Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורקינט חשמלי

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 1747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעניין - בניגוד לכלים שאני בדקתי בשיומי המנוע נמצא מקדימה.

בסה"כ נראה כמו אופציה סולידית ביותר, והמחיר שלו כן קומפטטיבי בהינתן המחירים בשוק הישראלי.

אם הוא היה זמין כשבדקתי את הנושא, אז בוודאות הייתי בודק גם אותו. יש לו SPEC מצוין, וליצרן יש מוניטין לא רע בתחומים אחרים...

מה שכן, הסקוטאייר מגיע עם נתונים דומים מאוד, אבל במחיר עדיף, 3 שנות אחריות וייצור ישראלי - אז 'על הנייר' הוא נשמע לי טיפ'לה טוב יותר - למרות שקיים סיכוי שמנוע קדמי עם בלימה רגנטיבית זה הבדל חזק (מנגד: לא יודע מה היכולות שלו ללא חסימה). יש סניף של מצמן קרוב לעבודה שלי, אם השיומי יגיע לכאן אבצע איזו גיחה בהזדמנות.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קנית בארץ? תוכיח, יש לך שבוע להציג קבלות, הוכחה של היבואן שהוא מכר לך את הקורקינט או כנגד שהוא אכן ייבא אותו לארץ.

תצליח?

כנראה שלא. הכלי יוחרם, תקבל גם תשלום קנס וגם כנראה מאז יבדקו אותך באפן יסודי יותר כאשר תשוב בעתיד מחו"ל.

במכס עומדים חברה בגיל 25-40 כמוני וכמוך שמבינים איך להשתמש באינטרנט ויודעים מתי מנסים לחרטט אותם.

כמו שאפשר לראות המוצר כן נמכר בארץ. ובמקרה זה להמציא קבלה למכס זאת לא בעיה מכיוון שיש לי איש קשר במצמן.:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם מדובר בהזמנה מסין ונניח הקורקינט נעצר, אם אני מראה נניח הצעת מחיר ממצמן על הקורקינט, זה מספיק כדי לשחרר אותו?

בזמנו כשבדקתי את הנושא בהקשר לייבוא אופניים חשמליים גיליתי שתקינה שייכת ליבואן שהזמין אותה ממכון התקנים. במקרה שאתה מזמין את אותו הדגם בדיוק עליך לעבור בדיקות תקינה עוד פעם מ0 סיפור של בין 15 ל75 אלף ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר לעדכן -

כאשר רכשתי את הכלי, ביקשו ממני בסקוטאייר להשתדל להגיע לאחר 100 ק"מ לסדנא לטובת ביקורת וחיזוקים.

עברתי בערך 10 נסיעות 'ארוכות' (7 ק"מ), ועוד הרבה קצרות, והגיע הזמן לבקר.

במקביל אציין כי איציק התקשר אלי לספר לי שהוא ייצר שדרוג מסוים לכלי, ושאני מוזמן להגיע אליהם לסדנא לטובת התקנה (בחינם). זה מצחיק - הם אשכרה עושים Firmware Upgrade כאילו מדובר באייפון... איזה מגניב!

אז ביקרתי אתמול בסדנא המרכזית של Scootair בת"א, וביקור שהיה אמור לקחת 15 דק' נמשך בערך שעה - כי פשוט היה כיף... איציק התחיל לעשות אוברול לכלי שלי על דעת עצמו, עבר בורג בורג ובדק שהכל מחוזק ומהודק כראוי, התקין את השדרוג שהוא תכנן וייצר (משקולת שמתלבשת בבסיס הכידון, ומשפרת את היציבות בפניות), על הדרך שם לב שיש לי מצערת מהדגמים הקודמים שלהם שהיתה קצת יותר קשיחה והחליף גם אותה על הדרך באחת משודרגת חדשה מהניילון, ראה שנקרע לי גריפ אז זרק לפח ושם חדש, שמע שהיה לי פנצ'ר אז נתן פנימיות, ובסופו של דבר שטף את הכלי בצורה שחשבתי לרגע שנכנסתי לפורום דיטיילינג.

