Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי בכלל רוצה רכב סדאן?

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 2104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה, אין מצב.

אבל אתה כתבת בהמשך שלא אפשרי גם בהצ'בק וסטיישן ואני אמרתי שבשכיבה אפשרי בחלקם.

בסדאן, כאמור - אין מצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 220
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה ההבדל בדלת הנוסעים בין סדאן/ האטצ' וסטיישן?

לא התכוונתי לדלת תא המטען.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוחב של גירסת סדאן ושל גירסת סטיישן תמיד זהה. אורך - תלוי בדגם. יכול להיות זהה, יכול להיות ארוך בכמה ס"מ.

בפורד פוקוס שהוזכר כאן:

דור 3 סטיישן אכן ארוך בשני ס"מ שהם לא משמעותיים לשום דבר (לי אישית יותר נוח לראות מהחלון האחורי בסטיישן לעומת סדאן)

דור 2 סטיישן קצר ב1-2 ס"מ בהתאם למתיחת פנים.

לי C5 ליפטבק עם תא מטען גדול יחסית. שום בעיה בקניות, ונכנסים גם שלושה זוגות אופני טנדם (כאן האורך של הרכב עוזר. כמובן מפרקים 2 גלגלים ומקפלים מושבים אחורה).

ואם אני מקפיץ את המשפחה של אחי לשדה, כולל 4 מזוודות מפלצתיות אז יש הנדסה ומלחמה קטנה ומקסימום קושרים את הדלת - כמובן שאני לא אוהב את זה.

סטיישן שיש במשפחה תבלע את אותן מזוודות בלי למצמץ, רק להסיר את הכיסוי.

גם דירה העברתי בסטיישן הזאת, עם מכונת כביסה עומדת בתא המטען, עוד ארגזים, ומיטה זוגית על הגגון, בפעם אחת. גם מקרר עובר בשכיבה בסטיישן, צריך רק להעמיד אותו יום לפני חיבור מחדש.

האמת שמיטה נכנסת גם על האצ'בק מיני עם גגון.

בסטיישן או ליפטבק אפשר להכניס כלב בחלק האחורי של תא הנוסעים (מה שנקרא: חלק המטען) ולצאת לטיול כל המשפחה.

בסדאן אני מניח שאפילו לא חולמים על הדברים האלה, מחוסר מודעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בדלת הנוסעים בין סדאן/ האטצ' וסטיישן?

לא התכוונתי לדלת תא המטען.

לא כתבת שם שאתה מתכוון לדלת נוסעים. כתבת "פתח הדלת".

עכשיו רק הבנתי למה התכוונת. כמובן שאין הבדל, ארגז של מכונת כביסה אי אפשר להכניס דרך דלת נוסעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובר על קניות סופר ושקיות. אולי זו בעיה במשפחות גדולות, אני מעולם לא נתקלתי בשום בעיה עם מקום לשקיות בהאצבק ולא צריך לשים שקית על שקית.

במחשבה שניה, אולי זה בגלל הנוהל (שלא קשור למקום) של לשים את כל מוצרי החלב על הריצפה מאחורי מושב הנהג והנוסע לידו בכדי שיהיו בקאבינה מקוררת.

לשים מוצרי חלב בקיץ הישראלי בתא המטען של סדאן נשמע לי רע מאוד.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הארגזים היו בגודל של מכונת כביסה, כמובן יש מלא מכונות כביסה אני מדבר על אחת סטנדרטית וכנראה הארגז לא בגודל המדויק אבל נכנס ללא ספק, ואני בטוח באומדן שלי. הארגזים היו ענקיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ELIC25, תצליח להכניס מכונת כביסה לתא מטען סדאן- ואני משלם לך עליה, וגם קונה לך מייבש.

החור בגב המושב האחורי הוא בדיחה לא מצחיקה...

לפני כמה שנים לקחתי תנור אפייה משולב מגיסתי בערד להרצליה. הייתה לי מאזדה 3 סדאן ולאישתו של אבי - יונדאי גטס. נחשו איזה רכב לקחתי.

אמנם לא מדדתי, אבל רכב בתצורת סטיישן דומה באורכו לאותו הדגם בתצורת הסדאן, מקסימום יהיה ארוך יותר ב2-3 ס"מ. אז נכון, אף אחד מאיתנו לא מעביר תנור ומכונת כביסה כל שבוע, אבל מספיק שעושים זאת פעם בשנה, או קונים ארון באיקאה, או נוסעים לסופש עם שני ילדים קטנים (אני עושה זאת כל שבועיים שלושה, לבית חמותי בערד), ואז מבינים את היתרון הפרקטי ברכב סטיישן על סדאן.

הכותב מתנייד כרגע בטויוטה קורולה, והיה מעדיף להחליף אותה בסטיישן משפחתית כלשהי.

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש רכבי סדאן שכל המושב האחורי מתקפל כמו בהא'צבק, כמו למשל רנו מגאן 2. העברתי ככה אקווריום ענקי בלי בעיה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרון נוסף של רכב סדאן הוא חדירת שמש על יושבי המושב האחורי בגלל השיפוע של החלון האחורי וכן מרחב ראש בעייתי ליושבי המושב האחורי מאותה הסיבה.

במקרה נסעתי היום במשך כשלוש שעות ברכב סדאן מאחורה, פשוט מרגישים גל חום כמו ממפזר חום מגיע משימשת הרכב האחורית אתם לא יודעים איך הילדים שלכם סובלים מאחורה.

הרגשתי גם את החסרון של פתחי מיזוג אחוריים.

אין שום מצב שהרכבים הבאים שלי יהיו בתצורת סדאן ובלי פתח מיזוג אחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בסדאן כמו שלי לא תגיע אליך השמש.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירוק, זה כניראה בעיה בעיצוב הרכב הספציפי שנסעת בו. בכל הסדאנים שאי פעם היו לי - לא הייתה בעיה של שמש יותר מכל תצורה אחרת.

אותה בעיה של שמש תהיה בכל הצ'בק וליפטבק. רק בסטיישין החלון האחורי נמצא מאחור. אבל גם ככה אנשים לוקחים עכשיו רכבים עם גג פנוראמי כדי להנות בצלייה WELL DONE (החלון עם השחמה, אבל עדיין).

איזה חיסרון יש בפתחי מיזוג אחוריים? אולי הכוונה למחסור?

סדאן זו עדיין התצורה הסטנדרטית לרכב פאר להסעת אישים חשובים. נכון שברכבים יקרים יש פתחי מיזוג לא רק במרכז, אלא גם בצדדים ונכון שיש וילונות חשמליים על דלתות צד ובחלון האחורי. אבל, וילונות רגילים אפשר לסדר גם ברכב רגיל למי שזה מאוד מפריע לו. יש כל מני פטנטים נחמדים באיביי.

כמו כן, יש הרבה סוגי רכבים עם חלונות אחוריים השחמה מהמפעל.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדאן זו עדיין התצורה הסטנדרטית לרכב פאר להסעת אישים חשובים.

נכון.

מי שיש לו רכב פאר לרוב לא יצטרך להוביל מכונת כביסה או מוצרים מאיקה.

זה בסדר גמור. מי שיכול לקנות רכב במיליון ש"ח נמצא במעמד מסויים ומגיע לו להנות מהמעמד.

אבל מי שקונה פוקוס או אוקטביה לא נמצא באותו מעמד ולכן אין ממש הגיון להשוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משווה. התיחסתי לבעיה עם השמש. אם זאת הייתה בעיה, כניראה הייתה תצורה אחרת שולטת להסעת אישים חשובים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...