Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחליפים את הסוויפט: סופר מיני יפנית - סיפור רכישה.

Murzilka
שימו לב! השרשור הזה בן 2433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שם אלטרנטיבי לשרשור: מורזילקה נגד התקנות מקומיות.

אז הסוויפט (שנרכשה אחרי השרשור הזה) חגגה שלוש שנים בבעלותו של אבי והרגשתי שהגיע הזמן לדחוף אותו להחלפה, כדי שלא ישאר גם איתה מעל עשור (כמו שקרה עם ה323 שקדמה לה).

הוא היה מאוד מרוצה מהרכב, ברמה שהרגשתי שאין טעם לנסות להכין סיכום אחזקה כי הוא יהיה קצר ומשעמם במיוחד, אולי אצליח לגרד כמה שורות בסוף.

הדרישות נשארו די זהות לשנת 2014: סופר מיני, אמינה, חסכונית, שומרת על ערכה.

תחילה כיוונו לרכב משומש בן שנה-שנתיים, אך כיוון שאבא שלי לא חובב החלפות רכב הוחלט שהפעם הוא רוכש רכב לשנים ארוכות ולא נפסול גם רכישה של רכב חדש.

המתמודדות הן:

מאזדה 2 - כיוון שחיכינו לדגם הזה עוד ב2014, אך הסוויפט מצאה את דרכה אלינו טרם הגעתה של המאזדה לארץ, לאורך כל התקופה היה די ברור שהיא כנראה תהיה יורשת העצר ההבאה. על פניו היא מציעה את החבילה הכי טובה: יפנית, ביצועים הכי טובים ביבשת שלה, עיצוב נהדר, אבזור מקורי עשיר (גם ברמת גימור יחסית בסיסית - דיינמיק), שוק יד2 טוב. כמה טוב? פשוט בלתי אפשרי למצוא אחת משומשת. עד שעולה אקזמפלר מעניין ללוח, המחיר המבוקש עליו גבוה מהמחירון והוא גם לא מתעכב יותר מידי זמן. נתון מפתיע לרכב חדש יחסית. אז במקום להתעסק עם מוכרי יד2 כדי לחסוך 10-15K ברכישה ולהפסיד שנתון או שניים ולקבל רכב משומש, שלחתי את הורי ישירות לסוכנות מאזדה.

שם העניינים הסתבכו. אבא שלי לא אדם גבוה או גדול במיוחד, סה"כ בעל מידות ממוצעות, אך לא הצליח למצוא תנוחת נהיגה שהתאימה לו וברך ימין פגשה את הקונסולה המרכזית, אמא התלוננה על מושבים קשיחים מידי. בקיצור, הפייבוריטית שלי נפסלה :cry:.

סוזוקי סוויפט החדשה - בתזמון מושלם מושקת בארץ הסוויפט החדשה. ההורים ניגשים לסוכנות, אוהבים את העיצוב, אבא שלי שואל כמה שאלות את נציג המכירות, אחת מהן הייתה לגבי אופי הגיר ונאמר לו שמדובר בגיר פלנטרי רגיל ולא רציף :brickwall:. מעולה, קובעים נסיעת מבחן למחרת. מה לעשות שאבא שלי מהלקוחות המעצבנים שממש קוראים את המפרט והפלא ופלא - הגיר אכן רציף, לאחר מכן גם מתברר שספרי הרכב שמגיעים עם הסופר סוויפט עדיין שייכים לסוויפט הקודמת, לא מקצועי בעליל מצד הסוכנות, אבל אבא שלי אדם רציונלי מכדי לתת לכל אלו לפסול את הרכב עבורו והוא ממשיך בתהליך.

הנסיעה בסה"כ הייתה לטעמם, אבל אז אני נכנסת לתמונה והורסת את החגיגה. ראשית מאוד לא אהבתי את העובדה שהרכב נמכר בארץ עם מובילאיי למרות קיומן של מערכות הבטיחות המקוריות אצל היצרן ושנית מערכת המולטימדיה גם כן מותקנת בארץ. נכון שיש 3 שנות אחריות, אבל הרכב נרכש לתקופה ארוכה יותר ואני מסבירה לאבא שלי את ההשלכות לטווח הקצר והארוך של התקנות מקומיות.

