Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאיות כלכלית לנסיעה בכבישי אגרה בארץ - האם זה באמת משתלם ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 2455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם כביש אגרה בארץ כביש 6, המסלול המהיר, מנהרות הכרמל, וכד' משתלמים כלכלית ?

ואם לא, איפה בדיוק עובר הגבול ? איפה ה Sweetspot שבו כדאי לי בהתאם לצריכת הדלק של הרכב שלי, להעדיף נסיעה בכביש האגרה ?

אני פחות נכנס לרמת המיקרו של אקסטרא קילומטראז' כמה זה משפיע על סחירות, או כמה זה מקרב את הטיפול או את החלפת הצמיגים הבאה או אפילו את הזמן עבודה שלך בתור מנכ"ל גוגל שכנראה עושה פי 100 מזה בזמן שלקח לרובנו לקרוא את הכותרת של הפוסט הזה.

"להספיק לראות את הילד לפני שהוא הולך לישון" זה חשוב. אבל אי אפשר לכמת את זה.

אני מעדיף חישוב קר כלכלי ונקי.

לגבי מנהרות הכרמל לדוגמא, יצא לי השבוע לעשות חישוב:

Untitled.jpg

מנהרות הכרמל:

נסיעה בכל אורך התוואי עולה נכון להיום 17.32 ש"ח, נעגל ונקל, 18 ש"ח.

סך כל המנהרה 6.5 קילומטר + דרכי הגישה, כ7 קילומטר (בפועל מעט יותר, אבל עיגלנו ל18 שקל, ניחא).

אם נחשב אורך מסלול נפוץ של לא מעט אנשים ממת"מ\כביש החוף אל הצ'ק פוסט. פעם אחת דרך המנהרה פעם אחת בדרכים ללא תשלום:

ממת"מ לצ'ק פוסט, אפשר גם בדרכים אחרות קצרות יותר, אבל ניחא, נחמיר: כ 12.7 קילומטר, נעגל ל14 קילומטר.

דרך המנהרות: 7 קילומטר.

מסביב: 14 קילומטר.

זה אומר שכל החסכון שלך, בנסיעה במנהרות = 7 קילומטר.

עלות ליטר בנזין היום = 6 ש"ח לליטר.

כדי להגיע ל18 שקל בדלק, הרכב צריך לצרוך כ 3 ליטר (3 ליטר זה ה-מ-ו-ן).

זה אומר, שבנסיעה הזו של ה7 קילומטרים מסביב, שהרכב שלי צריך לצרוך דלק בכמות של 3 ליטר כדי שיהיה משתלם לסוע במנהרות.

לא יודע אצלכם, הרכב שלי לא צורך דלק בקצב של 1 ל 2.3 קילומטר. יותר לכיוון ה1 ל16.

אז נכון, לנסיעה מסביב, תלוי בשעות, לפעמים יש פקקים, ורמזורים, אבל כמה רמזורים וכמה פקקים צריך להיות כדי שהרכב "יאכל" 3 ליטר דלק.

אז נסיעה דרך המנהרות, כנראה לא משתלם מבחינה כלכלית לרוב בעלי הרכבים.

מה לגבי כביש 6 ? מישה ועשה חישוב דומה כלשהו ?

האם יש Sweetspot למחלף שכדי לרדת בו, ולסוע בכביש רגיל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סע בתחבורה ציבורית יצא לך הכי בזול.

במקרה הספציפי

אפשרות אחת עליה לאחוזה ירידה לצ'ק פוסט פקוק בעיקר בשעות בו אדם מן הישוב נוסע.

אפשרות שניה דרך העיר התחתית הפקוקה.

אני משתמש גם במנהרות גם בכביש 6 בכל הזדמנות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל כמו החברים לעיל. אל תחפש כלכליות אלא שמירה על השפיות.

משתמש בכל הזדמנות ב-6, ובמנהרות אם אני נקלע לאזור. לא מעט פעמים נוסע את הכביש לכל אורכו (כרגע) מעין תות עד למחלף שוקת. לפעמים, כשאני לא ממהר במיוחד ובמצב רוח טוב, אני יורד בעירון במקום להמשיך עד עין תות, ומתגלגל לי בכביש 65 ואח"כ דרך חרדס-פנה עד זכרון (תוך שאני מזמזם שירים של מאיר אריאל). זה בערך אותו זמן נסיעה, מכיוון שההמשך לזכרון דרך עין תות וכביש 70 הוא למעשה מעקף רציני, וגורם לי להרגיש טוב שחסכתי כמה שקלים (...).

אגב, למה מנוי וידאו ולא פסקל?

