Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמוס מזגנים - גישה בעייתית

fizban
שימו לב! השרשור הזה בן 2417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

לפני שנה +- בצעתי בדיקת דליפות במערכת המיזוג עקב תדירות בריחת גז גבוהה.

הגעתי לעמוס מזגנים (שכבר מילאתי אצלו גז כמה פעמים ללא בעיות). הבדיקה העלתה שיש דליפה רצינית מהמאייד. הוא הראה לי אפילו איך המכשיר מצפצף איך שהוא מכניס אותו לתא הנוסעים. יצויין ששילמתי לו מחיר מלא על הבדיקה.

הוא אמר שזו עבודה מסובכת שכוללת פירוק דשבורד (והוא צדק) והציע מחיר של 4000 ש"ח לא כולל החלק. הוא גם הציע שאסחוב עם זה עד שבאמת צריך להחליף בתדירות גבוהה.

אחרי שנה נמאס לי להחליף גז בצורה כזו. רכשתי את החלק הבעייתי מחו"ל על פי מספר קטלוגי וביצעתי את העבודה במקום שאני סומך עליו שיודע לפרק ולהרכיב דשבורד של ב.מ.וו .

לאחר העבודה ניגשתי לעמוס מזגנים וביקשתי ממנו לבצע בדיקת דליפה ומילוי גז לאחר שהחלפתי את החלק המדובר. (כמובן בתשלום מלא)

להפתעתי אמר שהייתי לא בסדר שלא תיקנתי אצלו. השבתי לו שלא התחייבתי לתקן אצלו (אגב, המחיר שהציע לעבודה היה פי 2 ממה שילמתי בסוף). הוא סירב לבצע שירות כלשהו לרכב.

לקחתי את הרגליים והלכתי. לא אחזור אליו יותר.

יש אנשים שיאמרו שזה לגיטימי מבחינתו. מבחינתי זה לא לגיטימי. עשו את השיקולים שלכם.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין לי איתו נסיון של ממש, אז קשה לי להביע עליו חוות דעת.

הוא בדק ברכבי את המזגן - חיבר שעונים, הסתכל מתחת לרכב.

הייתה תקלה שהמדחס לא נכנס לפעולה והנורית של ה- AC לא נדלקה.

הוא לא הצליח לאתר את התקלה ושלח אותי לדרכי. (יאמר לזכותו, שהוא לא דרש ממני תשלום כלשהו עבור הבדיקה)

אני לא יודע איזה רכב בדיוק יש לך - אבל כבר שהשם BMW מצלצל אצלי באוזן (יוקרה) זה איכשהו רומז לי שעבודה כזו רצוי שתיעשה במקום שמתמחה במכונית הנ"ל.

לטעמי, לחלוטין לא לגיטימי - אתה לא חייב לא דבר.

איבד לקוח + קיבל חו"ד לא טובה.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפתעתי אמר שהייתי לא בסדר שלא תיקנתי אצלו. השבתי לו שלא התחייבתי לתקן אצלו (אגב, המחיר שהציע לעבודה היה פי 2 ממה שילמתי בסוף). הוא סירב לבצע שירות כלשהו לרכב.

את הרכב שלי הוא לא יראה. לטעמי התנהגות מחפירה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מבחינת מילוי גז שעשיתי אצלו כמה פעמים בעבר יצאתי מרוצה. לכן גם חזרתי אליו לאחר החלפת המאייד לבדיקה חוזרת ומילוי גז.

לא שיערתי שזו תהיה תגובתו. אמרתי לו שאת ההחלפה ביצעתי במקום שמכיר ב.מ.וו ואת הרכב שלי ספציפית ושאם לא מתאים לו אז אין בעיה, אלך. מילותיו המדויקות היו "את האמת, לא מתאים לי".

אישית אין לי בעיה עם המקצועיות שלו. יש לי בעיה עם הגישה שלו. יותר נכון היתה לי בעיה כי מן הסתם אין לי כוונה לחזור אליו אי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי לו שאת ההחלפה ביצעתי במקום שמכיר ב.מ.וו ואת הרכב שלי ספציפית ושאם לא מתאים לו אז אין בעיה, אלך. מילותיו המדויקות היו "את האמת, לא מתאים לי".

סליחה שאני יוצא פה נגד הקונצנזוס, אבל זה לא בדיוק מה שנכתב בהודעה הראשונה.

אם למעשה אמרת לו בפירוש שאם זה לא מתאים לו - זה בסדר מבחינתך, למה אתה כ״כ כועס עליו שבחר באופציה הזו?

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני יוצא פה נגד הקונצנזוס, אבל זה לא בדיוק מה שנכתב בהודעה הראשונה.

אם למעשה אמרת לו בפירוש שאם זה לא מתאים לו - זה בסדר מבחינתך, למה אתה כ״כ כועס עליו שבחר באופציה הזו?

כי הבחור התנהג בנימוס ובכבוד, ורצה לתת לבעל המקצוע את הכבוד הראוי לו .

אבל ללקוח שלא חדש אצלך, אפשר להתגמש....

ולא רק לראות אותו בתור רוטשילד עם במוו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר, אבל הלקוח בפירוש נתן לו אופציה לוותר. עם כל הכבוד לנימוס וכבוד, אתה לא יכול לתת למישהו אופציה כזו - ולומר בפירוש שזה בסדר גמור מבחינתך - ואז לומר שהוא לא בסדר על כך שבחר בה.

