Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי גטס 2006 מנוע נכבה במהירות נמוכה

YairHach
שימו לב! השרשור הזה בן 2435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

כמו שצויין בכותרת מדובר ביונדאי גט'ס 2006 אוטומטית -

לפני כשבוע המנוע נכבה לי בעצירה לקראת רמזור אדום, ישר הדלקתי את הרכב חזרה והמנוע חזר לעבוד.

די שכחתי מהעניין בגלל עומס בעבודה, אתמול שוב בעצירה לקראת חנייה המנוע נכבה אבל הפעם הוא לא נדלק מחדש, עצרתי מישהו נחמד וניסינו להניע עם כבלים וגם זה לא צלח - בסופו של דבר לאחר חצי שעה חבר עם מכשיר הנעה חיצוני הגיע חיברנו והרכב הניע - המשכתי בנסיעה ולאחר כמה דקות שוב תוך כדי עצירה הרכב נכבה ולא הניע מחדש, החלטתי להשאיר אותו ללילה שם ולטפל בו למחרת.

היום באתי לרכב במחשבה שהוא ידלק רק עם כבלים אבל בכל זאת עשיתי ניסיון להניע לפני חיבור שלהם והוא הניע - הפעם החלטתי להאט בכוונה תוך כדי הסתכלות על שעון הטורים - הוא נכבה כאשר השעון ירד מ800-1000 RPM, ושוב לא הניע לאחר מכן.

ניסיתי לחפש תקלה כמו שלי בפורום אבל מצאתי בעיות דומות לגבי הכיבוי אבל בשונה אצלי אצלם הרכב כן הניע ישירות לאחר מכן.

הייתי רוצה לטפל בבעיה ביום ראשון אבל לא חושב שאצליח להגיע אל המוסך בלי בעיות אז אשמח לדעת דבר ראשון אם למישהו יש כיוון לתקלה ודבר שני האם הביטוח מחויב לשלם על גרר למוסך(ביטוח מקיף)

תודה רבה ושבת שלום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית איזה דור הגטס שלך? ראשון או שני? 2006 זה תפר בין הדורות.

כשאתה מגיע למצב שהיא לא מניעה - יש סטרטר והמנוע מסתובב אבל פשוט לא מניע?

יכול להיות שמדובר בחיישן קראנק לא תקין. צריך למדוד התנגדות ואת המתח שהוא מייצר, "על חם" כשהתקלה מתרחשת.

אבל תתחיל בניקוי מצערת ומנוע צעדים לפי המדריך:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?601449

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, המנוע הוא 1.4 (אם זה עוזר) אבל לדעתי הוא דור שני.

לא בדקתי אם המנוע מסתובב אבל יש רעשים של התנעה והוא פשוט לא מניע.

מכונאי של שגריר אמור להגיע בקרוב - הוא יודע לעשות ניקוי מצערת?

המון תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מקסימום ישפריץ לך קצת ספריי קרבורטור מבחוץ. זה לא באמת ניקוי כמו שצריך.

תנסה להניע עם גז קצת לחוץ.

אם לא עוזר אז כנראה שאכן חיישן קראנק. עולה בערך 200-300 שקל, וחמש דקות עבודה.

בנוסף האם נדלקת נורת אימובילייזר בלוח שעונים בזמן מתן סטרטר ?

hqdefault.jpg

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתן לשום מכונאי דרך לעשות ניקוי מצערת כי אז הוא גם ינסה להרים לך טורים ואז האוטו לא ייכבה אבל זה מתכון כבר לצרות אחרות. הבעיה רוב הסיכויים היא בחיישן הקראנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אחרי שחיכיתי 4 שעות(בבית אמנם) הם לא הגיעו בכלל אז ביטלתי את הקריאה, הנורית נדלקת כשאני מנסה להתניע אבל אני חושב שמרוב נסיונות גמרתי את המצבר כי כבר לא עושה רעש של התנעה.

מה העלות של החיישן הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לפני כשבוע המנוע נכבה לי בעצירה לקראת רמזור אדום, ישר הדלקתי את הרכב חזרה והמנוע חזר לעבוד.

ניסיתי לחפש תקלה כמו שלי בפורום אבל מצאתי בעיות דומות לגבי הכיבוי אבל בשונה אצלי אצלם הרכב כן הניע ישירות לאחר מכן.

הייתי רוצה לטפל בבעיה ביום ראשון אבל לא חושב שאצליח להגיע אל המוסך בלי בעיות אז אשמח לדעת דבר ראשון אם למישהו יש כיוון לתקלה

אני מצטרף לשרשור (אולי גם היה שווה לו הייתי פותח שרשור חדש, אשמח לשמוע את דעתכם גם בנושא הזה) כי לי יש בעיה דומה עם יונדאי שרכשתי לאחרונה (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?634990-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99-%D7%92%D7%98%D7%A1-2005-%D7%91%D7%AA%D7%95%D7%9A-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%94-%D7%90%D7%95-%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%9F-%D7%9E%D7%99%D7%A7%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%93%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%94-%D7%9E%D7%97%D7%95%D7%A6%D7%94-%D7%9C%D7%94) ולמי שלא מעוניין להיכנס לשרשור - יונדאי גטס שנת 2005, מעל 100K ק"מ.