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים, כשאני לא ממהר במיוחד ובמצב רוח טוב, אני יורד בעירון במקום להמשיך עד עין תות, ומתגלגל לי בכביש 65 ואח"כ דרך חרדס-פנה עד זכרון (תוך שאני מזמזם שירים של מאיר אריאל).

אוי ואבוי,למה?!

ארור הכביש הזה (ועוד אם ממשיכים לעפולה..בכלל סיוט) - שילוב מטריד של מצלמות,ניידות שמתחבאות,רמזורים,ובכלל נהגים מוכשרים מהכפרים שעושים ככל העולה על רוחם ספציפית שם.

מעדיף אישית לצאת בעין תות ולשייט בניחותא עד צ.גולני והלאה (או לפני,תלוי ביעד)

12345

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

??

אני נוסע לפעמים לזכרון יעקב מעירון דרך כביש 65 מערבה ואז בצומת מחנה 80 צפונה. זה לוקח לי בערך 20 דקות, כמובן עושה זאת רק בשעות שאין תנועה ובפרט כשאין פקק ענק בירידה בעירון. מצלמות וניידות לא מטרידות אותי משום שיש שם גל ירוק של 90 קמ"ש, מה שחלק ניכר מהנוסעים שם לא יודעים. דרך כביש 6 + 70 לוקח בערך אותו זמן, בגלל שהמרחק כמעט כפול.

אם אתה מדבר על נסיעה מעירון מזרחה, זה משהו אחר. כמובן שלא העלתי בדעתי בכלל את האפשרות הזו.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית - כביש 6 בנסיעות בין חיפה לירושלים\נתב"ג\הדרום בשעות היום. קורה בסביבות 2-4 פעמים בשנה. בשעות הלילה 1-20-2.

מנהרות הכרמל - הוייז בד"כ ממליץ עליהן. המסלול שלי הוא בד"כ מהגרנד קניון למפרץ בבוקר, ומהמפרץ לחיפה-מערב אחה"צ. אבל עושה זאת רק אם אני ממהר במיוחד או אם יש אינדיקציה לפקקים קשים. מבחינת זמן הנסיעה בבוקר חוסכת לי סד"ג של 3-5 דקות בנסיעה לקריות\עכו העשוי להיות משמעותי בדרך לעבודה. אם אני צריך להגיע בשעות אחה"צ למפרץ אני משתמש במנהרה מחיפה-מערב עד הצ'ק פוסט בגלל פקקים קשים בעליה בפרויד ובירידה בפיק"א\רופין. במצב זה החסכון בשמן עשוי להגיע בקלות ל-10-15 דקות ויותר.

לא הוזכר ה"מסלול המהיר" בכניסה לת"א ממזרח. אישית אין לי שימוש בו, אבל אולי יעידו חברי פורום אחרים על הכדאיות בנסיעה בו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע מהדרום כל יום להרצליה וחזור, בבוקר יוצא לפני שהציפורים מתעוררות ואז אין פקקים,

בחזור יש אלגוריטם מעל 8 דקות הפרש בין המסלולים כביש 6, מתחת לזמן הזה נמנע מכביש 6.

קח בחשבון שזה לא מדע מדוייק אבל גם כמות הזמן שאתה על הכביש משפיעה עליך (בריאות הנפש לא רק הרכב (-: ), וחוץ מזה שאחזקת רכב לא נמדדת רק בצריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנהרות פעם בחודש, כביש 6 על בסיס יומי (מנוי פסקל אבל מקבל החזר חלקי מהעבודה).

כדאיות? כביש 6 משתלם בכל מצב. על המנהרות עוד אפשר להתווכח.

הימים הקשים חלפו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזמן זה לא כסף?

אם זה שעות עבודה שלא הכנסת לחישוב, שאתה מגיע לפחות בעשרים דקות בבוקר מהר יותר לעבודה מהמנהרות אז החזרת כמו כלום את ההפרש.

בלי להכניס בלאי (בלמים וכו) של עמידה בפקקים האצות קצרות ובלימות

והכי חשוב....עצבים!!!!

לפני שפתחו את רכבת העמק נסעתי עם רכב כל יום במנהרות וזו לא הייתה שאלה בכלל. היום שיש רכבת אני בכלל לא רוצה לשמוע על לנסוע באוטו, סיוט ועצבים כל בוקר.

מה שכן, בחזור אני הייתי יוצא בגראנד ויורד דרך הגיבורים, מה שמוסיף בערך 2 דקות. שזה כבר היה שווה, גם כי אין פקקים ובלאי.

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנהרות פשוט לא משתלמות, ויש טעם לנסוע בהן רק בשעות מאד מאד ספציפיות.

כביש 6 זה משהו אחר... העלות הרבה יותר שפויה והחיסכון בזמן משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...