Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאנצ' קונטרול AUDI S3

שימו לב! השרשור הזה בן 2439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי שלום.

אף פעם לא ניסתי לעשות פתיחה עם הרכב עם לאנצ' קונטרול.

הרכב הוא AUDI S3 שנת 2014. 2000 טורבו קוואטרו.

הרכב סטייג' 2+ (בקרוב מאוד יהיה סטייג' 3)

כשאני פותח עם הרכב הוא מאיץ מ-0 ל-100 (ביטול בקרת אחיזה + מצב DINAMIC)

הרכב משתגר מ-0 ל-100 תוך 4 שניות ואני דיי נדבק לכסא.

השאלה שלי לגבי לאנצ' קונטרול היא כזאת.

1 - ברכב יש תוכנת ניהול מנוע GIAC + תוכנת גיר GIAC + קלאצים מחוזקים APR (חדשים) הוחלפו כדי לעלות לסטייג' 3 ולא בגלל שהקלאצים נהרסו או משהו.

האם לאנצ' קונטרול עושה נזק לקלאצים ? או שלא נורא לעשות זאת פעם ב ? אני רואה שבחול הרבה עושים לאנצ קונטרול ברכבים האלו ואף אחד לא מדבר על נזק או בלאי.

2- לפי מה שהבנתי לאנצ' קונטרול עושים ככה

ביטול בקרת אחיזה + מצב S (דינמיק) + ברקס לעלות סל"ד ל3 ואז לשחרר ברקס , האם זה נכון ?

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול בקרת אחיזה + מצב S (דינמיק) + ברקס לעלות סל"ד ל3 ואז לשחרר ברקס , האם זה נכון ?

1. נכון.

2. זה מתועד בספר הרכב שקיבלת (גם בגירסה העברית שלו).

3. זה לא בריא לגיר ולקלאצ׳ים. אפשר לעשות מפעם לפעם ועדיף כשהרכב חם.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי השרשור הזה מרגיש כמו "תראו איזה רכב יש לי עם מיליון סוסים... אה וכן, אני משתמש נכון בלאנץ קונטרול?"

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אולי הוא רכש ככה ומנסה להכיר את האוטו?

אפשר לחשוב כמה מאתגר זה לשפר רכב היום, הכל קיטים.

כולם מחוייבים להכיר כל הברזה ברכב המשופר שלהם?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את פותח השרשור: אין אינדיקציה ברורה בלוח השעונים כאשר ה-Launch Control נכנס לפעולה. תוסיפו את העובדה שבחלק מהרכבים הוא קצת מאכזב ומכאן קל להגיע למסקנה שלא הפעלתי את זה נכון.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בחיאתכום, רצף הפעלת הלונץ' קונטרול מפורט בכל ספר רכב. כמו כן, הוא ממש לא מושפע מהשיפורים, אלא אם (מה שלא נראה לי סביר כלל וכלל) בתוכנה הוגדר רצף אחד להפעלה שלו. RTFM, בקיצור.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לחשוב כמה מאתגר זה לשפר רכב היום, הכל קיטים.

כולם מחוייבים להכיר כל הברזה ברכב המשופר שלהם?

בעניי, כן, חייבים להכיר כל הברזה ברכב המשופר שלהם. החוכמה זה לא לשלם שק כסף לסדנא X או מוסך Y שיעשו מה שהם רוצים, החוכמה זה להבין מה המשמעות של כל חלק שמורכב אצלך ברכב, כיצד הוא משפיע על רכיבים אחרים, ולהתאים בצורה הטובה ביותר למטרות שלך, תוך שמירת התקציב שהוגדר לנושא (לא אומר שחייבים להכיר כל חלק על בוריו, אבל גם לדבר בשפה של סטייגים וקיטים).

אתה יודע כמה זה מבאס לדבר עם מישהו בנוגע לרכבים משופרים, ואז לשמוע "אז מה? איזה סטייג' זה אצלך?" (מה זה לכל הרוחות סטייג'ים? מי קבע אותם?) - ואז לענות לו שאין לך מושג אבל שידרגת טורבו מX לY, הרכבת מזרקים בעלי ספיקה 2X לעומת X, והקאמשאפטים שלך הם של קולומבו & בריאניני בעלי זוית ככה וככה - ואז לשמוע שוב "כן, אבל איזה סטייג' זה?" - ובאותו הרגע אני פורש לדפוק את הראש בקיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כמוך, גם אני רואה את הפשטות הזאת קצת בזלזול, הזנייה של תחום שלם.

וכן, אנשים בעיקר מגהצים אשראי על סטייג'ים - זה קל, זה מוכח, יודעים עוד מהבית כמה תוציא מהאוטו.

זה בפירוש מוביל לפסי יצור ולנהגים שלא ממש מכירים את האוטו למעט אותו סטייג' ואותם מספרים קבועים.

