Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיקום פילטר דלק - סוזוקי אלטו

מורפיום
שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

אשמח לקבל הסבר למיקום של המסנן דלק בסוזוקי אלטו שנת 2012.

חיפשתי באנטרנט ולא מצאתי שום הסבר

עד כמה מסובכת העבודה להחליף אותו?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך להחליף את הפילטר בצורה ייזומה. הפילטר הינו חלק אינטגרלי ממשאבת הדלק לכן לא מצאת אותו.

בוודאי שיש צורך להחליף באופן יזום כמו כל פילטר אחר ברכב. זה שהוא חלק מהמשאבה לא אומר שלא צריך או לא ניתן להחליפו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושד שהפילטר דלק אצלי סתום לכן אני מעוניין להחליפו.

בנוסף הרכב הגיע ל110 אלף ק"מ, אני חושב שלא יזיק להחליף אותו

למה את חושד בפילטר הדלק ? מה הבעיה ברכב ?.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שיש צורך להחליף באופן יזום כמו כל פילטר אחר ברכב. זה שהוא חלק מהמשאבה לא אומר שלא צריך או לא ניתן להחליפו.

יש לי כמה תשובות בשבילך ואתה מוזמן לבחור איזה מהם מתאימה לך.

1. הנחיית הייצרן שאין צורך להחליף את הפילטר בצורה ייזומה.

2. פילטר דלק שהינו אינטגרלי ממשאבת הדלק מחליפים במידה ולאחר בדיקה של ספיקת המשאבה או/גם הלחץ אינם עומדים בנתוני הייצרן.

3. לא לכול משאבת דלק טבולה הייצרן מוכר קיט החלפה לפילטר הדלק וגם בחלק מהמקרים לא תמצא פילטר של ייצרן OEM.

4. במקרים שאין קיט החלפה לפילטר הדלק כמו במקרה של הרכב של פותח האשכול צריך להחליף את משאבת דלק שעולה יותר מ-1000 שקלים בלי עבודה לכן ההצעה שלך לא רלוונטית בכלל.

5. ברכבים מסויימים ולפי דעתי גם ברכב של פותח האשכול צריך לפרק או להנמיך את מיכל הדלק בכדי להחליף את משאבת הדלק כלומר גם במקרה הזה ההצעה שלך לא רלוונטית.

6. עברו הימים של עידן הקרבורטורים ומסנני דלק בגדול ביצה של תרנגולת שהיו מחליפים בכול טיפול.

אם שואלים אותי ואני לא בעל מקצוע בתחום האם כדאי להחליף פילטר דלק שהינו חלק אינטגרלי ממשאבת הדלק וקיים קיט החלפה הייתי עונה תמתין שהרכב יגיע ל-150K-200K קיללומטרים ותשקול החלפה למרות שלא קיימת הנחייה כזו של הייצרן.

* לפותח האשכול תתייעץ עם בעל מקצוע שמכיר את הרכב ואת המחלות שלו לפני שאתה אץ רץ להחליף חלקים שלא לצורך.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע מרק.

לאחרונה יש לי בעיה של צריכת דלק גבוהה מהרגיל והרגשה של חוסר סחיבה (לא בכל נסיעה)

בנוסף קרה לי כבר כמה פעמים תוך כדי נסיעה מהירה הרגשה כאילו המנוע גמגם לשבריר שניה.

לכן חשדתי בפילטר דלק.

אשמח לדעת מה עוד יכול לגרום לתסמינים כאלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצע ניקוי יסודי למצערת ואיפוס. לגבי הפילטר דלק אם הוא נגיש מהמושב האחורי וקיים לקנייה בניפרד מהמשאבה לא הייתי חושב פעמיים וברור שמחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע מרק.

לאחרונה יש לי בעיה של צריכת דלק גבוהה מהרגיל והרגשה של חוסר סחיבה (לא בכל נסיעה)

בנוסף קרה לי כבר כמה פעמים תוך כדי נסיעה מהירה הרגשה כאילו המנוע גמגם לשבריר שניה.

לכן חשדתי בפילטר דלק.

אשמח לדעת מה עוד יכול לגרום לתסמינים כאלו

התופעות שאתה מתאר יכולות לקרות מהרבה סיבות והם:

1. כבלי הצתה תקולים או כבל שנפרץ או/גם מגע לא תקין.

2. פלגים לא תקינים או לא מתאימים.

3. תקלה במצערת או מצערת מלוכלכת.

4. חיישן טמפ' תקול.

5. חיישן MAF תקול.

6. מזרקי דלק מלוכלכים.

7. לחץ דלק לא תקין (בעיה במשאבת דלק).

8. שסתום EGR תקול.

9. מקל הצתה תקול.