אני אומר לכם בכל הכנות, תודעת שירות שכזו לא ראיתי בארץ הרבה מאוד זמן. אני מנסה לחשוב על הפעם האחרונה שראיתי כזו ולא קופצת לי דוגמא לראש.

החבר'ה שם בסקוטאייר לוקחים full ownership על המוצר שלהם, גם לאחר שהוא עבר לידי הלקוח. זה אינו דבר של מה בכך וממש לא מובן מאליו. מגיע להם שאפו ענק. אם הם היו משווקים את הכלי בפרמיה של נניח אלפייה מעל מחיר השוק - הייתי אומר ניחא, שילמת מחיר VIP קיבלת שירות VIP. אבל היות והמחיר שלהם מקביל (ואף נמוך) מהמחיר של הכלים המקבילים לו מדובר במשהו אחר, הרבה יותר עמוק ומערכתי, תודעת שירות ששמה את הלקוח במרכז, למרות שמדובר בגדול ב one time customer (קרי: ברגע שרכשת כלי ברמה הזו, עם אחריות ל3 שנים, ייקח הרבה זמן עד שתהיה 'לקוח חוזר' בעצמך) - כנראה בגלל שהם מבינים שלקוח מרוצה זה לקוח שמביא חברים נוספים.

וואלה - צודקים.

(ואולי כל הניתוח שלי סתמי וכל הסיפור הזה קשור לכך שהבעלים פשוט אדם טוב)

--

אגב, ביצעתי השוואה בינו לבין ה S1 IMAX - ומבחינת מהירות אין באמת השוואה. עבור שני אנשים במשקל דומה הסקוטאייר מהיר באופן די ניכר.

--

בנוגע לכלי עצמו, הרשמים שלי עד כה:

+ נוח, חזק, מהיר

+ המשקל הקל שלו מוכיח עצמו נאמנה, קל להתנייד איתו ברכבת וברכב

+ 'סוחב' מצוין הן בעליות, והן למעלה מאדם אחד אם אתה אמיץ מספיק... (הרכבתי קולגה, הכלי לא התרגש מזה במיוחד)

+ היציבות שלו השתפרה לאחר השדרוג של Scootair את הכידון

+ המצערת שלו השתפרה (משמעותית) לאחר השדרוג של Scootair

+ הסוללה מחזיקה לבערך 20 ק"מ בשימוש על המהירות הגבוהה ביותר, ותחזיק יותר במהירות הבינונית (המהירות ה'בינונית' היא המהירות ה'מהירה' ברוב הכלים האחרים)

+ כל הפלוסים הנ"ל זה 'סבבה והכל', אבל כאמור הפלוס הענק שלעתים נעלם מהמשוואה הוא תודעת השירות והאחריות של הסדנא הזו. אם צריך לכמת את זה, אם היה צורך הייתי מוכן להשקיע עוד כמה מאות שקלים רק עבור הפרמיה של שירות ברמה הזו.

נק' תורפה:

- לא מאוד נוח לנשיאה 'מתגלגלת', קרי: כאשר הוא מקופל. אני שפצרתי לזה משהו (אצרף תמונה בהודעה הבאה), ו Scootair כבר עובדים על פתרון לסוגיה הזו בעצמם.

- בגלל שמנגנון הקיפול לא מקפל את השלדה, הכלי יחסית ארוך (לעומת המתחרים) גם כאשר הוא מקופל. אני מתקשה להכניס אותו לתא מטען ברכב קטן (סוזוקי אלטו), אבל איציק טען שהוא תכנן את הכלי כך שייכנס בפיקנטו, ושהוא נכנס גם לפיאט 500... צריך לבדוק את זה. לבינתיים כשאני מקבל טרמפ אני מאכלס אותו במושב האחורי.

