Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הסיבה שאין מנגנון שמונע נסיעה של משאית מנוף שהוא פתוח

קישו
שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאוד מוזר לי שאין מנגנון שמונע את הנסיעה אם היה התאונה המצערת עם הגשר נמנעת .הרי ממילא אסור להניף משא ולזוז איתו בנסיעה .יש אולי סיבה שאני מפספס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימת גם הגבלת משקל כאשר ה"רגליים של המנוף" לא פתוחות מספיק כדי למנוע התהפכות של המשאית. אבל "זה מפריע בעבודה" ו"אני יודע הכי טוב" אז מבטלים את ההגבלה.

תעשה חיפוש בגוגל תמונות של משאית הפוכה ותתפלא לגלות שזה קורה כמעט כל שבוע.

מנכ"ל התאחדות המובילים אמר בחדשות שכל יום מתחרשת בין אחת ל-2 תאונות כאלה.

יש לי הכרות עמוקה עם שוק המשאיות ומה שהולך בשוק הזה זה מערב פרוע.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יש, מדובר על התקנים כאלו ואחרים אשר ניתן להתקין והם מחוברים לרכב/מחשב/התנעה ומונעים ממך לנסוע כל עוד לא בצעת את הפעולות שצריך.

כזכור לי ההתקן עולה כ 100-150$ תלוי בסוגו.

(במקרה למדנו את זה בקורס בטיחות וגיהות של מספר ימים).

אבל כשמתחילות לעלות השאלות: "איזה בעל עסק יתקין, הוא יחסוך 100$" אז הינה, זה קורה.

מה שהנהגים עוד עושים זה להשתמש במנוף במקום לקשור את הסחורה ומניחים אותו על הסחורה או הציוד במקום קשירה, חמור מאוד ומשאיר מנוף פתוח גם כן.

הינה דוגמא שנהגתי אחריי משאית והמנוף שלה מחזיק סחורה במקום קשירה, הוא קשר את היחידות הקדמיות ומה לגבי האחוריות? כיסה עם המנוף.

יש גשר, אומנם הוא לא היה על הקצה אבל המנוף בהחלט היה גבוה מאוד ולא בדיוק נשאר מרווח גדול... אסון הבא? ממש מעבר לפינה (לא מדבר על המשאית הזו, אלה על מה שעושים בכללי רובם).

עכשיו למה זה קורה? חוסר ציוד, חסכון של המעסיק, לחץ, לחזור מוקדם הביתה, ללקוח הבא וכו'.

אין כאן שום סיבה אחרת.

m7R3qrh.jpg

QSkQBtq.jpg

ThwCvrH.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את מה בדיוק קרה במקרה של התאונה המצערת. אבל יש מצב די נדיר שיכל להתרחש. אם הבוכנה הראשית של זרוע המנוף "זוחלת" כלומר אחד משסתומי הנעילה פרוץ. ובנוסף הנהג שכח את ה PTO (כפתור שמפעיל את המשאבה ההדראולית) פתוח. אז נוצר מצב שהבוכנה שאמורה ליהיות במצב סטטי זזה בצורה מאד איטית. ואז לאט לאט מבלי שהנהג מרגיש הזרוע הראשית במצב מעלה. לא יודע אם זה מה שקרה כאן. וזה דיי נדיר. אבל יכול לקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את מה בדיוק קרה במקרה של התאונה המצערת. אבל יש מצב די נדיר שיכל להתרחש. אם הבוכנה הראשית של זרוע המנוף "זוחלת" כלומר אחד משסתומי הנעילה פרוץ. ובנוסף הנהג שכח את ה PTO (כפתור שמפעיל את המשאבה ההדראולית) פתוח. אז נוצר מצב שהבוכנה שאמורה ליהיות במצב סטטי זזה בצורה מאד איטית. ואז לאט לאט מבלי שהנהג מרגיש הזרוע הראשית במצב מעלה. לא יודע אם זה מה שקרה כאן. וזה דיי נדיר. אבל יכול לקרות.

לא ייתכן כי ה-pto הוא מסוג pto גיר ויכול לעבוד רק כאשר הרכב במצב סטטי. לא ניתן לשלב תוך כדי נסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מאות מטר לפני כל גשר צ"ל "גשר" מפרופיל ברזל, באותו הגובה. ככה המשאית תקבל התראה קולנית לפני התאונה. זה קיים בחניונים, אבל משום מה לא בכבישים.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל על הזמן, אין שום מכשול שהטיפשות האנושית לא יכולה לעבור.

אבל "זה מפריע בעבודה" ו"אני יודע הכי טוב" אז מבטלים את ההגבלה.

זה; בדיוק זה, ורק זה.

הקאבאליריות הזו בנוגע לסוגיות של בטיחות (״מה מסוכן? עזוב שטויות!״) היא היסוד לאחוז גדול מן ההתנגשויות בישראל, מהסוגים ה״נורמטיביים״ ועד הסוגים ההזויים, כמו המקרה הנידון.

זה לא משהו שפשוט שוכחים מורם בנסיעה. זה כבד ומתנועע, ובמהירות שיוט זה יוצר הרבה גרר.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה הזוי? אם קורה כזה מקרה, עדיף שכל הגשר יקרוס על הכביש או רק חלק אחד שנפגע?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הזוי? אם קורה כזה מקרה, עדיף שכל הגשר יקרוס על הכביש או רק חלק אחד שנפגע?

גשר חדיש יותר, שלא היה נבנה כפי שתיאר phpclub, לא היה מתרסק בכלל.

גם משאית לא יכולה על בטון יצוק.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב מנוף, מה הסיבה שאין במשאיות בימינו מנגנון זיהוי הולכי רגל (קצת חשוב יותר..).

למה החלטת שלא קיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...