Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יד שנייה ממודעות בלוחות

red1
שימו לב! השרשור הזה בן 2452 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני ניצב בפני רכישה בפעם הראשונה של רכב יד שנייה תקציב לא גבוה עד 30 אלף.

קראתי את האשכול שמסביר איך לגשת לרכישה מה להכין מה לשאול.

השאלה שלי איך אתם בוחרים למי להתקשר, אני מסתכל בלוח של יד 2, ועכשיו אני רואה כאלה שמוכרים ב20- ואפילו מתחת לזה, לעומת כאלה שמוכרים ב 30.

אני מבין שיש כאלה נואשים לכסף אז חותכים במחיר או כאלה שמכירים את מצב השוק ומוכרים במחירים נמוכים יותר.

השאלה איך להחליט למי להתקשר, כמו שכתוב באשכול כבדהו וחשדהו אין לי זמן לעבור אחד אחד ולהגיע לכל אדם שמוכר.

קיצר אשמח לשמוע איך אלה שכבר רכשו רכב יד 2 יוכלו לתת עצות בנושא.

לצורך העניין, אני כרגע חושב על לקנות או פיאט בראבו או פורד פיאסטה עדיין לא החלטתי וייתכן שאני אשנה את דעתי לאחר שאסיים לבדוק את הנושא, ברגע שאני אחליט על איזה רכב ללכת אני אפתח אשכול ואשאל לגבי מה צריך לבדוק בכל רכב ספציפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש מומחה לי שניה אבל כך הייתי נוהג

מעדיף רכב מפרטי ולא ליסינג, השכרה למעט אפס ק"מ, שואל שאלות לגבי תאונות מחתים אותו שאם לרכב היו תאונות הוא משלם על בדיקה כמובן לוקח לבדיקה למקום שאני בוחר , מבקש לראות ספר טפולים מברר היכן הרכב טופל פונה למוסך מברר את מס בק"מ טפולים וכד. מתרשם מהבן אדם עד כמה שניתן בודק שהרכב על שמו שלו ושמדובר באדם בר תביעה ולא פושט רגל שמעשית לא ניתן לתבוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוספת לדבריו הנכונים של קודמי.

הקווים המנחים שלי בתור התחלה (זאת השריטה שלי) הם יד 1 וק"מ מה שיותר נמוך.

לדוגמא, 3 המכוניות האחרונות שהיו ברשותי:

רנו קליאו 2002 , נקנתה בפ"ת מזוג קשישים, עם 60000 ק"מ ב8K, נמכרה לאחר כשנה באותו הסכום בדיוק תוך יום.

מיצובישי לנסר 2008, נקנתה באשדוד מפנסיונר, עם 70000 ק"מ ב25000 שקל, נמכרה לאחר כשנה ב24K תוך שעתיים (!)

הרכב הנוכחי, פורד מונדאו טיטניום 2009, נקנה בחיפה מקשישה, עם 77000 ק"מ שילמתי מחירון (37000).

שלושת הנ"ל היו מיד ראשונה.

כמובן שהיו גם נפילות בחיפושים.. הייתי בחדרה כדי לבדוק הונדה אקורד עם 70000 ק"מ, שבבדיקה יצא שהיא עברה תאונה מכל כיוון אפשרי (יש שרשור בפורום עם טופס הבדיקה), המוכר היה שקרן נוכל ורמאי.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומחה אבל יכול לתת כמה טיפים:

בחיפוש, אם יש מבחר של רכבים אני הייתי הולך קודם כל על רכבים מהאזור כדי לחסוך בטרטור ורק אם אני לא מוצא מרחיב את שטח החיפוש.

תסנן באופן ראשוני לפי פרמטרים שחשובים לך, יד, ק"מ, תאריך טסט, אחרי טיפול, מערכת סטריאו וכו'

לא להתבייש לשאול את השאלות ולצפות לקבל תשובה עניינית ולא מתחמקת. לפעמים זה יכול ללמד אותך על מצב הרכב הרבה יותר מאשר הבחינה המכנית. בעיקר לבקש תעודה מזהה ולהשוות לרישיון, לראות שזה אכן אותו בנאדם.

המחיר שכתוב באתר הוא רק נקודת פתיחה של המשא ומתן, הכל תלוי במצב הרכב הספציפי. תסתכל על הטווחים ותבין בערך סביב כמה מחיר השוק של הרכב המסוים, בהקשר הזה המחירון של יד2 קצת יותר מחובר לשוק ממחירון לוי יצחק כיוון שהוא משקלל נתוני עסקאות בפועל.

בהצלחה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על הטיפים השכלתי מזה :), אני אתמקד ברכבים באזור שלי עם יד כמה שיותר נמוכה וקילומטראז נמוך עם שילוב של אחזקה טובה אני מניח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מעדיף להמנע מליסינג והשכרה אלא אם צוין 0 קילומטר ואז מבחינתי זה כמו פרטי עם אופציה להוריד במחיר.

על ידיים אני פחות מסתכל, מהסיבה היחידה רכב בן 10 שהוא יד 1 סביר להניח שעם השנים הפך מרכב ראשי למשני, ואיתו ירד רמת האחזקה, לעומת זאת רכב יד 3 סביר להניח עבר השבחה אצל כל יד שלקחה אותו.