הונדה ג'אז - להוריי ישנה חיבה ארוכת שנים לג'אז. החדשה בהחלט מצאה חן בעינם, איכותית, מרווחת (ה' יודע למה הם צריכים את כל המרווח הזה, אבל שיהיה). רמת גימור comfort מוצעת במחיר שנשמע אטרקטיבי (105 אלף שח על הכביש) כולל חיישנים מקוריים קדימה ואחורה, מערכות בטיחות מקוריות, מולטימדיה 7 אינץ' בהתקנה מקומית עם מצלמה ואפשרות לWAZE ללא צורך לתחזק כרטיס SIM נוסף, אלא ע"י התחברות דרך הHOT SPOT של הטלפון החכם. אבא מתאם נסיעת מבחן להמשך השבוע. בינתיים אני מביעה את חוסר שביעות רצוני מהתקנת המולטימדיה בארץ וחשש לגבי הביצועים כי בכל זאת מדובר במנוע 1.3 שעל הנייר (ודובר על כך במבחן שנעשה פה באתר) לא נראה מרשים בשידוך עם גיר רציף (מזכירה לכם, ההורים גרים בירושלים).

וכך היה, הרכב אכזב אותו בנסיעת המבחן.

טויוטה יאריס -

משומשת: פה אני חייבת לציין לטובה את האתר של Toyota Select. מאוד אינפורמטיבי, נגיש וברור. אבי הסתדר עמו נהדר גם ללא ההתערבות שלי. שתי מתמודדות ראויות נמצאו דווקא בחיפה.

הראשונה: רמת גימור SKY (גג פנורמי קבוע ולא נפתח) שנת 2015 עם 30KKM על השעון. רמת גימור גבוהה ביותר זה נחמד, אך מבחינת הוריי לגג הפנורמי אין באמת ערך מוסף כיוון שהוא בעיקר תורם לחימום הרכב ואפילו לא נפתח כדי שאם כבר סובלים מהחום תהיה אפשרות ליהנות מהפתיחה מידי פעם.

השניה: רמת גימור סטייל, שנת 2016 עם 4000 ק"מ בלבד. ז"א שיש כאן אפשרות לרכוש רכב ממש חדש, עם אחריות מלאה ל3 שנים נוספות (טויטה סלקט מוסיפים שנת אחריות על כל הרכבים שלהם בנוסף לאחריות יצרן). במקרה יש רכב דומה משנת 2015 במשפחה ואבי מבצע עליו נסיעת התרשמות וחוזר די מאוכזב מהביצועים (מכאן גם ידעתי שסיכוייה של הג'אז לא גבוהים).

חדשה: לאחרונה יצא דגם חדש של יאריס בעל מנוע 1.5 המשודך עדיין לגיר רציף. המרווח עדיף מזה של המאזדה, מבחינת הביצועים ישנה עליונות על הדגם הקודם ועל הג'אז, מערכות בטיחות מקוריות, מולטימדיה בגדול 7 אינץ' מקורית הכוללת מצלמת רוורס מקורית גם כן. אמא מרוצה מהמושבים, אז יחד עם כמה פשרות בגזרת האבזור לעומת הסוויפט היוצאת, יש לנו מנצחת: טויטה יאריס סטייל כמובן בצבע לבן. זאת גם הסיבה שרמת הגימור הגבוהה, בלאק טופ, נפסלה. משום מה היא מוצעת רק בכחול או אדום.

אבי ויתר על התקנות מקומיות כגון: חיישני רוורס (הוא גם ככה לא משתמש בהם ויש מצלמה), מרימי שמשות וכיבוי אורות אוטומטי עם כיבוי הרכב (באמת טויוטה? האופציה הזאת קיימת בכל דגמי פיאט שהיו לי משנת יצור 2000).

כאן יש מקום לציין לטובה את סוכנות משנה טויוטה יחזקאל ובניו בירושלים. בגלל המרחק לא יכולתי ללוות את אבי כלל בתהליך הרכישה מעבר לשיחת טלפון בודדת עם נציג המכירות, אבל אני יודעת שאבי קיבל שרות טוב, סבלני והרכב הגיע מהר מהמצופה.

דבר חיובי נוסף בכל התהליך הוא האתר הרשמי של היבואן, מאוד ידידותי למשתמש עם כל המידע נגיש, כולל מבצעים עדכניים.

כיוון שזה לא מנומס להשאיר נושא כזה ללא תמונה ולשלוח אתכם לחפש מקרר לבן, אז הרכב נראה כך:

יאריס.jpg

תהיות שבטח עלו לכם:

למה לא C3?

