Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פאג'רו 2000 עם מנוע ללא לחץ שמן

toron
שימו לב! השרשור הזה בן 2408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

סיפור קצת ארוך אבל אודה מאוד למי שישרוד את החפירה וייתן לי עצה בסוף

מקרה שהיה כך היה: קניתי ג'יפ פאג'רו ארוך 2800 שנת 2000.

עשיתי סיבוב פעמיים על הג'יפ, לקחתי אותו לבדיקה הכל היה תקין ולא היתה שום בעיה אמיתית נראית לעין.

המנוע קצת זייף, קצת נזילות שמן, לא משהו לא סביר לרכב בן 17 שנה.

עשיתי העברת בעלות ושילמתי עבור הג'יפ שמח וטוב לבב נוסע הביתה עם הג'יפ.

אחרי ק"מ בודדים הג'יפ נכבה באמצע הנסיעה ונדלקה נורת A/T

לא הצלחתי להניע שוב וגם אם כן הוא נכבה שוב על טורים נמוכים.

גררתי את הרכבה למוסך שם אותרה התקלה והיא פילטר ומשאבת סולר (לא מדובר בחיישן שמן)

בנוסף, בעל המוסך טען שיש לחץ שמן 0 במנוע, כלומר אין שמן בכלל. מבחינתו המנוע פסול (במילים שלו) ולא ניתן לתקן (רק בעלות מאוד גבוהה) והפתרון הוא החלפת מנוע.

בקיצור, נראה לי שעבדו עליי חזק, סמכתי על הבדיקה של המכון (קומפיוטסט) שיעלו על בעייה כזאת שיש לחץ שמן 0 במנוע, לא היה מים ברדיאטור בכלל, החיישן שמן בכלל לא עבד)

נשאלת השאלה מה עליי לעשות כרגע?

בעל המוסך אמר שהרכב לא תקין לנסיעה ומבחינתו הרכב פסול ויש להחליף או לשפץ מנוע.

מה דעתכם? אשמח לכל עצה.

נב

1. יש לציין שבעל הרכב המקורי לא ידע על התקלה והיה מופתע כמוני (או שהוא שחקן ממש טוב) וניסה ככל יכולתו לעזור לי וגם הוסיף עוד כסף מזומן על עוגמת הנפש.

2. זה הג'יפ הראשון שאני קונה ואין לי ניסיון קודם. ידעתי שאני נכנס להרפתקאה והייתי מוכן להשקיע כסף בשיפורים\תיקונים\יישור קו אבל מעולם לא חשבתי שזה יקרה כבר בנסיעה הראשונה הבייתה.

z

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע,

דבר ראשון ממש התבאסתי לקרוא את ההודעה שלך. להיכנס לתחביב ולהתחיל בכזו רגל שמאל זה מבאס, והתחביב הוא דווקא אחלה.

אני מניח שהייתי פונה למכון הבדיקה, מעמת אותם עם הממצאים, ומבקש מהם לקחת אחריות. אם הם מסכימים (חלקי או מלא) רוב הסיכויים שישלחו אותך למוסך שעובד איתם, וכנראה יחסוך בכל דרך אפשרית, ולזה לא הייתי מסכים.

הייתי מנסה לקבל עוד חוו"ד ממוסך נוסף ולהבין אם אני רוצה לשפץ או להחליף מנוע.

לא מזמן התהפך פאג'רו ארוך, והרכב כולו מוצע למכירה במשהו כמו 10,000 שקלים, לרכב שכל מערכותיו תקינות. יכול להיות שהייתי מנסה למצוא את הרכב הזה, ומחליף מנוע קומפלט.

אתה צריך לפעול בשני מישורים - מול המכון ומול הרכב.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע,

דבר ראשון ממש התבאסתי לקרוא את ההודעה שלך. להיכנס לתחביב ולהתחיל בכזו רגל שמאל זה מבאס, והתחביב הוא דווקא אחלה.

אני מניח שהייתי פונה למכון הבדיקה, מעמת אותם עם הממצאים, ומבקש מהם לקחת אחריות. אם הם מסכימים (חלקי או מלא) רוב הסיכויים שישלחו אותך למוסך שעובד איתם, וכנראה יחסוך בכל דרך אפשרית, ולזה לא הייתי מסכים.