- כאשר יש פנצ'ר (והיה לי), לא קל להחליף אותו ב'שטח'. אין Quick Release כמו שיש באופני הרים. מצד שני זה לא ייחודי לסקוטאייר אלא לכל סגמנט הקורקינטים אז זה לא באמת נק' תורפה של הכלי עצמו, ובנוסף מי שנוסע בעיר לא אמור לחוות פנצ'רים יותר מדי (לי יש מקטע בשטח וזה המקור לצרות, אני עובד על פתרון הסוגיה). בכל מקרה אני ממליץ לשפצר לכלי משאבה קטנה או בלוני אוויר (ראו תמונה).

- ... זהו בגדול, וממש ניסיתי לחשוב על חסרונות נוספים.

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרוך מקדימה: לנשיאה כאשר הכלי מקופל (תופס אותו, והכלי מתגלגל על הגלגל האחורי)

הבלונים: בלוני לחץ אוויר, במקרה של פנצ'ר או בריחת אוויר הם מנפחים ברגע את הגלגל. ניתן לרכוש בכל חנות אופניים. 0c3b5bd743fafe6f5efea7c521b46b60.jpgd0644a743bc7f8f87f84a4dbe4d99223.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז היו כאן קצת דיבורים על השיומי, והיום במקרה הזדמן לי לראות אחד במצמן אז כמובן שלקחתי לנסיעה.

יתרונות:

+ מעוצב חמוד לאללה

+ הכי קל מבין כל הכלים (בבירור), כולל הסקוטאייר

+ מנגנון קיפול דומה לשל סקוטאייר, הכידון עצמו מתקפל, בלי נק' כשל אפשרית בשלדה, והפטנט תפיסה שלו יותר נוח משל הסקוטאייר שזה חמוד

ההנעה הקדמית גרמה לי לתהיות, בגלל שלשים את יח' הכוח מקדימה אמורה (לכאורה) לגרום למצבים של טורק סטיר - קרי מצב בו הכידון 'נלחם' בך בזמן מיאוץ בגלל הכוח שהוא מייצר, אבל זה לא קורה בכלל. שזה אולי נשמע כמו יתרון אבל בתכלס זה חסרון כי:

- הכלי חלש לאללה... ממש. עבורי זה בגדר דיל ברייקר (אם הייתי בשוק עדיין). לא רואה מצב בו אני משתמש בו לנסיעה של 7 ק"מ.

המחיר ההגיוני עבורו זה משהו באזור ה3-3.5K גג, אבל המחיר שלו קרוב יותר ל6K והתחרות שם יותר מדי טובה בשביל שתהיה לו הצדקה אמיתית. אלא אם יש איזה שדרוג תוכנה שמנרמל אותו ליכולות של הכלים האחרים בסגמנט, כרגע הוא יותר בגדר צעצוע בעוד שהם בגדר ~כלי תחבורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקסיומי צריך להיות מתומחר ברמה של הכלים הקטנים והזולים יותר בדוגמת הג'ק החם.

לא מבין מי יקנה אותו כאשר הוא מתמחרים בליגה של הכלים הגדולים יותר.

עד איזה מהירות הוא מגיע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז גם אני הזמנתי היום סקוטאייר באירוע שהם עשו לפתיחת הסניף, וגם אני חייב לציין שהשירות היה נהדר.

אור, נשמע שהבאת להם לא מעט לקוחות, איך שדיברתי איתם על השינוע של הכלי ברכבת, הם שאלו אם קראתי את השרשור הזה [emoji23]

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! תעדכן עם רשמים (:

אגב רכבת: אפשר לאחסן בין שני מושבים, פשוט צריך להרים את הגלגל האחורי על הדופן הסמוכה לקיר, ואז הכלי נכנס עד הסוף.

ואם אתם מגיעים אליהם אחרי שקראתם את השרשור ספרו להם, אני מקבל פנימית על כל לקוח.... :x

(לא באמת, אם זה לא היה ברור מאליו, את הפרגונים הם הרוויחו ביושר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לרכוש בכל מקום שמוכר פנימיות 10 אינץ'

אפשר למלא בג'יפה, אני בדיוק עשיתי את זה השבוע. עלה לי 15 ש"ח פר גלגל, במצמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...