Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנית קומפוננט בארה"ב (נערך. נמחק מידע לא רלוונטי מהכותרת. כל השרשורים פה הם ייעוץ)

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 2412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

בארה"ב בשבוע הבא. שוקל לחזור משם עם קומפוננט.

תקציב: 150$. 200$ אם מדובר בדיל מטורף.

הרכב המיועד: פג'ו 205, גודל רמקול 5.25 לפי מה שבדקתי.

חשבתי להביא משהו קצת מעניין שלא ניתן למצוא בארץ/יקר בארץ.

לא מכיר חברות אמריקאיות. לא מכיר דגמים מעבר למורלים. אשמח לייעץ והכוונה.

דברים מעניינים שמצאתי. קבעתי שהם מעניינים על בסיס מותגים בלבד.

מספר 1

מספר 2

מספר 3 - מעל התקציב

מספר 4 - לא שמעתי על החברה

כדאי לקנות שם? לא כדאי? דעות על דגמים/המלצות התקבלו בברכה.

תודה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך בין השאר לענות קודם על השאלה ששאלת בשרשור קודם, מה עומק ההתקנה האפשרי.

מתמונות בגוגל, נראה שרמקולים יושבים בקצה הקדמי העליון של הדלת ומוסתרים בחלקם ע"י הדשבורד כאשר הדלתות סגורות.

אם זה אכן המצב, אני לא יודע אם הייתי בוחר להשקיע יותר מדי ברמקולים שישבו שם.

מצד שני, נראה שגם די נוח לגשת אליהם שכן מדובר רק בהורדת הגריל ולא כל חיפוי הדלת.

צריך לבדוק גם אם נדרשת רמה מסויימת של "השתקת" פלסטיקים שם ורזוננס כללי, בעיקר ברכב לא צעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איבדתי כבר את השרשור הקודם מצטער.

אין לי מושג לגבי עומק ההתקנה. האמת שהדלת לא עבה במיוחד כמו בכל רכב ישן. אנסה לבדוק את הנושא בסופש. אם למישהו יש נסיון אשמח אם יפרט.

בהקשר הזה לDLS שציינתי יש פרופיל שנראה יחסית לא עמוק, אבל הוא יקר : /

לגבי מידת ההשקעה, תראה בארץ סט קומפוננט נורמלי ברמת כניסה עולה 450-600 שקל, כך שלקנות שם קומפוננט ב150$ זה אותו דבר. השאלה מה מקבלים. אני לא יודע אם התמורה שם גבוהה יותר או לא. בין היתר גם בגלל זה פתחתי את השרשור. על בסיס מחירי זאפ אי אפשר לדעת. מצד אחד חלק מהדגמים שציינתי לא קיימים פה או עולים פי 3-4 פה. מצד שני מורל בארץ זול כמו שם או יותר ולפעמים לא מעט, כי מה לעשות מורל חברה ישראלית.

לגבי השתקה אתה צודק. יחד עם זאת אני לא מעוניין להכנס לזה יותר מדי כרגע. זו הולכת להיות מערכת בסיסית ברכב ישן שנוסע מעט מאוד (3000 ק"מ בשמונה חודשים בינתיים). יש לי פשוט חלק מהציוד זרוק בחדר, ואני גם ככה רוצה שתהיה שם דיבורית אז אמרתי יאללה עוד קצת ואקבל כבר מערכת טובה עם רדיו דיסק במקום הרדיו טייפ המסכן שיש שם עכשיו.

אם אכניס בידוד והשתקה זה יעלה לי יותר מהאוטו כפול 2.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איבדת את השרשור? 'חיפוש מהיר'->'השרשורים שלי' ותמצא.

אם אני מצאתי, גם אתה יכול.

במקרים מסויימים בהחלט יותר משתלם לקנות שם, בעיקר גם בהתחשב שכנראה אין לך כוונה לשלם מיסים עליהם (34.6%).

בארץ, יש גם סטים בסיסיים שנמכרים בפחות מ-400 ש"ח (פיוניר ב-350, הרץ ב-360, רוקפורד כנראה גם ככה או פחות).

צריך לקחת בחשבון שרמקולים איכותיים יותר, דורשים לעיתים תנאי עבודה טובים יותר ובהתאם גם טיב ההתקנה, כדי שיוכלו להפיק את האקסטרה שהם מציעים. ללא אותם תנאים, הם עשויים להישמע פחות מוצלחים מדגם פשוט יותר או פשוט לא לעמוד ברף הציפיות שלך בתמורה למחיר ששילמת.

הפסקה האחרונה שלך רק מחדדת בעיני את הצורך לחשוב אם יש סיבה ממשית להשקיע גם את הסכום הצנוע יחסית שהתייחסת אליו ואולי סדרת בסיס ברכישה מקומית תיתן לך מענה מספק במקום המצב הקיים כיום. זאת ועוד, בשל המיקום היחסית גבוה של הרמקולים (שוב, בהנחה שזה אכן המצב אצלך), יש מצב שגם סט קואקסלי 2WAY יעבוד בצורה טובה שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכלתי לגבי עניין חיפוש בשרשורים שלי.

