יכול לצפות ממני להבין איך מגיעים מהמיקום שלי בציריך לכתובת בעיר וולקטסוויל בלי לעשות הכנות רציניות מראש.

ותכל'ס, העיסוק המתמיד לא לעבור את המהירות המותרת יוצר יותר נזק מתועלת. כי הראש שלי לא היה בפלאפון במהלך כל הנסיעה אלא בספידומטר.

האם זה באמת כזה הרבה לבקש בימינו שתוכנת הניווט פשוט תעבוד כמו שאני רגיל להשתמש בה בכל מדינה אחרת בעולם?

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשוייץ מצלמות המהירות צפופות הרבה יותר ורבות מהן מוסוות כמו מטען צד של חיזבאללה. נחשבות יותר למקור הכנסה לממשלה מאשר לכלי למניעת תאונות. מצד שני, גם הרבה מאד מצלמות רמזור.

להזכירכם - מולטנובה חברה שויצאית (וגאטסו הולנדית, וגם הולנד מרושתת היטב במצלמות וההקפדה על מהירות דקדקנית אפילו יותר מאשר בשוייץ).

לגבי הנהיגה בגרמניה - מניסיוני מקפידים על המהירות המותרת ועוד יותר על ההצמדות לימין, ממש חותכים אותך בסוף עקיפה כדי לא להשאר באמצעי (ואנימדבר על אוטובאהנים רחבים). עד שזה מגיע לעקיפה של משאיות, אז פתאום שתימשאיות עם מרווח של 400 מ' ביניהם בימני הופכות ל"שיירה" ונשארים באמצעי. מבחינת עקיפות מסוכנות - מעטות, אבל ספגתי גם כאלה בכבישים מפותלים, כנראה מקומיים שמכירים כל אבן ונוהגים ב-BMW מהדגמים היותר זריזים.

לגבי טיב הכבישים - בד"כ באירופה, לפחות המערבית, הריבוד טוב (פחות בצרפת), אבל שוליים הם דבר ששמור לכבישים מהירים. בכבישים הרגילים הגלגלים הימניים מלחכים את העשב שבשוליים, ולא משנה אם מדובר בגרמניה, פינלנד או ספרד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי בקושי יש מושג איפה אני :roll:

עיר בשם GUTERSLOH. מקום נידח למדי וממש לא באיזור היער השחור. הדבר הכי טוב בעיר הזאת זה שיש כביש שאם נוסעים עליו שלוש שעות אז מגיעים לאמסטרדם:scatter:

באגירה, כל הכבוד על ההתמצאות שלך במדינה זרה עם כבישים חדשים שמעולם לא ראית, בשילוב עם כל הטראמים ונהגי האופניים שאתה לא רגיל אליהם, ורכב שהרגע יצאת איתו משדה התעופה ואתה עדיין לומד אותו.

לי אין את היכולת הזאת. ואפילו לקרוא את השילוט שלהם מסובך לי, גם כי ביום הראשון והשני עדיין אין לי מושג ש- AUSFAHRT זה יציאה, גם כי המילים ארוכות בהגזמה עם יותר מידי אותיות אהו"י (ומה הקטע לכתוב את המילה רחוב במחובר לשם הרחוב?), וגם כי אתה לא באמת יכול לצפות ממני להבין איך מגיעים מהמיקום שלי בציריך לכתובת בעיר וולקטסוויל בלי לעשות הכנות רציניות מראש.

ותכל'ס, העיסוק המתמיד לא לעבור את המהירות המותרת יוצר יותר נזק מתועלת. כי הראש שלי לא היה בפלאפון במהלך כל הנסיעה אלא בספידומטר.

האם זה באמת כזה הרבה לבקש בימינו שתוכנת הניווט פשוט תעבוד כמו שאני רגיל להשתמש בה בכל מדינה אחרת בעולם?

ללא ספק השמות רחובות מצחיקים - שבאתי בפעם הראשונה שנחתתי בציריך להקליד את השם של הרחוב בו נמצא המלון ברגע שראינו את השם של הרחוב נקרענו מצחוק מהשם תוך כדי ההלם מכמות האותיות וכמובן החתימה האגדית במילה שטראסה בסוף.

