Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - מרצדס C350e

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מרצדס לא עומדת להשאיר את שוק ה"למה בכלל לקנות משהו אחר?" לב.מ.וו, אז הגיעה אלינו C350e. בואו לקרוא מה חשבנו עליה.

מרצדס-C350e-12.jpgמרצדס-C350e-16.jpgמרצדס-C350e-26.jpgמרצדס-C350e-21.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב יפה, עושה רושם שמרצדס בהחלט מרימים את הרף עם הליין האחרון. אשמח לראות השוואה בינה לבין ה330אי.

דבר אחד שחסר לי, אמנם צויין המחיר בהשוואה לאחיות ("זולה מX בY"), אבל לא קיימת נקודת ייחוס. אז כמה התענוג יעלה לנו?

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה יפה, איך היא במבחן מול גרסאות הדיזל החסכוניות ומצוינות?

הדיזל זולה רק במעט ממנה, ומגיעה במפרט נמוך יותר, שלא לדבר על זה שהיא חלשה משמעותית.

כנראה שרק בצריכת הדלק הדיזל תהיה עדיפה.

תודה על הכתבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורק נשאר העניין הפעוט הזה, נו, של עמדת הטעינה - שאם אין אפשרות פיזית\טכנית להתקין אותה (למרות שזה על חשבון היבואן) ברחוב\חנייה פרטית או במקום העבודה, אז ה-C הזו וכל פלאג-אין הייבריד אחרת נשארות תיאורטיות בלבד.

The older you get, the better you used to be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיצאתי לכיוון הרכב, באמת שהדבר הראשון שעלה לי לראש זה "מונית". זהו הייתי חייב להוציא את זה, סליחה.

מסתובב סביב הרכב, נגיעה כחולה פה ושם, ג'אנטים נחמדים, יפה. לא רע בכלל. עדיין מונית. (זהו פעם אחרונה, נשבע!)

משהו בלוק שלה קצת לא מסתדר לי. זה לא שהיא לא יפה, היא כן, פשוט משהו בפרופורציות לא מסתדר לי בעין.

מתיישב בכיסא הנהג.

מטבע הדברים, אני אוטומטית משווה אותה ל-330e עליה נהגתי המון.

עיצובית, המרצדס מדהימה. עם כמה שאני אוהב את הרכבים של ב.מ.וו, צר לי בוואריה, אבל שטוטגרט ניצחה, המרצדס עם מראה יוקרתי אמיתי.

לא נכנס עכשיו ללמה זה ככה, פשוט המרצדס משדרת את היוקרה הרבה יותר מהבימר.

כיסא הנהג חשמלי מלא, כיסא הנוסע לא. WTF?! בעצם רגע, הכיסא של הנוסע קצת חשמלי. מה הכוונה? כיוון גובה המושב וזווית משענת הגב הוא חשמלי, אבל כיוון קדימה-אחורה הוא ידני. אני לא מאלה שאומרים "ברכב של 320 אלף שקל?! קמצנים!", פשוט כי אני יודע שזה לא עובד ככה, אבל אני כן מאלה ש"קיבינימאט, 90% מהכיסא חשמלי, על זה חסכתם?! מה נסגר?!" וזה כמובן מקבל משנה תוקף כאשר משווים למתחרה הישירה, ששם שני המושבים חשמליים באופן מלא (ולחובבי המחיר, אז הבימר עולה גם 30 אלף שקל פחות מהמרצדס).

איכות החומרים הייתה מצוינת, די דומה לסגמנט, אולי קצת מעל, אבל איכות ההרכבה ממש לקתה בחסר.

לא סתם באיזה פאנל חסר חשיבות, אלא בפאנל של הקונסולה הראשית. רק נוגעים בו כבר מקרקש, וזה כמובן הופיע קצת גם במהלך הנסיעה. לא לעניין.

מערכת המולטימדיה בעלת ממשק שלוקח לא מעט זמן להבין, לא התעסקתי איתה ברכב הספציפי הזה אלא באופן כללי במערכת של מרצדס ואני לא יכול לומר שהיא אינטואטיבית, היא דורשת לימוד.

זה לא שהיא רעה לכשעצמה, פשוט כשמשווים את קלות השימוש למול ה330, המרצדס מפסידה.

הנוחות מבחינתי תואמת אחד לאחד את מה שפבל כתב אז לא ארחיב.

בידוד הרעשים זה כבר משהו אחר, וגם כאן אשווה ל330 אותה אני מכיר כל כך טוב.

בבימר היה רעש צמיגים, שנבע ככל הנראה מהחתך הממש נמוך של הצמיגים שם (קוטר 19 אינץ', תבינו לבד את החתך כי אני לא זוכר בעל פה את מידת הצמיגים שם אבל זה משהו באזור של 40) וזה גם לא לעניין, רק שבמרצדס ממש הופתעתי לגלות שיש רעשי רוח כבר ב120 קמ"ש!

