Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות על מכירה / פירוק של מכונית - סובארו B4

cococo
שימו לב! השרשור הזה בן 2460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מקווה שהגעתי לפורום המתאים (כתבתי גם בפורום הסמוך של קניה ומכירה).

יש לי התלבטות לגבי סובארו B4, שנת 2000, אוטומטית, יד שניה, שברשותי.

מסיבות שונות היא שימשה עבורי כרכב שני, וכעת אני מתלבטת מה לעשות.

המחירון על הרכב בלוי יצחק היום הוא 8,500 בערך.

לפני כשנה החלפתי בה: משאבת דלק, רצועת טיימינג, משאבת מים, כל מערכת הבלימה (זו שצריך להביא עליה אישור לטסט, לרכב שהוא מעל 15 שנים), וגלגל אחד. = סדר גודל של מעל 4,000 ש"ח.

לאחר כל ההחלפות האלו, הפסקתי ליסוע בה לפני כ-10 חודשים, בשל 2 סיבות:

1. היא היתה צריכה לעבור טסט (שילמתי, אך היתה בעיה במערכת חשמל, ולא היה לי כסף ללכת לבדוק ולתקן).

2. היתה לה בעיה שלאחר חצי שעה נסיעה בערך, לפתע הסחיבה שלה מידי פעם השתנתה והיא היתה כעין "משתנקת" בנסיעה. ביררתי אצל כמה מכונאים ולא מצאו מה הסיבה.

לכן, השארתי אותה כך, כי הייתי בתקופה מאוד עמוסה בחיי ולא הייתי הרבה בארץ.

המצב הוא, שכעת, יש לי 2 חלופות:

1. לשלם לה את הטסט הבא + להעביר את הטסט הקודם וזה שמתקרב בעוד חודשיים + לקנות לה 2 מראות צד + לוחיות רישוי (שאנשים גנבו לי כי כנראה חשבו שזה רכב נטוש, ולא הייתי בארץ להשגיח על כך).

העלות של כל זה היא בערך: 1,400 לטסט + מעריכה שבסביבות 600 למראות + 100 ללוחיות רישוי + הטיפול במערכת החשמל = ביחד הכל בסביבות ה-2,500 שח?

2. למכור אותה למפרק מכוניות, כשהבנתי מקריאה באינטרנט שהמחיר נע בין 1,500 - 2,500 שח.

ניסיתי לברר כמה בערך שווי של מכונית כזו בשוק, ולא הצלחתי להבין...

אני מאוד אשמח לעזרתכם מה החלופה שתגרום לי פחות נזק כספי...

אני לא מתכננת ליסוע עוד ברכב, ומצד שני, לאחר כל ההחלפות מאכזב לחשוב שהיא תלך לפירוק...

תודה :-)

ומקווה שתוכלו לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאת קצת אופטימית לגבי שווי לפירוק וכן לגבי שווי מכירה אמיתי לנסיעה.

האם המנוע והגיר במצב טוב / סביר לגיל ?

האם יש לך תקציב להתקדם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוחיות רישוי (שאנשים גנבו לי כי כנראה חשבו שזה רכב נטוש, ולא הייתי בארץ להשגיח על כך).

אם בכוונתך להשאיר את הרכב על הכביש ולא להוריד אותו בקרוב, עליך לגשת במיידי למשטרה ולדווח על גניבת לוחיות הרישוי.

רק עם הטופס שינפיקו לך, תוכלי להוציא לוחיות חדשות במכון רישוי.

ומעבר לכך, אם הרכב "שוכפל", את עשויה לקבל דו"חות/חשבונות (כבישי אגרה) על שמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יכולה לנסות להציע למכירה בשוק הפתוח, As is, נניח ב-4K (לא עשיתי תחשיב מדויק).

בפירוק, שלא דרך המדינה, כנראה ש-500-1000 זה כל מה שתקבלי. רק לזכור לבצע הורדה מסודרת מהכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נועל את השירשור כי נפתח שירשור זהה בפורום כללי, השאלה פה היא לא שאלה טכנית.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=634909

להבא בבקשה לא לפתוח שירשורים כפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...