Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאיות כלכלית לנסיעה בכבישי אגרה בארץ - האם זה באמת משתלם ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 2461 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כביש 6 משתלם בעיקר למי שנוסע מהדרום לצפון ורוצה לדלג על הפקקים של תל אביב.

או מי שנוסע בין יישובים שקרובים למחלפי כביש 6.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה תלוי מה החלופה, אם יש תאונה או פקק אדיר הבחירה קלה

במנהרות אני נוסע כשאני מאחר או עייף בלילה. אחרת בשעות שאני נוסע, אני חוסך פחות מ5 דקות במנהרות אז אני מוותר

בכביש 6 יש משמעות אם אני נוסע לירושליים או ב״ש, אחרת אין טעם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש 6 משתלם בעיקר למי שנוסע מהדרום לצפון ורוצה לדלג על הפקקים של תל אביב.

או מי שנוסע בין יישובים שקרובים למחלפי כביש 6.

ולמי שנוסע מצפון לדרום אין כדאיות?

זה תלוי מה החלופה, אם יש תאונה או פקק אדיר הבחירה קלה

במנהרות אני נוסע כשאני מאחר או עייף בלילה. אחרת בשעות שאני נוסע, אני חוסך פחות מ5 דקות במנהרות אז אני מוותר

בכביש 6 יש משמעות אם אני נוסע לירושליים או ב״ש, אחרת אין טעם

מה על קרית גת ? אשדוד? אשקלון?

לא בדקתי אבל בתחושה בכביש 6 יש פחות תאונות

שיקול?

אצלי כן.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם פסקל. זה פשוט חוסך לי הרבה זמן ועצבים. תאר לך נסיעה לירושלים או באר שבע בלי כביש 6.
כנ"ל.

להגיע בשעות העומס מחדרה לכפר סבא בלי כביש 6 זאת חוויה מורטת עצבים.

גם מבחינת צריכת דלק - אלא אם יש לך רכב כמו פריוס, שבחלק גדול מהנסיעה בפקק נוסע על סוללות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם האחרים , כביש 6 זה בעיקר (וגם לא תמיד) חיסכון בזמן ושפיות.

אני נוסע כל יום הביתה מלוד עד חדרה , דרך תל-אביב זה לוקח בין שעה ורבע במקרה הטוב , לשעתיים ביום פחות טוב.

דרך 6 - פחות משעה בדרך כלל , שעה ורבע במקרה הרע.

אני משלם בערך 400 ש"ח לחודש , עושע הרבה יותר ק"מ (רכב ליסינג) אבל שומר על שפיות , אפילו בזמן פקק עדיף כביש 6 על לעמוד באיילון/גלילות/שפיים/וינגייט ועוד ועוד.

ולמי שנוסע מצפון לדרום אין כדאיות?

בבוקר מצפון לדרום כביש 6 זה מגרש חניה.

אחר הצהריים אין הרבה פקקים בכביש החוף מצפון לדרום ביחס לכיוון ההפוך.

עריכה אחרונה על ידי T_A
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע באיזה כלים השתמשו, אבל מנהל הרכב הממשלתי ששייך למשרד האוצר ומפעיל אלפי כלי רכב, מאשר לנהגים עובדי מדינה להשתמש בכביש 6.

אין אישור להשתמש במנהרות הכרמל או הנתיב המהיר. נהג שיעלה עליהם, ישלם את האגרה מכיסו.

אני בטוח שהם עשו את החישוב שזה משתלם, כי הם משלמים גם את הדלק והתחזוקה של כלי הרכב.

לכן אני נוהג כך גם ברכב פרטי.

לגבי הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב אפשר לדעת לפי המחיר בשלט מה משמעות הפקק.

אם המחיר 7 שח אין פקק. אם יש מחיר מעל 100 שח הפקק הוא מעל שעה. יצא לי לעלות חינם על הנתיב במקרה כזה עם 4 נוסעים ברכב - חיסכון הזמן מדהים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עשיתי לנו חישובים מייצגים.