לא מהירות אוטובאהן, לא משהו פלילי בטירוף, סתם מהירות שיוט רגילה וכבר רעשי רוח מוחשיים. Not Cool. בכלל.

את הכביש המפותל היא לא הכי אוהבת, סוג של פולניה כזאת. היא בסדר, היא לא מפריעה לך, אבל היא גם לא נהנית. סתם נמצאת שם כזה.

היא עושה את הכל בסדר, באמת, היא לא רעה, היא פשוט לא אוהבת את זה וממש לא מדרבנת אותך להמשיך.

זה בסדר גמור, כי היא גם לא אמורה לעשות את הדברים האלה. מי שזה חשוב לו, כנראה שלא יקנה את הגרסה הזאת.

בשיוט היא אלופה. מלבד רעשי הרוח שכבר התייחסתי אליהם, היא מצוינת. לא שציפיתי לפחות כן?

מחירה של המרצדס הזאת עומד על 320 אלף ש"ח, כאשר המקבילה מבוואריה עומדת על 290 אלף ש"ח.

מי שבאמת שוקל לרכוש את אחד הרכבים, חייב לעצמו לגשת לכל אחת מהסוכנויות, לשבת עם נציג, ולא לוותר על נסיעת מבחן!

עריכה אחרונה על ידי GhostBuster

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה בגלל שאני גר בצפון הארץ, אבל הסי קלאס לא נראית כלל כמונית מבחינתי.

כשפגשתי את פבל עם הבנץ הלבנה, אחרי שעבר לי השוק הרגעי של 'יאבה יש כאן פיזדמאפיונר', נזכרתי קודם כל בשיפור הענק שמרצדס עשו בכל הנוגע לעיצוב הרכב. מטאורי ממש. מבחינתי, מרצדס הפכו מהמזדנבים מאחור של סגמנט היוקרה למובילים (בפער) מקדימה - שכן הרכב נראה טו, אוב.

הוא לא מושלם, לא לא, זה אחד מהמצבים האלו של "המעצב נתן לה פרונט פיגוז ודפק לה ת'עכוז". מאחור משהו לא מסתדר לי, לא יודע לשים על זה את האצבע, אבל ההרמוניה שמגיעה מהפרונט ודרך הצד נגמרת בפגישה בשיפולי הטוסיק והבאמפר.

מבפנים הרכב נראה טוב משמעותית מהחברות לסגמנט. הפיאנו לא מפריע לי ברמה העיצובית (אבל כן ברמה הפרקטית), איכות החומרים מצוינת והנדסת האנוש מוצלחת. המושבים של הבימר עדיפים, אבל מלבד זה אני מעדיף את הבנץ בכל פרמטר.

אין לי נסיון עשיר בסגמנט היוקרה, אז אני פחות יודע לשים את האצבע על ההבדלים בין הבנץ לבימר ולאודי.

אבל בתור רכב יוקרה - הסי קלאס מרגישה מאוד מאוד טוב. הן מקדימה, והן מאחורה. היא נוחה, מאובזרת, מרשימה - ותג המחיר שלה בגרסא ההיברידית מאוד אטרקטיבי יחסית לאבזור המוצע.

עבורי לא היה 'פאן' בנהיגה, נתוני הכ"ס והמומנט לא תורגמו 1:1 כמו למה שהייתי מצפה מסקירת הSPEC, אני מניח שזה בגלל המשקל הגבוה(?) או כיול(?) - לא יודע, ולא אכפת לי, כי מי בכלל קונה סיקלאס היברידית בשביל פרפורמנס?

מה שכן היה זה נוחות, והרבה ממנה. הרכב מוצלח בשיוט - הן כנוסע והן כנהג. החלון הפנורמי מאיר את המושב האחורי, ומרווח הרגליים יחד עם המושבים הנוחים מספקים חוויה מוצלחת בהתאם לסגמנט אליו הרכב מיועד.

מה שהפריע לי במיוחד היה תא המטען, לא סביר בעיני שרכב בסגמנט הזה שעלול להוות רכב מרכזי בבית (לכאורה) יגיע עם תא מטען כ"כ צפוף... אם הייתי מחפש רכב מרכזי הנתון הזה היה יכול לפסול את הרכב על הסף, בתור רכב שני בבית זה פחות אקוטי.

בסה"כ אהבתי את הסי קלאס, היא מאובזרת לעייפה, יש לה נוכחות חזקה, היא לגמרי מרגישה פרמיום מבפנים הן במראה והן בתחושה. אני מסכים לגמרי עם פבל בנוגע לשורה התחתונה (זו ה-גרסא הנכונה), וחושב שתוך זמן לא ארוך במיוחד ההיברידיות האלו יעשו שמות בגרסאות הרגילות, שכן עבור הלקוח הממוצע מדובר בהרבה יותר תמורה תמורת פחות כסף. תהנו מהטריק המיסוי-יי הזה כל עוד הוא נמשך, אני מהמר שמדובר בזמן קצוב.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרצדס לקחו פה סיכון עם המחיר, ודווקא ב.מ.וו תמחרו מעולה.

