Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשש ממלחמה בקוריאה - נקודת מבט מוטורית

AlonBar
שימו לב! השרשור הזה בן 2443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בצל החשש ממלחמה קרבה בין המערב לבין ציר הרשע של המאה ה-21, נראה כי יש חזרה היסטורית על האירועים שקדמו למלחמת העולם ה-2.

אומה אחת גדולה עם מנהיג סופר משוגע, ששואף להיות שחקן מרכזי בזירה העולמית בכל מחיר, ובעיקר - על חשבון ארה"ב.

מהערכות מומחים צבאיים שונים בארה"ב - במקרה של תקיפה אמריקנית בצפון חצי האי קוריאה, הראשונה להפגע מכך תהיה כמובן סיאול, בירת קוריאה הדרומית.

מלחמה שכזו עשויה, ללא כל צל של ספק, למוטט את הכלכלה ה-11 בגודלה בעולם.

כמובן, מלחמה שכזו מעלה שאלות רבות גם לגבי התעשייה המוטורית המפותחת בדרום קוריאה. יונדאי, קיה וסאנג יאנג צפויות לעמוד לצד הממשל ולהקדיש משאבים לתוצרת צבאית, ממש כמו שהיו בימים שמוטב היה לשכוח.

מעבר לכך, בימים בהם הכלכלה היא אוניברסאלית וחוצת גבולות, כלכלת אלחוט שתלויה אחת באחרת רחוקה ממנו אלפי קילומטרים, מובן שמלחמה שכזו עלולה להוביל לשפל חסר תקדים מבחינה כלכלית גם בשאר העולם.

מה דעתכם, מנקודת מבט מוטורית, אנחנו הולכים לראות את יונדאי-קיה באור אחר לגמרי בקרוב או שמא לא כלכך מהר להספיד את התעשייה המוטורית הקוריאנית?

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הם כבר עומדים לצד הממשל ומקדישים משאבים לתוצרת צבאית

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_Republic_of_Korea_Army

630479175b84ca3ff2e9156e570921c7.jpg

דרום קוריאה, בדומה לישראל נמצאת במצב מלחמה תמידי עם שכנתה מצפון, עם חטיפות אזרחים, מרגלים ופליטים שבאים מצפון.

הם אפילו מחזיקים מוסדות שלטון בכוננות, ליום שאחרי החזרת אחיהם מצפון מידי פושעים קומוניסטים.

הצבא שלהם חמוש במיטב נשק וציוד מתוצרת דרום קוריאה, ארה"ב, גרמניה וישראל.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומה אחת גדולה עם מנהיג סופר משוגע, ששואף להיות שחקן מרכזי בזירה העולמית בכל מחיר, ובעיקר - על חשבון ארה"ב.

לרגע חשבתי שאתה מדבר על ארצות הברית.. מעצמה דועכת עם מנהיג סופר משוגע שמנסה להחזיר את ארצות הברית למרכז הבמה העולמית בניגוד מוחלט להבטחותיו בקמפיין הבחירות. שמישהו יביא לשני השמנים האלה סולם לרדת מהעץ שהם טיפסו עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב ההפך:

1. ביום שחלילה תהיה מלחמה, המדינות יצטרכו כסף מבחוץ. כלומר יתכן שהמדינות מהמזרח אגרו ליום דין שכזה, אבל תמיד טוב שיכנס כסף.

בנוסף לפי ויקיפדיה כמות האנשים שחיים בדרום קוריאה היא כפולה מצפון קוריאה. עדין יהיו תושבים בדרום קוריאה שיצטרכו להתפרנס ולא להילחם. (גם כאן בישראל כשיש מלחמה, יש אנשים שהולכים לעבודה כי הם לא תחת אש).

2. מבחינה טכנולוגית, הכלים הצבאים צריכים לעמוד בתנאים יותר קשים מרכבים עממים (עד כמה שאני אוהב יונדאי, רוב הרכבים שלהם משווקים לרכבים עממים). אמנם יש תחרות בין היצרניות, אבל דווקא משום שלקוריאנים יש ידע להכין מוצרים צבאים, הם יכולים לממש את הידע הזה על התחום הרכב.

כמובן שהיום הם מיצרים מכוניות טובות ועמידות. לא סתם המכוניות שלהם הם הכי נמכרים בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרגע חשבתי שאתה מדבר על ארצות הברית.. מעצמה דועכת עם מנהיג סופר משוגע שמנסה להחזיר את ארצות הברית למרכז הבמה העולמית.

דעיכה זה מונח יחסי. גם כיום ארצות הברית היא הכוח המוביל ללא שום עוררין בעולם, והיא במרכז הבמה העולמית ועוד איך.

תהליך הדעיכה של מעצמה מסוג זה יכול לקחת מאות שנים. תסתכל על האימפריה הרומית.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gbguy - אתה כנראה לא מבין מיהם יונדאי, סמסונג, דייהו וחבריהם. תעשיית הרכב הקל הוא רק חלק קטן - גם אם חשוב - בעבודתם. נכון, אתה מכיר אותם גם מעולם האלקטרוניקה, אולי גם הצמ"ה. אבל הידעת כי הן החברות הבונות את אניות המטען הגדולות בעולם? וזו רק דוגמא. אז יש להניח שטנק קוריאני יהיה מצוייד במיטב הטכנולוגיה, כולל השריון. חפש K2.

