Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד קוגה החדשה

sayko2
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על הרכב עצמו:

נוח מבחינת מושבים ושיכוך , זריז ועם כוח , מרווח מלפנים ומאחור , כיפי יחסית לנהיגה ביחס לקרוסאוברים , בטיטניום אתה מקבל גג פנורמי ותוספת מערכות בטיחות מעל גרסאות הטרנד והטרנד X , מזגן טוב, פתיחה של תא המטען עם הרגל מולטימדיה מקורית של סוני ולא המקומית בהתקנה מקומית שהיא לא משהו ואני מניח שגם מותקנת בצורה יותר קלה לתפעול.

לשלילה צריכת דלק ממוצעת , כמה חומרי דיפון שמרגישים נוקשים ופשוטים (לפחות בטרנד X שבה נהגתי , לא יודע מה המצב בגרסאות הבכירות) , נראה קצת קודר ומיושן מבפנים וצריך להתרגל לחלק מהכפתורים על ההגה.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

מבחינת צריכת דלק, אני נהג סולידי לא מרבה להאיץ נוסע רגוע.. לפי הנתונים במפרט ראיתי שבערך היא צורכת 13 ל 1 ליטר.

נתוני צריכת הדלק של קוגה יותר טובים משל ספורטאז נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצריכת דלק במפרט אין שום משמעות ( ברוב הרכבים ) .

קוגה בנסיעה רגועה נוסעת 10 קילומטרים על ליטר בנזין במקרה הטוב.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה רגועה תצרוך לא יותר מ10 ליטר, אפשר גם להוציא יותר.

רכב מאובזר עם תחושה מעט יותר טובה מהספורטאז מבחינת "ניהוג כביש" בדומה לפוקוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם פוקוס טורבו אמנם פחות כ"ס, צריכת הדלק לא מזהירה....

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי לא מעט על המקבילה האמריקאית (אסקייפ) וגם על הדור הקודם של חבר - היא טובה (בהרבה לטעמי) מג'יפונים אחרים ברמת מחיר הזאת בכל הקשור לכוח, נהיגה ונוחות. מה שכן, מדובר בזללנית דלק לא קטנה בכלל (1 ל-10 זה אופטימי אלא אם מדובר בנהיגה בין עירונית ברובה הגדול).

2 הדגמים הזולים לטעמי לא רלוונטים - הם נעדרים איבזור בטיחות חשוב ובכלל מרגיש שהתקמצנו שם בכל הקשור לאבזור ואיכות חומרים. הטיטניום כבר מרגיש טוב הרבה יותר.

דרך אגב, המערכת מולטימדיה ברמת TREND-X לא כזאת רעה. המערכת של סוני קצת מעצבנת, בעיקר בכל הקשור לעברית. מה שכן, היא תומכת באנדרואיד אוטו.

בדור החדש הוסיפו רמה מעל TITANIUM-X שיש לה תמחור מופרך - מכילה בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת בלימת חירום וחימום מושבים.

ממליץ להגיע לסוכנות כדי לקבל הצעת מחיר, ניתן לקבל שם הנחות לא מבוטלות.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרת שיוט אדפטיבית רק ב4 על 4.

בלימה אוטונומית מטרנד X ומעלה.

חולק עליך ,ברמת גימור טרנד X (השנייה מתוך 4 ב2x4))הרכב מגיע עם אבזור בטיחות סביר לגמרי.

המולטימדיה בהתקנה מקומית גם מותקנת בצורה לא פרקטית ולא נוחה לשימוש וגם לא מוטמעת כמו שצריך , ובמקרה שלי גם כל הזמן היה צריך לרסט אותה כי אחרי שיחה הקול היה נעלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בחול על הדגם לפני מתיחת הפנים. בכללי רכב נחמד שנותן יכולות ניהוג כיפיות, לטעמי טוב יותר מהקוראניות המקבילות . במחיר הראויי יכולה להיות רכישה נחמגה, מניח שניתן לקבל הנחות בפורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שקנה לא מזמן גם נתקל בבעיות האלה במערכת בהתקנה מקומית, טיפול מהיר מצד קוברה סידר את המערכת ועכשיו היא עובדת מצויין, ללא תקלות.

נכון שכבר ב-TRENDX יש אבזור בטיחות סביר אך חסרה המערכת לאיתור שטחים מתים ותעבורה צולבת שהיא די מרשימה. כמו שאומרים - אם כבר, אז כבר.

בקשר למפרט, אפשר לקרוא כאן:

http://www.ford.co.il/Uploads//ProductPage/Management/Mifrat/17379%20ford%20kuga%20mifrat%2006_17_11789(i).pdf

צודק לגבי ה-AWD, אליה התכוונתי שאמרתי הרמה הגבוהה ביותר עם תמחור מופרך.

לצערי, גם אם נחמיא רבות לקוגה, בעיקר ביחס למתחרות, פורד בישראל הוא מותג מוקצה בימינו והמכירות בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב סביר+ אך מתחיל להיות קצת מיושן וכנראה שיוחלף בעתיד הלא רחוק.

מבחינת מרווח פנים ותא מטען הוא דומה מאוד ל-CX5 החדשה.

גם אם הרכב היה ממש מעולה, אני אישית ממליץ להימנע מקניה שלו.

אמר את זה קודמי והגדיר את זה נכון, המותן פורד הפך למוקצה לאחרונה.

