Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השבתת רכב לתקופה של 6 עד 24 חודשים

ITS
שימו לב! השרשור הזה בן 2457 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

לפני שקופצים עלי בעניין ביצוע חיפוש...:shock:

ביצעתי חיפוש, אך לא מצאתי תשובות לכל השאלות שלי בנושא ולכן אני מעלה פוסט בפורום כללי כי יש לי שאלות שנוגעות גם לצד המשפטי, גם לכלכלי וגם לטכני.

אודה מראש על ההתחשבות.:-)

אז... לעניין עצמו:

ברשותי יונדאי i20 2013, מצב טוב, 50K ואני מרוצה ממנה,

אבל אני מוצא שאני לא משתמש הרבה באוטו (פעם פעמיים בשבוע) ובזמן זה אני משלם המון עלויות קבועות: חובה,מקיף וצד ג', אגרת רישוי שנתית, טסט, טיפולים שוטפים, שטיפות ועוד עוד...

אני לא רוצה למכור את הרכב מכיוון שאני אוהב אותו ובטח אצטרך אותו עוד כשנה שנתיים ואיני רוצה לממש את ירידת הערך שלו. רכשתי אותו חדש מהיבואן לפני כארבע שנים.

אז המסקנה שהגעתי אליה היא שאולי כדאי "להקפיא" את הרכב, ושיעמוד עד שאזדקק לו שוב.

הרכב יחנה בחנייה פרטית של בניין, עם שלושה קירות חוסמים ורכב נוסף (פעיל עם ביטוחים והכל) שיחסום אותו מקדימה בצד הרביעי.

רציתי לדעת כמה דברים:

1. קודם כל האם זה נראה לכם כדאי מבחינה כלכלית? זה השיקול העיקרי כאן.

2. האם ניתן לקבל החזר כספי על הביטוחים (חובה ומקיף) ואגרת הרישוי השנתית? האם להקפיא או להשבית ומה ההבדל בינהם?

3. מה קורה כאשר רוצים להחזיר את הרכב לפעילות? מה צריך לעשות?

4. כיצד לדאוג לרכב מהבחינה ה"טכנית" טיפולית? לנתק מצבר? להוציא שמנים? לעשות טיפול שנתי שוטף על אף שהאוטו עומד? וכו'... אני די בור באחזקת רכב.

5. האם עלי לדאוג למשהו מהבחינה המשפטית? האם אני "מכוסה"? הרכב יהיה אמנם בחנייה פרטית, אך יש עדיין מעבר בו אנשים תיאורטית יכולים לעבור (לא שיש להם מה לחפש שם...)

6. האם "הקפאה" כזו יכולה להזיק לרכב באופן כלשהו במידה והוא עומד תקופה ממושכת? אני חזבתי על טווח מקסימלי של עד כשנתיים.

7. איך לקחת את האוטו לטסט במידה והטסט האחרון של כבר פקע?

8. כל דבר אחר שרלוונטי לנושא ולא חשבתי עליו העלתי כאן.

אשמח לעצות והארות!:idea:

תודה.

עריכה אחרונה על ידי ITS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמלט מתשלום רישוי.

רכב צריך לנסוע מדי פעם אחרת רצועות מתיבשות ועוד.

לגבי ביטוחים - גם מזה לא נראה לי הגיוני להמלט. למשל , פורצת שריפה , שטפון וכו'

שלא לדבר על מקרה שהרכב שלך גם בעמידה גרם נזק לצד ג' גם אם הסיכוי לכך נמוך מאוד.

כל זאת מביא אותי למסקנה שכדאי לך למכור

אם מדובר על שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סתם תפסיד כסף על הירידת ערך מעבר לבלאי של הגומיות מחוסר שימוש ברכב אני הייתי מוכר וכשהייתי צריך קונה אחר בכסף הזה שתפסיד על החרידת ערך אם תחשב את ההפסד פלוס מה שתקבל במכירה לא תהיה רחוק מידי מרכב חדש

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכור

לפי חישוב גס של כמה תקבל עליו(בסביבות ה50 אלף) +עלות של ביטוח(קרוב לעשר אלף לשנתיים)+טיפול שנתי(500 ש"ח טיפול קטן בשנה כלומר 1000ש"ח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במקרה שזה רכב נפוץ, עממי וכזה שקל למצוא כמשומש אם רוצים שוב- אני הייתי מוכר.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה כלכלית עדיף למכור.

