Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקנות חדשות בנוגע לחלקי חילוף - מוסך מחוייב להתקין חלק שמסופק על ידי הלקוח

shha
שימו לב! השרשור הזה בן 2419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עפ"י תקנות חדשות, החל מחודש הבא, יוכל כל לקוח הרוצה בכך להביא את חלק החילוף אתו למוסך והמוסך יהיה חייב להרכיב את החלק החילוף ברכב תמורת עלות העבודה בלבד.

משהו בכל זאת זז. מעניין מה יעשו בעלי המוסכים כשלקוח יגיע למוסך עם חלק החילוף ביד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 282
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האמירה הזו על פי תקנה חדשה שעברה בכנסת. רק שהיא מלאה בפירצות כמו מסננת.

המוסכים עדיין לא מחוייבים לתת אחריות אם הבאת חלקים מהבית. כך שהמצב לא ישתנה בהרבה מהיום.

עריכה: בבקשה קישור לכתבה

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 דברים: אני בטוח שיש בתקנה פרצות אבל במקרה שמוסך ידרוש מחיר אחר מלקוח המביא חלק חילוף הוא מסתכן בתביעה ואולי גם בשלילת רישיון בגין הפקעת מחיר, שהרי תמיד אפשר להשוות מחיר עם לקוח אחר או אפילו עם קבלה קודמת של אותו לקוח.

בקשר לאחריות, בסופו של יום מי שבאמת נותן את האחריות על החלק הוא יצרן החלק ולא המוסך. גם חלק שנקנה באינטרנט יש לו אחריות כפי שמצהיר המוכר/יצרן החלק. אני מניח שבמקרה הנדירים שתידרש האחריות על החלק, יוכל הלקוח לטפל בזה מול המוכר/יצרן ובינתיים להביא חלק אחר. לגבי אחריות על העבודה, אין שום סיבה שהמוסך לא ייתן אחריות על העבודה כמו שהוא עושה כשהלקוח קונה את החלק ממנו. במקרה של סירוב, שוב המוסך חושף את עצמו לתביעה. בכל מקרה גם ללא אחריות, החיסכון שבהבאת החלק בעצמך הוא מספיק גדול כדי שזה ישתלם ללקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shha ההודעה האחרונה שלך במקרה הטוב נאיבית..

ניסית פעם להוציא אחריות על עבודה שבוצעה על ידי שני קבלנים שונים שיש תלות בינהם? או אפילו רק לתאם בינהם לביצוע אותה עבודה?

המוסך ישלח אותך סביב מאות פעמים לפני שתצליח להוכיח שאין לך אחות.

או שיש גורם אחד שנותן אחריות, או שהאחריות הזו לא שווה את פיסת הנייר שהיא כתובה עליה.

קח לך דוגמה:

קנית קיט טיימינג, הגעת למוסך והקיט הורכב. לאחר חודש נקרעה הרצועה, או התפרק מיסב באחת הגלגלות.

עכשיו בוא תספר לי איך אתה מוכיח שהמוסך מתח אותה יותר מידי, או שהיה פגם ייצור ברצועה או באחד המותחנים?

רמז, בחיים לא תוכיח אף אחד מהם בנפרד. לכן, אם אין אחריות על כל המכלול, כל העסק נדון לאבדון.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צעד מבורך בעיקר לבעלי מכוניות שרוצים חלקים איכותים.

לא פעם נפתחו שרשורים אם המוסכים יקבלו שמן/חלק לרכב כזה או אחר. עכשיו יש סוף.

בנוסף, בכמה פעמים שהייתי במוסכים, ראיתי התנהלות מצד בעלי מוסכים שהיו מוכנים לקחת את החלק או את השמן ולשים ברכב.

גם פעם אחת ראיתי שבעל מוסך הסכים להכניס שמן פסטון לרכב כלשהו. כשאני ראיתי את זה, נדהמתי.

אז כמו כל חוק, צריך לעשות אותו בחוכמה. מוסך צריך לתת שירות לאנשים שאין להם מושג בטיפול הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם פעם אחת ראיתי שבעל מוסך הסכים להכניס שמן פסטון לרכב כלשהו. כשאני ראיתי את זה, נדהמתי.

ממה נדהמת?

לא חסר מוסכים ששמים את השמן הזה כדרך קבע..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפ"י תקנות חדשות, החל מחודש הבא, יוכל כל לקוח הרוצה בכך להביא את חלק החילוף אתו למוסך והמוסך יהיה חייב להרכיב את החלק החילוף ברכב תמורת עלות העבודה בלבד.

משהו בכל זאת זז. מעניין מה יעשו בעלי המוסכים כשלקוח יגיע למוסך עם חלק החילוף ביד...

