Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני סביב 20,000 לנהגת חדשה

pooh-bear
שימו לב! השרשור הזה בן 2413 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

אני מחפש רכב לנהגת חדשה (ממש חדשה, רישיון בן שבוע) אבל לא צעירה. מחיר המטרה הוא כמצויין בכותרת, עם גמישות מאוד קלה כלפי מעלה.

מכיון שכל העסק די טרי, לא לגמרי ברור מה תהיה הנסועה השנתית ו/או מה יהיה האופי שלה. אפשר להמר שלא מדובר בנסועה מאוד גבוהה (נניח, עד 15 לשנה מקס') ושחלק לא קטן ממנה יהיה עירוני או לפחות פרברי, אבל עם אפשרות לגיחות ארוכות יותר מדי פעם. מה שכן ברור הוא שאין שום דרישה להוביל הרבה נוסעים ו/או מטען באופן קבוע או אפילו מזדמן, ולכן אין צורך במרחב כזה או אחר, כמו גם שידני זו לא אופציה (רישיון לאוט' בלבד, לצערי).

ניסיתי להגדיר סדרי עדיפויות, למרות אי הוודאות. זה מה שיצא לי:

1. בטיחות - בתקציב הזה כמובן שמדובר בבטיחות פאסיבית בלבד, חשוב בעיקר שההגנה לנהג תהיה סבירה.
  2. אמינות - גם בתקציב המוגבל הזה, רצוי למצוא רכב שיוכל בתחזוקה סבירה לא לראות יותר מדי מוסך. ברור שמדי פעם זה יקרה, אבל רצוי שלא יותר מדי, גם כדי למנוע בזבוז זמן וגם כי אני לא לגמרי בטוח שכל רעש מוזר או התנהגות חריגה מהרכב יקבלו התייחסות ממש מיידית (או בכלל יתויגו ככאלו).
  3. קלות תפעול - הרכב שיהיה הכי קל לנהוג ולחנות. שדה ראיה גדול והבנה ברורה איפה הרכב מתחיל ונגמר.
  4. NVH - אם אפשר. בכל זאת, קצת איכות חיים.
  5. סחירות סבירה, למקרה שאחרי תקופה מסוימת הפרויקט לא יוכתר בהצלחה ויוחלט להיפרד מהרכב (עקב הוצאות \ חוסר הסתגלות \ חוסר שימוש).

אין דרישה בכלל לביצועים, התנהגות או צריכת דלק מינימלית (אבל רצוי להגיע למשהו סביר).

כשחיברתי את כל זה, קיבלתי סופר מיני (או קצת פחות) עם גיר פלנטרי או רציף. ההבנה האישית שלי גורסת שלנהג חדש ולא מנוסה, ובתקציב הזה, גיר פלנטרי (או רציף) יהיה אופציה הרבה יותר מוצלחת מגיר רובוטי כזה או אחר גם מבחינת השקיפות שלו לנהג וגם מבחינת אמינות והוצאות תחזוקה.

למה לא מיני? בייחוד כי האופציות הסבירות עם גיר לא-רובוטי-לא-ידני הן פיקנטו ו-i10, והן לא נמכרות בזול יותר משאר האופציות פה (ולא מציעות יתרון משמעותי אחר), אז אני לא באמת רואה למה כן.

עוד אפשרות שלא נכללת פה כרגע היא לרדת בתקציב ולחפש גטס, אבל:

1. להבנתי רכב כל כך ישן מגלם אופציה ליותר תקלות, ואני מעדיף להמנע.
  2. אני פשוט מתעב את הגטס באופן אישי. נורא קשה לי להמליץ על משהו כזה.

אלו הדגמים שחשבתי עליהם (בסדר עדיפויות יורד):

1. דייהטסו סיריון - מצטיין בתחומי האמינות וקלות התפעול (רכב קטן מאוד ומרובע - ברור איפה הוא מתחיל ונגמר). סביר מבחינת בטיחות ו-NVH. אמור להיות סחיר.
  2. פורד פיאסטה (1.4, פלנטרי) - קצת יותר בטוח, אמינות טובה, NVH לא רע, לא בטוח לגבי סחירות.
  3. יונדאי i20 - בטיחות טובה, אמינות סבירה, סחירות סבירה, לא סגור לגבי השאר. קצת יקר יותר מהפיאסטה, ולכן נמצא בעדיפות נמוכה יותר.
  4. מאזדה 2 - בערך כמו היונדאי.
  5. פיג'ו 207 \ סיטרואן C3 - כנראה מעט פחות אמינות, גיר פחות מוצלח וסחירות, איך נגיד בעדינות, לא משהו. אבל קצת זולות יותר, אז כנראה שאפשר להשיג שנתונים חדשים יותר. יש גם יותר אקזמפלרים עם ק"מ נמוך, לא לגמרי ברור לי למה. מעבר לזה, אני יודע בדיוק איפה לבדוק אותן ולטפל בהן, אז זה נותן עוד איזשהו יתרון קל.
  6. ניסאן מיקרה - לא ממש מכיר. יכול להיות שאני מפספס פה משהו. יצא לי פעם לשבת כנוסע לנסיעה יחסית קצרה באחת בת 10, מאוד לא התרשמתי. אולי אני טועה. יש מדי פעם טענות על אמינות הגיר הרציף בדגם מ-2011.

עוד אופציות שלא רשמתי - יפניות אמיתיות (יאריס, ג'אז, סוויפט, ספלאש - יקרות מדי לשנתון סביר), שברולט סוניק (מצאתי רק סדאן), רנו קליאו 3 (יקרה יחסית), אופל קורסה (לא איכותית כל כך וממש לא סחירה), וכל הרובוטיות (פונטו, ואג).

