Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מובילאיי ברכבים חדשים

roeyd102
שימו לב! השרשור הזה בן 2462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז בוא אני אחדש לך, יש דגם מתקדם עם גרסת תוכנה מתקדמת יותר שמשווק כיום.

את הויטרה ליסינג שלי קיבלתי לפני חצי שנה עם המובילאיי הקודם (בזמן שהדגם החדש כבר נמכר).

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם סתם נסחפים. בהגדרות אפשר לבטל את הרוב המוחלט של ההתראות. הוא מצפצף לי פעם בכמה ימים עם הגדרות מינימליות.

עדיין וירוס מיותר

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מבאס פיצוצים, אני יודע בוודאות שהווגיות החדשות מקבלות מע' בטיחות מקורית דיי טובה, אך בארץ היבואן מעדיף לסרס אותן ולהציעה לך מובילאיי, יצא לי להתנסות בבולרו שמגיעה בסקודה וואלה מערכת חמודה לאללה, לא מציקה יותר מידי ואפשר לשלוט את ההתראות וההתערבות שלה. אני אישית קיבלתי הצעה ללאון שלי שניתנתה "מובילאי מתנה" ואפילו הסוכן של סיאט היתקשר איזה 3-4 פעמים כדי לשכנעה שאתקין(מן הסתם שלא התקנתי, מעדיף לשלם יותר בביטוח מאשר לקבל עצבים מציפצופים והתראות שב, סומך על העיניים שלי, לא צריך מע')

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעניינתי בסיאט אטקה אקסלנס (לכל המעוניין-אספקה רק במרץ 18 עם אופציה להקדמה לינואר-פברואר), ובמפרט הרכב מופיע המובילאיי הח** הזה.

המוכר אמר שהוא ינסה להביא לי אוטו בלי מובילאיי כשיכנסו לו עוד רכבים לרשימה של המשלוח.

בינתיים בכל מקרה לא סגרתי כלום, ולא בגלל המובילאיי.

בכלל, לשמחתי אני חושב שאנחנו מתקרבים לסוף עידן המובילאיי. היום לכל חברה יש כבר את מערכות הבטיחות שלה.

ועדיין, פיקנטו החדשה למשל מגיעה עם מערכת מקורית וגם מותקן מובילאיי בארץ, לא מבין בשביל מה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל, לשמחתי אני חושב שאנחנו מתקרבים לסוף עידן המובילאיי. היום לכל חברה יש כבר את מערכות הבטיחות שלה.

אתם מודעים לזה שברוב המקרים מערכת ה- ADAS המקורית היא גם של מובילאי, נכון? בכללי זו בד"כ מערכת מורכבת והמובילאי זה רכיב המצלמה כשיש גם ראדאר וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מודעים לזה שברוב המקרים מערכת ה- ADAS המקורית היא גם של מובילאי, נכון? בכללי זו בד"כ מערכת מורכבת והמובילאי זה רכיב המצלמה כשיש גם ראדאר וכו'.

אין לי בעיה שרכיב מקורי של הרכב, שמותקן ברכב מהמפעל שלו, יהיה של חברת מובילאיי- וכל זאת בתנאי שזה יהיה חלק ממחשב הרכב עצמו, כמו במערכות מודרניות, ולא עם עוד מסך שמותקן בקצה הדשבורד.

VW GOLF LIFE PLUS, 2023

SEAT Ateca FR 2021 | Volkswagen Golf Comfortline 2016 | Volkswagen Polo Comfortline 2014 | Volkswagen Polo Trendline (manual) 2007 | Daewoo Lanos SE 1.5L automatic 1999

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם סתם נסחפים. בהגדרות אפשר לבטל את הרוב המוחלט של ההתראות. הוא מצפצף לי פעם בכמה ימים עם הגדרות מינימליות.