הייתי מנסה לקבל עוד חוו"ד ממוסך נוסף ולהבין אם אני רוצה לשפץ או להחליף מנוע.

לא מזמן התהפך פאג'רו ארוך, והרכב כולו מוצע למכירה במשהו כמו 10,000 שקלים, לרכב שכל מערכותיו תקינות. יכול להיות שהייתי מנסה למצוא את הרכב הזה, ומחליף מנוע קומפלט.

אתה צריך לפעול בשני מישורים - מול המכון ומול הרכב.

תודה על התגובה והאמפתיה

עבר כבר מעל שבוע מהבדיקה מקומפיוטסט, בעל המוסך שלי ניסה ליצור איתם קשר ללא הועיל.

האם לדעתך עוד אפשר לפנות אליהם?

z

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. ברור שאפשר.

אבל כנראה שהייתי מגיע לשם לשיחה כשאני מקליט. מדבר הכי יפה והכי מנומס שאני יכול.

מניח שהיו מאשרים שהרכב נבדק והכל, והיו מפלילים את עצמם, אבל היו מסרבים לקחת אחריות.

השלב הבא היה מכתב מעו"ד, ואני יכול להמליץ לך על כזה.

אז היתה מתחילה תזוזה.

כך או כך, אם מתמין להם, יקח הרבה זמן עד שהרכב יסע בכוחות עצמו.

ועוד דבר, אם הרכב לא שמור ברמת ה "מלוקק", הוא עוד יפתיע אותך לרעה. חבר קנה כזה, אכל ממנו קש בכמויות עד שהתבאס על התחביב, מכר אותו בהפסד, קנה גרנד ויטארה ומאושר עד הגג.

גם אני החזקתי כזה, מודל 97' ארוך ידני, ואכלתי ממנו קש. היה לי את הנסיון לזהות שהרכב נבלה יחסית מהר ובהשקעה לא נוראית, ואחרי שנה מכרתי אותו. בזמן הזה הוא נסע בשטח בלי שום בעיה, וטייל לא מעט, אבל כאמור, סבל מהרבה בעיות.

המכוניות האלה לא מזדקנות יפה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. ברור שאפשר.

אבל כנראה שהייתי מגיע לשם לשיחה כשאני מקליט. מדבר הכי יפה והכי מנומס שאני יכול.

מניח שהיו מאשרים שהרכב נבדק והכל, והיו מפלילים את עצמם, אבל היו מסרבים לקחת אחריות.

השלב הבא היה מכתב מעו"ד, ואני יכול להמליץ לך על כזה.

אז היתה מתחילה תזוזה.

כך או כך, אם מתמין להם, יקח הרבה זמן עד שהרכב יסע בכוחות עצמו.

ועוד דבר, אם הרכב לא שמור ברמת ה "מלוקק", הוא עוד יפתיע אותך לרעה. חבר קנה כזה, אכל ממנו קש בכמויות עד שהתבאס על התחביב, מכר אותו בהפסד, קנה גרנד ויטארה ומאושר עד הגג.

גם אני החזקתי כזה, מודל 97' ארוך ידני, ואכלתי ממנו קש. היה לי את הנסיון לזהות שהרכב נבלה יחסית מהר ובהשקעה לא נוראית, ואחרי שנה מכרתי אותו. בזמן הזה הוא נסע בשטח בלי שום בעיה, וטייל לא מעט, אבל כאמור, סבל מהרבה בעיות.

המכוניות האלה לא מזדקנות יפה.

אשמח להמלצה בפרטי על עו"ד וסדר גודל של עלויות

z

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב.

מצער לשמוע, אולם שאלה לי אליך בבקשה -

מה היו ממצאי הבדיקה (שנרשמו בטופס) שערכת במכון ? (במיוחד מה שנוגע למנוע - תיארת נזילות שמן וזיוף כלשהו במנוע).

מניח שכמו בכל מכון, היו מכסת"חים (בצדק או שלא בצדק) את הרכב ובמיוחד רכב שטח שאינו הכי חדיש.

לכן - לפני פנייה לעו"ד - הייתי מעלה (או רושם) את ממצאי הבדיקה המדוייקים, במיוחד בנוגע למנוע.

לעניות דעתי - נזילות שמן מנוע יכולות להפוך (בהקשר כלשהו) לסיבה שלחץ שמן במנוע יהיה אפס (לפחות מבחינת פרשנות אפשרית).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...