אם אתה מציע למישהו משהו, גם אם זה מתוך נימוס - אתה צריך לקחת בחשבון שיש סיכוי שהוא יענה להצעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שזה אפשרי , זה המדד הכי טוב לגישה של בן אדם .

לא כל אופציה שניתנת לבן אדם , היא באמת ברירה טבעית...

פותח שרשור עוד הגדיל ועשה ודיבר בכנות .

אבל זה כבר עניין של גישה... לא שירות .

לכן לדעתי כתב "גישה בעייתית".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, אני לא רואה את הגישה הבעייתית בכך שהוא בחר באפשרות שניתנה לו ע״י פות״ש ועוד נאמר לו בפירוש שזה בסדר גמור אם יבחר בה. איך אפשר להאשים אותו על התנהלות לא תקינה?

אתה יודע מה, אני אוסיף ואומר פה (למרות שלא תכננתי) שגם אני ביקרתי אצל נותן השירות המדובר, והיחס שקיבלתי גרם לי להחליט שלא אחזור אליו. כשראיתי את ההודעה הראשונה של פות״ש האינסטינקט שלי היה לחלוק את החוויה שלי. אבל אחרי שראיתי את ההודעה השניה, העניין צרם לי קצת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצויין ששילמתי לו מחיר מלא על הבדיקה.

מכיוון ששילמת לו מחיר מלא על הבדיקה והדיאגנוסטיקה, לטעמי הגישה של נותן השירות שגויה לחלוטין ואפילו חצופה.

אילולא היה דורש ממך כסף עבור הבדיקה והדיאגנוסטיקה, היה יכול להרגיש לא בנוח כי הוא עשה את

העבודה המקצועית של האיבחון, ומישהו אחר הרוויח מזה במקומו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר, אבל הלקוח בפירוש נתן לו אופציה לוותר. עם כל הכבוד לנימוס וכבוד, אתה לא יכול לתת למישהו אופציה כזו - ולומר בפירוש שזה בסדר גמור מבחינתך - ואז לומר שהוא לא בסדר על כך שבחר בה.

אם אתה מציע למישהו משהו, גם אם זה מתוך נימוס - אתה צריך לקחת בחשבון שיש סיכוי שהוא יענה להצעה.

אמרתי לו שאם לא מתאים לו שיאמר לי ואלך פשוט כדי שיפסיק לבזבז לי את הזמן ולהגיד שאני לא הייתי לא בסדר שלא תיקנתי אצלו.

פשוט אמרתי לו בנימוס "cut the bullshit". מה ציפית? שאשכב על הריצפה ואצרח שאני לא עוזב עד שיתן לי שירות? היה ברור לי שהוא לא לר רוצה לתת לי שירות. קיצרתי תהליכים.

שאני אבין, אתה מכריח אנשים לתת לך שירות? :)

לא התחייבתי לתקן אצלו אפילו שסתום אחד. באתי לבדיקה כדי שיאמר לי איפה הדליפה. אני מתקן את הרכב שלי אצל אנשים שאני מכיר הרבה זמן וסומך עליהם. את החלק עצמו הזמנתי מחו"ל על פי מספר קטלוגי. מקורי.

חזרתי אליו כי בבדיקה קיבלתי רושם שהוא מקצועי ורציתי שיאשר שאין דליפה. לא ביקשתי ממנו לתקן דבר, או להתחייב על משהו. פשוט לומר אם יש דליפה או אין דליפה לאחר התיקון.

אז כן, הגישה שלו הכעיסה אותי. זכותו לא לתת שירות וזכותי לכתוב על זה כדי שאנשים ידעו מה הגישה שלו ויעשו את השיקולים שלהם.

הוא בחר להפסיד 350~ ש"ח על וואקום + בדיקה + מילוי גז כי לא תיקנתי אצלו, הפסיד לקוח שהיה מרוצה בעבר ועל הדרך קיבל ביקורת שלילית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ מבין אותך לגמרי שזה הכעיס אותך. גם אותי היה מכעיס.

אם הבהרת לו שמבחינתך זה בסדר אם הוא מחליט לא לעשות את הטיפול - אתה לא יכול להלין על זה שהוא מחליט כך, וזה לא משנה מה הסיבה שאמרת לו את זה.

מכיוון שלא הייתי נוכח במקום אין לי מושג איך התנהלה השיחה, ויכול מאוד להיות שהדברים נאמרו בטון וקונטקסט שבהם היה ברור לו שזה לא באמת בסדר מבחינתך, ובמקרה כזה ברור שהוא התנהל בצורה לא תקינה (או לא נאותה, לכל הפחות).

בכל מקרה, זכותך כמובן לכעוס ולהחליט שאתה לא חוזר אליו (ואני מבין אותך).

לשאלתך - מן הסתם אני לא מכריח אף אחד לתת לי שירות, אבל בסיטואציה כזו כן הייתי מבהיר לבעל המקצוע חד משמעית שסירוב לבצע את הטיפול הוא מבחינתי התנהלות לא תקינה ולא מקובלת. כמובן לא מתעקש מעבר לכך. זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...