מכל מקום, הדרישות מרכב צבאי שונות לחלוטין מאלה שמרכב פרטי. ובכל זאת, לא מעט חברות מיצרות הן רכב אזרחי והן רכב משוריין.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרגע חשבתי שאתה מדבר על ארצות הברית.. מעצמה דועכת עם מנהיג סופר משוגע שמנסה להחזיר את ארצות הברית למרכז הבמה העולמית בניגוד מוחלט להבטחותיו בקמפיין הבחירות. שמישהו יביא לשני השמנים האלה סולם לרדת מהעץ שהם טיפסו עליו.

נכון, טראמפ ללא ספק משוגע עם תעודות.

אבל בהקשר המדובר - אני לא יודע מה משוגע יותר - לתקוף עכשיו ראשונים ולגמור את הסיפור הזה או לתת לצפון קוריאה להתכונן עוד כמה שנים עם הגדלת הארסנל הגרעיני ושיפור הציוד הצבאי.

איך שלא נסתכל על זה - צפון קוריאה בונה על המלחמה. היא מעוניית בה, השאלה היא רק מתי.

ברור לצפון קוריאנים שזניחת הגרעין לא תוביל להשמדתם, אלא לפתיחת הידברות עם המערב והקלות הדרגתיות שיסייעו לה ולתושביה להתפתח. הבעיה היא שאין לך עם מי לדבר, כי קים משוגע יותר מכל טראמפ שקיים. הוא שיכור מההערצה העיוורת של העם שלו שלא יודע מה המילה פייסבוק אומרת. הוא בבועה. איזו עוד דרך יש להתמודד עם שליט שכזה שחינך את העם שלו להערצה אלוהית שכזו?

משכך, מלחמה בקוריאה היא רק עניין של זמן. כשם שאי אפשר לפתוח בהידברות עם עם שהתנאי המקדים שלו לשיחות זה חזרה שלנו לגלות, כך אי אפשר להדבר עם מי שרוצה קודם כל בהשמדתך.

ראינו מה רפיסות הביאה בגרמניה הנאצית. המלחמה לא נעצרה לפני שהתחילה בעזרת הסכמים שקריים כאלו ואחרים ששכנעו את בעלות הברית שיש פרטנר. המלחמה אחלה בנקודת רפיסות שפלה של בעלות הברית שאשכרה הופתעו.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה תחרות בין שני מנהיגים שמנים עם daddy issue שהרטוריקה הלוחמנית שלהם לכדה אותם. קים לא יכול להתקפל כי היוקרה שלו תיפגע קשות והוא יודח בהפיכה צבאית. טראמפ לא יכול להתקפל כי הוא יצטייר כנשיא חלש עם פה גדול. אני מקווה שמאחורי הקלעים פועלים דיפולמטים מוכשרים שימצאו מוצא לסיטואציה הזאת.

אני מאמין שצפון קוריאה זה עץ רקוב צבוע בלכה טרייה. מכה חזקה וכל המדינה תתפרק לרסיסים. אבל בהחלט יעופו רסיסים גדולים לכיון סיאול ויפן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האישיו פה זה בכלל לא הקוריאנים.

רוסיה וסין בתמונה.

מרחץ הדמים עלול להיות גלובלי, ומלחמת העולם השניה תהיה משחק ילדים ליד זה.

טילים בליסטיים, מפציצים כבדים, צוללות גרעיניות.

לא שאני צופה כזה דבר, כי אני נביא בינוני מאוד, אבל חלילה במקרה של התפוצצות - זה בהחלט תרחיש אפשרי.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנהגות הסינים לא לגמרי ברורה לי, הרי האיום הוא גם עליהם. או שהם בינתיים חשים שהם אוחזים בקים במקום הנכון. מכל מקום, יש להם הרבה מה להפסיד ממלחמה כוללת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדיה התקשורתית מנפחת ומציגה את דברי המנהיגים בצירוף תמונות של טילים בליסטיים וספינות מלחמה בפרופורציות בלתי הגיוניות.

לא תהייה שום מלחמה או עימות בין ארה"ב לקוריאה נקודה סוף.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טילים בליסטיים, מפציצים כבדים, צוללות גרעיניות.

תסתכל על הצד החיובי - לפחות היא תיגמר מהר :mm_wink:

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי כמו פתרון קלאסי לבעיית פיצוץ האוכלוסין בעולם

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו מגפת אבעבועות שחורות בימי הביניים באירופה, גרמה לצמיחה כלכלית, עליה ברמת חיים של האנשים הפשוטים, ובסופו של דבר לרנסנס ומהפכה תעשייתית.

יכול להיות שנפילה של ארה"ב וסין דווקא תגרום לשאר העולם להתפתח לכיוונים חדשים - התפתחות הטכנולוגיה תבוא מאירופה, וכח אדם זול יתרכז בהודו (שיכול להיות שגם תספוג קצת אטום בריא על הדרך, אולי זה יפתח להם את הידיים בקשמיר), אפריקה ודרום אמריקה, יזרז את הירידה בתלות בדלקים מאובנים, ויביא שקט יחסי למזרח התיכון (כלומר כל המוסלמים עדיין ילחמו אחד בשני, אבל בלי התערבות של מעצמות זרות שישפכו דלק למדורה).

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...