Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריך - מערכות תאורה ברכב

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הידעת? פעם מכוניות נמכרו בלי פנסים בכלל, והיום חלק מהיצרניות משתמשות בלייזרים. כן אותם לייזרים שאתה משתמש בהם כדי לשגע את החתול שלך. זיו, אסף בשבילנו מדריך שמרכז את ההיסטוריה של הפנסים, ומסביר מה מותר ומה אסור היום.

מרצדס-סימלפקס-1.jpgפנסי-לייזר-במוו_1.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף !

רק הערה אחת - נורות טונגסטן יוצרו ושווקו במכוניות עד אמצע שנות ה 90'.

נורות הלוגן הפכו לציוד תקני רק בסוף שנות ה 80', ובלא מעט מכוניות הוצעו כאופציה.

חבל שלא הרחבת בעיניין הפנסים עצמם - סימטריים ואסימטריים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך העניין - אלו מכוניות שווקו בארץ בשנות ה90' עם נורות טונגסטן?

פיאט אונו בגרסאות הבסיס, פיג'ו 205 1.1, סובארו טנדר ועוד לא מעט מכוניות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה יפה זיו!

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה! משנה סדורה וכרונולוגית.

יחד עם זאת היה חסר לי דבר אחד: עוצמות הארה ביחידות הארה: לומנס.

כמה נותנת נורת הלוגן רגילה? כמה נותנת משופרת? כמה נותן קסנון וכמה לד?

כי לפי מה שאני מבין קיטים של לד, גם האיכותיים לא מצטיינים בעוצמת תאורה, בזמן שתאורת לד מקורית במכוניות יוקרה זהה לקסנון, שכאמור, הרבה יותר עוצמתי מהלוגן. זאת סוגיה שצריך לתת עליה את הדעת, לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של ההלוגן, נתון הלומנס לא מופיע אפילו על האריזות של הנורות:

f58d6c529608062f862e8b4923ddd3a5.jpg

סביר להניח שהשוואה בלומנס תראה פחות טוב, אבל מניסיון אין ספק שהנורות האלו עובדות.

עריכה אחרונה על ידי zivk

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדקתי, כך שקשה לי לומר, אולי Spire יוכל לענות על השאלה הזו.

בהשוואות שונות שקיימות ביוטיוב, ניתן לראות שלרוב אין תחליף לקיט קסנון של 55w מבחינת עוצמת הארה .

אני שדרגתי לקסנון, למרות אופנת הלדים.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדקתי, כך שקשה לי לומר, אולי Spire יוכל לענות על השאלה הזו.

אני אנסה.

מי מכם שיודע, אני שדרגתי את הנורות ברכב שלי ללד.

מהנסיון שלי, ציון של מספר לומנס זה קקי סוסים אחד גדול. חלק מהיצרנים (רובם המוחלט סינים) מציינים כמות לומנס של שני הפנסים, חלקם של אחד, חלקם סתם מנפיצים מספר שלא קשור לכלום, ורובם לא ממש מצטיינים בלדייק בנתונים האלה.

עפ"י הניסוח המדעי של "לומנס" - זה (ואני עושה פראפרזה) כמות האור שנמדדת במרחק מסוים ממקור האור. אממה - הקטע הכי מצחיק הוא שבכלל אין יחידת מידה כזאת "לומנס", אלא יש 10(!) יחידות שמתקשרות למה שנקרא Luminous, והדבר היחיד שקשור שם ל-Lumen זה Lumen Sec - יענו כמה אור מקור מסוים מפיק לשניה. הדבר הכי קרוב הוא Lux, ואת זה אף אחד לא מציין.

אבל בשטח - אם קונים נורות לד טובות מיצרן נורמלי הן עדיפות על נורות הלוגן. אני עברתי מפיליפס +130 ואני מרגיש הבדל. פה אפשר לראות השוואה בתמונות ופה אפשר לראות בדיקה שעשיתי עם פוטושופ כדי לבדוק את ה"עוצמה" של התאורה בתמונה.

בינתיים לא יצא לי לבדוק את מה שהבטחתי שם, בין היתר כי גוסטבאבטר מכר את האוטו שלו (וכי אני סתם עצלן ומחפש תירוצים). האם קיט קסנון איכותי היה נותן תאורה טובה יותר? יכול להיות. האם נורות איכותיות עוד יותר (של פיליפס) היו נותנות תאורה יותר טובה מזאת שיש לי? בוודאות כן. מצאתי איזה ערוץ שעושה השוואות בין נורות עם מכשיר של טסטים, והתוצאה היא שנורות לד של פיליפס יעילה יותר מפי שתיים מנורה רגילה ופי אחד וחצי מה"לייזר" של אוסרם. כאן למטה יש סרטון שמשווה בין כמה נורות, (אני מתנצל מראש, הדיבוב ברוסית, והכתוביות של גוגל יותר מצחיקות ממועילות, אבל השמות של הנורות מופיעים באנגלית אחרי כל בדיקה). הוא מסביר בסרטון שהמכשיר שבו הוא השתמש הציג קריאות מוזרות שהוא לא ממש מצליח להבין, אבל עם תחפשו בערוץ תמצאו סרטונים ישנים יותר עם מכשיר אחר שמראה קריאות אחרות וקונסיסטניות יותר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, היה לי חצי שעה בתור ואשכרא ראיתי כמה סרטונים. הבחור רציני ביותר. אבל מסכנה חד משמעית. מבחינת עוצמת האור לדים מפסידים להלוגן רגיל. שלא לדבר על פרימיום או קסנון. מה שכן האלומה שלו יותר רחבה ויש להשתמש רק בפנסים עם עדשות.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...