בקיצור הרשימה עוד ארוכה לכן אני מציע בתור התחלה לבצע סריקת תקלות אצל בעל מקצוע שמכיר את הרכב ורק על סמך ממצאי הבדיקה לפעול ולא סתם לפרק מצערת ולנקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצע ניקוי יסודי למצערת ואיפוס. לגבי הפילטר דלק אם הוא נגיש מהמושב האחורי וקיים לקנייה בניפרד מהמשאבה לא הייתי חושב פעמיים וברור שמחליף.

נראה לך שכול בעיה נפתרת על-ידי ניקוי מצערת והחלפת פילטר דלק ? בכול הודעה שניה זו ההמלצה שלך לפיתרון תקלות. במוסכים טיפול כזה עולה לא מעט כסף !

הדרך הנכונה והנבונה היא סריקת תקלות ולאחר מכן ממשיכים בטיפול ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור תיאר תופעה של טורים לא יציבים גם אם זה לשבריר שניה ובמיוחד באלטו תופעת המצערת המלוכלכת היא שכיחה ביותר. לגבי הפילטר דלק לא אמרתי שזה הגורם לבעיה אלא המלצתי להחליף במידה ונגיש ולא הוחלף. וכן מרקו....למזלנו שניקוי מצערת פותר לא מעט בעיות סלד לא יציב. בסריקת תקלות אני מאמין שלא יעלה לו שום דבר...ואז ההנחיה הבאה שלך אליו לך לבעל מקצוע ששנינו יודעים שיתחיל לגעת איפה שלא צריך או שיתיז ספריי קרבורטורים על מנוע עובד דרך פרפר המצערת וסכום החשבון ייצא עם כמה אפסים על כלום. ניקוי מצערת ניתן לעשות באופן עצמאי בכלום כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

ניקוי מצערת למי שאין בידיו סורק תקלות בכדי לאפס את המצערת עלול לגרום לבעיות יותר חמורות ממה שהיו לפני הניקוי. ואם כוונתך גם לפרק את המצערת בכדי לבצע ניקוי ייסודי אז עדיף להשאיר את העבודה לבעל מקצוע או למי שיש ניסיון בעבודה מסוג זה.

בעל מקצוע מומחה אשר מבצעסריקת תקלות וקריאת נתונים המתקבלים מהחיישנים השונים והשוואתם לנתוני ייצרן בהחלט יכול להסיק האם הבעיה נגרמת בגלל מצערת מלוכלכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל מקצוע מומחה אשר מבצעסריקת תקלות וקריאת נתונים המתקבלים מהחיישנים השונים והשוואתם לנתוני ייצרן בהחלט יכול להסיק האם הבעיה נגרמת בגלל מצערת מלוכלכת.

בתיאוריה זה נכון.

במעשי, עבור בעיה מינורית שכזו באלטו, 99% מבעלי המקצוע בארץ הקודש לא ימשיכו מעבר לקריאת התקלות. ואני כניראה ממש מפרגן פה לאחוז הנותר.

הפלסטר שנהוג בארץ לתקלה הזו, שפריץ ספריי מבחוץ על המצערת, תוסף לטנק דלק, אלמנט ללקוח ודרך צלחה לכולנו. ברור לכולם פה משך הזמן שתיקון כזה מחזיק.

עריכה: עכשיו רק שמתי לב שפות״ש מתלונן על גמגום בנסיעה מהירה.

עזוב את המצערת בשקט, היא לא קשורה.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ, ברשותכם.

ברשותי סוזוקי אלטו ידנית, 7 שנים על הכביש, עם 101 אלף ק"מ.

בחודשיים האחרונים חלה עלייה קלילה בצריכת הדלק. הרכב היה מגיע לליטר ל19, 19 וחצי וכמה פעמים גם 1:20, ולאחרונה כאמור, הצריכה עומדת על ליטר ל17 וחצי וירדה גם מתחת ל17 (הכל יחסי, כן? :-P). מדובר ב5 תדלוקים באותה התחנה ו2300~ ק"מ.

יש לציין כי סגנון הנהיגה ותוואי הנהיגה לא השתנה, הרכב טופל לפי הספר עד היום ובוצע ניקוי מצערת לפני 7 חודשים ו7000 ק"מ בערך. פלאגים יוחלפו בטיפול הקרוב.

הדבר היחיד שקשור, לפחות מבחינת הזמנים, הוא החלפת 4 צמיגים לגודייר אפיגריפ לפני חודשיים. האם יכול להיות שהצמיגים "אשמים" בצריכה "גבוהה" יותר? הם כן אוחזים יותר טוב מהרביעייה שהייתה שם לפני... :?

אשמח לשמוע חוות דעתכם

תודה!

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...