Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נראה שהשמאי והמוסך עשו קומבינה על חשבוני, מה עושים?

שימו לב! השרשור הזה בן 2411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אנסה לגולל את המקרה כמה שיותר בקצרה.

מישהו נכנס ברכב שלי מאחור (טויוטה קורולה שנת 2009 שווי מחירון רכב ~30 אלף ש"ח)

חשוב לציין שהרכב לא עבר שום תאונה עד למקרה הזה!

car.jpg

בזמן התאונה אבא שלי נהג ברכב והיה בדרכו לשדה התעופה כאשר בעוד שעתיים הוא טס לחו"ל.

אני באותה העת לא הייתי בארץ, ולכן אחותי הגיעה ודאגה לגרר שיקח את הרכב למוסך הקרוב ביותר אשר עובד עם חברת הביטוח שלי.

המוסך תיקן את הרכב בעלות של 17 אלף ש"ח והשמאי קבע ירידת ערך של 8% ובדוח השמאי ציין שלא הייתה פגיעה בשאסי הרכב אלא רק הפח וחלקים כמו הבגא'ז הוחלפו.

כאשר הגעתי לארץ החלטתי לקחת את הרכב (המתוקן) לבדיקה במכון בדיקת רכבים מאחר והיה לי חשד שמשהו כאן אינו מתנהל כשורה.

ובכן במכון בדיקה אמרו לי שיש פגיעת שאסי בקורה של כנף שמאל (הוא עקום לגמרי) ובנוסף יש סטייה של הגלגלים אשר לא תוקנה כלל.

שאלתי אותם איך יכול להיות שהשמאי לא ציין שום דבר מזה בדוח שלו ונאמר לי שהכי טוב ללכת לשמאי אחר בלתי תלוי על מנת לקבל חוות דעת נוספת וכך עשיתי.

שילמתי 3000 שקלים ונפגשתי עם שמאי נוסף אשר אישש את מה שהמכון בדיקה אמר, בנוסף הוא אמר שמעולם לא ראה תיקון כל כך לקוי וחסר אחריות של תאונה. כמו כן השמאי השני אמר שהרכב לא היה צריך לעבור תיקון כלל אלא היה צריך להיות מוגדר טוטאל לוס...

התקשרתי לשמאי הראשון וביקשתי ממנו התייחסות והוא הציע לי להיפגש איתו במוסך על מנת שיוכל "להעיף שוב מבט" על הרכב.

נפגשתי איתו היום בבוקר והוא טען שהוא פשוט לא ראה את הפגיעה בשאסי וגם לא את הסטייה בגלגלים, לטענתו המוסך עשה עבודה לא פחות ממדהימה והרכב תקין ובטוח לנסיעה. הוא ידאג לזה שהמוסך יתקן את סטיית הגלגלים אך הוא לא חושב שצריך לתקן את השאסי כי הקורה רק התעקמה וזה "לא נורא". כמו כן הוא ינסה להעלות את ירידת הערך מ-8% ל10 או 11% אבל לא יותר.

ואם אני רוצה אני מוזמן ללכת לבית משפט.

כרגע אני לא בטוח מה לעשות...

לי אישית מרגיש שהמוסך והשמאי עשו קומבינה במקום להכריז על הרכב קטוטאל לוס (ככה המוסך לא ירוויח כלום) הם העדיפו להגיד שהרכב מצריך תיקונים של פחות מ50% משווי הרכב על מנת שהמוסך (והשמאי) יצאו ברווח, ואותי השאיר עם רכב פגום ולא בטיחותי שלא אצליח למכור בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתייעץ עם השמאי הנוסף כיצד לפעול

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהשמאי השני מעוניין בטובתי הוא רוצה כסף (הוא אמר לי בהתחלה שהבדיקה שלו תעלה 500 אך אחרי הבדיקה הוא קבע שבגלל חומרת הנזק וכמות העבודה מגיע לו 3000...)

אין אטיקה מקצועית במדינה הזאת?

כולם בתחום הזה נוכלים?

ככה זה מרגיש לי לפחות...:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשום על דף את כל השיחות שהיו לך עד היום עם השמאי ועם המוסך, וכמובן את כל מה שיהיה בהמשך. אם תגיע לתביעה זה יכול לעזור לך.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שילמת 3000₪, לפחות קיבלת ממנו דוח רשמי וסיכום? כי עם מה שנאמר לך בעל פה לא הולכים לבית משפט, וכנראה תצטרכו ללכת למשפט, אחרת תישארו עם רכב עקום שלא תוקן, אבל גם לא הורד מהכביש.