גם אני הייתי רוצה פחות דיקלום ויותר היכרות והבנה טכנית,

אבל עברו הימים שהיית מתאבד על כל כ"ס ובדרך מחליף חצי אוטו בעצמך בחניה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בגולף זה לא עובד אם מנתקים כליל את הקרת האחיזה, רק במצב ספורט שלה (ניתוק חלקי, לחיצה פעם אחת ולא ארוכה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאנצ קונטרול בגיאק, מעלה את הסלד ל4 אלף ויותר ולדעתי אפשר לקבוע היכן בדיוק כשצורבים את תכנת הגיר.

להגיד שזה טוב ולא עושה נזק? ברמות של 2 בחודש לפחות זה לא נורא , אבל בטוח עושה משהו.

עם סטייק 3 חייבים תכנה לגיר, אחרת מחליק ולפחות כל 25000 קמ להחליף שמן גיר, אני 2.5 שנים עם סטייג 3

הייתי ולא נראה שזינוקים כאלה עשו נזק מורגש, אבל בטוח שפעם בשבוע עם הייתי עושה או פעמיים בשבוע, הוא לא

היה מחזיק והחלפת קלאצים כנראה היתה מגיעה כל שנה וחצי, זו דעתי כמובן הלא מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק לך.. בן אדם עם רכב כזה ושיפורים כאלו כבר צריך להיות מעורבב עם הסדנאות האנשים הנכונים ,ולא לשאול שאלות של טירון .

המשפט הזה תקף ל-10 שנים אחורה לפחות. בעידן של היום שיפורים הפכו להיות דבר המוני וכמעט כל אחד עם וואג גודשת ישר רץ לשפרה עוד הרבה לפני שחרש עלייה בסטוק.

פעם זה היה ככה עם המערכות, שרק אודיופילים היו משקיעים במערכות יקרות והיום ''באסים בבגז'' זה דבר הכרחי אצל כל אחד שמחזיק מעצמו...

סיפור הזוי:

ליד מקום העבודה, אני בדיוק מחנה את הרכב ופתאום שומע רעש מעניין. תוך כמה שניות הגיעה מעבר לפינה איביזה קופרה מבציר 2015 אם אני זוכר נכון שהייתה נשמעת משופרת מאוד מבחינה מכאנית ובנוסף הייתה ניראת מונמכת. הרכב חנה לידי. הבעלים, ערבי ממש צעיר ראה שאני מתעניין ברכב והתחלנו לדבר על הרכב וכל מה שמסביב. חוץ מכמה מהר האוטו פותח, איזה מכוניות הוא לקח ושהאוטו יודע לזרוק תחת הוא בקושי ידע מה יש לו ברכב. ''יש לו סטייג' 2 אגזוז והנמכה'' זה מה שידע להגיד... אז כסף של אבא לא בהכרח קונה ידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה כולכם מתרגשים מזה שכל מי שקונה משהו צריך להבין בו באמת? זה כואב לכם בלב או בכיס? זלזול במקצוע שלכם או משהו כזה? אתם בסה"כ מגיבים בפורום ואזרחים רגילים, זה לא שמישהו כאן העליב את עולם השדרוגים - כבודו במקומו מונח. באמת לקחתם את זה קצת רחוק מדי.

כשאנשים קונים מזגן, כל אחד הוא מזגניסט?

כשאנשים קונים מחשב, כל אחד הוא טכנאי מחשבים?

כשאנשים קונים רכב, כל אחד הוא מכונאי ובעל ידע נרחב בעולם הרכבים?

כשאנשים קונים שדרוגי רכב, כל אחד היה צריך לחרוש בפורומים ולהבין מה הוא קונה? ממש לא, ניגש לסדנא ששמע מחבר "משכיב" כסף ויוצא עם רכב משודרג.

חברים, תתעוררו לעולם של צריכה צריכה צריכה צריכה, אנשים סביבכם לרוב לא מבינים בשיט וזה נראה כאילו אף אחד לא מתעניין בשום דבר, ברוב המקרים זה ככה וזה העולם המודרני, בחיי שלקחתם קשה את הנושא ובתכלס? כמו הרבה שרשורים? הבחור צריך היה תשובות ואתם גררתם את זה לפילוסופיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת את המסר לעמוק.

בן אדם שלא יודע איך לזנק נכון כנראה עדיין לא מיצה ולמד את יכלות הרכב לעומק. אם כך אז למה לשפר?

זה כמו לקנות מדרס לפני שמדדת את הנעל.

זה כמו לקנות טבעת לפני שעברתם לגור ביחד.

או כמו להביא אזיקים לדייט הראשון...

צריך לבדוק מה יש בידיים לפני שקולעים לצו אופנת השיפורים המודרנית.

כל הנאמר תקף אם בעל פותח השרשור הוא בעל הרכב והוא זה שקנה את השיפורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...