אומנם לבטל ביטוח אתה יכול ולקבל הפרשים, אבל מה יקרה אם יפרצו לרכב?

וגם כמו שרשמו עדיף לפחות פעמיים בשבוע לעשות סיבוב אחרת המצבר יתרוקן לך, הגומיות יתיבשו. ושלא נדבר על הטסט שסתם תשלם.

ירידת ערך גם לא שווה את זה

עדיף למכור ועוד שנתיים בכסף הזה + מה שהיית צריך לזרוק על טיפולים וביטוחים להביא את אותו הדגם בשנתון יותר גבוהה אפילו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון עדיף למכור כמו שאמרו כאן.

אבל אם אתה מתעקש להעמיד את הרכב, אז קודם כל:

א) תקפיא את הרשיונות. את זה עושים במשרד הרישוי. ככה תחסוך מעצמך את עלויות הרישוי בזמן ש רכב עומד.

ב) לגבי הביטוח, למיטב ידיעתי הוא לא תקף אם הרכב ללא טסט, אבל תתייעץ עם הסוכן ביטוח.

ג) תחליף שמן, תמלא דלק, ותנתק את המצבר.

ד) תקנה כיסוי.

עוד עצות תמצא כאן:

https://www.edmunds.com/car-care/how-to-prep-your-car-for-long-term-storage.html

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכור.

כשתצטרך רכב תוכל לקנות את אותו דבר בדיוק, אבל בשנתיים האלה המוכר שממנו תרכוש אכל את ירידת הערך, ולא אתה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלי גם כרגע מוקפא מבחינת רישיונות וביטוח והחיסכון הכספי אצלי אפילו גדול יותר (רכב מיושן, טסט כל חצי שנה).

אז אומנם כולם מציעים למכור את הרכב כלכלית, אבל אם תחליט בכל זאת להקפיא - זה מה שאני כן יודע בנושא.

תתחיל בלפנות חצי יום באמצע שבוע (תורים ארוכים בצורה מוגזמת) ולגשת למשרד הרישוי עם רישיון הרכב המקורי, ולבקש להפקיד את הרישיונות (לא לבטל! חשוב לשים לב).

מרגע זה הרכב ללא רישיון בתוקף ואין אפשרות לנסוע בו בכלל.

ברגע שתחדש בחזרה את הרישיון, תקבל זיכוי על אגרת הרישוי הבאה שתצטרך לשלם.

בנוסף, לדבר עם חברת הביטוח לגבי זיכוי כספי על הזמן שנותר לביטוח, בדרך כלל דורשים להחזיר פיזית את תעודת ביטוח החובה כדי לקבל את הזיכוי הכספי עליה.

רשמת שהרכב חונה בחניון, הייתי כן ממליץ אחת לשבוע להניע אותו ואם אפשרי גם לעשות סיבוב בחניון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- רכב בן 4 שנים שווה למכור.

- אם החלטת להשאיר - הפקדת רשיון במשרד רישוי תמנע תשלום אגרת רישוי.

- תוכל לבטל את הביטוחים ולקבל החזר.

- אם יגנבו או יפרצו לרכב לא תהיה מכוסה. אם מישהו יינזק מהרכב נזקי גוף (ילד נכנס ברכב עם אופניים), למרות שזה לא סביר וגם אתה לא אשם - תהיה חייב בפיצויים מלאים לפי חוק הפלת"ד.

- קח בחשבון הוצאה בתקופה הראשונה לחזרתו לכביש, גומיות וכאלה. מלבד שתצטרך להניע פעמיים בשבוע. לא ניתן לעשות סיבוב עם הרכב ללא ביטוח.

- כשתוציא רשיון רכב חדש בעוד שנתיים. בקש מהפקידה אישור תנועה זמני 48 שעות לטסט.

בהצלחה

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני אומר, אל תמכור.

