Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמירת ערך- טיגואן חדש או יפני יד2 מליסינג

hassoon
שימו לב! השרשור הזה בן 2435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

מכרתי את הרכב שהיה לי 5 וחצי שנים (גולף הייליין 2009), ואני בלי רכב היום ומחפש חדש

הסיבות שבגללן מחליף את הרכב:

1) עלויות אחזקה - גולף בן 8 שנים

2) מרווח (בעיקר בתא המטען)

3) 5 וחצי שנים עם אותו רכב זה באמת מספיק

אישית אני חושב שהיה לי הרכב הכי טוב שיכלתי להרשות לעצמי לקנות אז ונהניתי מכל רגע בנהיגה ברכב, הרכב חזק מאוד, מערכת סאונד מדהימה, מפנק, איבזור עשיר ויחד עם זה הכי בטיחותי שיש!

היום יש לי 3 אופציות שההתלבטות ביניהן לא קשורה רק בטיב הרכב, בצורך שלי ברכב אלא גם בעלויות ובשמירת ערך:

1) האופציה הראשונה היא לממש את החלום הקטן ולקנות רכב מסוכנות ולא סתם רכב אלא המותג שאני הכי אוהב VW ורכב חדש ומפנק מאוד הטיגואן בגרסתו הבסיסית שתעלה לי כ172 א׳ ש״ח:

מנוע וגיר שאני רגיל להם

רכב מרווח מאווווד

תא מטען הכי גדול בסגמנט

הנאה ובטיחות יחד

עליתי עליו לנסיעת מבחן שהייתה מושלמת ואם אני קונה את הרכב הזה הוא ישאר אצלי בין 4-6 שנים

2) ללכת על פתרון זמני ולדחות את החלום, לקחת רכב קוריאני/יפני משפחתי (בעיקר i35) יד שניה מליסינג בעלות של 60-70 א׳ שח (כלומר 2012-2014)

שיהיה אצלי כשנתיים

3) ללכת על פתרון אמצע, רכב משפחתי/מנהלים טוב יד ראשונה עם קמ נמוך (בין 90 ל 110 א׳ ש״ח):

אוקטביה (2014-16)

סופרב (2013/14)

ג׳טה (2014-16)

פאסאט (2013-15)

i35 מפרטית (2015/16)

רכב שיהיה אצלי 3/4 שנים

אז מה אתם אומרים? לפי השיקולים שהוזכרו לעיל ושיקול שמירת הערך, הקושי/קלות למכור אחכ ובכלל לפי כל פרמטר אחר ששכחתי

קצת על הצורך:

רכב יחיד במשפחה של 2+1 (בינתיים - מתוכנן עוד 1)

במהלך השבוע יסיע את האישה הלוך חזור לעבודה בתוך העיר (כולל עליות) כמעט כ25 קמ סה״כ

בכללי יעשה כ15-18 א׳ קמ בשנה

עריכה אחרונה על ידי hassoon
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליט אתה מה התקציב שאתה רוצה לשרוף אבל לדעתי אין טעם לקנות טיגואן כשיש לך קודיאק 5 מושבים במחיר דומה. (קניבליזם) . כמו שאין טעם לקנות פאסאט כשיש לך סופרב במחיר דומה ובאבזור עדיף.

אם אתה לא מפחד מאמינות הייתי לוקח את הסופרב בת 4 אחרי שחטפה ירידת ערך רצינית.

(כמו הפאסאט) מכוניות המנהלים התרסקו לנוכח העדפה ברורה לג'יפונים. למכור אחכ קשה אבל זו שאלה של מחיר.

ברור בi35 תשמור על מחירה יותר טוב אבל היא אפרורית מאד ולא באיכות הגימור והניהוג של הסופרב.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על פיתרון אמצע כי בכל זאת 170 אלף שקל מצד אחד ואיפה ביטוחים ואיבוד ערך וכואב הלב על כל שריטה, מצד שני רכב שעבר חיי ליסינג מבחינתי לא בא בחשבון בכלל, לכן פיתרון אמצע רכב פרטי עם ק"מ נמוך סביב ה 50 אלף יסגור אותך לשלוש שנים קדימה בשקט. מהרשימה שלך הייתי הולך לכיוון ה i35 מהסיבה שזה רכב שני וכמובן שלא כדאי להכניס את הראש למיטה חולה למרות שסופרב זה סופרב וגטה זה גטה (רכבים שנותנים יותר וגם דורשים יותר). את ה i35 יהיה לך קל להחזיק וגם קל למכור כשתרצה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המצב הפיננסי שלך רק אתה יודע, אם תוכל לעמוד בקניה של הטיגואן וזה לא יבוא על חשבון משהו אחר שחשוב לך - לך על זה.

אם אתה תצטרך לקחת הלוואות גדולות ואתה חנוק פיננסית אז אולי החלום יהפך לסיוט ושווה לך לקנות רכב פרטי(לא ליסינג, למה ליסינג?) שמור משומש ולרוץ איתו עד שיהיה לך את העושר הפיננסי להגשים את החלום.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת עלות - אין ספיק שהזול ביותר יהיה רכב משפחתי יפני/קוראני משומש.

השאלה היא מהו סדר העדיפויות שלך.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמנבא לך מה תהיה שמירת ערך של רכב שעוד לא קנית, בעוד מספר שנים, בלי לדעת מה עבר עליו בזמן הזה, ואם יהיו בו פגמים שמשפיעים יותר מירידת הערך הרגילה של המחירון - אל תאמין לו.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) הרכב יהיה הרכב העיקרי והיחיד במשפחה

2) אז אני מבין שאף לא אחד ממליץ על רכב מליסינג

3) עזבו לשניה מצב פיננסי והיכולת שלי לשלם, הצד הפיננסי היחיד בשאלה היא הכדאיות (דרך שמירת הערך)

4) אל תשכחו שרכב חדש זה שקט ל3 שנים (אומנם לא בהכרח אבל סביר להניח)

5) לגבי ההשוואה בירידת הערך הכוונה הינה כמובן אם אני שומר על הרכב ( בכל אחת מהאופציות ) באותה רמה , קילומטר נמוך יחסית נהיגה רגועה ובלי תאונות בעזרת השם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות דבריו של חברי המלומד razmel רכב משומש זול יאבד מערכו תמיד יותר מרכב חדש יקר.

אישית נראה לי שכל נושא האחריות הוא overrated ולא בטוח ששווה לשלם כמה עשרות אלפי שקלים בשביל "ראש שקט".

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה כדאיות . כל הרכבים יפסידו והרבה. הרכב הכי זול יפסיד פחות אבסולוטית (בהנחה שלא יהיו תאונות) . לכן אני ממליץ על סוויפט משומשת . מנוע אטמוספרי , גיר אמין. שקט גם מחוץ לאחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות דבריו של חברי המלומד razmel רכב משומש זול יאבד מערכו תמיד יותר מרכב חדש יקר.

עמיתי ורעי ZVIT, אתה אולי מתייחס באחוזים, אבל בשקלים, רכב חדש יקר יאבד 30-40% ממחירו במשך 3 שנים, שבשקלים יתבטאו בסכום גבוה יותר.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...