שים בצד רגע את העובדה שנכון להיום הבימר עולה 30K פחות מהמרצדס, עוד נחזור לזה.

הטריק המיסויי הזה שאתה מדבר עליו, נדחה נכון לעכשיו, אבל לכולם ברור שמתישהו החגיגה תיגמר.

מה שעתיד לקרות זה שהטבת המס לרכבים היבריידים סטנדרטיים ונטענים הולכת להתבטל, אבל רק לרכבים שמחירם מעל 300K ש"ח.

בגלל זה אמרתי שהבימר תומחרה מעולה והמרצדס נמצאת בסיכון, שכן ברגע שההטבה תתבטל לרכבים מעל 300K, המרצדס נכנסת למשוואה הזאת והמחיר יעלה. מסוכן.

מה שיכול להיות שיקרה/קורה, זה שכלמוביל תמחרו אותה כרגע ממש קצת מעל המתחרה הישירה, כל עוד ההטבה קיימת, וכרגע נהנית משולי רווח גדולים. למה? יכולות להיות הרבה סיבות, אני מניח שאחת מהן היא אכן עניין הרווחיות של אקזמפלר שנמכר, ויש להם גם קטע תמיד לתמחר מעל ב.מ.וו ו-אאודי כדי לבדל את עצמם. גם הנציגים שלהם אומרים ללקוחות "פה לא מוכרים בזול, אם אתה לא יכול לעמוד במחירים האלה, כנראה שאתה גם ככה לא לקוח של מרצדס", אמנם לא בדיוק במילים האלה, אבל היו גם מקרים שזה היה אפילו יותר גס מזה.

כאשר ההטבה תיעלם, יורידו את המחיר הרשמי לנניח, 290K או 299K על מנת כן להיכנס תחת המטרייה של ההטבה, ואז גם הם מכרו ברווח גדול יותר תקופה מסוימת, וגם יוכלו להמשיך למכור, כנראה עם קצת פחות רווח, לאחר שההטבה תיעלם.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם מדגישים את נושא המאובזרת לעייפה, אבל אם אני מבין נכון, מלבד מתלי האויר היא הרבה הרבה פחות מאובזרת מרכבים זולים בהרבה כמו פיג'ו 3008 פרימיום. ובגזרת הבטיחות האקטיבית זה כבר ממש מביך - אין בקרת שיוט אדפטיבית, אין שמירה אקטיבית על נתיב, אין אפילו התרעה. אין שליטה אוטומטמת באורות גבוהים. וגם בדברים אחרים - אין כניסה ללא מפתח, אין מסך במקום לוח מחוונים, אין גג שמש, אין טעינה אלחוטית לטלפון ועוד. את רוב הדברים האלה יש אפילו באיוניק שעולה 60% פחות.

אני מבין שהאיכות גבוהה ויש יוקרה - אבל זה רכב מאובזר לעייפה בזמן הנוכחי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, רמת האיבזור של הגרמניות בשנים האחרונות די מזויעה - במיוחד מאז שמערכות בטיחות אקטיביות נכנסו לסגמנטים נמוכים יותר וטרפו את הקלפים. מבאס ביותר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם מדגישים את נושא המאובזרת לעייפה, אבל אם אני מבין נכון, מלבד מתלי האויר היא הרבה הרבה פחות מאובזרת מרכבים זולים בהרבה כמו פיג'ו 3008 פרימיום. ובגזרת הבטיחות האקטיבית זה כבר ממש מביך - אין בקרת שיוט אדפטיבית, יש. אין שמירה אקטיבית על נתיב, יש. אין אפילו התרעה. יש. אין שליטה אוטומטמת באורות גבוהים. יש. וגם בדברים אחרים - אין כניסה ללא מפתח, יש. אין מסך במקום לוח מחוונים, נכון. אין גג שמש, יש, אפילו שניים. אין טעינה אלחוטית לטלפון נכון. ועוד. את רוב הדברים האלה יש אפילו באיוניק שעולה 60% פחות. את רוב הדברים האלה יש גם ב-C.

אני מבין שהאיכות גבוהה ויש יוקרה - אבל זה רכב מאובזר לעייפה בזמן הנוכחי?

באדום.

לשאלתך האחרונה - כן. ואם כבר נגעת במתלי האוויר, תבדוק כמה עולה כזו מערכת. כנראה יותר מכל שאר הדברים שציינת בפוסט.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי.

האמת שאתמול בדקתי באתר של מרצדס במובייל ולא מצאתי את כל הדברים האלה ואז בדקתי גם באתר icar שבו יש מפרט והם לא היו מצויינים.

האתר שלהם במובייל מאוד לא נוח לשימוש ואין מפרט להורדה (או שלא מצאתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...