כל העלות של כביש 6 היא על החלק בין הצפון (זכרון צפונה) לדרום (שורק דרומה).

כביש 6:

נסיעה באורך התוואי הנפוץ ביותר 5 מקטעים + צפוני (שעולה 5.6 ש"ח לא משנה איזה מנוי יש לך),

עולה נכון להיום 33.3 ש"ח נחמיר ונצטרף כמנוי פסקל, נשלם 25.6, נעגל ונקל, 25 ש"ח.

hfatelaviv.jpg

ניקח כמה מסלולים נפוצים:

חיפה לתל אביב: דרך כביש 2: 92.9 קילומטרים

חיפה לתל אביב: דרך כביש 6: 110 קילומטרים

(הוספנו 17 ק"מ לנסיעה דרך כביש 6)

חדרה - כפר סבא: דרך כביש 4: 32.4 קילומטרים

חדרה - כפר סבא: דרך כביש 6: 51.9 קילומטרים

(הוספנו 19.5 ק"מ לנסיעה דרך כביש 6)

חיפה לפתח תקווה: דרך כביש 2: 103 קילומטרים

חיפה לפתח תקווה: דרך כביש 6: 100 קילומטרים

(הפחתנו 3 ק"מ דרך כביש 6)

חיפה לירושליים: דרך כביש 2: 157 קילומטרים

חיפה לירושליים: דרך כביש 6: 151 קילומטרים

(הפחתנו 6 ק"מ דרך כביש 6)

בלא מעט מקרים הנסיעה דרך כביש 6 לא רק שלא תוריד קילומטראז', היא אפילו תוסיף קילומטראז.

אז בוא ניקח את אותו מסלול נפוץ שלקחנו קודם, מהצ'ק פוסט בחיפה, שהוא מן נקודת מזלג לכיוון תל אביב (עזריאלי).

מצד אחד נקודה מאוד נגישה ליגור ולכביש 6 וגם נגישה לעיר תחתית משם לכביש 2.

חיפה צ'ק פוסט - תל אביב עזריאלי: דרך כביש 2: 99.4 קילומטר.

חיפה צ'ק פוסט - תל אביב עזריאלי: דרך כביש 6: 98.4 קילומטר

(הפחתנו 1 ק"מ דרך כביש 6)

אם ליטר בנזין עולה 6 ש"ח.

במסלול הזה, הרכב שלי צריך לצרוך דלק בכמות של 4 ליטרים יותר בנסיעה בכביש החינמי, זאת אומרת,

רק אם הרכב שלי צורך 1 ל 0.25 קילומטר רק אז אני יראה תועלת כלכלית בנסיעה דרך כביש 6.

עכשיו שוב, כן, יבואו ויגידו, מה יש פקקים יש רמזורים.

ואני אגיד - אוקיי, כמה רמזורים ? כמה פקקים ?

זה לא מדע מדוייק, ולא נכון לכל רכב, אבל ככלל אצבע, מנוע פועל בעמידה יצרוך כ 0.6 ליטר דלק לשעה, כפול ליטר נפח מנוע.

משמע כנראה, שבאופן כללי, מנוע 1600 בעמידה, יצרוך 0.6 * 1.6 = 0.96 ליטר דלר בשעה, נעגל, ליטר דלק ב-ש-ע-ה על עמידה במקום.

בקיצור - אתה צריך לעמוד במקום 4 שעות בנסיעה דרך כביש החוף, כדי שזה ישתלם לסוע דרך כביש 6.

אז יבואו ויגידו בצדק - אני מאיץ ומאט בפקק שוב ושוב, אז אני אחמיר ואגיד לא 4 שעות, נחתוך משמעותית 25% על גבול האבסורד - 3 שעות.

הפקק בווינגייט להרצליה בדר"כ לוקח כ40 דקות. וזה לא שכביש 6 פנוי מפקקים.

