Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמוס מזגנים - גישה בעייתית

fizban
שימו לב! השרשור הזה בן 2417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני באמת חושב שיותר מדי מהללים פה בעלי מקצוע ספציפיים.

כל העולם קורא את זה ורוצה טיפול עכשו.

אני עצמי ראיתי זאת עם שניים לפחות ממומלצי הפורום

אולי כדאי לחזור אחורה טכנולוגית ולעבוד עם המלצות מפה לאוזן ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש תופעת עדר בפורומים באינטרנט - אין ספק. גם פה.

עם זאת אציין שעמוס מזגנים הותיר עלי רושם מקצועי ביותר וכל פעם שהלכתי אליו יצאתי מרוצה, פרט לפעם האחרונה שהתיקון נקבע לעוד שבוע ולא יכולתי לסחוב יותר כי כל נסיעה ברכה הייתה מצריכה מקלחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אציין שנעזרתי לא מעט בהמלצות פה כל בעלי מקצוע אבל בשתי הסתייגויות:

1)כבדהו וחשדהו

2)כשאני מזהה עומס יתר - אחורה פנה.

אינני יכול להתמודד עם בעלי הג'יפים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף בעל מקצוע לא אוהב ולא מעוניין (ובצדק מוחלט) לסיים עבודה שבעל מקצוע אחר התחיל, הוא לא יודע מה עשו שם, הוא לא יודע באיזה רמת מקצועיות, מה שבטוח, שהוא מבין שאם תהיה תקלה, יחזרו אליו בטענות, תביעות ומענות על עבודה שהוא כלל לא עשה.

מרבית בעלי המקצוע (ולא רק ברכב) יוותרו על עבודה שכזו.

מבין אותו לחלוטין ובדיוק כמו שאתה לא חייב לו כלום כשאתה עושה את העבודה אצל מישהוא אחר, גם הוא, כלל לא חייב לך כלום!

ולכן, סירב בנימוס, אמר לא תודה, אני לא מבין על מה ולמה השיימינג הפומבי הזה!

לא מכובד!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקום שעמוס באנשים זה לא בהכרח משהו רע.

נכון , אבל אם אומרים לך " לא היום , תבוא עוד שבוע" או שאין סבלנות לפתור לך את הבעייה

או שאתה לא מצליח להזמין תור בטלפון אזי אני מסתובב אחורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אחדד, התקבלתי תוך פחות מ-10 דקות מהרגע שבאתי.

נעשתה אבחנה. התיקון היה מסובך וכלל פירוק הדש בורד. עבודה של 6 שעות אצל עמוס. בין יומיים לשלושה אצל שאר בעלי המקצוע שביררתי אצלהם.

הוא לא יכל להכניס את הרכב לעבודה כזאת במיידית, את המאיידים הוא מזמין אחד בכל יום לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ביקשתי ממנו שיסיים מה שמישהו אחר התחיל. ביקשתי שיאמר לי אם יש דליפה או אין דליפה. אם יש דליפה, הייתי מן הסתם חוזר למקום שתיקנתי בו. אם הוא לא היה יודע בכלל שתיקנתי חלק במערכת לא היתה לו שום בעיה לבדוק דליפות.

מה שהפריע לו הוא שלא תיקנתי אצלו וזה ״לא יפה מצידי״. אמר לי את זה מפורשות.

לא רואה איפה פה השיימינג. רשמתי בדיוק מה שקרה ומה שנאמר על ידי ועל ידו. רשמתי גם שזה לגיטימי לדעת אנשים מסויימים כנראה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף בעל מקצוע לא אוהב ולא מעוניין (ובצדק מוחלט) לסיים עבודה שבעל מקצוע אחר התחיל, הוא לא יודע מה עשו שם, הוא לא יודע באיזה רמת מקצועיות, מה שבטוח, שהוא מבין שאם תהיה תקלה, יחזרו אליו בטענות, תביעות ומענות על עבודה שהוא כלל לא עשה.

וזה אגב תירוץ יפה מאוד (ולא מקובל בעיני). בדיקת דליפה היא בדיקה אמפירית. מחברים ציוד ומכשיר וובודקים אם יש או אין דליפה.

אין משהו באמצע. זה לא מבחן בספרות. ראיתי אותו עושה את הבדיקה בעבר במו עיניי, ברכב שלי.

זאת ועוד, דיברתי איתם בטלפון ואמרתי להם שהחלפתי את החלק ואני מעוניין לעשות בדיקת דליפה. אמרו לי לבוא.