אתה כותב שאולי תוך שנה תצטרך אותו. ואתה מציין שאתה כן משתמש בו מעט.

במכירה תפסיד כסף. ולקנות רכב משומש אתה יודע מה הסיפור.

אני לא הייתי מוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכל העונים. זה מאוד עוזר לשמוע את דעותיכם ואת המידע שאתם נותנים.

בכל זאת אני נוטה לא למכור את הרכב מכמה סיבות ואשמח לשמוע דעות על השיקולים הללו:

1. אני חושב שהרכב כבר ירידת את ירידת הערך העיקרית שלו - קניתי אותו חדש ב 76,000 ש"ח ואני מעריך (לפי מודעות שראיתי ביד 2) שהוא שווה היום כ-40,000 ש"ח, שווי שוק ריאלי. כמה עוד הרכב ירד לדעתכם בשנתיים הקרובות?

חשוב לציין שמבחינתי אני, מתכנן להישאר עם הרכב הזה עד ימיו האחרונים. זאת אומרת שאולי תהיה לו ירידת ערך בשנתיים הללו שהוא יעמוד קפוא, אבל אני לא מממש אותה, אלא מתכנן למצות את הרכב עד תום. הוא מתאים בעיני גם למשפחה ולעתיד.

2. שנתיים להקפאה זה המקסימום זמן. סביר להניח שאחזיר אותו לפעילות לפני כן (בין שנה לשנה וחצי) - תלוי בהיקף העבודה שיהיה והילדים שייכנסו לתמונה עד אז אני מקווה.

3. זה רכב שאני שומר עליו מאוד - נוהג עליו רגוע, טיפולים מסודרים במוסך מורשה, ק"מ נמוך, והוא במצב טוב. אני חושב שיש כאן גם אלמנט חשוב של לדעת מהו הרכב שיש בידי לעומת למכור אותו ואז לקנות רכב יד שנייה אחר (שווה ערך כספי) שאיני יודע עד הסוף את מצבו ומה שעבר עליו. כאן אין חתול בשק ואני יודע שיש לי רכב שדאגתי לו טוב.

4. אין התעסקות במכירה ואז קנייה שוב - לפרסם מודעות, לדבר עם קונים, לקחת לבדיקה, להעביר בעלות, להודיע על כך ברשויות המתאימות, לעדכן נתונים, לשלם על בדיקת קנייה... כל זאת פעמיים. פעם אחת במכירה של הרכב הנוכחי ופעם שנייה בקנייה עתידית של רכב אחר.

@פריג'י, (והשאר...:-D)

איזה בלאי יהיה לרכב מזה שהוא עומד?

אוקי, הבנתי לגבי הגומיות/רצועות שאולי אצטרך להחליף אותן - כמה זה יעלה בערך?

מלבד זאת, אם מנתקים מצבר, מחנים בחניון מקורה ועם כיסוי לרכב - מה עוד יכול להתבלות?

לגבי סיכונים ביטוחיים ואחרים:

1. הרכב תחום בשני קירות צמודים מצדדיו וקיר שלישי מאחוריו שבו יש מעבר צר בו יכול לעבור בנאדם אחד. אין מצב לנסיעה באופניים שם או משהו כזה. מן הצד הרביעי, האוטו יהיה חסום על ידי רכב אחר וכמובן שיש תקרה מעל כל הסיפור הזה. בהינתן המצב הזה, אני לא רואה איך אפשר לגנוב את הרכב, לא אפשרי טכנית ופיזית. אין איך לנסוע בו, הוא חסום ואפילו עם מנוף/גרר אי אפשר לגשת לרכב :lol: אפשר אפילו להוריד גלגל כדי להיות אקסטרה בטוח. תקנו אותי בבקשה אם פיספסתי משהו.

2. מאותן הסיבות, אני לא רואה איך יש כאן סיכוי לפגיעה במישהו. הכי הרבה שיכול לדעתי להיות זה שאולי מישהו יבוא לעשות נזק בזדון לאוטו, אבל אני לא רואה סיבה כזאת וזה בעיני כבר סוג של תרחיש קיצון.