אז האם נסיעה בכביש 6 מחיפה לתל אביב, תיקח 3 שעות פחות מנסיעה מסביב ?

שעתיים ?

שעה פחות ?

סביר להניח שלא.

במסלול הזה, נסיעה בכביש 6 כנראה לא משתלמת כלכלית. גם עם מנוי פסקל.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע באיזה כלים השתמשו, אבל מנהל הרכב הממשלתי ששייך למשרד האוצר ומפעיל אלפי כלי רכב, מאשר לנהגים עובדי מדינה להשתמש בכביש 6.

אין אישור להשתמש במנהרות הכרמל או הנתיב המהיר. נהג שיעלה עליהם, ישלם את האגרה מכיסו.

אני בטוח שהם עשו את החישוב שזה משתלם, כי הם משלמים גם את הדלק והתחזוקה של כלי הרכב.

לכן אני נוהג כך גם ברכב פרטי.

הסיבה היא פשוטה יותר מהמ שאתה חושב.

המדינה התחייבה למפעיל של כביש 6 להשלים לו כסף אם ההכנסות לא עומדות בציפיות.

בתחילת הדרך המדינה מצאה את עצמה מעבירה כסף לכביש 6 באופן קבוע כי ההכנסות שלו היו נמוכות.

באיזשהו שלב, המדינה עשתה 1+1 והעדיפה להעביר את אותו כסף כמנוי על עובדי מדינה ורשוית ושהעובדים יסעו דרך כביש 6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את ההסבר הזה, אבל עברו שנים מאז.

יש מספיק שימוש בכביש, המדינה לא חייבת לשלם, והאישור לנסוע נשאר.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרים מסויימים עם רכבים מסויימים העלות הישירה נמוכה. אני נוסע לעבודה דרכו כל יום מלטרון לאיזור התעשייה קסם בראש העין, בבוקר אני יוצא מוקדם ב 7:15 (כדי להמנע מהפקק בצומת קסם) ומגיע אחרי 35 דקות, אני יוצא אחרי 18 ומגיע הבייתה תוך אותו זמן, סה"כ נסועה ליום 82 ק"מ. אני נוסע עם E350 בנזין שבשיוט על כביש 6 עושה 1 ל 14 (לא, לא התבלבלתי).

בהתחלה הייתי נוסע לראש העין דרך הכביש הישן, בבוקר זה היה לוקח קרוב לשעה והרכב עשה 1 ל 8.

בכביש 6 שרפתי 6 ליטר כל יום ובכביש הישן 10 ליטר כל יום, כלומר הפרש של 22 ש"ח והנסיעה על כביש 6 עולה לי 20.01 ש"ח לכל כיוון כלומר אני משלם כל יום 18 ש"ח עבור הנסיעה.

שווה? כן. אני מרויח עוד שעה בבית תמורת פחות מ 20 ש"ח, אני תמיד נזכר בזה כשאני נוסע בבוקר ורואה את הפקקים בכביש הישן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון להשוות את חיפה - ת"א שיש ביניהם את כביש 2, וכדי לנסוע דרך 6 צריך לרדת בכביש 2 בזכרון יעקב, או לנסוע דרך כביש 70 שלפעמים פקוק (תלוי איפה יוצאים מחיפה).

כמו כן גם הכניסות לתל אביב מכיוון כביש 6 עמוסות בשעות מסויימות.

הייתי משווה למשל יקנעם - באר שבע, קריית גת - כוכב יאיר, להבים - עפולה - במקרים האלה תראה שכביש 6 חוסך קילומרים.

חוץ מזה הרכב יצרוך פחות דלק שהיא נוסע על אוטוסטרדה מהירה לעומת נסיעה דרך צמתים מרוזרים ופקקים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הוספתי ואמרתי - יצרוך יותר דלק זה טוב ויפה, כמה יותר זה נתון שאפשר לעבוד איתו.

