Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התאמה של סוויצ' אלחוטי לממ"ד.

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 2440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בממד שקיים בבית שאני עומד לעבור אליו קיימת מנורת פלורוסנט סטנדרטית שקיימת למיטב ידיעתי בכל ממד אחר. זאת מנורת חירום בנוסף, שבמידה ומתנתק החשמל היא מתחילה לדלוק. אני מעוניין להחליף את המפסק שלה לאחד אלחוטי על מנת שתיהיה לי אופציה להדליק\לכבוד מרחוק ולקבוע טיימר להדלקה עצמאית.

האם דבר כזה אמור לענות לי על הדרישות?

https://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_625774.html

במידה ולא, עתיד לצאת אחד טוב יותר, האם הוא יוכל לענות לי על הדרישות במידה והראשון לא?

https://www.gearbest.com/access-control/pp_626699.html

שאלה נוספת, קיימים מפסקים כאלו עם אפשרות לדימר, ז"א למנורת LED רגילות זה נותן אפשרות להפעיל את התאורה בעוצמה שאני יכול לבחור, האם דבר כזה רלוונטי למנורת פלורסנט?

עריכה אחרונה על ידי CartMan2oo5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במנורות פלואורסצנט, אין אפשרות להתאים להן דימר.

לגבי החיבור לתאורת החירום - ראשית נראה לי שהמפסק אינו מתאים לקופסה הישראלית העגולה וכנראה גם לא לגוויס המקובל אצלנו. שנית - מה לגבי מעגל טעינת הסוללות והדלקת המנורה בחירום?

וכמובן, מוצר סיני שהשד יודע באיזה תקני בטיחות ותאימות עומד או שאינו עומד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על הבורות, אבל מה הכוונה ל"הקופסה הישראלית העגולה"?

בנוגע למעגל טעינה של המנורות החירום, בגלל זה הגעתי לפה להבין איך זה עובד.. האם הסוויץ' הפעלה הקיים הוא סטנדרטי והמערכת של התאורת חירום מוטמעת במנורה עצמה או שיש קשר גם למפסק עצמו? אני לא זוכר איזה מפסק יש שם, בודד או כפול אבל אם זה קריטי אוכל לבדוק ולעדכן פה..

בנודע לתו תקן בטיחות, לא סתם שמתי קישור למוצר הזה כי הוא עומד בכל תוי תקן העולמיים, מפה אין סיבה לחשוש והשאלה שלי מכוונת יותר עד כמה זה מתאים למנורה שקיימת אצלי. אוכל לפרק את המפסק הקיים ולצלם אם זה יעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"קופסה" אליה כיוונתי היא אותה קופסה השקועה בקיר, שאליה מגיע החיווט, ובתוכה יושב האבזר (שקע, מפסק וכו'). התקן הישראלי הוא של קופסה עגולה (איני זוכר את הקוטר והעומק) והשאלה היא האם האבזר הסיני הזה מתאים למבנה הקופסה. הממדים מופיעים בתשובה לאחת השאלות באתר, אבל לי זה לא אומר כלום.

את החיווט לתאורת החירום איני מכיר. הההגיון שלי אומר שחייב להיות חיווט העוקף אותה - ומאפשר את טעינת הסוללות וכן מהווה את ה-trigger להפעלה כאשר יש הפסקת חשמל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנורת חירום נכנסת פאזה קבועה למעגל החירום שאינו קשור למפסק, משם יש פיצול שמגיע למפסק ונותן לו לשלוט על כניסת הפאזה למאור עצמו, זאת אומרת שמה שתמצא בקופסא של המפסק בקיר זה מה שתמצא כמו בכל נקודת תאורה בבית, פאזה קבועה וגיד שמוליך לכניסה החיה במנורה

אתה צריך לבדוק את מידות המפסק בהתאם לקופסא שיש לך במפסק בבית (5ממ עגולה או גוויס 3/4 מקום)

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

המפסק הוא מרובע, ואם טביעת העין שלי אינה מטעה אותי המפסק בממד הוא בגודל של כל מפסק שראיתי עד היום בבתים, כולל זה שנמצא בחדר שלי בבית הנוכחי.

בקישור של המוצר, מישהו שאל את השאלה הזאת:

Q

Can I use any bulb with this switch? Greetings

A

Dear Eduardo,

No, please kindly refer to the load range below:

Load range: no more than 800W / each, minimum: 3W energy saving lamps / 5W LED lights / 16W fluorescent lamps

Thank you for your inquiry.

משמע המפסק אינו מתאים לכל סוג של מנורה ונתן שם מידע טכני כלשהו, השאלה איך אני מוודא שאותם הנתונים מתאימים גם לי? כל זה במידה ובאמת הגודל של המפסק מתאים לגודל של המפסק שיש לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המפסק יכול לעמוד בעומס צריכה עד 800w , סביר להניח שאין לך בחדר תאורה של 800w, ויש גם מינימום, כלומר לא תוכל לתת לו לשלוט על מנורת לד של פחות מ5w וכו'.

כמו כן צריך לבדוק אם נדרש שיהיה קו 0 כחלק מהזנת המפסק (סביר להניח שכן וסביר להניח שאין לך גם פאזה ואפס בקופסא של המפסק בקיר)

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי מי שבנה את הממד נראה שחיברו את המפסק עם דבק צלוטייפ ולא ברגים ואת החורים עשו עם פטיש ולא עם מקדחה.

לצערי לא הצלחתי להוציא לגמרי את הבית לפירוק כי החוטים שם חופפים כל כך שיש סכנת התלקחות, בהזדמנות אקפוץ לשם אנתק את החשמל ויעבוד על זה. על פניו נראה ממה שהספקתי לראות שהחיבורים אותו הדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חובב DIY מושבע אני לא נוהג לתת עצות כאלה, אבל במקרה הזה אחרוג ממנהגי ואגיד לך שעם רמת הידע שלך בנושא (לא כדי להעליב חלילה) אני באמת ממליץ לך לרדת מהעניין. בפרט כשאתה מבקשה לעשות משהו לא סטנדרטי בהתקנה בממ"ד שהיא מראש מחו**נת, וכשחשמל הוא באמת לא משחק ילדים.

אני יכול להגיד לך שיוצא לי הרבה לראות "עבודות" שעשו אנשים עם הרבה יותר ידע משלך- לרוב הם מהנדסים, אלקטרונאים וכו' עם ידיים טובות ותחושה מדומה שהם מבינים מספיק כדי לבצע עבודות חשמל. לעיתים אני מתחלחל לראות דברים פשוטים שיצאו תחת ידם ובנס לא גרמו לאסון.

עריכה אחרונה על ידי אביב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הארה, יש לי חוש טכני וידע בסיסי, אני עובד כמכונאי ויצא לי לעבוד לא פעם עם מערכות חשמל חוטים וכו, בכל מקרה לא אמור להיות מסובך להחליף מפסק תאורה.. אבל כפי שאמרת שאני לא מנוסה מספיק ספציפים בעבודות מסוג זה אז אני מנסה לבדוק כל פרט אפשרי לפני שאני ניגש לעבודה. במידה ואבין שאסתבך או שיהיה לי בעייתי מדי אדאג להביא חבר חשמלאי או את אבא שתמיד יודע הכל :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...