Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעה יצוגית דלק מהול בתחנות "דלק".

lei1989
שימו לב! השרשור הזה בן 2462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תדלקתם באחת מיותר מ-150 תחנות של חברת "דלק"?!, מכרו לכם דלק מהול, שבוע שעבר אושרה פשרה ביצוגית נגד כמה חברות דלק שחשודות במהילה, היקף התביעה המקורי הוא כ-555 מיליון שקל, גובה סכום הסכם הפשרה הוא 2 מיליון שקלים, או בקיצור תקבלו אספרסו או בקבוק מים, בתדלוק מעל 10 ליטרים באחת מ-150 התחנות שחשודות במהילה.

פשוט בדיחה מה שקורה פה במדינה, אגב הפרשה נותנת משמעות חדשה לביטוי: כי "דלק" זה לא רק דלק...

אני אישית מאז פרשת דלק נדל"ן מחרים את כל עסקיו של מר תשובה, מדלק מוטורס עד הפניקס ואקסלנס.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4992073,00.html

Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המדינה מתכחשת לחובתה כלפי אזרחיה.

הפרשה הזו הייתה צריכה להיות פלילית והענישה כמו על הרשעה במרמה כפול מספר המקרים.

אולי גזר דין של 100 שנה בכלא היה גורם להם לחשוב פעמיים.

העיקר שעוד כמה עורכי דין יכולים לקנות וילה בסביון או דירה במגדל ברוטשילד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאה שנה בכלא למי?

עונש מוות למי?

לנהג המיכלית שאולי מהל מים בדלק?

למתדלק שאולי הוא שפתח ביוזמה?

למנהל התחנה שאולי זה הוא ואולי לא?

למנהל האזור של חברת 'דלק'?

להנהלה הבכירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מאה שנה בכלא ולא עונש מוות - אבל בהחלט "קח אספרסו קצר על חשבוננו וגם זה רק אם תתדלק אצלינו כדי שנוכל להחזיר חלק מהקנס" זו בדיחה שלא רק שלא מרתיעה, אלא מעודדת את המשך התופעה כיון שאין לי ספק שהרווח מהרמאות הזו עולה בסדרי גודל על הקנס שהושת עליהם. המהילה היתה משמעותית, זה לא היה מקרה נקודתי בתחנה אחת או בקו חלוקה אחד, ובנוסף למהילה היה גם זיוף של מד הדלק, כך שמי שתדלק נדפק פעמיים - גם כי קיבל כמות דלק קטנה יותר מזו ששילם עליה, וגם כי קיבל דלק מהול.

אז כן, במקרה כזה צריך להיות עונש משמעותי, מרתיע, שמגיע עד להנהלה הבכירה ולא נעצר בש"ג, כדי שמנהלים בחברות דלק - ובחברות בכלל - יחשבו פעמיים לפני שהם אפילו שוקלים תעלול כזה (או לכל הפחות קנס משמעותי ולא רק a slap on the wrist).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיחה עצובה והיא על חשבונו. בושה למערכת המשפט. לא רק שהם לכאורה דפקו לי את המנוע אז אני אמור עכשיו להמשיך לתדלק אצלם כדי לזכות בסנדוויץ' דלוח וכוס קפה מלוח?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות:

1. לא כתוב איזה סניפים הם חשודים במהילה למעט סניף בירושלים. גם המהילה הייתה לפני 10 שנים, ומאז השתנו כמה נהלים.

2. הנהלים שאני מכיר:

א. לכל תחנת דלק בישראל (וחוקית) יש מערכת אלקטרונית שמנטרת את איכות הדלק. אמנם המכשירים האלו לא מדויקים, ולכן מנהלי התחנה דוגמים מדי פעם את איכות הלדק. יש חברה שדוגמת את הדלק עוד כאשר הדלק הוא במיכלית של המשאית. רק לאחר הבדיקה, ראשי נהג המשאית לשפוך את הדלק לבאר של התחנה.

ב. טענה רשלות של הנהג: כאשר הנהג יוצא ממרכז האספקה, יש חישנים במשאית שבודקת אם הנהג פתח את המיכל. אם מנהל התחנה רואה שהנהג פתח את פתח, מנהל התחנה ראשי לא לקחת את הדלק.