בגלל שזה משתנה בין רכב לרכב, ובהתאם לתנועה בכביש וגל ירוק\אדום ברמזורים, נתתי הערכה לצריכת מקסמילית של דלק שצריך להגיע אליה כדי שכביש 6 יתחיל להיות משתלם.

אתה צודק - נסיעה מיקנעם (שצמוד לכניסה לכביש 6) לכיוון באר שבע אכן חוסכת קילומטראז' בתוואי הנוכחי אם ניקח את כביש 6 ולזכותו יש לומר - לא מעט.

באר שבע ליקנעם: דרך כביש 2: 191 קילומטרים.

באר שבע ליקנעם: דרך כביש 6: 175 קילומטרים.

(הפחתנו 21 ק"מ דרך כביש 6)

אז אם נזרום על אותו מנוי פסקל שילמנו פה 25 שקל (שווה ערך לקצת יותר מ4 ליטר דלק) וחסכנו 21 קילומטרים.

כלכלית מה זה אומר ?

שאם הרכב שלי צורך דלק בקצב של 5.25 קילומטרים עבור כל ליטר (1 ל5) אז אכן משתלם לי לסוע דרך כביש 6.

אם צריכת הדלק שלי טובה יותר - אין סיבה.

המצב יותר לטובת כביש 6 בתוואי הזה בעיקר בגלל שיקנעם נמצאית על הכניסה לכביש 6, והתוואי הדרומי של כביש 6 עדיין ללא חיוב. מצד שני, לא מכיר הרבה אנשים שנוסעים ברכב שצורך 1 ל 5 מיקנעם לבאר שבע באופן יומי\שבועי.

...

שווה? כן. אני מרויח עוד שעה בבית תמורת פחות מ 20 ש"ח, אני תמיד נזכר בזה כשאני נוסע בבוקר ורואה את הפקקים בכביש הישן...

נכון ומוצדק,

אבל כמו שאמרתי בהתחלה, קשה לכמת את הערך של "לשבת שעה בבית" ולכן אני מתייחס לפן הכלכלי נטו.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שדי מפרנס את כביש 6 אני מודע לעלויות ומתשדל לבדוק מסלולים חלופיים. כלל אצבע שפיתחתי עם השנים הוא פשוט, אם הסיבוב לא יותר מ20 קילומטר וזמן הגעה לא מתעכב ביותר מ10 דקות אני אסע במסלול חילופי. אם הסיבוב גדול מ20 וזמן הגעה מתקצר לי ב15 דקות ויותר אני אסע בכביש 6.

אסור להתעלם מהזמן. יש כאלה שהזמן שלהם שווה כסף ובמקום לשרוף אותו בפקקים הם יכולים לחייב לקוחות על הזמן הזה.

צוות מתקינים שעולה לי כמעסיק 100 שקל שעה ויכול לחייב לקוח ב400 אסור שיעמוד בפקק בכביש 1. מתבחינתי שיסע בנתיב המהיר גם אם זה עולה 100 שקל. עניין כלכלי לחלוטין של עלויות הזמן.

עריכה אחרונה על ידי Ahbarony
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שההסברים המלומדים של stum ( שלא עיינתי בהם )יעבירו רבים מכביש 6 לכבישים אחרים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

, אפילו בזמן פקק עדיף כביש 6 על לעמוד באיילון/גלילות/שפיים/וינגייט ועוד ועוד.

בבוקר מצפון לדרום כביש 6 זה מגרש חניה.

אחר הצהריים אין הרבה פקקים בכביש החוף מצפון לדרום ביחס לכיוון ההפוך.

חלק מהתשובה כבר נתת בעצמך במשפט המואדם.

כאשר בכביש 6 מגרש חניה בכביש 2 מתקדמים אחורה.

אחר הצהריים נסיעה לקרית גת למשל , סע בכביש 2-4 כנס לפקקים מתל אביב דרומה , פחחח.

את הבחירה שלי כתבתי בהודעה מס 2.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2461 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...