Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורקינט חשמלי

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 1767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סקירה יפה ממש, אבל אני מרגיש שאני חייב לתת את השנקל שלי בנושא הבלמים. לקנות כלי כזה עם בלם אחד, זו טפשות נטו. זה כמו לקנות אופניים עם בלם אחד (להוציא פיקסי מהמשוואה, ששם אפשרי להסתדר עם בלם אחד).

למה? כי זה רכיב שיכול להפסיק לעבוד ברגע, מבלי סימנים מקדימים. במצב הזה, בגדול, הלך עליך. מהירות הנסיעה הרי איננה מהירות זחילה, ולנסות לעצור עם הרגל על הכביש/שביל לא באמת פרקטי במצב כזה שהבלם כושל.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סקירה יפה ממש, אבל אני מרגיש שאני חייב לתת את השנקל שלי בנושא הבלמים. לקנות כלי כזה עם בלם אחד, זו טפשות נטו. זה כמו לקנות אופניים עם בלם אחד (להוציא פיקסי מהמשוואה, ששם אפשרי להסתדר עם בלם אחד).

למה? כי זה רכיב שיכול להפסיק לעבוד ברגע, מבלי סימנים מקדימים. במצב הזה, בגדול, הלך עליך. מהירות הנסיעה הרי איננה מהירות זחילה, ולנסות לעצור עם הרגל על הכביש/שביל לא באמת פרקטי במצב כזה שהבלם כושל.

א. מסכים שעדיף לקנות עם שני בלמים עבור נסיעה בקצב גבוה (לאו דווקא מסכים בקצב נמוך, בגלל סכנת התהפכות לאנשים לא מנוסים)

ב. רכיב שיכול להפסיק לעבוד ברגע - לא יודע מה הנסיון שלך עם אופניים ובלמים, בשביל התבטאות כה נחרצת אניח שיש. לי בכל אופן יש לא מעט, ובלם מכאני שמספיק לעבוד ברגע זה תרחיש אפשרי כמו שצמיג קדמי שמתפוצץ ומעיף אותך לקיבינימט זה תרחיש אפשרי (אפשרי: בסבירות נמוכה).

ג. זה לא מספיק שהבלם יפסיק לעבוד ברגע בשביל קטסטרופה, אתה צריך לשלב את זה עם מקרה בו אתה צריך את הבלם במיידי - שכן הכלים האלו מאיטים מעצמם די בזריזות, וממהירות מסוימת אתה בקלות מוריד רגל.

המצב המסוכן, והאפשרי(!), הוא שיש כשל פתאומי בבלם בדיוק כשאתה צריך בלימת חירום. הסבירות למצב הזה, להערכתי ונסיוני, אינה גבוהה מספיק ע"מ שזה יהיה קריטי עבורי.

שכל אחד יעשה את השיקולים שלו בנוגע ל threshold ברמת הבטיחות, ממש כמו שכל אחד ישקול האם לרכוש כלי שמתקפל בשלדה (יכול לקרוס ולשגר אותך לטיזנאבי), כידון מתקפל (כנ"ל), חסום במהירות (תאונה ב25 קמ"ש פחות מסוכנת מ45) וכו'.

השימוש במילה טפשות בקונטקסט הזה מיותר, אבל נו טוב - שיהיה. לא פעם ראשונה ובטח לא אחרונה שמתלהמים בפורום על כלום.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתלהם על כלי רכב עם אמצעי בלימה אחד בלבד, ללא שום אפשרות לגיבוי בזמן שצריך את זה (ובלימות פתאומיות/חצי פתאומיות כאלה קורות כל הזמן, במיוחד בשטח עירוני) זה ממש לא להתלהם על כלום. אני מקווה בשבילך שלא תבין את זה הלכה למעשה לעולם.

וכן, יצא לי לחוות בעצמי כישלון בבלמים (מטופלים, מתוחזקים וכו׳ וכו׳), וגם שומע לא מעט בשוטף על רוכבים שצמיגים מתפוצצים להם למשל. אתה תמיד מתכונן לנורא מכל, אחרת בשביל מה אנחנו צריכים קסדה למשל? זה לא שנופלים כל דקה, כמו שלא כל יום כושל הבלם באופניים, או שלא כל יום נגזרת השלדה של החשמליים הסינים שקונים (וגם את זה יצא לי לחוות בלייב, לא לי אישית לשמחתי). אם זה יקרה, תוכל למנוע את התוצאות, או לכל הפחות לצמצם אותן.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו סבבה, אז האם לקנות קורקינט מתקפל מהשלדה / כידון מתקפל / לא חסום זו גם טיפשות נטו?

האם אתה מבין שלבצע פריורטיזציה בהתאם לתובנות שלך זה לאו דווקא מעיד על טמטום?

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקפל מהשלדה אני יכול להשליך על אופניים, כי יש לי בין היתר זוג מתקפל. כשזה עשוי טוב, זה יתפקד טוב. אני לא בקיא בעולם הקורקינטים עד כדי כך, אבל אני יכול להניח שזה יהיה דומה גם שם?

לגבי כידון אני באמת לא יודע.

לא חסום הכוונה למהירות סופית? אם כן, מהירות סופית גבוהה זה בעייתי באמת, כי קורקינטים פחות יציבים, ויותר מושפעים משיבושים בדרך מאופניים למשל.

לבצע תעדוף לדברים זה לא טמטום, להיפך. לשחק עם הבטיחות והחיים שלך, כשאין באמת סיבה, ולנסות לתת לזה הסבר הגיוני (כמו, אין לי הרבה ירידות בדרך), כן.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי בלמים, אין אופציה לבלימה רגנרטיבית בכלים האלו?

שוב חוזר על השאלה, בסקייטבורדים חשמליים אין בלמים בכלל והם בולמים רק בצורה הזו, וכנ"ל ברכבים על שלט שמגיעים למהירויות תלת סיפרתיות.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהוא מכיר את הקורקינט של xiaomi? על פניו יש לו נתונים מאוד דומים לכמה מהדגמים האילו (משקל של 12 ק"ג תווך 30 ק"מ מנוע 36v ו500w) אבל הוא עולה בסביבות ה1700 ש"ח כולל משלוח למדינות אירופה/מריקה.

אגב מישהו יודע מה ההתנהלות אם אני קונה אחד בחו"ל. וחוזר איתו לארץ? מה כדאי לעשות. כדי שיתנו לי להכניס אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניתן לייבא קורקינט מחו"ל, היות והכלים האלו נדרשים בתו תקן ישראלי ובאישור משרד התחבורה.

אם תיעצר במכס, הקורקינט יוחרם.

השאלה אם אני קונה אותו בחו"ל ומביא איתי במטוס יש סיכויי שלא יתנו לי להכניס אותו? יש איזו קומבינה כמו להוציא אותו מהקופסה לשפשף קצת ולהגיד שקניתי בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית בארץ? תוכיח, יש לך שבוע להציג קבלות, הוכחה של היבואן שהוא מכר לך את הקורקינט או כנגד שהוא אכן ייבא אותו לארץ.

תצליח?

כנראה שלא. הכלי יוחרם, תקבל גם תשלום קנס וגם כנראה מאז יבדקו אותך באפן יסודי יותר כאשר תשוב בעתיד מחו"ל.

במכס עומדים חברה בגיל 25-40 כמוני וכמוך שמבינים איך להשתמש באינטרנט ויודעים מתי מנסים לחרטט אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצמן החלו למכור את הקורקינט של XIAOMI:

http://www.matzman-merutz.co.il/%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%98-mijia

חבל רק שהמחיר פי 3.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...