3. מה שנשאר בעיני זה בעיקר הסיכון של שריפה או פריצה לרכב. אני בהחלט לא מזלזל בדברים הללו ומודע לכך שיש כאן ריזיקה. השיקולים שלי מנגד הם:

א' - מה באמת הסיכוי לשריפה?... קיים אבל שואף לאפס.

ב' - למה שמישהו יפרוץ לאוטו אם הוא רואה שאין איך להוציא ולקחת את הרכב פיזית, ואין שום דבר ברכב עצמו (אין תיקים או משהו שעלול לעורר את תיאבונו של פורץ פוטנציאלי)?

עריכה אחרונה על ידי ITS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שעשית חשיבה בנושא.

הייתי מרים את הרכב על 4 בוקים (אפשר בלוק עץ עם צמיג חתוך עליו) אם הוא בחניון סגור. להוריד עומס מצמיגים (שגם ככה יוחלפו) ומשאר רכיבי המתלה. להוריד, לא לבטל לגמרי, שיישמר מגע עם הגלגלים והרצפה)

כיסוי לא להשאיר כל הזמן, בחורף הלחות לא תעשה טוב.

כשאתה משמיש את הרכב אם זה אכן שנתיים אז לפני ההתנעה בדוק היטב מצב רצועות (בדגש על טיימינג!), החלף שמן (ללא מסנן, כי לפני ההשבתה אתה תשים מסנן חדש) ומלא מיכל דלק 98 (כי אתה תחנה אותו עם רבע מיכל ולא יותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

לגבי סיכונים ביטוחיים ואחרים:

1. הרכב תחום בשני קירות צמודים מצדדיו וקיר שלישי מאחוריו שבו יש מעבר צר בו יכול לעבור בנאדם אחד. אין מצב לנסיעה באופניים שם או משהו כזה. מן הצד הרביעי, האוטו יהיה חסום על ידי רכב אחר וכמובן שיש תקרה מעל כל הסיפור הזה. בהינתן המצב הזה, אני לא רואה איך אפשר לגנוב את הרכב, לא אפשרי טכנית ופיזית. אין איך לנסוע בו, הוא חסום ואפילו עם מנוף/גרר אי אפשר לגשת לרכב :lol: אפשר אפילו להוריד גלגל כדי להיות אקסטרה בטוח. תקנו אותי בבקשה אם פיספסתי משהו.

2. מאותן הסיבות, אני לא רואה איך יש כאן סיכוי לפגיעה במישהו. הכי הרבה שיכול לדעתי להיות זה שאולי מישהו יבוא לעשות נזק בזדון לאוטו, אבל אני לא רואה סיבה כזאת וזה בעיני כבר סוג של תרחיש קיצון.

3. מה שנשאר בעיני זה בעיקר הסיכון של שריפה או פריצה לרכב. אני בהחלט לא מזלזל בדברים הללו ומודע לכך שיש כאן ריזיקה. השיקולים שלי מנגד הם:

א' - מה באמת הסיכוי לשריפה?... קיים אבל שואף לאפס.

ב' - למה שמישהו יפרוץ לאוטו אם הוא רואה שאין איך להוציא ולקחת את הרכב פיזית, ואין שום דבר ברכב עצמו (אין תיקים או משהו שעלול לעורר את תיאבונו של פורץ פוטנציאלי)?

מה הסיכוי?

לפני כמה שנים בבניין קודם שגרתי בו, שרפו לאחד מהשכנים את הרכב, אולי ככה סתם, אולי בגלל שהוא לא טוב בעיין של מישהו, לך תדע...

לרכב נגרם נזק ניכר וגם לכל הצבע בחנייה וברחבת הבניין, בעל הרכב (דרך חברת הביטוח) שילם על כל הנזק וכמובן שהתהדר לאחר כשבוע/שבועים עם רכב חדש.

אז נכון, נער הייתי וגם בגרתי וזה המקרה היחידי שאני יכול לספר עליו, של שריפת רכב.

אך לבעל הרכב זה לא משנה אם הוא יחודי ומיוחד.

זה הסיפור, לשיקולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2457 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...