Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השלמת אגרת טסט לרכב נכה בעת העברת בעלות, מי משלם?

adel
שימו לב! השרשור הזה בן 2410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני עומד לקנות רכב מאדם עם נכות שיש לו פטור באגרת טסט השנתית, הבנתי שבעת העברת בעלות צריך להשלים את תשלום האגרה הרגילה. מי אמור לשאת בתשלום הנ"ל? המוכר או הקונה?

שנית, ידוע לכם אם אפשר לעשות העברת בעלות בדואר במקרה הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון מי שחייב באגרה הוא הקונה, בפועל זה נתון למו"מ כי בד"כ הקקונה מקבל את הרכב עם יתרת האגרה, ולכן הוא יוצא נפסד כשהוא רוכש רכב מנכה.

את הפרשי האגרה משלמים רק במשרד הרישוי, אפשר לבצע שם גם העברת בעלות - חינם אין כסף.

אפשר גם לשלם את הפרשי האגרה במשרד הרישוי ללא הקונה, ולהעביר בעלות אח"כ (בתשלום מלא) בדואר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שאמר את אינו ידוע מה הוא סח.

נגשים למשרד הרישוי (לאשנבים הרגילים לא לתור המהיר) מבקשים רישיון רכב לתשלום הפרשי אגרה. את ההפרש משלמים אכן בדואר.

מנסיוני - מיד אחרי הנפקת הרישיון אפשר לבצע העברת בעלות בדואר (אבל כפי שציינתי קודם עדיף לבצע זאת במשרד הרישוי - זה בחינם)

יתכן שמה שהתכוון הפקיד הוא שלתשלום הפרשי האגרה לוקח זמן להקלט במחשבי משרד הרישוי. אבפשר לחזור למשרד הרישוי מיד אחרי התשלום להראות שהאגרה שולמה, ויעדכנו במקום שהאגרה שולמה (ואז לא צריך לחכות בכלל לפני העברה בדואר)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את השובר לתשלום מקבלים ממשרד הרישוי.

את התשלום שלו משום מה לא ניתן לבצע במשרש הרישוי, למרות שאנחנו במאה ה-21 :shock:

לאחר שעמדת בתור בדואר ושילמת, ועמדת שוב בתור במשרד הרישוי - ניתן להעביר בעלות כאמור ללא עלות (מקבילה ל- 200 ש"ח בדואר) במשרד הרישוי.

מי משלם?

כאמור הנושא הזה אמור להיות ידוע מראש וחלק מהמשא ומתן שמתקיים לגבי מחיר הרכב כמו בכל עסקה. ויש שני צדדים לנושא: האחריות החוקית לתשלום האגרה חלה על הרוכש (המוכר פטור בהיותו נכה).

אם היית קונה רכב אחר ללא פטורים, היית נהנה כקונה מיתרת האגרה ששולמה.

אפשר להגיד שתאורטית משלמים את זה חצי-חצי, בפועל אתה משלם סכום מסויים, והמוכר משלשל לכיסו אותו סכום פחות האגרה המשולמת כחוק, כך שלא משנה איך מסתכלים על זה, זה חלק מהמשא ומתן על מחיר הרכב.

אני רואה שעד שכתבתי את התשובה כבר קיבלת תשובה, אז אני רק מחזק: גם מניסיוני. אפשר לעשות הכל באותה שעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר הרכב אמור לכלול כחצי שנה טסט. מכאן אפשר לחשב כמה כל אחד צריך לשלם.

קח בחשבון שאם כבר קיבלת הנחה על המחירון אז זה נעשה מסובך יותר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרכב האחרון שלי רכשתי מנכה ואכן צריך לעבור לפני במשרד הרישוי.

במקרה שלי ספציפית הטסט היה לעוד כחודש וחצי והתשלום היחסי היה קטן והמוכר בחר לשלם עוד טרם פתחנו את הנושא.

במקרה שלי בהחלט הייתי משלם את זה בעצמי בכיף,אבל כל מקרה לגופו.

אם סגרתם על מחיר ומדובר בכמה חודשים בודדים כבר לטעמי אתה צריך לספוג את עניין האגרה ואולי לשאול אותו אם הוא מוכן להשתתף איתך.

בהחלט זה משהו שאמורים לחשוב ולהתמקח עליו לפני ולטעמי בשביל כמה מאות שקלים זה לא שווה וויכוח אחרי שכבר נסגרה העסקה.

מאמין שכמחווה של רצון טוב אם ההתנהלות בתהליך הקנייה הייתה ברוח טובה הוא ישמח להשתתף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה עקרונית, אפשר תמיד להעביר בעלות במשרד הרישוי ללא עלות?

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לכם שכאשר נכה מוכר רכב לטרייד אין במסגרת רכישת רכב חדש, הוא (הנכה) משלם את יתרת האגרה ומוסר את הרכב עם אגרה משולמת עד מועד הטסט הבא.

מכאן תעשו את ההתאמות שאתם רוצים למכירה בשוק החופשי…

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנכה חייב לשלם את ההפרש כי הוא זה שנהנה מההטבה,הוא יהנה מההטבה גם ברכב הבא שלו ואי אפשר להנות מההטבה פעמיים.

ממש לא. הפטור מהאגרה תקף כל עוד הרכב בבעלות הנכה. לא ניתן להעביר בעלות אם לא משלמים את ההפרש (אך למעשה החלק המשולם הוא עהור תקופה בה הרכב לא יהיה כבר בבעלות הנכה) בפועל לא נתקלתי כמעט באף מקרה שהקונה שלם את הפרשי האגרה. לדעתי בכלל היה עדיף להוסיף לנכים את סכום האגרה בקצבת הניידות ולבטל את ה"פטור" הזה שבפועל משית על הנכם הוצאה של אלפי שקלים בעת מכירת הרכב.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ביצעתי עשרות עסקאות עם נכים,כולם ללא יוצא מן הכלל שילמו את ההפרש

ההטבה היא של הנכה לא של הקונה,אם הנכה מעביר את ההטבה לרכב הבא שלו הוא צריך לשלם את ההפרשים,הקונה לא צריך לממן לנכה את ההטבה!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שטות מה שאתה כותב! מכרתי פיג'ו 2003 יד רביעית בסוף ספטמבר עם טסט עד יוני 2017 ,שילמתי לקונה 750 שקל ,

שבועיים אחר כך קניתי אופל אסטרה סטיישין ,מיד ביקשתי תג נכה ונתנו לי, טסט עד מאי 2017 ,אף אחד לא החזיר לי את מחיר האגרה ,חיכיתי עד מאי 2017 עשיתי טסט ,ושילמתי 27 שקל לשנה ,אבל מה עם כל התקופה ממועד קניית הרכב עד הטסט ?מאוקטובר עד מאי 2017 ,שבעה חודשים הרכב היה עם תג נכה בלי הנחה..

עריכה אחרונה על ידי Rony999
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...