Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי לנסר 93 ידנית נדרש החלפת מצמד

alechko01
שימו לב! השרשור הזה בן 2458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

יש לי הרגשה שהגיע זמן להחליף קלאץ׳,כי מתחיל להחליק.

יש מספר שאלות

1. איפה קונים חלקים מקורים או תחליף איכותי ומה בדיוק נדרש ?

2. מה מחיר נורמלי שהיום יכולים לבקש במוסכים על תיקון מסוג זה? אני מתכוון על עבודה בלבד כולל חריטה של גלגל תנופה.

3. מה מחיר של חלקים ?

4. האם יש מוסך טוב ומומלץ באזור המרכז?

5 יש אופציה לעשות לבד אבל אין לי כוח לזה.

אשמח לשמוע המלצות מבעלי מקצוע עם ניסיון .

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, כניראה שאחליף קלאצ׳ עם חבר כי בא לי לנסות לבד וגם ללמוד איך מבצעים החלפה.

אשמח אם תרשמו לי כמה טיפים לגבי כלים חלקים וכל דבר שיכול לעזור וצריך לדעת.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיהיה המון בהצלחה. בלאנסרים האלה תא המנוע מרווח מאוד כך שיהיה לך יכולת תימרון טובה. אתה תצטרך כלי למירכוז רפידת הקלאץ החדש בהרכבה כדי שהגיר ייכנס כמו שצריך וייצמד לבלוק ללא בעיה. אם תרצה יש לי את הסט מירכוז שתופס לכל הרכבים. כמו כן תצטייד בגקים טובים שייתנו לך תמיכה יעילה גם לגיר בהורדה וגם למנוע. נקה כמה שאפשר את ההאוזינג ואז תגרז את המזלג בציר התנועה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את מאור ומוסיף שאת גלגל התנופה תיקח לסדנת בלמים לחריטה. עולה בסביבות 200 שקל.

מאוד מומלץ להצטייד באימפקט לזירוז העבודה, ובמיוחד בפירוק גלגל התנופה והציריות.

שים סט קלאץ' של VALEO

ופשוט תתחיל להריץ סרטונים ביוטיוב של החלפות קלאץ' ברכבים שונים, עד שתדע מה לעשות בע"פ.

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים.

תודה על המלצה ציוד הרמה יש וגם כלים,לגבי כלי מירכוז צריך לבדוק.האם זה חובה או שיש קומבינה אחרת ?

לגבי סט קלאץ׳ עדיין לא רכשתי ואני בודק רק יפני נתנו לי מספר שמות,שכחתי כבר אבל מחירים לא יקרים.

תגידו בבקשה כמה שמן גיר צריך לקנות מראש ? ומה סוג מומלץ לשנתון שלי.

איפה מומלץ לעשות חריטה בסביבה של ראשון -חולון -רחובות.

ראיתי כבר סרטים איך מחליפים ובאמת צריך לחשוב איך לתפוס גיר מלמעלה כך שזה מתחת לרכב יהיה קל לפרק ולהרכיב.

אם יש המלצות אשמח לקבל.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי כלי מירכוז - בעבודות הקלאץ' הראשונות שלי השאלתי ממאור את הסט.

עם הזמן אתה לומד למרכז לפי העין, וכבר לא צריך את הכלי. יש רכבים שאי אפשר להוריד את הגיר בלי להוריד את הגשר קודם, כמו באלנטרה שלי, שם מירכזתי עם מראה בזמן שהגיר מופרד מעט מהמנוע. (מן הסתם לא אפרק את כל הגשר רק בגללו)

מקסימום לא הצלחת - הגיר לא ייכנס, ותצטרך להזיז קצת את דיסקת הקלאץ' ואז לנסות שוב.

לגבי שמן גיר, תן דגם מנוע וכ"ס ואוציא לך נתונים מאוטודאטה.

לגבי הרמת והורדת הגיר - צריך עוד אדם איתך. אחד תופס מלמעלה בזמן שהשני שוכב מתחת לגיר ותומך בו.

מפרידים אותו הצידה מהמנוע, ואז למטה לרצפה. כנ"ל בהרכבה שלו.

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית תופס את הגיר מלמעלה עם מנוף שיש ברשותי...ככה הגיר תלוי באויר בהרכבה ואני יכול לשחק איתו איך שאני רוצה. לגבי הכיוון לפי העין אז בהחלט הניסיון עושה את שלו וזה אפשרי אך במיקרה שלך כדאי שיהיה ברשותך את הכלי למירכוז כי גם הבירגי 10 שתופסים את הדיסקת לחץ עדיף כמה שפחות להתעסק איתם שלא ייגזרו. השיטות שאסף מדבר עליהם הם למקצוענים מהשורה הראשונה כמוהו בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

חשוב לא להזיז את הגיר מעלה מטה או לצדדים אחרי בההילוך הישיר נכנס לטבור דיסקת החיכוך, אם תתן לגיר ליפול מטה הוא יעקם את דיסקת החיכוך ואז המצמד לא יפריד טוב כי הדיסק יסתובב עקום.

הדרך הפשוטה ביותר לעשות את זה היא להרכיב ג'וזונים, בעצם ברגים בלי ראש שהברגת למנוע וישמשו כמובילים לגיר, כך לא תצטרך לשאת את המשקל של הגיר וגם לדאוג לשילוב.

בגדול, זו עבודה שעדיף לתת למוסך לעשות, הזמן והאנרגיה שתוציא על הרצפה בחום הזה, לדעתי, יצא שכרך בהפסדך.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי אורן.לגבי זמן ואנרגיה אתה צודק,לא איכפת לי כבר לתת את הרכב למוסך אבל יש לי חבר טוב שבעבר היה עובד במוסך וגם אני סקרן כי בא לי ללמוד לפחות פעם איך לבצע החלפת קלאץ׳ .נניח אם אחליט לבצע במוסך כמה יעלה לי החלפת קלאץ׳ כולל הכל ?אסף , דגם מנוע 4G15 מודל 93 שנת רכישה 9212 שסתומים נפח 1468.תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך עבודה שכזו כולל המעמ יכולה לנוע סביב ה 800 שח.

לפי מה שאני מבין אם חלקים עולים סביב 300 שקל אז עבודה 500שקל. אולי שווה לי לתת לרכב למוסך.אפשר לקבל המלצה על מוסך שעושה עבודה מקצועית וחלקים איכותים. אני לא מכיר ,כי כל מה שהיה צריך לרכב זה טיפולים והחלפות בקטנה ,כך שרכבים שלי ואני לא יודעים איפה מוסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר ,כי כל מה שהיה צריך לרכב זה טיפולים והחלפות בקטנה ,כך שרכבים שלי ואני לא יודעים איפה מוסכים.

תמשיך בקו הזה והרכבים שלך יגמלו לך.

החור בגרוש זה לא הכל.

יש לך פה אפשרות ללמוד ממכונאי מנוסה, תפוס אותה בשתי הידיים.

אם העבודה מתומחרת סך הכל ב500 שקל, זה רק אומר שאין שום בעיה לעשות אותה בעצמיך.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף , דגם מנוע 4G15 מודל 93 שנת רכישה 9212 שסתומים נפח 1468.תודה

אתה צריך שמן בצמיגות 75W90

1.8 ליטר

44814.png

אני הייתי קונה 2 כאלה:

http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8-valvoline-maxlife-mtf-gl4-75w90--1l

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...