אצלי הבעיה מתחילה כשאני עוצר את הרכב לאחר נסיעה ומכבה אותו - מנסה להתניע אותו שוב ולא מצליח. בדרך כלל אחרי 20-30 דקות אפשר להתניע את הרכב שוב ולצאת לדרך.

זה דיי מתסכל כשאתה רוצה רק לעצור שניה לקנות חלב לדוגמא ... אשמח לשמוע אם יש משהו שאני יכול להועיל בו לשרשור ומנגד לקבל עצות מה לעשות בעצמי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטרף לשרשור (אולי גם היה שווה לו הייתי פותח שרשור חדש, אשמח לשמוע את דעתכם גם בנושא הזה) כי לי יש בעיה דומה עם יונדאי שרכשתי לאחרונה (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?634990-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99-%D7%92%D7%98%D7%A1-2005-%D7%91%D7%AA%D7%95%D7%9A-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%94-%D7%90%D7%95-%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%9F-%D7%9E%D7%99%D7%A7%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%93%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%94-%D7%9E%D7%97%D7%95%D7%A6%D7%94-%D7%9C%D7%94) ולמי שלא מעוניין להיכנס לשרשור - יונדאי גטס שנת 2005, מעל 100K ק"מ.

אצלי הבעיה מתחילה כשאני עוצר את הרכב לאחר נסיעה ומכבה אותו - מנסה להתניע אותו שוב ולא מצליח. בדרך כלל אחרי 20-30 דקות אפשר להתניע את הרכב שוב ולצאת לדרך.

זה דיי מתסכל כשאתה רוצה רק לעצור שניה לקנות חלב לדוגמא ... אשמח לשמוע אם יש משהו שאני יכול להועיל בו לשרשור ומנגד לקבל עצות מה לעשות בעצמי...

האיבחון אצלך הוא פשוט. שזה קורה צריך. לבצע בדיקת הזנת דלק ובדיקת ניצוץ ובהתאם לתוצאה להיתקדם. ניצוץ אתה בודק על ידי הוצאת אחד מחוטי ההצתה וחיבור פלאג אליו ונסיון הנעה. בבדיקת דלק אתה יכול לנתק את צינור הכניסה לחליל המזרקים ונסיון הנעה. תבדוק אם שהתקלה קורית אז נשמע רעש של משאבת הדלק בחצי סוויץ. מה כבר הספקת לבדוק ולהחליף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיבחון אצלך הוא פשוט. שזה קורה צריך. לבצע בדיקת הזנת דלק ובדיקת ניצוץ ובהתאם לתוצאה להיתקדם. ניצוץ אתה בודק על ידי הוצאת אחד מחוטי ההצתה וחיבור פלאג אליו ונסיון הנעה. בבדיקת דלק אתה יכול לנתק את צינור הכניסה לחליל המזרקים ונסיון הנעה. תבדוק אם שהתקלה קורית אז נשמע רעש של משאבת הדלק בחצי סוויץ. מה כבר הספקת לבדוק ולהחליף?

ואוו, אני אפילו לא ברמה של לחשוב על איך לעשות את מה שהצעת פה - זה הרכב הראשון שלי, בהחלט קרקע פוריה להתחלת לימודים בתחום, אבל אני ממש נמצא בתחילת סרגל המאמצים בנושא :)

אני חושב לקחת את הרכב לבעל מקצוע (המלצות יתקבלו בברכה) ורק רוצה לקבל מושג כללי על מה הבעיה ומה בערך אמור להיות המחיר של לתקן אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש נמצא בתחילת סרגל המאמצים בנושא

החלפת חיישן קראנק ביונדאי, גם לבנאדם שמעולם לא פתח בורג, תיקח רק 5 דקות.

אתה רק צריך ראצ'ט עם מאריך קצר ובוקסה 10. החיישן תפוס עם בורג אחד. תוודא שהגומיה של הישן יצאה יחד איתו, ותשמן את הגומיה של החדש עם שמן מנוע. סגור ברגש ובעדינות.

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תרצה כלים מתאימים שאסף דיבר עליהם אתה מוזמן לבוא ולקחת ממני. אני גם יירמוז לך איפה החיישן מבטיח.

גם התגובה שלך וגם התגובה של אסף מאוד מעודדות - מצד שני אני הדיוט רציני בתחום וחדרה מעט רחוקה לי ... רעיונות נוספים כדי לפתור את הבעיה עם עזרה חיצונית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...