גם שהgps המובנה ברכב שהיה באנגלית היה מקריא את השמות של הרחובות זה היה קומי ופשוט נשמע משהו-בגיבריש-שטראסה.

אוספרט למדתי כבר בשדה״ת שזה אומר יציאה לפי החץ(עזוב שמשום מה במלון למרות שהיה בברן הגרמנית פתאום היה לי sortie), רוב השלטים הם סימנים ולא מילים אז לא הייתה באמת בעיה להסתדר - כמו שאמרתי הסימנים יחסית ברורים אבל עדיין הבליל של האובייקטים,הנתיבים והרמזורים גורם לך להתאמץ על אחת כמה וכמה ביחס לכביש שאתה בארץ בתוך הבליל תנועה המאוד מסודר הזה - ויצא לי לנהוג כבר בקפריסין,בריטניה,צרפת ואיטליה.

אם יש לך gps במערכת ברכב תנטוש את הנייד ותשתמש בו - הוא הרבה יותר טוב מאשר הטלפון במדינות האלה ומקרין לך בצורה ברורה את הנתיבים שאתה צריך להיצמד אליהם.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרמניה זאת מדינה עצומה, אני בטוח שיש הבדלים בתרבויות הנהיגה כפי שיש הבדל בין בווארי לגרמני מהמזרח, סתם לדוגמה.

מהחווייה שלי, הנהגים מקפידים שם מאוד על הגבלות מהירות באזור עירוני או מיושב, אבל כשאין נפש חיה בסביבה, אין הקפדה אחידה על המהירות ויש סבתות מקומיות שטסות גם ב-30 מעל למותר בכבישים מפותלים.

משהו שקצת הפתיע אותי אבל מתרגלים אליו מהר - הגרמנים יוצאים וחוזרים מעקיפות בחדות, ההפך המוחלט מהגלישה האיטית לנתיב שמקובלת בארץ. לא יודע אם זה טוב או לא, זה פשוט ככה. עם איתות ושמירת מרחק זה לא מהווה בעיה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו שקצת הפתיע אותי אבל מתרגלים אליו מהר - הגרמנים יוצאים וחוזרים מעקיפות בחדות, ההפך המוחלט מהגלישה האיטית לנתיב שמקובלת בארץ. לא יודע אם זה טוב או לא, זה פשוט ככה. עם איתות ושמירת מרחק זה לא מהווה בעיה.

זה מעולה ונכון לגמריי, גם אני שמתי לב ובהתחלה הופתעתי ואחר כך ראיתי כמה זה יעיל, כשאתה מאותת למעבר נתיב בכביש מהיר זה אומר שכבר הסתכלת, ראית שהנתיב פנוי לחלוטין ואתה מיד עובר נתיב.

מצד שני, הם לפעמים משתלבים שאתה קרוב אליהם מאחור . לא ברמה של בלימה חזקה ,אלא ברמה של הורדת הרגל מהגז / בלימה קלה

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הם יודעים שכמה שהם לא יהיו מהירים, התעכבות בשמאלי ומהר מאוד, הטייס התורן יתחיל להבהב להם כבר כשהוא חצי ק"מ מאחוריהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מעולה ונכון לגמריי, גם אני שמתי לב ובהתחלה הופתעתי ואחר כך ראיתי כמה זה יעיל, כשאתה מאותת למעבר נתיב בכביש מהיר זה אומר שכבר הסתכלת, ראית שהנתיב פנוי לחלוטין ואתה מיד עובר נתיב.

מצד שני, הם לפעמים משתלבים שאתה קרוב אליהם מאחור . לא ברמה של בלימה חזקה ,אלא ברמה של הורדת הרגל מהגז / בלימה קלה

לא, זה לא טוב בכלל.

ככל שמעבר הנתיב מתבצע בזווית יותר קהה - כך יותר טוב. אולי בחזרה ימינה אפשר להיות זריזים יותר, אבל בוודאי שלא כדאי לעבור נתיב בבת אחת.

