Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול צינור חימום סעפת יניקה,קריטי לתפקוד המערכת?(קמארו מנוע שבי סמול בלוק 305 )

much
שימו לב! השרשור הזה בן 2451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי צינור מים בין דוד הרדיאטור ישירות לניפל שנימצא על סעפת היניקה בין שניי ראשיי המנוע,אני מניח שבמקור זה מיועד לארצות קרות(הרכב מיובא מקנדה),ברדיאטור החדש(אלומיניום 3 שורות) אין את היציאה הזאת לצינור הזה,אם אני אסתום את הניפל שבסעפת היניקה זה יהיה קריטי למנוע?זה יכול לגרום להתחממות?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוסר מי קירור בסעפת יניקה מאלומיניום תיגרום לנזק בסעפת כמו סדקים הבעיה השניה המנועים מהסוג הזה רגישים לחום ולכן חוסר זרימת מי הקירור בסעפת היניקה עלולה לגרום לסדקים בראשי המנוע בעיה ידועה במנועי שברולט 8 צלינדרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל הקירור ברכב מיועד לשמור על טמפרטורת חום המנוע לפי המלצות יצרן הרכב ולכן יש מחזור של נוזל הקירור דרך בלוק וראשי המנוע ודרך משאבת המים ודרך הטרמוסטט שתפקידו לעכב את זרימת המים עד שהנוזל שנימצא במצנן יתקרר וברגע שהטרמוסטט ניפתח מתחיל התהליך מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מכיר אמריקאיות או את המנוע המדובר, אבל קראתי על הנושא כי הוא מסקרן.

ברכב האספנות שלי הצינורות לחימום בית המצערת נותקו לפני שהוא היה שלי, ורציתי לדעת אם חשוב לשחזר אותם.

מעבר האוויר בבית המצערת גורם לירידת לחץ אויר גדולה, ויחד עם לחות גבוהה באויר וטמפרטורות נמוכות מעל האפס יכול לגרום לקיפאון וחוסר אפשרות לנסוע. במטוסי בוכנה התופעה חמורה במיוחד ויכולה לגרום לעצירת מנוע.

הפיתרון המקובל על ידי רוב היצרנים הוא העברת נוזל קירור דרך בית המצערת. יש עוד ערך מוסף מבחינת היצרנים, שמקבלים את הטמפרטורת עבודה מעט יותר מהר ויותר קל לאוטו לעמוד בתקני זיהום.

כאמור אני נוסע ברכב מעל 12 שנה עם צינורות חימום בית מצערת מנותקים בכל תנאי המזג אויר שיש בארץ, כולל שלג, ומעולם לא נתקלתי בבעיה. ההקפאה בכלי רכב נפוצה בארצות כמו קנדה.

בשאר המכוניות שלי הצינורות לחימום בית המצערת מחוברים.

לא הייתי מנתק את הצינורות באופן יזום, אבל אם לא מחובר וזה כרוך בעבודה ומאמץ, הייתי מוותר.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי, הוחלט להחליף את הצינור לחדש ולא לבטלו ,אגב יש ברשותי טרמוסטט בלי חור לזרימת מים ושחרור אוויר,האם מומלץ לקדוח חור 4 מ"מ בהיקף הטרמוסטט או להשאיר אותו "מקורי" כמו שהוא ללא החור?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי, הוחלט להחליף את הצינור לחדש ולא לבטלו ,אגב יש ברשותי טרמוסטט בלי חור לזרימת מים ושחרור אוויר,האם מומלץ לקדוח חור 4 מ"מ בהיקף הטרמוסטט או להשאיר אותו "מקורי" כמו שהוא ללא החור?

החור עוזר לך לנקז אוויר מהמערכת קירור ביתר קלות לאחר החלפת נוזל קירור ולא לשום דבר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג.... ויותר קל לאוטו לעמוד בתקני זיהום.

איך זה משפיע?

בסעפת שמחוברת למאייד זה יכול לעזור לאידוי רק שהמנוע כבר חם ואז אין בזה צורך כי הסעפת כבר תהיה חמה ממילא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הוספת חור בבסיס הטרמוסטט בהחלט רצוי לגבי צינורות חימום בבית המיצערת הסיבה העיקרית זה לגרום לשריפת דלק בניצול מקסימלי בטמפרטורה קרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...