אבא שלי שייך עדיין לאלו שמתחילים להתגרד למשמע שם של מותג צרפתי (מצחיק כי היאריס גם מיוצרת שם), מנוע משולש הצילינדרים גם לא תורם לאמונה שלו. נכון שיש 5 שנות אחריות אבל הרכב צפוי להישאר תקופה ארוכה יותר וגם בתקופת אחריות אף אחד לא רוצה להתיידד יותר מידי עם יועץ השרות במוסך. העדפתי לא ללחוץ בכיוון כדי לא להרגיש אשמה אם משהו יקרה בעתיד.

למה לא 0 ק"מ?

במקרה של המאזדה זאת הייתה אופציה אפשרית אם היינו מקבלים פער של 10K לפחות "על הכביש" לעומת המחיר אצל היבואן. כי עד שהרכב ימכר להפחתה כמעט ולא תהיה משמעות (וגם ראיתי רכבים משנת 2015 נמכרים כבר היום לא שקלול היד הראשונה, הזוי).

במקרה של היארס, בליסינג משווקת רמת גימור SOL, ערומה משמעותית מהSTYLE בפער מחירים לא משמעותי מספיק.

סיכום של 3 שנים ו29 אלף ק"מ עם סוויפט:

מיד אחרי הרכישה היה תיקון של מחזיר שמן כלשהו תחת אחריות, לאחר מכן הוחלפו סוללות בשלט ומצבר.

צריכת הדלק עמדה באופן קבוע על 13-14 קמ"ל כאשר 90% מהזמן הרכב נסע בתוך ירושלים.

הרכב פורסם למכירה בפורום בלבד, במחיר שמעט נמוך מהמחירון ונמכר לחבר נחמד של חבר פורום, מקווה שישמש אותם היטב והם ייהנו ממנו כמו שהורי נהנו.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה יש רכב דומה משנת 2015 במשפחה ואבי מבצע עליו נסיעת התרשמות וחוזר די מאוכזב מהביצועים (מכאן גם ידעתי שסיכוייה של הג'אז לא גבוהים).

מהמשפט הזה אני מניח שהיאריס החדשה טובה משמעותית מבחינה דינמית מהמוחלפת?

כי הדגם המוחלף היה די עגלה

Sent from my MicroTAC 9800X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו!

אני לא יודע למה התכוונת כשציינת "כמה פשרות בגזרת האבזור" - אבל אם בקרת שיוט זו אחת מהן והוריך מעוניינים בכזו - ברוב הטויוטות היא קיימת ורק חסרה הידית וזה מאוד פשוט להוסיף כזו.

כבר הוספתי בקרת שיוט לשתי טויוטות (יאריס 2012 ואוריס 2013).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"

כיוון שזה לא מנומס להשאיר נושא כזה ללא תמונה ולשלוח אתכם לחפש מקרר לבן, אז הרכב נראה כך: "

לא מנומס לתת תמונת סטוק כשאנחנו פה עם ריר לתמונות לייב

:roll:

תתחדשו!

If you can dream of something, you can achieve it

הייתי עם הגברת, אני חושב שאם הייתי מזכיר את המילים ״רכב״/״פורום״/״ניקוי״ הייתי ישן בספה או בטרקלין ;)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהמשפט הזה אני מניח שהיאריס החדשה טובה משמעותית מבחינה דינמית מהמוחלפת?

כי הדגם המוחלף היה די עגלה

Sent from my MicroTAC 9800X using Tapatalk

לא נהגתי בעצמי, ככה שקשה לי להעיד עד כמה.

אבל הבנתי שמאזדה 2 היא עדיין לא, אבל יש שיפור משמעותי.

תתחדשו!

אני לא יודע למה התכוונת כשציינת "כמה פשרות בגזרת האבזור" - אבל אם בקרת שיוט זו אחת מהן והוריך מעוניינים בכזו - ברוב הטויוטות היא קיימת ורק חסרה הידית וזה מאוד פשוט להוסיף כזו.

כבר הוספתי בקרת שיוט לשתי טויוטות (יאריס 2012 ואוריס 2013).

הסוויפט GLX-I שהייתה להם מאובזרת מאוד יפה, KEYLESS מלא, חיישני תאורה, מגנזיום מקורי וגם בקרת שיוט.

הייתה לי הרגשה שתוספת של בקרת שיוט צריכה להיות פשוטה אם זה קיים בדגמים מאובזרים יותר.