זה לא שאין לי כוונה לשלם עליהם מס, אני פשוט פטור ממס, מחירם

לגבי סטים בסיסיים, יכול להיות. בעקרון מה שאתה אומר נכון. אני פשוט מעדיף להשקיע עוד טיפה ולא להגיע למצב שאני אחרי חצי שנה-שנה שוקל לשדרג. במקרה שאקנה סט ב450-600 שקלים אני יודע בוודאות שלא אשדרג אותו לעולם ברכב הזה.

לגבי ההתקנה שקלתי לבצע אותה בעצמי, ואז ניזכרתי בהתקנה שביצעתי בעצמי עם חלק מהרכיבים האלו בסקסו שהייתה לי פעם. החיווט של הדלתות היה סיוט. אני אבצע אותה אצל מתקין טוב, גם בגלל שהרכב הזה עם פלסטיקה מאוד רגישה. אני מקווה שזה יספיק לסט שאני ארכוש.

עכשיו נשאלת השאלה מה לרכוש.

שני הצידוקים שאני מוצא לרכישה בארץ הם:

אני מכיר את המוצרים של מורל ואת חתימת הקול, וסך הכל שהיה לי סט של מקסימו בסקסו הייתי מרוצה ממנו.

צידוק נוסף הוא שקל יותר להחליף במקרה שמשהו לא מתאים.

צידוקים לרכישה באמריקה: אפשרות לקנות מוצר מעניין שלא נמכר בארץ כמו הסט של JL Audio למשל שנראה בנוי מצויין, ובעל עומק כמו מורל טמפו לפי המפרט, או שכן נמכר במחיר מופרך כמו האלפיין שבזאפ מתומחר ב2000 שקלים!!!

התמחור של האלפיין מוזר במיוחד כשמסתכלים על הקרוס הזול למראה שלו עם החיווט הבנוי.לג

למישהו יש נסיון עם קומפוננט של JL? אני יודע שיש להם אחלה סאבים אבל בקומפוננט לא נתקלתי בארץ.

לגבי רמקול משולב עם טוויטר, ראיתי שיש מורל מקסימו כזה, מעניין, יכול ליצור מראה יותר נקי, ולא בטוח כמה הסאונד יושפע עם המיקום היחסית עליון וקידמי של הרמקול בדלת.

דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומפוננט של CDT. מביקורת הם סטים מעולים.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי מעט תגובות עליהם. הסדרות הנמוכות (מה שבתקציב שלי) מקבל ביקורות לא טובות.

הסדרות הגבוהות (300$) באמת כמו שכתבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נראה לי שאני אלך על הDLS.

יצא לי כ750 שקלים. ממה שקראתי הם קיבלו ביקורות מצויינות. האמת שגם מורל טמפו מקבלים אחלה רשמים, אבל בדיונים בפורומים שמצאתי בגוגל הDLS יצאו עם ידם על העליונה תמיד.

בנוסף עומק ההתקנה שלהם יחסית קטן, מה שיעזור בטוח.

מה דעתכם?

מה נסיונכם עם DLS?

למישהו יש מושג כמה הדגם הזה מתומחר בארץ? לא ממש הצלחתי למצוא אותו יחד עם מחיר.

עריכה:

מצאתי אותם/דגם דומה באיזה חנות באינטרנט. מסתבר שזה עולה פה 850. לא ממש משתלם.

מסתבר שבארצנו מחירי הקומפוננטים לרכב לא רעים בכלל.

מה המחיר של מורל טמפו 5.25 בארצנו? אם אפשר גם לינק או טלפון, אפשר גם בפרטי.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי זאפ הטמפו נמכר ב-750. אבל קצת חיפשו בגוגל מעלה כמה אפשרויות ב-650.

נסה את החנות b-a-s-s שבדר"כ התמחורים שלה למוראלים נמוכים יותר (לפחות לפי האתר שלהם).

הטמפו אולטרה למשל נמכר אצלהם ב-800 לעומת 850 ומעלה שראיתי במקומות אחרים. לא מופיע הטמפו הרגיל באתרם.

גם מקסימו נמכר אצלהם רק ב-500. מוראל יצאו לא מזמן גם עם מקסימו אולטרה. אלוהים יודע מה ההבדל, אבל התמחור אני מניח בין לבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טום וסאונדמן תודה רבה על העזרה!

מה שבעיקר הבנתי מהשרשור הזה שלפחות במקרה של תמחור קומפוננטים המצב בארץ בסדר גמור.

ההבדלים קטנים מאוד, ולא שווים את הטרחה. לפחות לא לי.

אבדוק את נושא המורל לעומק. מעניין מה ההבדלים בטמפו אולטרה ביחס לדגם הקודם, ועד כמה הם מורגשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב כזה. תנסה לחפש סט משומש

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב לקנות ציוד יד שניה.

כל ציוד האודיו הביתי שלי קניתי ביד 2.

את הסאב של DLS והרדיו דיסק קניתי ביד 2.

הבעיה שקומפוננט 5.25 זה כבר משהו לא נפוץ. בנוסף המגבר שלי הוא לא שיא האיכות.

אני אציץ בלוחות. יקח קצת זמן עד שההתקנה תבוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...