ג. הדלק הוא המוצר הכי חשוב לבעל התחנה. אין לו אינטרס להרוס את המוצר הכי חשוב שיש לו בידיים.

איפה כן יכול להיות מהילה:

1. סדק בבאר וחוסר טיפול מונע: עם יש סדק, מים באדמה יכולים לחדור לבאר. אבל אני שמעתי שמשאבה מעל 1500 ליטר דלק (טענה שאני לא יכול לאמת, רק בגדר שמועה).

2. ניקיון לא תקין בזמן קוקטייל בבאר.

לסיכום יש לנו דלק איכותי וטוב ביחס למדינות אחרות בעולם. אין סיבה שהדלק לא ימשיך להיות טוב.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית אומר שזה מקרה חמור מאוד. אין על כך מחלוקת.

אני רק לא מבין את כל אלה שכבר צלבו את השופטים והבית משפט, מבלי להבין בכלל איך הדברים מתנהלים, ככלל ובפרט.

הרי שכתוב:

הסכם הפשרה הוגש לבית-המשפט המחוזי בתל אביב יפו.

זאת לא פסיקה של השופט. השופט רק נדרש לאשרר את ההסכם.

נדירים מאוד המקרים בהם השופט לא מאשר הסכם פשרה בין הצדדים.

אם לצד התובע היתה היכולת או רצון להמשיך לנהל את התביע, היו עושים זאת.

כנראה שהיו להם סיבות מוצדקות לחתום על ההסכם.

אם יש מישהו שיצא לא מסופק מההסכם פשרה, את טענותיו יכול להפנות אך ורק לתובעים. לא לנתבעים ובטח שלא לשופט.

מבקש להזכיר לאלה שכנראה שכחו או לא יודעים, שלא בהכרח הצד הנתבע, אשם. ואם אשם אז לא בהכרח בהיקף שטוענים כנגדו.

לדעתי, מבלי להכיר את פרטי התיק, הסיבה לכך שהתביע הסתפקה בהסכם, כפי שנחתם, כי ככל הנראה היה פה מחדל לוקאלי הן ברמה האישית והן ברמה הפיזית ולא מערכתי.

למי שנגרם נזק ישיר, צריך לתבוע תביע פרטנית ולא ייצוגית, כמובן ע"י הוכחת קשר ישיר בין המפגע לנזק.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב רק להבין, שמדובר על מהילה לא במים אלה ככל הנראה, בנפט/נפטא ופסולת ושאריות דלקים אחרים.

לא ניתן למהול מים עם דלק רק לידע כללי, במידה ויהיו מים בדלק, הם קודם כל שוקעים והדלק צף ולכן, המשאבת דלק ברכב לא תעבוד או חלילה, תהיה בעיה רצינית הרבה יותר ברכב וסביר להניח שלא תגיעו רחוק עם הרכב מהתחנה, כפי שקורה לרוב, לא בדיוק מצליחים לעבור מרחקים משמעותיים כאשר הבעיות מתרחשות.

נכון, חדירת לחות או מים לבורות הדלק זאת תופעה אפשרית ולכן, יש מספר הגנות כיום, סופחי לחות ואטימות נדרשות וכמובן, הנחיות למילוי הבורות בזמן של גשמים (הנהג לא פותח את המכסה תחת מבול וללא גג וממלא את הבאר כמובן.

בנוסף, יש דגימות על בסיס יומי בחלק מהתחנות (יש כמה חברים שהם מנהלי תחנה) וכמובן, נבדקת רמת הלחות וכמויות המים וכו'.

רכבים אטמוספריים עם מנועים פחות רגישים לאוקטן ככלל, יסבלו פחות מהתופעה של מהילת הדלק בחומרים אחרים אך מנועים המבוססים על הזרקות דלק ישירות ומוגדשים ובעלי אלקטרוניקה רבה יותר כן יהיו רגישים הרבה יותר לתופעה.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תקף לכל התחנות או רק בירושלים?

מתעניין כי אני מתדלק בדר"כ בתחנות דלק ליד העבודה.

לדעתי עדיף היה לתרום את כל הכסף לתרומה,לפחות זה מועיל הקפה והבקבוק מים ביחד לא עוברים את ה20 ש"ח.

בנוסף סתם יעיק על המוכרנים.

עריכה אחרונה על ידי mark_Avn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...