אשמח לקבל קצת יותר פרטים לגבי ההתקנה ואולי בהמשך הוא ילך על זה.

"

לא מנומס לתת תמונת סטוק כשאנחנו פה עם ריר לתמונות לייב

:roll:

תתחדשו!

תודה רבה, אבל ריר על יאריס עם טאסות בלייב? :shock:

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשתי המכוניות עשיתי את זה בסוכנות כחלק מתהליך המכירה ( 250 שקל).

בדקתי בזמנו ואפשר לקנות גם באיביי - אבל בסכום הזה ברכב חדש העדפתי שהם יעשו.

אגב, בסוכנות בירושלים נותנים תוספת אחריות על הגיר והמנוע אם מטפלים אצלם כמובסוכנויות טויוטה אחרות (לפחות בעבר) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מהסוכנויות זה מפורט באתר. שונה מסוכנות לסוכנות

רכב נתניה (מצויין אבל רחוק):

https://www.toyota-nat.co.il/service-and-accessories/%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA%20%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%97%D7%91%D7%AA%20%D7%9C-%205%20%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D

דנאל מוטורס:

https://www.toyota-danel.co.il/service-and-accessories/%D7%94%D7%A8%D7%97%D7%91%D7%AA%20%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA%20%D7%9C%D7%A9%D7%A0%D7%94%20%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%AA%20%D7%91%D7%9E%D7%AA%D7%A0%D7%94

בזמנו היה גם באוטופיה במודיעין, אבל אני לא רואה את זה באתר שלהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא ידענו על האופציה מראש, הייתי מנסה להוסיף את הסעיף לחוזה הרכישה.

אחותי לקוחה טובה של סוכנות מודיעין, אבדוק אם היא מכירה את הנושא מקרוב.

שוב תודה

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו,

המסקנה העיקרית שלי כאן היא שלא כל מה שנראה טוב על הנייר או מומלץ בקרב ה״מבינים״ הוא מה שמתאים ללקוח המצוי.

אם אבא היה שואל בפורום מה עדיף - ומציע את האופציות - 1001 פלפולים וציטוטים וויכוחים וכל זה לא משנה בכלל לטעמו של אותו לקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - יש לי שאלה דווקא לגבי הסויפט המוחלפת: מדוע היה צורך להחליפה? האם הראתה איזה תקלות קשות, חסרונות בולטים, או שאביך שייך לעדר שמחליף רכב כיון שהגיע לגיל 3?

אני שואל כיון שאשתי (והבנים, ולפעמים גם אני) נוהגת בסויפט 2013, מהדגם הבסיסי (נרכשה בדיוק בזמן החלפת דירה, אז התקמצנו על האבזור) - ופרט להחלשות מסויימת של המזגן אין שום תלונות. גם אן כל כוונה להחליף את הרכב בזמן הקרוב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו,

המסקנה העיקרית שלי כאן היא שלא כל מה שנראה טוב על הנייר או מומלץ בקרב ה״מבינים״ הוא מה שמתאים ללקוח המצוי.

אם אבא היה שואל בפורום מה עדיף - ומציע את האופציות - 1001 פלפולים וציטוטים וויכוחים וכל זה לא משנה בכלל לטעמו של אותו לקוח.

תודה רבה,

בגישה הזאת אפשר לבטל את רוב שרשורי הייעוץ בפורום. הרי זה הגיוני שלאנשים שונים יש העדפות שונות.

לי היה מאוד חשוב שהרכב יגיע עם כמה שיותר אבזור מקורי בדגש על מערכות בטיחות מקוריות ואקטיביות ככל האפשר ולא מובילאיי, לעומת זאת יש כבר מעל 11 אלף ישראלים שסמל של סוזוקי על ההגה מספק אותם ולא מעניין אותם שחוסכים עליהם במערכות בטיחות אקטיביות ומוספים גם מולטימדיה סינית, העיקר שתהיה גדולה באינץ' מזאת של השכן. לי אישית זה חבל כי היצע הרכבים שלהם נהדר.

לדעתי, דיון, כל עוד הוא נשאר במסגרת עניינית ומכובדת הוא מבורך, כי כל אחד יכול לתרום את נקודת המבט שלו ובכך להעשיר את הידע ולהרחיב אופקים למתייעץ.

פות"ש - יש לי שאלה דווקא לגבי הסויפט המוחלפת: מדוע היה צורך להחליפה? האם הראתה איזה תקלות קשות, חסרונות בולטים, או שאביך שייך לעדר שמחליף רכב כיון שהגיע לגיל 3?

