Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר מנוע לא מתאים לרישיון רכב

שימו לב! השרשור הזה בן 2450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, הסיפור הוא כזה:

בשנה שעברה קניתי רכב משומש מסוחר (יונדאי גטס 2007), לפני הקניה העברתי אותו בדיקה במכון בתשלום כמובן.

שבוע שעבר באתי לעשות טסט לרכב והופה: מספר מנוע לא תואם למה שרשום ברישיון רכב.

מנסה להתקשר לסוחר-הוא לא זוכר ממי הוא קנה את הרכב וכמובן שאין לו שום קשר לעניין.

מנסה ללכת למכון הבידוק-טוען שהוא 100 אחוז לא מתחיל שום בדיקה בלי לבדוק מספר מנוע.

מה עושים? להחליף מנוע? (נאמר לי שזה כ4000 שקל...) לבקש ביטול עסקה אם זה אפשרי בכלל?

לתבוע בבית משפט?

איך יוצאים מהסיפור הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל.. עוד אדם שנפל בסוחר מנייאק.

כנראה החליפו לגטס שלך את המנוע בגלל שהוא נהרס (לא יודע מאיזו סיבה) וכנראה שהחליפו את זה באיזה כפר ערבי בלי שטר מכר או כלום , ואז אתה בבעיה.

אתה חייב שטר מכר של המנוע שהוא לא גנוב או משהו.

אני מאוד מקווה בשבילך גם שלא זייפו לך את הק"מ באוטו. לפי דעתי 99% שהורידו את הק"מ..

אני לא יודע כמה ק"מ האוטו שלך , אבל המנועים של יונדאי גטס מחזיקים המון גם אם מזניחים אותם.

בכל אופן , אם לחוץ לך רק לעבור טסט יש המון מכוני טסט אתה נותן 100-200 שקל ומעבירים אותך גם אם האוטו שלך מעשן כמו מקטרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל.. עוד אדם שנפל בסוחר מנייאק.

כנראה החליפו לגטס שלך את המנוע בגלל שהוא נהרס (לא יודע מאיזו סיבה) וכנראה שהחליפו את זה באיזה כפר ערבי בלי שטר מכר או כלום , ואז אתה בבעיה.

אתה חייב שטר מכר של המנוע שהוא לא גנוב או משהו.

אני מאוד מקווה בשבילך גם שלא זייפו לך את הק"מ באוטו. לפי דעתי 99% שהורידו את הק"מ..

אני לא יודע כמה ק"מ האוטו שלך , אבל המנועים של יונדאי גטס מחזיקים המון גם אם מזניחים אותם.

בכל אופן , אם לחוץ לך רק לעבור טסט יש המון מכוני טסט אתה נותן 100-200 שקל ומעבירים אותך גם אם האוטו שלך מעשן כמו מקטרה

אבל אני לא מבין, עשיתי בדיקה במכון מורשה ושם הם טוענים שהם בדקו מספר מנוע והוא תואם!

ואשמח למכון כזה,קודם כל אני רוצה לעבור טסט ואז לטפל בהכל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכון הבדיקה היה ממוקם בסמיכות לסוחר? הוא המליץ לך עליו או שאתה בחרת את המכון?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף סוחר לא יסכים שתיקח את הרכב לבדיקה במכון שאתה בוחר (אם מדובר בסוחר רמאי)

יש להם קומבינות וחברים שעובדים במכוני בידוק רכבים וכל רכב שהם רוצים למכור הם לוקחים לשם.

לכן הם אומרים לך בטלפון "מתחייב מנוע גיר שלדה"

זה קומבינה ידועה שיש במיוחד הרבה בנתניה (בלי להזכיר שמות) אבל מי שירצה לדעת אוכל לספר לו על כמה כאלו בנתניה שעושים קומבינות במכוני בידוק עם סוחרים (ואני היית עד לכך שפעם אחת ראיתי בעניים שלי שהוא מביא לו 200 שקל ואומר לו תעשה שהבדיקה תצא טובה)

בקיצור , כמו שאתה מבין , לא חסר קומבינות בתחום ובעולם הרכב.

חשוב לי להדגיש , שלא כל הסוחרים הם רמאים וגנבים ושקרנים.

אמנם חלק גדול מהם הוא כזה.

בגדול אין לך מה לתבוע בבית משפט ולא להיכנס לזה , כי זה לא יגמר בתביעות קטנות יהיו פה דיונים וטענות של שני הצדדים.

מכון הבדיקה יכול לטעון שהחלפת את המנוע שלך בטייבה לאחר שקנית אותו ואתה מנסה להאשים אותם.

ולא חסר טענות כאלו ואחרות שמכון הבדיקה והסוחר יכולים לטעון.

בכל אופן , תגיד תודה וברוך ה' שנפלת על סוחר רכב שהשווי של הרכב הוא בסביבות ה-15 אלף שקל ולא 100 ו-200 אלף שקל כמו שקורה להרבה אנשים , שאז ההפסד הכספי שלהם הוא פי כמה מהשווי של הרכב שלך.