סיכוי מאוד סביר, שהלקוח בשורה התחתונה לא "ירוויח" מהעניין הזה בגלל כמה סיבות:

א. מוסך יכול לומר שהחלק לא מתאים לרכב, והוא לא יכול להרכיב, מחשש לתקלות ולאחריות.

ב. מוסך ידפוק מחיר שללקוח לא ישתלם

ג. אנשים לא מבינים שבדרך הזו, הם לא באמת יתפסו את המוסך מהביצים.

ד. לפי דעתי, בן אדם עם נסיון, לא תהיה לו בעיה להרכיב חלק בלבד, למשל אני תמיד אומר ללקוחות שלי, תביאו את החלקים אני אעשה לכם עבודה בלבד, ככה אני מרוויח יותר, ולא נותן אחריות על חלק, ככה כל העולם מרוויח. WIN WIN.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, בגלל זה אמרתי שאני בטוח שיש פרצות בתקנות, אבל גם ככה האחריות על החלק מוגבלת בזמן, לפעמים זה 3 חודשים ובמקסימום זה שנה. במקרים שיש תקלה חוזרת בדרך כלל זה אחרי תום האחריות, כך שהאחריות לא רלוונטית. במקרים מאוד נדירים שהתקלה מופיעה בתוך פרק הזמן שהאחריות בתוקף. כאן יש עניין של אמינות של המוסך והיושרה שלו. בכל מקרה שהלקוח יחשוד ביושרה של בעל המוסך, הוא לא יחזור לשם והמוסך יפסיד לקוח.

מה שטוב בתקנות החדשות זה שהם יבססו הסדרים חדשים בין הלקוח למוסך. לא עוד עושק הלקוח דרך מחירי חלקים מטורפים. במשך הזמן זה גם יעודד את הורדת מחירי חלקי החילוף במוסך עצמו וכך תיפתר גם הבעיה של האחריות.

כל שינוי מתחיל בצעד קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאני אבין, מותר יהיה לי להביא למוסך שמן מהבית? לכל מוסך, כולל מוסך יבואן? או פילטר מקורי שקניתי בכמה שקלים פחות? כי אם כן יש כאן פוטנציאל אמיתי לירידת מחירים בחלפים אבל מן הסתם מחיר העבודה יעלה. כרגע המוסך מרוויח הרבה על חלפים. יוריד קצת את מחירי החלפים ויקטין את הרווחים, אז יהיה חייב להביא רווח ממקום אחר שזה מהעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

התקנה הזו מבורכת מאוד, לי מאז ומתמיד לא הייתה בעיה שהלקוח יביא את החלפים, בתנאי שלא מדובר בחלק מאיכות ירודה שעלולה לגרום לתקלה בטיחותית, מצידי, תביא בננה ואני ארכיב לך.

התקנה הזו תגרום לעליית מחירי שעת עבודה ,כי ברור לכל בר דעת שמוסך מרוויח כסף על עבודה וחלפים,והמחיר הסופי ללקוח יתייקר ולמה?

המוסכים יעלו את המחיר על שעת העבודה, כי הם לא מרוויחים על החלפים, חנות החלפים תמכור ללקוח את החלק במחיר גבוה יותר ממה שהמוסך היה קונה כך שבשורה התחתונה, הלקוח אולי קיבל 15-20 אחוז הנחה על החלף, אבל שילם תוספת של 50 אחוז על העבודה.

אם שואלים אותי באופן אישי, זה המצב האידיאלי, אני הייתי שמח מאוד למכור ללקוח את החלפים בשקיפות במחיר שאני רוכש, ולחייב אותו רק בעבור העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה מטומטמת. מוסך זה עסק. זכותו לקבל לקוחות בתנאים שלו. מי שלא רוצה יש אלפי מוסכים אחרים.

נמאס כבר מהממשלה הקומוניסטית שלנו שמנסה לנהל לנו את החיים עם סבך ביורוקרטיה.

Sent from my D6503 using Tapatalk

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
מחיר מקסימלי לשעת עבודה של מוסך לא נקבע על ידי משרד התחבורה?

שלילי, אין הגבלה כלשהי לשעת עבודה, כל מוסך רשאי לקבוע לעצמו את התעריף לשעת עבודה, והוא מחוייב להציג את שעת העבודה על גבי שלט במקום בולט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בוקר טוב,

אנחנו כבר מזמן מאפשרים הבאת חלקים על ידי הלקוח והתקנתם אצלנו (אני חושב שאפילו אחד מהגולשים כאן עושה את זה אצלנו בדרך קבע. ערן - נא להשמיע קול :) ).

בנוגע לחלקים מורכבים יותר (קיט טיימינג למשל) - האחריות היא באמת עניין אפור.

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...