לא אומר שזה תמיד ככה אבל פחות שם דגש על יד.

וכמובן לא מתפתה למחיר הנמוך, אצלנו הישראלים כולם חושבים שלקנות בזול זה הסיסמא, אני מעדיף רכב מטופל ומיושר כלומר אם תקנה ב24 רכב במצב של תדלק וסע עדיף על רכב ב18 שצריך טיפול טסט ויישור קו עצבני.

כל מקרה לגופו

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רומז משהו? :)

אני אף פעם לא פוסל שום דבר :p

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד. חלק מהאנשים שנוסעים מעט, מטפלים ברכבים שלהם לפי קילומטראז'. לכן יכול להיווצר מצב שרכב לא עבר טיפול שנתיים במקום פעם בשנה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק אחרי ויה דולורוזה של חיפושים שארכו שלושה חודשים בערך, אז כמה טיפים (לא מחייבים):

אמינות המוכר, הדבר הראשון שצריך לשים לב אליו, אי דיוקים בין מה שפרסם במודעה לפרטים שהוא נותן בטלפון או בפגישה ואתה עובר לרכב הבא, אפס סובלנות !

יד ראשונה, לא תנאי הכרחי אבל היתרון הגדול שמצאתי הוא, שאין צורך להתחקות אחר בעלויות קודמות.

ק"מ נמוך ורכב מקורי שלא בוצעה בו החלפת ראש, מנוע או גיר, תמיד עדיף בעיני.

היסטורית טיפולים מתועדת לא משהו שקל למצוא ברכבים בני עשר אבל בהחלט קיים.

מחיר, מחיר נמוך משמעותית ממחיר המחירון הוא מתכון לבעיות, אף "לחוץ לכסף" לא יפרסם רכב טוב ב-30 אחוז מתחת למחיר המחירון, במקרה כזה, הוא יקפוץ למגרש הקרוב ויקבל מזומן בלי לבזבז זמן על יד2 ודומיו. אל תשלה את עצמך, אתה תתאכזב.

כסף, דבר יחסי. השלושים שיש לך ביד שקולים אצל אחד לשיפורים שנתיים של-V8 ואצל אחר לשנתיים מזון. אל תתן לאף אחד להמעיט בערכו, זה לא "רק 30 אלף", זה הכסף שהזעת בשבילו, תוציא ממנו את המירב (עיין בערך 'סובלנות').

בדיקה לפני קניה רק אחרי שקויימו התנאים דלעיל, אחרת חבל על הזמן והכסף.

סובלנות וסבלנות, הנשק שלך בה' הידיעה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נקודות, מניסיוני האישי:

1. יש דגמים בלי שוק בלי סיבה טובה (לרוב צרפתים ואיטלקים). מאפשר לך לקנות רכב חדש יותר ולפעמים אפילו טוב יותר באותו סכום. חשוב רק להבין מתי זה בעיקר סטיגמות, ומתי יש משהו מאחורי זה (פוקוס רובוטית, thp156). בתקציב שלך - פיג'ו 207 יכולה להיות רלוונטית, לדוגמא.

2. מס' בעלויות קודמות בשבילי פחות רלוונטי, ההשפעה שלו היא יותר רישומית מאמיתית (כנ"ל ליסינג אפס ק"מ). בהינתן תקציב נתון, עדיף יד גבוהה יותר מק"מ גבוה יותר או רכב ישן יותר בשנה שנתיים. הכל במסגרת ההיגיון כמובן, רכב בן עשר שנמכר חודשיים אחרי שנקנה מדליק הרבה נורות אדומות. זה גם מקשה על המכירה, וגם את זה צריך להביא בחשבון.

3. רכב מקשיש/ה יכול להיות מציאה אמיתית ויכול להיות גם נפילה נוראית, ממישהו שכבר לא רואה וגילח כל עמוד אפשרי בחנייה, התעקש על לחץ אוויר מטורף כי הוא לא יודע מה זה צמיג רדיאלי וטיפל רק לפי ק"מ, אם בכלל.

4. ברכב לא מטופל (או כזה שמטופל בצורה חאפרית) לא הייתי נוגע. נוזל קירור לא מתאים למשך תקופה ארוכה מספיק, אי החלפת טיימינג וכאלו עלולים לעשות שמות. גם רכב מטופל כמובן מתקלקל, אבל לפחות לא גומר מנוע בגלל טיימינג שנקרע.

5. סבלנות, ונכונות להתמודד עם מוכרים. כל אחד עם השטיק שלו, תהיה סבלני לשטויות של אנשים, תנסה לייצר אמפטיה ולהקשיב. אנשים מעדיפים למכור למישהו שלא מעורר אנטגוניזם, ככה גם יכול להיות לך יותר קל להוריד במחיר.

בהצלחה!

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה רעיון טוב לרכוש רכב מפנסיונרים / קשישים.

בד"כ הרכבים שמורים מכנית ועם ק"מ נמוך.

אה, חחח חשבתי שיש לך רכב כזה למכירה :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2452 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...