Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בשוויץ נהג כשוויצרי - החוויה של שבועיים נהיגה בשוויץ

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 2437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

:scatter:

באגירה, כל הכבוד על ההתמצאות שלך במדינה זרה עם כבישים חדשים שמעולם לא ראית, בשילוב עם כל הטראמים ונהגי האופניים שאתה לא רגיל אליהם, ורכב שהרגע יצאת איתו משדה התעופה ואתה עדיין לומד אותו.

לי אין את היכולת הזאת

אתה ער לעובדה שעד לפני כמה שנים בודדות היינו מגיעים למקום שמעולם לא היינו בו, לא דוברים את השפה, נוהגים ברכב שמעולם לא נהגנו בו ורחמנא ליצלן, מנווטים עם מפה על הבירכיים?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ער ומודע, אבל זה לא כל כך מטריד אותי, כמו שאותך בטח לא מטריד כמה היה קשה להדליק אש לפני המצאת הגפרור.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר איתך על 2011 ואתה עונה לי ב 1855?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם שהgps המובנה ברכב שהיה באנגלית היה מקריא את השמות של הרחובות זה היה קומי ופשוט נשמע משהו-בגיבריש-שטראסה.

חכה שתיסע לאירלנד ותשמע turn left to Haha בהתחלה חשבתי שהתוכנה מקולקלת.

אני מדבר איתך על 2011 ואתה עונה לי ב 1855?

מבחינתו זה אותו דבר וב2009 נסענו בדיליז'נסים

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד היום כשאני לוחץ על הברקס נפלט לי באופן אוטומטי הויסה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי למה הטכנולוגיה הזו הוטמעה אצלך רק ב2011. בשנה זו ההורים שלי קנו רנו פלואנס מאובזרת במערכת מולטימדיה עם IGO.

עוד לפני זה אני זוכר את הנוקיה X6 שלי עם וויז, ואני זוכר את הגרסאות הראשונות של וויז במכשירי נוקיה ישנים יותר, מהתקופה שהייתה נקראית my wayz (לא מוצא לכך סימוכין, אבל אני ממש זוכר שזה היה השם)

אני מחזיק ברישיון נהיגה משנת 2005 ומעולם לא ניווטתי עם מפה על הברכיים. אז זה לא באמת משנה לי מתי בדיוק עשו את זה. יש לרשותי כלי אחר שלמדתי להשתמש בו.

ויותר מזה, כשאני יוצא למשימה בחו"ל אני מגיע בידיעה שזה כלי הניווט שלי. אם הייתי יודע אחרת, כנראה שהייתי דואג להצטייד במפה ולתכנן את המסלול שלי מראש.

הבדיחות שלך על הסוס והגפרורים רק תומכות במה שאני אומר. אלה קרו לפני שידעת אחרת, אז זה מובן מאליו מבחינתך ואתה מרשה לעצמך להתבדח.

אז אפשר להפסיק עם ההתפזמות, וגם אפשר לקחת בפרופורציה. לא הלכתי לאיבוד, סה"כ לקחתי כמה פניות לא נכונות שעלו לי בחמש דקות נוספות בנסיעה, וביום השני כבר ידעתי לא להקשיב לוויז במיקומים הספציפיים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ער לעובדה שעד לפני כמה שנים בודדות היינו מגיעים למקום שמעולם לא היינו בו, לא דוברים את השפה, נוהגים ברכב שמעולם לא נהגנו בו ורחמנא ליצלן, מנווטים עם מפה על הבירכיים?

כדאי איזה יום לפתוח דיון נפרד על "נהיגת וויז" ועד כמה עזרי הניווט האלה מנוונים את יכולת ההתמצאות הטבעית שלנו. (ואני ממש לא טכנופוב, דווקא די early adopter, רק שאני לא יכול להתעלם מהצדדים השליליים של כל זה.)

אני זוכר שלפני חמש-שש שנים, טרם הסמארטפון הראשון שלי, עוד הייתי מדפיס מפות מגוגל כדי להגיע לכל מיני מקומות.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכף יבוא מישהו שיגיד שלהדפיס מפות מגוגל זה גם פינוק שלא היה בדורו.

תסתכלו קדימה, לא אחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עד לפני שנים בודדות הייתי מצייר מפות לאישתי איך להגיע ליעד :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקוח שלי יצא לדרך מצויד במיצובישי L200 ועגלה שעליה יגואר אי טייפ s1 fhc IMG_1660.jpgמהעיר לידס אנגליה בדרכו לטרונדהיים נורבגיה בעזרת מפה, ומחברת בכתב ידו עם סיפור דרך.

הוא מחזיק אצלי בשיא כרגע של - האיש שנסע הכי רחוק עם מפה בשנים שבהן יש אופצית ניווט לוויני.

ללא סאט-נאב לרפואה אבל כן עם מכשיר טלפון נייד של חברה לא מוכרת עם כפתורים בישביל מספרים.

הוא אגב היה שר הנפט והאנרגיה של נורבגיה בין סוף שנות השמונים עד לתחילת שנות התשעים.

זאת כמובן סתם אנקדוטה, ואני מאוד מתחבר למה שכתב הבחור, בתשובה לבאגירה (איש מפה) הוא משתמש בטכנולוגיה הקיימת לרשותו, במרחב הרלבנטי לחייו. סיפורי מפות, מעניין בערך כמו ניווט בים בעזרת כוכבים, ושימושי כמו יכולת כיוון שסתומים בעת טיפול בג׳וליה החדשה.

אנחנו, אלו שהופכים לאט לאט להיות פחות ופחות קהל היעד של מפרסמי המוצרים, את הרלבנטיות לאחרים לא נמצא בסיפורי מורשת על יכולותינו המיוחדות לצוד כשדינוזארים נעו עפ כדור הארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהבנאדם אולד סקול עד הסוף.

בינינו, אני חושב שלהגיע מלידס לטרונדהיים עם מפת נייר זה קל יחסית, הבעיה הגדולה היא סתם למצוא את דרכך בכל מיני סמטאות זעירות בעיר שלא היית בה מעולם. הייתי שם את הבחור בצפת עם מפת נייר וחוזר אחרי חמש שנים, מבטיח לך שהוא היה עדיין שם, לאחר שברוב ייאושו התחרד, נשא לאישה דוסה מקומית והוליד שמונה ילדים :)

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם זוכרים כמובן שאיזכור המפה היה בכדי להזכיר לו להרים את המבט מהווייז ולראות מה קורה בתוואי הדרך ולא כעצה לחזור ל"שיטות הישנות" שגם אני לא חוזר אליהן ולא אחזור.

זה מצחיק להתלונן שהווייז לא התריע, בזמן שבשווייץ השילוט כ"כ משובח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...