אני שואל כיון שאשתי (והבנים, ולפעמים גם אני) נוהגת בסויפט 2013, מהדגם הבסיסי (נרכשה בדיוק בזמן החלפת דירה, אז התקמצנו על האבזור) - ופרט להחלשות מסויימת של המזגן אין שום תלונות. גם אן כל כוונה להחליף את הרכב בזמן הקרוב.

ספיריאל, קראת בכלל את הפוסט או רק את הכותרת?

איך אבא שלי יכול להשתייך לקטגוריה שאתה מנסה לשבץ אותה אליו כשכל הפרטים האלו גלויים על גבי הפורום:

• את הרכב הראשון שלו בארץ החזיק 14 שנים.
  • את הרכב השני קנה בגיל שנתיים ומכר בגיל חמש.
  • בפתיחת הפוסט רכשתי שהנוכחי נרכש כדי לשרת אותו שנים ארוכות.

אז למה בכל זאת להחליף את הסוויפט?

שוב אחזור על עצמי, התכנית המקורית הייתה לשדרג שוב לרכב בן שנתיים בתוספת מחיר קטנה יחסית, אבל בסוף היצע בשוק היד השנייה דחף אותו לסוכנויות (הפירוט נכתב כבר, אין טעם לחפור שוב).

הרכב עצמו? כמו שכבר נכתב, סיכום משעמם כי תקלות לא היו והכל נשאר במצב כמו שהיה ביום רכישה, בהתחלה אבא שלי כבר ויתר על ההחלפה, אבל עם חזרתו מחו"ל כנראה הרגיש שהוא רוצה שדרוג. בהתחשב בעובדה שזה הרכב היחיד בבית הם יכולים להרשות לעצמם את הפינוק המטורף של לרכוש רכב חדש פעם ב17 שנים.

לא כל מי שפועל בצורה שונה ממך הוא "העדר".

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"עדר" הוא מי שמחליף רכב כל 3 שנים, פשוט כיון שחלפו 3 שנים. אני מניח שזה נגזר מתקופות האחריות והליסינג הסטנדרטיות.

אני מודע לחלוטין לכך שהגישה שלי להחזיק ברכב עד שהוא הופך בלתי אמין או לא מתאים לצרכים מאוד לא שגרתית, אבל הרי גם את כותבת שהכונה היתה להחזיק ברכב שנים ארוכות. וכיון שבכל זאת נפלה החלטה על החלפה די מוקדמת שלו חששתי שאולי יש איזו בעיה, שלי, כבעל רכב דומה, כדאי להכיר. שמחתי לקרוא כי הסיבה היחידה להחלפת הרכב היא שמאס בסויפט.

ד"א - פסילת הסויפט החדשה בגלל עניין אמצעי הבטיחות נראה לי הגיוני ביותר. אני סובל מהמובילאיי (מדגם קודם), אם כי הרבה פחות מאשר בתחילת דרכי אתו. עניין הוא שמהפכת אמצעי הבטיחות האקטיביים ברכב עממי הגיעה ארצה אחרי שקניתי את הרכב האחרון שלי, כך שזה לא היה ה-issue באותו זמן, אני מניח שהיום השיקולים היו שונים, ובעוד שנה, כאשר מערך המיסוי על אמצעי בטיחות יתעדכן, המצב ישתנה שוב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוויפט מראש נרכשה לשלוש שנים, היא הייתה סוג של "פיילוט" בשביל אבא שלי, רצה לראות אם הוא יכול להיכנס למעגל השנתיים עד חמש ולהחליף.

אחרי שראינו שהוא לוקח את כל הנושא ההחלפה קצת "קשה" וזה לוקח ממנו הרבה אנרגיה, הבנו שעדיף ללכת על חדש פעם באף פעם וזהו.

נכון שיש בזה אלמנט של פינוק, כי אפשר גם לרכוש רכב בן שנתיים, לחסוך 20 אלף ש"ח ולהחזיק אותו עשור, אבל במקרה הזה גם הדגם המועדף רק יצא וגם אני חושבת שכל עוד הם יכולים להרשות את זה לעצמם - שייהנו מרכב חדש.

לגבי מערכות הבטיחות, אני קודם כל יותר מוטרדת מההתקנה שלו ורק אחר כך מאופי הפעולה.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...