Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה בדולומיטים בחורף

- XM -
שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

אני מתכנן טיול לצפון איטליה והרי הדולומיטים בדצמבר,

בעבר נהגתי באלפים השוויצרים בעונה זו ולא הייתה לי שום בעיה,

כל הכבישים היו מפונים והתנועה זרמה כרגיל,

ראיתי איפה שהוא שבאיטליה יש הרבה חסימות כבישים בהרים בגלל הצטברות קרח,

מישהו נהג שם בתקופה הזו שיודע לומר כן/לא ?

אציין שלא מדובר בטיול נהיגה, אלא בטיול רגיל לצפון איטליה שיכלול בתוכו אתרים בהרים.

תודה רבה.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני מרבית הכבישים הראשיים מפונים משלג/קרח בתדירות גבוהה, ממליץ בכל מקרה לבקש מחברת ההשכרה לצייד את הרכב בשרשראות שלג על כל מקרה שיבוא.

לגבי חסימות זה מאוד תלוי במזג האוויר, לדעתי אם לא קרה משהו קיצוני אין סיבה שיחסמו כבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במרץ האחרון היינו שם בחופשה.

צריך לקחת בחשבון שכשיש סופת שלגים/שלג כבד התנועה איטית ומעצבנת.

יש מפלסות ולמרות זאת תוך כמה דקות יש שכבה דקה של שלג על הרצפה ואז רואים מי תייר ומי מקומי (תיירים עם הנעת 2*4 ומפרפרים קצת).

ממליץ מאוד לקחת שרשראות לכל צרה (אמור להיות חינם בתקופה הזו) + ללמוד מעט איך נוהגים בקרח/שלג.

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שנים נסעתי בתקופה זו למדונה די קמפיליו (מומלץ).

חבר פולני שיכנע אותי שלא צריך שרשראות (אחר כך הבנתי שזה קטע אצל הפולנים, אילטורים וקומבינות זה בדם) שזה כמובן הייתה טעות.

ככל שעלינו בגובה כך היה יותר ויותר שלג, אומנם הכביש היה מפונה אבל הייתה עליו שיכבת קרח שכבר היה דיי מאתגר להגיע למדונה.

בדיוק כאשר הגענו למלון התחילה סופת שלגים ותוך מספר שכות ירד משהו כמו חצי מטר שלג, אני מניח שאם הייתי בדרך זה לא היה נעים כלל..

מה שכן, מיד לאחר מכו התחילו רכבי הפינוי במלאכה ופינו ביעילות את השלג בעירה.

אני בכלל לא בטוח שבעירות נידחות יותר גם מפנים כל כך מהר, אותו כנ״ל לגבי הכבישים המובילים אליהם.

לכן אני בהחלט ממליץ על שרשראות.

יחד עם זאת זכור לי שהמחיר לשרשראות היה מאוד יקר ולתקופה של יותר משלושה ימים עדיף כבר לקנות (עלות השכרת השרשראות היה צריך לעלות לי כמו עלות השכרת הרכב, פשוט לא הגיוני).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקופה זאת המצאות שרשאות לנהיגה בשלג היא חובה ע"פ תקנות הנהיגה באיטליה, בדיקת שוטר שתתבצע וברכב יימצא כי אין שרשראות, יחוייב בעל הרכב בקנס למיטב זכרוני 250 יורו. חברות ההשכרה הגדולות בד"כ בעונה זאת נותנות בחינם את השרשראות כחלק מעסקת ההשכרה. אני שכרתי דרך יורופקאר באותה תקופה של השנה באותו איזור והיה מצויין. הכבישים היו מפונים ומזג האוויר היה בין מינוס אחת למינוס 3. שימו לב כי לא לכל מקום אפשרי להגיע באותה עונה. קחו בחשבון כי עבודות התחזוקה של הרכבלים והאתרים נערכות עד לרגע האחרון של פתיחת עונת סקי, בדקו מבעוד מועד את המתקנים שבהם ברצונכם לשהות טרם הגעתכם.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים,

ביררתי ואני יקבל שרשראות חינם יחד עם הרכב, נראה לי שאקח 4*4 בכל מקרה.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...