אם ההתרעות אין בעיה, מוציאים פיוז אחד מה4 בקופסת פיוזים של הדרעק הזה ושלום על ישראל.(ולא, הדבר הזה לא תרם לי לנהיגה, רק הביא לי עצבים)

ומה תגיד לחוט הארור שרוטט לי מתחת לדשבורד ב2000 סלד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים שיש מערכת מקורית ומובילאיי בנוסף צריך לגזור את כל החוטים של מובילאיי ולהשאיר את המכשיר בשביל ההנוחות שמקבלים.

רכב שבולם לבד יש בנוסף מערכת שמצפצפת, רק בישראל זה יכול להיות.

הרכב עבר רישוי עם מובילאיי ומקבל הנחה בביטוח בגלל המובילאיי אז המכשיר חייב להיות באוטו רק שהוא לא עושה שום דבר.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבי סוזוקי למשל הדגם תמיד מגיע עם מובילאיי במקום המערכות המקוריות.

למה? כי צבי נטע, הבעלים של מכשירי תנועה, מחזיק אחוזים במובילאיי.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בוא אני אחדש לך, יש דגם מתקדם עם גרסת תוכנה מתקדמת יותר שמשווק כיום

ישן הכוונה ל 560 וחדש 630? יש גם 630pro אבל אם אין לך רכב מספיק מגניב בכדי שהמערכת תוכל לשלוט בו על האורות הגבוהים באופן האוטומטי, לא נראה לי שהיא תותקן בו. מלבד העניין הזה לא חושב שקיימים הבדלים בינה לבין ה 630 הרגילה.

לאחר חודשיים+ עם המובילאיי 630 אני יכול לומר שהיא יחסית בסדר, רק שלאחר שהרכב עמד זמן רב בשמש והאלמנטים במצלמת היחידה התעוותו/התרחבו, נראה שצריך ממש להתקרב לרכבים שלפני בכדי שהיא בכלל תשים לב למשהו (Perfectly fine with that). בבקרים כל התקרבות של 1.5-2 מטרים לרכב שלפני, תעורר אותה במיידית.

ה"פאק" החומרתי היחיד שצץ כבר לאחר חודש של חניה תחת השמש הקופחת הוא צניחה של ה Eyewatch על הדשבורד בגלל שה 3M שמגיע איתו הרים ידיים. יצרתי קשר עם מובילאיי שמיהרו לזרוק את האחריות על "אלי מערכות" והבטיחו שהם ייצרו איתי קשר, כבר עבר חודש מאז ואין שום דבר. נראה שאיאלץ לאלתר דבק בעצמי ואסגור את הפינה הזו.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגזין אוטו שאלו אותם בנושא בהשקת הסוויפט ,אמרו שהיצרן יתן אישור לשיווק מערכות מקוריות ב2018.

באופן מעניין, מתי שכנראה הולכים לשנות את חישוב משרד התחבורה למערכות בטיחות.

אותו דבר עם סובארו.

מה שונה ישראל משאר מדינות אירופה שהיא צריכה אישור כזה?

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאוריה אחת זה כמו שהסבירו אז בהשקה של סובארו, היצרן צריך לבצע בדיקות והתאמות של המערכת לתשתיות וסימוני הכבישים בארץ ( אם הבנתי אותם נכון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים שיש מערכת מקורית ומובילאיי בנוסף צריך לגזור את כל החוטים של מובילאיי ולהשאיר את המכשיר בשביל ההנוחות שמקבלים.

רכב שבולם לבד יש בנוסף מערכת שמצפצפת, רק בישראל זה יכול להיות.

הרכב עבר רישוי עם מובילאיי ומקבל הנחה בביטוח בגלל המובילאיי אז המכשיר חייב להיות באוטו רק שהוא לא עושה שום דבר.

ברכבים מסויימים פשוט מנטרלים במובילאי חלק מההתראות שקיימות כבר במכונית - שוב, הCX5 ברמת הגימור הגבוהה מגיע עם מוביילאי שכל מה שהוא עושה זה לזהות הולכי רגל ותמרורים - מכשיר כמעט מנוטרל לגמרי והחלטה דבילית של היבואן לדחוף אותו בכוח.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...