לפי דעתי ההצעה הכי טובה זה לעשות קומבינה במכון טסט לשלם כמה שקלים מהצד כדי לעבור את הטסט.

אם אתה מבסוט מהאוטו תשאיר אותו אצלך , סע איתו וככה תעשה בכל פעם.

אם האוטו בא לך בבאסה ולא בא לך לעשות תדברים האלו , תעשה לרכב טסט בקומבינה ואז תפרסם אותו למכירה.

הרבה מהאנשים שקונים רכבים זולים 10-15 אלף לא לוקחים את הרכב למכון בדיקה ולכן גם לא יכולים לבדוק מספר מנוע וכו'..

במיוחד בני דודינו , שהם מאוד אוהבים יונדאי גטס (היית לי אחת שמכרתי לערבי בלי בדיקה בלי כלום)

תעשה תשיקולים שלך ואת החישובים של הדבר הכי נכון בשבילך.

ואל תיקח את זה קשה , פשוט תיקח את זה לכיוון של עשיתי טעות של פעם בחיים שברכבים הבאים שלי שאולי יהיו הרבה יותר יקרים מיונדאי גטס הטעות הזאת לא תשוב.

שיהיה לך בהצלחה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האוטו בא לך בבאסה ולא בא לך לעשות תדברים האלו , תעשה לרכב טסט בקומבינה ואז תפרסם אותו למכירה.

הרבה מהאנשים שקונים רכבים זולים 10-15 אלף לא לוקחים את הרכב למכון בדיקה ולכן גם לא יכולים לבדוק מספר מנוע וכו'..

במיוחד בני דודינו , שהם מאוד אוהבים יונדאי גטס (היית לי אחת שמכרתי לערבי בלי בדיקה בלי כלום)

לא הבנתי, אתה ממליץ לו למכור את הרכב למישהו אחר בלי גילוי נאות שהמספר מנוע לא מתאים לרישיון הרכב ובעצם לדפוק את הקונה כמו שהסוחר דפק אותו? אתה רציני?? מזכיר שאי-גילוי נאות במעמד המכירה, בטח בפרט חשוב כזה, זו עבירה פלילית.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, אתה ממליץ לו למכור את הרכב למישהו אחר בלי גילוי נאות שהמספר מנוע לא מתאים לרישיון הרכב ובעצם לדפוק את הקונה כמו שהסוחר דפק אותו? אתה רציני?? מזכיר שאי-גילוי נאות במעמד המכירה, בטח בפרט חשוב כזה, זו עבירה פלילית.

נחנקתי מצחוק :) אשכרה מנחה אותו לדפוק מישהו אחר,

ואז להסתבך בבור יותר גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא , זאת לא היית הכוונה.

שיעשה לרכב טסט בקומבינה , ואז ימכור את הרכב עם גילוי נאות שלרכב הוחלף מנוע.

לרוב האנשים שקונים רכב זול , זה לא באמת מעניין אותם.

פשוט למכור את הרכב ללא טסט הוא לעולם לא יצליח.

אז עדיף לו לעשות את העבודה השחורה ואז למכור , זה רכבים זולים 10-12 אלף מעיפים אותם אנשים קונים אותם בלי לבדוק אפילו.

שיוריד במחיר ויתן מחיר אטרקטיבי לאוטו ואז לא באמת יהיה אכפת לאנשים אם המספר מנוע תואם או לא.

או פשוט תזייף שטר מכר :-P:-P:-P:-P

חחחח סתם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו מכיר מכון באזור בני ברק שיעביר אותי למרות המנוע?

הייתי היום במשרד הרישוי,מתברר שקם הקילומטרז ירד לפני שקניתי את האוטו (עוד לפני שהיה בבעלות הסוחר).

שורה תחתונה מה עושים? איך עוברים טסט?

ואני בחיים לא מוכר את זה לבנאדם שידפק גם הוא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם כאן מנחים אותו בצורה עקומה?

הדרך הטובה ביותר עבורך, להגיע לסוחר הרכב עם מסמכי הקנייה ממנו ולדרוש ממנו את שטר המכר. במידה ואין, שיחליף על חשבונו את המנוע.

לא מצליח? תתבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתבע

יטען הסוחר - התובע החליף את המנוע השד יודע היכן ובא אלי בטענות.

מכון הבדיקה אולי מחזיק תיעוד של הבדיקה, לא יודע כמה זמן הוא מחוייב להחזיק זאת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע של יונדאי גטס מפירוק כולל עבודה לא לא יקר , עסק של 3 אלף שקל לכל היותר עם שטר מכר והכל.

יש כאלו בפירוקיות בשפע.

השאלה אם כדאי לך להיכנס לכל התסבוכת של תביעות וכו' בשביל 3K שקל שיכול להיות שבסוף אתה לא תזכה..

2 אופציות עומדות לרשותך

האופציה הראשונה

החלפת מנוע > אבל קודם לפנות לסוחר ולאיים בתביעה נגדו ונגד המכון בדיקה וכו' וכו' ולראות מה הפיתרון שהם מציעים.

