Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גוזם גדר חיה בנזין.במה בשם כל הקדושים ממלאים אותו.

IRON-MAN
שימו לב! השרשור הזה בן 2441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.קניתי מאמזון גוזם גדר חיה בנזין.בהוראות התדלוק של המוצר כתוב שיש לערבבו ביחס מסוים של שמן ובנזין ..באיזה סוג של דלק מדובר? בנזין 95 אוקטן יספיק?.איך עובדים עם הדבר הזה? יש הוראות תחזוקה כלליות?ספר המוצר הוא בגרמנית...תודה לעונים.

Sent from my Le X829 using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לערבב בנזין 95 עם שמן למנועי 2 פעימות, לרוב יחס העירבוב הוא סביבות ה5% שמן אבל שווה להתאמץ ולמצוא את יחס המומלץ על ידי היצרן

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי תומכת.

שמן 2 פעימות יוצר פחות אפר ומשקעים במנוע כי להזכירך, השמן נשרף בתוכו באופן יזום ומכוון.

שמן סינטטי מצריך יחס תערובת עני בהרבה משמן 2 פעימות רגיל (שמן 2 פעימות נקרא בדרך כלל 2T).

אופיינית ובלי להתייחס לגוזם הספציפי יחס התערובת לשמן 2 פעימות מינרלי הוא 4% ולסינטטי מספיקים 2%, לפחות זה מה שמומלץ בציוד גינון אצלי, וזה כולל גם משור שרשרת העובד יותר קשה מגוזם אופייני.

אחוז השמן הנמוך יותר יוצר פחות עשן וגם פחות משקעים.

ולמרות שלא שאלת, לטובת מי שיקרא שרשור זה בעתיד - הפעלת מנוע 2 פעימות ללא שמן היא מתכון בטוח להרס המנוע. החיכוך גורם לבוכנה להתפשט ולהיתפס או בלשון מקצועית 'להימרח' כלומר להתחכך בצילינדר תוך יצירת שריטת עמוקות על הבוכנה ומיד אחר כך היא נתפסת לצילינדר והמנוע מפסיק לפעול.

אופיינית התופעה הזו תופסת את הרינג/ים לבוכנה והם מפסיקים לאטום כך שאין קומפרסיה.

לפעמים, וכבר עשיתי זאת בעבר (לא מנוע שלי), ניתן לחמם בזהירות את הבוכנה עם הרינגים התפוסים בקופסה עם שמן מנוע, עד שהתפשטות הבוכנה העשויה אלומיניום מאפשרת שחרור זהיר של הרינג ממריחת האלומיניום. אז צריך לנקות את חריצי הבוכנה ולהרכיב הכל מחדש.

כמובן שזה לא כמו החלפת החלקים אבל לעיתים זה עובד בסדר ובכל זאת זה לא אוטו מרוץ.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדר״כ זה יחס של 5% שמן סינטטי מלא ל2 פעימות.

אל תשכח לדווח מהי צריכת הדלק..... :lol::lol:

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדר״כ זה יחס של 5% שמן סינטטי מלא ל2 פעימות.

בדרך כלל זה לא 5%.

חוזר ומדגיש שבשימוש בשמן 2 פעימות סינטטי מתוצרת נורמלית נדרש יחס של 2% שמן. למעלה מזה מעשן, מסריח ובונה משקעים בקצב מואץ.

כשאתפנה אעלה צילום מדף הנחיות של מקיטה למשורי שרשרת (המשור הוא מתוצרת דולמאר שנקנתה ע"י מקיטה). המשור הזה בן עשרות שנים ופועל נפלא על תערובת 2%, ואתה יכול לסמוך על סמוך שהתערובת (כוונון הקרבורטור) גבולי לצד תערובת אוויר/דלק ענייה כדי לסחוט ממנו ביצועים מכסימליים. בתנאים כאלה הרגישות לחוסר שמן גבוהה במיוחד, ובכל זאת הוא מתפקד היטב.

יתר על כן, בעבר השגתי מארז לעצלנים ובו שקיות (דומות לשקיות קטשופ במקדונלד וכדומה) שמן חצי סינטטי, ואפילו עליהן כתוב שהיחס הדרוש הוא 4%.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני זוכר 2% של שמן במנועי שתי פעימות

השאלה הנכונה לפותח, כמה זמן אתה רוצה שהוא ישמש אותך?

כי בנוסף להכל אם הוא לא בשימוש שבועי אלה פעם ב כדאי לרוקן ולהכין כל פעם תערובות טריה ולא להתבסס על מה שנח במיכל חודשיים עד להתנעה הבאה.

ברור שאפשר לעגל פינות, על חשבון אמינות וכזה...

עריכה אחרונה על ידי DrorZi

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן סינטטי 2%

לא סינטטי 4%

אל תשים 5%. זה פשוט לא המינון הנכון.

בנזין 95.

תכין ליטר תערובת בכל פעם כי היא לא נשמרת טוב. כדאי לעבוד עם תערובת טרייה.

אם אתה מאיזור אשדוד, אתה מוזמן ליצור קשר. יש לי שמן מתאים.

בהצלחה.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן סינטטי 2%

לא סינטטי 4%

אל תשים 5%. זה פשוט לא המינון הנכון.

בנזין 95.

תכין ליטר תערובת בכל פעם כי היא לא נשמרת טוב. כדאי לעבוד עם תערובת טרייה.

אם אתה מאיזור אשדוד, אתה מוזמן ליצור קשר. יש לי שמן מתאים.

בהצלחה.

תודה.אני מהצפון.כבר קניתי שמן והשתמשתי.היה סבבה.לא עישן ולא כלום.צבע השמן כחול...קצת מוזר ,אבל עובד יופי.

Sent from my Le X829 using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובטח, הדף בו מוצג יחס התערובת.

לשמן 'מקיטה משובח' 50:1 כלומר 2%. בעצם אפילו טיפה פחות.

מתחת לקטע הצבוע בצהוב בטקסט יש גם התרעה ששימוש בתערובת המכילה יותר מדי שמן פוגעת בביצועי המשור (מגזמת וכך הלאה) בגלל צבירת משקעים הסותמים את מעבר הפליטה, את האגזוז וכדומה, וכמובן גם מזהמת את הסביבה כלומר המכונה תעשן יותר.

יוסייחס בנזין-שמן.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...