Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי I20 מנוע גמור בגלל חוסר מים.

david_e
שימו לב! השרשור הזה בן 2439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

שואל עבור חבר.

בזמן נסיעה המזגן הפסיק לקרר והמנוע התחיל עשות רעשים. לאחר עצירה המנוע לא התניע יותר.

במוסך אמרו שהלך כל המנוע.

הרכב בן 5 ומטופל במוסף מורשה. לא הייתה שום מנורת התרעה על התחממות של המנוע אבל הרדיאטור היה בלי מים בכלל למרות שבמיכל הנוסף כן היה נוזל קירור במידה מספקת.

האם התראות על התחממות אמורות להופיע במחשב הרכב?

האם יש מקום לטעון שזה כשל ברכב או שלחרוק שיניים ולשלם את מה שזה יעלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בשלוש סיטואציות של התחממות מנוע כל אחת ברכב שונה (יש לי היסטוריה של רכבים זולים :roll:) ותמיד נדלקה נורה.

בנוסף היום יש לי יונדאי I20 ויש לה מד טמפ' (בצמוד למד הדלק) אז במצב תקין מחשב הרכב "היה מודע" להתחממות והיה אמור להפעיל נורה אדומה (אני לא זוכר באיזה צורה לעצור או מד בתוך מים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא כאן, מאד דומה למה שקרה לי בפוקוס.

איך הלך לי מנוע בגלל צינורית אחת קטנה (פוקוס 1.6 אקובוסט)

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=28771&share_tid=633117&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ecarsforum%2Eco%2Eil%2Fvb%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D633117&share_type=t

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בשלוש סיטואציות של התחממות מנוע כל אחת ברכב שונה (יש לי היסטוריה של רכבים זולים :roll:) ותמיד נדלקה נורה.

בנוסף היום יש לי יונדאי I20 ויש לה מד טמפ' (בצמוד למד הדלק) אז במצב תקין מחשב הרכב "היה מודע" להתחממות והיה אמור להפעיל נורה אדומה (אני לא זוכר באיזה צורה לעצור או מד בתוך מים).

איך מנורה יכולה להדלק אם אין מים במערכת גם מד טמפרטורה אינו יכול להראות טמפ נכונה בגלל שהחיישן מודד טמפ מים ואם אין מים וממשיכים לנסועה אז הולך מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהטרמוסטט נתקע ובגלל זה לא היה קירור. הרדיאטור הקטן נשבר וכל המים דלפו דרכו.

לא הייתה שום נורת אזהרה על התחממות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית חושב לפני שרצים להחליט על החלפת מנוע צריך לבדוק מה הנזק שניגרם בעצם. ייתכן ואטם ראש ניפרץ עם עיוות קל של הראש ונוזל קירור חודר אל חלל הצילינדרים וכתוצאה מכך המנוע לא מניע. במצב שכזה ניתן להרים ראש מנוע ומשם להיתקדם ולבדוק שהבלוק לא ניזוק ובמידה ולא אז לשלוח את הראש לחריטה ולסכם בעלות מחיר של חצי מעלות מנוע שלם. אם הבלוק ניזוק הסיפור אוטומטית יעבור למנוע שלם. ברכבים האלה לא מעניין מוסכים והם לא מתאמצים לבדוק אם הנזק ייסתכם רק בראש מנוע ומעדיפים להחליף מנוע שלם שזה נטו עבודה במקסימום הכנסה. ומי שיגיד לך שהראש הזה לא ניתן לחריטה ולא מחליפים אטם ראש ברכב הזה (ואתה תשמע את זה הרבה) הוא חרטטן בלבלן כי אצל החרט שלי הראשים האלה נחרטים ללא בעיה ומחזיקים יופי יופי שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מוותר על המורשה כיוון שהרכב מחוץ לאחריות וגורר למוסך מומלץ בפורום שהוא מומחה ביונדאי או כללי אפילו.

הסיכויים לגבי ראש מנוע בלבד מול מנוע שלם הם 50-50 ועד שלא ירימו ראש מנוע,לא ניתן לדעת,האם קיים נזק נוסף לבוכנות/בלוק.

מהיכן אתה בארץ ?

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המוסך עדיין עובד- מוסך הסרן- זכור שהיו עליו חוות דעת טובות כאן בפורום.

אופציה ב'- להגיע למכון הבדיקה מונדיאל ולהתייעץ עם מנהל המכון,דוד ברזילי- הוא יוכל להמליץ לך מהיכרות עם מוסכים באיזור על מוסך טוב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה למבינים: אם יש קרע באחד מצינורות נוזל הרדיאטור והנוזל מטפטף והמנוע מתחיל להתחמם, לא תהיה שום התרעה או נורה שתדלק? כלומר בנסיעה ארוכה כדאי כל חצי שעה לבדוק מים ברדיאטור?

משהו לא ברור לי פה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...