הגעתי לשם מזיע בחום של יולי ואז אמר לי את מה שאמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאמרו לך לבוא ואז לא טיפלו, זה לחלוטין לא תקין.

לדעתי, ואולי אני לא קולט אותו נכון, אם לא היית מתקין כלל את הרדיאטור ובא אליו עם דש בורד מפורק ומבקש להתקין רדיאטור שהוא מביא ולבדוק דליפות, לא הייתה לו שום בעיה. אבל לקנות חלקים בחול בזול, להתקין במקום אחר ולהביא עבודה של מישהוא אחר ולבקש עליה חותמת כשרות, זה, לא מקובל. בטח אם לא תיאמת את זה מראש וקיבלת אישור על כך. אתה גם מגיע סתם ככה למוסך עם חלקים שלך ומבקש שרק יתקינו אותם ומתעצבן כשמסרבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אני מגיע למוסך שלי עם חלקים שהזמנתי מחו"ל וכן, מתקינים לי אותם. אני עובד רק בצורה כזו. הגישה שלי היא שבישראל אתה צריך להבין כמעט בכל מה שאתה מתעסק איתו.

המאייד שהבאתי נקנה בחו"ל , מקורי על פי מספר קטלוגי של ב.מ.וו. זה לא לקנות חלק בזול, אלא לקנות את החלק שאני יודע בוודאות שהוא מתאים ואני אחראי עליו.

הקריירה שלי בנויה מלבדוק דברים שאחרים תיקנו ולהחליט אם זה מספיק טוב או לא. ואני אפילו לוקח אחריות על הבדיקות שלי.

ולא ביקשתי ממנו משהו מיוחד. ביקשתי שיאמר אם יש או אין דליפה, בדיוק כמו שעשה שנה קודם, באותה מידה יכולתי לבוא אליו שנה קודם עם מאייד מתוקן , לא לומר כלום והוא היה עושה את הבדיקה ברצון. זו בדיקה יחסית פשוטה והתוצאה שלה כן או לא.

הרי היה יכול לומר לי שהוא בודק אבל לא יכול לקחת אחריות על דבר כזה מבחינת דליפות כי הוא לא עשה את העבודה ושאר ירקות. הייתי מבין לחלוטין. הגישה שלו היתה - לא תיקנת אצלי, לא נוגע לך ברכב. נכון - זכותו. זכותי לכתוב על ההתרשמות שלי מהעניין הזה, כמו כל מוצר או שירות אחר שניתן לכתוב עליו ביקורת. אני חושב שהייתי הוגן במה שרשמתי.

אין מצב בחיים, אבל בחיים, שהייתי נותן למישהו שאני לא סומך עליו ב 100 אחוז, שאני מכיר אותו שנים והוא כבר עבד על הרכב שלי ומכיר אותו, לפרק לי את הדש בבימר.

ולפני שנה כשהייתי בבדיקה, הוא אמר לי שזו עבודה ממש מסובכת (וכמו שכתבתי, הוא צדק, זו חתיכת עבודה) ולא נראה היה בכלל שהוא בעניין של לתקן דבר כזה. אמר לי 4K עבודה ללא החלק ושעדיף לי לסחוב עם זה כמה שיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^הוא הלך לפי אגו.

אני גם הלכתי למוסכניק שבעבר ההורים שלי היו אצלו.

אבחן שצריך להחליף כמה חלקים - החלטתי לא לעשות את זה אצלו. (רציתי מוסך שמתמחה ברכב)

אצלו רק החלפתי משהו מאוד מסויים.

כשחזרתי אליו הוא הרים גבה ולא נראה שמח במיוחד מההחלטה שלי, אבל עם זאת שם את האגו בצד וביצע את העבודה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אני מגיע למוסך שלי עם חלקים שהזמנתי מחו"ל וכן, מתקינים לי אותם. .

כי תאמת איתם מראש, נסה להכנס למוסך שלא תיאמת איתו מראש (אולי אפילו מוסך מורשה) ותכריז, "שלום, באתי לעשות טיפול, הנה החלקים שהבאתי איתי מהבית".

לבש באותו יום מכנסיים עם ריפוד עבה בישבן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אנסה להכנס למוסך שלא תיאמתי איתו מראש כי מוסכים אחרים לא מעניינים אותי. מטפל במקומות ספציפים שמכירים אותי ואת הרכב שנים כבר ולא בשום מקום אחר.

וכמו שכבר כתבתי, שאלתי אותם בטלפון אם אפשר לבוא לבדיקת דליפה ומילוי גז לאחר שהחלפתי מאייד. אמרו לי שאפשר לבוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...