למה ציפית שהשמאי של חברת הביטוח יגיד? שרצה לחסוך לחברת הביטוח ונתן להרוויח למוסך? לכן לא הוריד את הרכב מהכביש?

רק מהתמונה של גודל הנזק אפשר לשאר שצריך למתוח את השלדה, איך לא ראה ?

תתכוננו לתבוע את חברת הביטוח + השמאי על רשלנות ותדרשו להוריד את הרכב מהכביש, בעזרת דוח שמאי + בדיקה במכון. נכון לעכשיו מדובר בחתונה קתולית עם רכב לא בטיחותי.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמאי השני אמר שהוא עובד על הדוח ושנקבל אותו בעוד כמה ימים.

התפתחות מעניינת נוספת, קיבלנו טלפון מהמוסך שתיקן את הרכב והוא אמר שיש לו קונה שמעוניין לרכשו את הרכב ב-20 אלף ש"ח.

מאוד מעניין... האם יש מצב שהמוסך\שמאי רוצים לקנות את הרכב על מנת שכל הסיפור הזה יעלם?

עריכה אחרונה על ידי Tsuri Soleman
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הייתם מקבלים מהביטוח אילו הרכב היה מורד מהכביש?

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמאי השני אמר שהוא עובד על הדוח ושנקבל אותו בעוד כמה ימים.

התפתחות מעניינת נוספת, קיבלנו טלפון מהמוסך שתיקן את הרכב והוא אמר שיש לו קונה שמעוניין לרכשו את הרכב ב-20 אלף ש"ח.

מאוד מעניין... האם יש מצב שהמוסך\שמאי רוצים לקנות את הרכב על מנת שכל הסיפור הזה יעלם?

תתחיל להקליט את כל השיחות איתם.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעה הראשונה כתבת שווי רכב 30000, לכן 17000 ש"ח הם למרבה ההפתעה פחות מ 60% מערך הרכב להורדה כטוטל לוס. אבל אז מדובר באובדן להלכה והיית אמור לקבל את ערך הרכב המלא ושחברת הביטוח / השמאי / והמוסך יקחו את הרכב ויעשו ממנו יד ראשונה מרופא ללא תאונות

האם יש בידיך את השמאות הכתובה שלו?

האם השמאי השני בדעה שיש להוריד את הרכב מהכביש גם היום?

לו אני אתה ואם השמאי השני יחבר דו"ח כמו שצריך, מוכר את הרכב לקונה שלהם ב 20K ותובע את ההפרש

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין גבול לחוצפה ולשיטת המצליח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעה הראשונה כתבת שווי רכב 30000, לכן 17000 ש"ח הם למרבה ההפתעה פחות מ 60% מערך הרכב להורדה כטוטל לוס. אבל אז מדובר באובדן להלכה והיית אמור לקבל את ערך הרכב המלא ושחברת הביטוח / השמאי / והמוסך יקחו את הרכב ויעשו ממנו יד ראשונה מרופא ללא תאונות

לו אני אתה ואם השמאי השני יחבר דו"ח כמו שצריך, מוכר את הרכב לקונה שלהם ב 20K ותובע את ההפרש

יש בידי את הדו"ח הכתוב של השמאות הראשונה, השמאי השני אף עיין בדו"ח ופשוט היה בשוק ממה שהיה כתוב לעומת מה שהתגלה לו במציאות...

השמאי (השני) אמור למסור את הדו"ח בימים הקרובים, דיברתי איתו שוב היום ולפי דעתו לא היה צריך לתקן את הרכב בכלל...

התיקון נעשה על מנת שכל הצדדים יצאו מורווחים (חוץ ממני כמובן...)

עריכה אחרונה על ידי Tsuri Soleman
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בידי את הדו"ח הכתוב של השמאות הראשונה, השמאי השני אף עיין בדו"ח ופשוט היה בשוק ממה שהיה כתוב לעומת מה שהתגלה לו במציאות...

השמאי (השני) אמור למסור את הדו"ח בימים הקרובים, דיברתי איתו שוב היום ולפי דעתו לא היה צריך לתקן את הרכב בכלל...

התיקון נעשה על מנת שכל הצדדים יצאו מורווחים (חוץ ממני כמובן...)

האם המואדם ברור?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המואדם ברור?

אתה מתכוון האם אחרי התיקונים שנעשים (ברגע זה) לרכב (תיקון סטיית גלגלים) השמאי השני חושב שעדיין צריך להוריד את הרכב מהכביש?

אם זה מה שאתה שואל אז אין לי מושג מה דעתו אחרי שיסדרו את הסטייה...

אם לא הבנתי את שאלתך תוכל בבקשה לפרט קצת יותר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...