אז אני אשמח לשמוע את דעתכם - למה כן מיני, למה מיקרה זו אופציה מצוינת (ואם כן, אז האם עדיף את ה-1.4 או את ה-1.2 החדשה עם הגיר הרציף), למה גטס זו התשובה האידיאלית, איפה כדאי לטפל בסיריון באזור המרכז או כל דבר אחר.

לבינתיים התקציב מוגבל, אבל נראה איך דברים יתפתחו כשנתחיל ממש לראות מכוניות. אז בינתיים הצעות בסגנון של "ב-30 יש XYZ" הן נחמדות, אבל פחות רלוונטיות.

תודה מראש!

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיריון אכן אופציה טובה, כך גם הפיאטסה שמציע בטיחות עדיפה, איכות חומרים טובה יותר וניראיצ מודרנית יותר, היונדאי i20 עם ביצועים דומים לפיאסטה ונחשת לדגם מוצלח.

מזדה 2 תהיה זריזה יותר אך כדאי לחפש את רמת איבזור דינמיק ולא אקטיב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אני אתרכז בשאלת המיקרה, כנראה הטקסט המקורי היה ארוך מדי:

האם יש בעיות אמינות לניסאן מיקרה? גם מהדגם הקודם (עד 2010) וגם החדש, ובפרט בגיר הרציף של החדש? האם מעבר לזה מדובר ברכב על גבול הסביר מבחינת ההתנהלות היומיומית, או שבאמת מדובר במשהו שצריך היה לשווק רק בהודו?

שוב תודה!

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את המיקרה הקודמת כול כך אחרי חבר שלי מזיק כזאת כבר כמה שנים ומרוצה מהאמינות.

לגבי הגיר הרציף של המיקרה החדשה היו פה כמה תלונות לגבי הגיר הרציף.

למיקרה לפחות לחדשה יש כמה יתרונות כמו צריכת דלק טובה, מרווח ותא מטען גדול לעומת רכבי המיני.

אך לדעתי הכיסאות מאוד לא נוחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים, לדעתי המיקרה יורדת מהפרק, גם עקב החשש מהגיר וגם בגלל שהדגם החדש הגיע מ-2011, וכדי לרכוש אחד כזה יש צורך להתפשר על ק"מ, יד או בעלות קודמת. אני אישית לא רואה יתרונות מהותיים בדור הקודם.

מה הייתם בוחרים מבין ה-3 הבאות (ולמה)?

מאחורי וילון א' נמצאת דיהטסו סיריון, שנת 2009, יד ראשונה! (בקומבינה כזו או אחרת, לא הצלחתי להבין לגמרי) שעברה 119,000 ק"מ.

מאחורי וילון ב' נמצאת פורד פיאסטה, שנת 2011, יד שניה עם עבר ליסינג וגם היא עם 119,000 ק"מ.

מאחורי וילון ג' נמצאת פיג'ו 207, שנת 2010, גם היא יד ראשונה אבל עם ק"מ נמוך משמעותית - רק 84,000.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על הפיאסטה במקום הסיריון.

את ה207 פחות מכיר אני רק זוכר שהיה מנוע בעייתי לא זוכר אם זה היה ה 1.6 או ה 1.4, כדי לבדוק את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי ה-1.4 משודך רק לגיר רובוטי. לא מתאים.

ה-1.6 הוא הגרסה האטמוספרית של ה-thp156. דיברתי כבר עם רונן מגבע, הוא טען שבסה"כ האמינות סבירה, אין צורך בניקוי פיח, ויש מעט מקרים של טיימינג שדורש החלפה (בניגוד ל-thp156). מצד שני, גם הוא חושב שסיריון תהיה אמינה יותר (סטטיסטית).

מה שקצת מטריד ב-207 הוא הגיר (AL4), שלא הייתי רוצה להיכנס לשיפוץ שלו. מצד שני, גם גירים יפניים מגיעים לשיפוץ בסוף, אז יכול להיות שהק"מ הנמוך משמעותי בכיוון הזה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בין שיפוץ al4 לשיפוץ גיר פלנטרי אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל לא בשיפוץ לדעתי, אלא בק"מ שהוא קורה, אבל אולי זה רק סטיגמות. ב-al4 אפשר להתחיל לחשוש סביב 150-200.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הפיאסטה וגם הסיריון הצעות מעולות .

לפיאסטה יש קצת יתרון בשנתון חדש יותר.

אני הייתי בודק ספר טיפולים לראות איך הרכבים טופלו והאם בזמן כדי לקבל תמונת מצב אם הרכב שמור וכדאי להסתכל עליו

ועושה נסיעה לאיזה רכב אני יותר מתחבר .

ואז ממשיך לבדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכם:

לצערי, כל עניין הרכישה נדחה קצת (או הרבה, או לאינסוף, זה לא ברור כרגע). תודה למי שסייע.

נזכרתי איזה כיף זה לקנות פה רכב ("אני בחופשת לידה, תבוא מתי שתרצה" הופך ל"בעלי לא בבית, תתקשר אליו, הוא בישיבה עכשיו, אולי כשהוא יצא תוכל לקבוע איתו"), אז מה אם בטעות אתה ביום חופש, למה מי אתה?

מצד שני, נתקלתי בפיג'ו 207 אחת, אמנם יד שלישית (פרטיות כולן), אבל שנת 2012, עם 50 וקצת אלף ק"מ, שנראית סביר ולכאורה מטופלת, שמבקשים עליה 25,000. אם מישהו ממש רוצה, מוזמנים לפנות אלי או לחפש ביד2.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2413 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...