וכמובן שמעבר הנתיב צריך להתבצע רק לאחר שפתחת רווח סביר על הנהג הנעקף.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, יש לגרמנים הרבה מה ללמוד מאיתנו ואולי יצליחו להגיע לשיעור תאונות הדרכים וההרוגים שלנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגרמנים נטיה למעבר נתיבים חד מאד, הרבה פעמים בלי התחשבות ברכב הסמוך. זה קורה בחזרה מעקיפה, בכניסה מנתיבי האצה וכדומה. ויודעים יפה לבצע עקיפות אגרסיביות אפילו על קו הפרדה. אבל הם לעולם לא יצפרו או יהבהבו באורות הגבוהים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקיפה על קו לבן רצוף לא ראיתי מעולם בגרמניה אבל דבר אחד חשוב לציין הוא שכל מערב אירופה עוברת מזה מספר שנים גלי הגירה אדירים של אנשים שנו... איך נגיד, באים ממקומות שתרבות מוטורית כלל לא קיימת וזה בהחלט משפיע על המדינה, החברה והתרבות המוטורית.

בציריך עד לפני כמה שנים בודדות לא נתקלתי מעולם בתופעה שאתה מגיע למעבר חציה (כהולך רגל) ולא עוצרים לך מייד ללא שום יוצאי דופן.

היום זה כבר ממש לא ככה.

כשזה לא קורה, אתה תמיד רואה שמדובר בנהג עם חזות מזרח תיכונית/אפריקאית.

בנסיעה האחרונה שלי גם שמתי לב לריבוי צפצופים (שפעם היית יכול לנסוע חודש בכביש ולא לשמוע אחד), גם במקרים אלה, מדובר באותו סוג נהגים מהגרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, יש לגרמנים הרבה מה ללמוד מאיתנו ואולי יצליחו להגיע לשיעור תאונות הדרכים וההרוגים שלנו...

יש (מעט) יותר תמותה בדרכים בגרמניה מאשר בישראל.

גם במדדים אחרים של קטל בדרכים הם לא רחוקים מישראל, ונמצאים בעקביות במקום לא מחמיא במיוחד בין המדינות הצפון אירופיות.

זה שחווית הנהיגה היא נעימה יותר ותרבותית, לא בהכרח אומר שהבטיחות בדרכים יותר טובה.

באותה צורה, זה שאתה או אני לא רואים עבירות תנועה מסוימות מתרחשות במדינות הללו, זה לא באמת מעיד על התדירות שלהן מבחינה סטטיסטית. כל עבירות התנועה השכיחות (וזה כולל חציית פס רצוף או אי-מתן זכות קדימה להולך רגל) מתרחשות בכל מקום בעולם.

סדנא דארעא חד הוא. לטעון אחרת זה לעשות רומנטיזציה לנהיגה בכבישי אירופה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

במספר ההרוגים בתאונות אנחנו במקום טוב באמצע בעולם המערבי, למרות שכל הזמן מפמפמים לנו כמה שהמצב פה גרוע

ואם תוריד את מספר הילדים שנדרסים ברברס ליד הבית במגזר מסוים, ואת מספר האופנוענים שמתרסקים באותו מגזר בלי רשיון (תופעה שקיימת באחוזים יותר נמוכים באירופה) תגלה שמצבנו יחסית לעולם- טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, סטטיסטית המצב בישראל בכלל לא רע.

אבל להגיד שהקטל בדרכים בישראל הוא טוב יחסית לשאר העולם המערבי וזהו, זה כמו להגיד שהתמותה במזרח התיכון במוות השחור במאה ה-14 היתה טובה ביחס לאירופה.

נכון להיום, קטל בדרכים הוא מכה עולמית, וגם המדינות שמצבן שפיר בעניין עדיין צריכות לעשות הרבה כדי לצמצם אותו עוד יותר.

אגב, לכל מדינה שנייה יש אוכלוסיות יותר פגיעות וסוגי התנגשויות שיותר נפוצים. בחלקים גדולים בארצות הברית למשל יש מכה של נסיעה ללא חגורות. ללא מעט ממדינות אירופה יש בעיה של נהיגה בגילופין גדולה בכמה סדרי גודל מזו שכאן, כך שהגורמים שציינת מתקזזים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...