וזה לא סתם, יש דברים בגו.

אמינות פורד בשנים האחרונות לוקה בחסר במילים עדינות, בעיקר בגלל הגירים הרובוטיים (היבשים וגם הרטובים) אך לא רק!

יש בעיות הרכבה (גומיות מתפרקות בפוקוס, חלקים מזמזמים, פתחי מזגן מתפרקים) שאותן המוסכים לא ממהרים לתקן ויש בעיות מנוע קריטיות בחלק ממנועי הטורבו.

זה לא דבר חריג, הרי גם רכבי VAG סבלו מבעיות אפילו יותר חמורות ובמשך שנים רבות, אך צ'מפיון בניגוד לדלק מוטורס ממשיכים לדחוף את המותג שלהם קדימה ושומרים עליו חם, זאת בזמן שדלק מוטורס נכנסו לתרדמת חורף ארוכה מאוד, כזו שהם לא מצליחים לצאת ממנה עכשיו גם אם ממש ירצו.

כל אלו גורמים לציבור הרחב לאבד עיניין ברכבי פורד וזה מתבטא במחירון שנופל מהר יותר מכמעט כל רכב על הכביש.

זה נכון לפיאסטה, לפוקוס, למונדאו, לגלקסי/smax וזה נכון גם לקוגה.

אז יבואו חברים כאן ויגידו שלא קונים רכב בשביל למכור, והם צודקים, אבל גם לא כיף למכור בבוא היום (וכולנו מוכרים בסוף) במחיר בדיחה ועוד להרגיש שעושים לנו טובה.

אבל אם בכל זאת לא מעניינת אותך ירידת הערך, אך עדיפה כבר הפיג'ו 3008 שברמת מחיר כזו (165K לפרימיום דיזל) נותנת בראש לקוגה מבחינת אבזור, נוחות, וחיסכון בדלק, ומי יודע אולי אפילו מבחינת אמינות תהיה עדיפה (למרות שלגבי זה אני בכלל לא בטוח).

כבעלים של פיאסטה אני בהחלט לא שוקל אפילו לקנות את הקוגה (וגם אני בשוק אחרי ג'יפון חדש).

אם כבר אז עדיף לקנות את ה-CX5..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בגרמניה על הקןגה לפני המתיחה, 1.5 אקובוסט. חבר שהיה איתי קיבל אוקטביה 1.2 בגדול נסענו ביחד אחד אחרי השני. הקוגה צרכה דלק כמעט פי אחד וחצי מהסקודה.

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שאני מאוד מחבב את פורד כמותג ובאותה נשימה נדהם לשלילה מההתנהלות הישראלית שלו.

ערך המותג (אולי הגדול ביותר בהיסטוריית עולם הרכב) הפך בישראל לנחות מיצרנים קטנים ממנו בהרבה.

בקשר לאמינות של הדגם - הקוגה די אמין, כמו כן הפוקוס החדשה. מנוע האקובוסט אינו נחשב לבעייתי (נכון שיש כאן שרשור מקומם לגבי ה-1.6T שנגמר עם שן ועין די במקום), הגיר החדש גם כן די אמין (להבדיל מהפאוורשיפט הידוע לשמצה שהיה בפוקוס והפיאסטה).

הקוגה די מצליחה בשוק היעד שלה - אירופה, ראו את המכירות היפות של הדגם בשנתיים האחרונות.

בהחלט אלון צודק שראוי יהיה לצפות לצניחה חופשית בכל הקשור לערך הרכב, משמעותית מעל הממוצע בשוק, הרבה בגלל התנהלות היבואן.

ה-CX5 מתחרה ראוי מאוד, בעיקר בהשוואה למחיר של דגם הטיטניום (אותו יבואן שבמקרה של מאזדה מתנהג אחרת לגמרי מגישתו לפורד).

הדגם יוחלף מתישהו בעתיד הלא רחוק, הארה"ב נמכר מתחילת השנה האסקייפ החדש ונשאר לחכות ליישור קו מצד החטיבה האירופאית עם הקוגה.

אם הכסף היה בכיסי, אישית הייתי קונה קוגה אבל אני מודע לחלוטין שאני כנראה חריג בנוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
חבר שקנה לא מזמן גם נתקל בבעיות האלה במערכת בהתקנה מקומית, טיפול מהיר מצד קוברה סידר את המערכת ועכשיו היא עובדת מצויין, ללא תקלות.

נכון שכבר ב-TRENDX יש אבזור בטיחות סביר אך חסרה המערכת לאיתור שטחים מתים ותעבורה צולבת שהיא די מרשימה. כמו שאומרים - אם כבר, אז כבר.

בקשר למפרט, אפשר לקרוא כאן:

http://www.ford.co.il/Uploads//ProductPage/Management/Mifrat/17379%20ford%20kuga%20mifrat%2006_17_11789(i).pdf

צודק לגבי ה-AWD, אליה התכוונתי שאמרתי הרמה הגבוהה ביותר עם תמחור מופרך.

לצערי, גם אם נחמיא רבות לקוגה, בעיקר ביחס למתחרות, פורד בישראל הוא מותג מוקצה בימינו והמכירות בהתאם.

היי, אשמח לדעת איך יצרת איתם קשר. שלחו אותך דרך היבואן או שפשוט יצרת קשר עם קוברה?

הגעת והם טיפלו במקום?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...