(אני כבר אומר לך מעכשיו שהסוחר יגיד לך בוא תביא את הרכב אני יעביר לך את האוטו טסט) וכך יעשה עם חבריו והקומבינות שחוגגות במכון הטסטים)

האופציה השניה

בדרך העקומה , לעשות לרכב טסט בקומבינה (ולא חסר) אבל קח בחשבון שברגע שתעשה לרכב שלך טסט בדרך הזאת אתה לא תוכל לתבוע את הסוחר ולא את מכון הבדיקה וכך תצטרך לחיות עם הרכב שלך עד שתמכור אותו או תחליף לו מנוע.

בגדול אתה לא צריך להלחץ מכל הסיפור , יש לך מזל שלא נפלת על רכב ב-100-150 אלף שהחליפו לו מנוע בלי שטר מכר , כי אז ההחלפת מנוע לא תיהה 3000 שקל , היא תיהיה 30 ו-40 אלף שקל.

תגיד תודה.

מאחל לכל האנשים במדינה שנפלו על סוחרים שהנפילה שלהם תיהיה על יונדאי גטס ולא על איזה אאודי או מרצדס חדשות שעברו שיקום ע"י הסוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע של יונדאי גטס מפירוק כולל עבודה לא לא יקר , עסק של 3 אלף שקל לכל היותר עם שטר מכר והכל.

יש כאלו בפירוקיות בשפע.

השאלה אם כדאי לך להיכנס לכל התסבוכת של תביעות וכו' בשביל 3K שקל שיכול להיות שבסוף אתה לא תזכה..

2 אופציות עומדות לרשותך

האופציה הראשונה

החלפת מנוע > אבל קודם לפנות לסוחר ולאיים בתביעה נגדו ונגד המכון בדיקה וכו' וכו' ולראות מה הפיתרון שהם מציעים.

(אני כבר אומר לך מעכשיו שהסוחר יגיד לך בוא תביא את הרכב אני יעביר לך את האוטו טסט) וכך יעשה עם חבריו והקומבינות שחוגגות במכון הטסטים)

האופציה השניה

בדרך העקומה , לעשות לרכב טסט בקומבינה (ולא חסר) אבל קח בחשבון שברגע שתעשה לרכב שלך טסט בדרך הזאת אתה לא תוכל לתבוע את הסוחר ולא את מכון הבדיקה וכך תצטרך לחיות עם הרכב שלך עד שתמכור אותו או תחליף לו מנוע.

בגדול אתה לא צריך להלחץ מכל הסיפור , יש לך מזל שלא נפלת על רכב ב-100-150 אלף שהחליפו לו מנוע בלי שטר מכר , כי אז ההחלפת מנוע לא תיהה 3000 שקל , היא תיהיה 30 ו-40 אלף שקל.

תגיד תודה.

מאחל לכל האנשים במדינה שנפלו על סוחרים שהנפילה שלהם תיהיה על יונדאי גטס ולא על איזה אאודי או מרצדס חדשות שעברו שיקום ע"י הסוחר.

עדכון מצב:

חיפשתי את הבעלים הקודמים לרכב לפני הסוחר, במזל גמור מצאתי מי זה (כי במשרד הרישוי אסור להם לומר לי שמות) דרך בדיקת שעבוד שהיה על הרכב (אם עושים בדיקה כתוב מי שעבד אותו גם,ממש מזל)

דיברתי איתו ועם אשתו והם מודים שאכן החליפו מנוע ואין להם מושג מה זה שטר בעלות או לא ו"כן,היה משהו כזה, זה בטח במסמכים של הרכב" והם גם נתנו לי את הכתובת של המוסך שהחליף את המנוע.

בעל המוסך אמר לי לדבר איתו בראשון על הבוקר,נקווה לטוב.

שאלותי:

1. בהנחה ששטר המכר אבד, האם ניתן ליצור אחד חדש דרך המוסך ההוא?

2. הקלטתי את השיחות עם בעלי האוטו שהיו. הם במפורש אומרים שהחליפו מנוע כלומר כשאני לקחתי את הרכב לבדיקה לפני קניה כבר אז היה מספר אחר למנוע, כלומר בבירור המכון לא בדק מנוע וזו רשלנות. הצעות להתנהלות מכאן הלאה? (מבחינתי גם אם אני מוצא את השטר עדיין יש לי מה לתבוע את המכון על רשלנות?)

3. והכי חשוב: איפה מוצאים באמת מנוע מפירוק ומישהו שירכיב לי אותו במחיר שהנזק יסתכם באמת ב3K??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחליף מנוע זו לא הדרך.

הדרך היא להקליט את הבעלים הקודמים, את האחראי במכון הטסטים ולבוא עם כל זה לסוחר הרכב ולהקליט אותו. אז יהיה לך קייס נגדו.

הורדת הק"מ זו הוכחה טובה נגדו, וניתן לאיים עליו בדיווח למשרד התחבורה על כך.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...