Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת גלגלים בויטרינה זכוכית

michaelbe6
שימו לב! השרשור הזה בן 2450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב לכולם.

בבית של ההורים, הויטרינת זכוכית בסלון(3 כנפיים), זזה בקושי רב, ניסיתי לשמן אבל זה לא ממש עבד.

למיטב הבנתי, החלפת גלגלים אמורים לעזור.

השאלות שלי הם כאלו:

1. האם זוהי פעולה שאדם עם 2 ידיים ימניות יוכל לבצע לבד ללא קושי?

2. האם הגלגלים הנ"ל הם סטאנדרטיים או שעלי קודם לפרק אחד ולבוא עם דוגמה לחנות אספקה טכנית?

3. האם יש סוגים מומלצים של גלגלים ואיזה קנה מידה של מחירים עלי לצפות?

4. האם מישהו יודע כמה יעלה לי בעל מקצוע שיעשה את העבודה?

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף 4 ידיים כי בדכ הויטרינה כבדה.

יש סוגים שונים של פרופילים ובהתאם לכך רוחב הגלגל.

ממליץ על גלגלים כפולים אם הויטרינה גדולה וכבדה.

היה פה לא מזמן שרשור בנושא תעשה חיפוש, ההרכבה די פשוטה

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי עבודה דומה לפני כשנה,לבד, הויטרינות היו כבדות לכן לא יזיק עוד 2 ידיים.

עדיף לפרק לפני, גם עבור הדוגמא בחנות ( 6 גלגלים כפולים - 2 לכל ויטרינה, אם אני לא טועה עלו לי פחות מ 100 ש"ח) וגם בשביל לראות שאתה בכלל מצליח לפרק אותם לפני שאתה מוציא כסף על הגלגלים.

נ.ב - יכול להיות שיש לגלגלים הקיימים עוד בשר וכיוונון יפתור את הבעיה, אמור להיות בורג אלן בכל צד ויטרינה שמכוון את הגובה של הגלגלים.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב.

אתמול הייתי אצל ההורים שלי והורדתי כנף אחת של הויטרינה לראות על מה מדובר.

קודם כל הופתעתי שרק למטה ישנם גלגלים אז זה כבר חצי עבודה פחות ממה שחשבתי :wink:

אכן היו ברגי אלן בצד אבל לא הצלחתי לסובב אותם, כנראה אחרי שנים של חוסר תזוזה הם תפוסים חזק.

שבוע הבא אביא מפתח איכותי , מקווה שעם קצת WD40 הבורג ייפתח, האם צריך רק לפתוח את הבורג ואז הגלגל יוצא דרך המסילה שלו?

כמו כן בגלל שלא הצלחתי לפרק גלגל ולהביא לחנות, האם לפי התמונה של הויטרינה, מדובר על פרופיל 7000 רגיל כמו שאני חושב?

התקשרתי בין לבין לבעל מקצוע בתחום והוא נתן לי הערכה של בין 200-300ש"ח לכנף עבור הגלגלים והעבודה(תלוי בסוג הגלגל שאבחר), לא טרחתי לבדוק עןד בעלי מקצוע כי הערכתי שהGAP בינהם יהיה כמה עשרות שקלים לכאן או לכאן, כאשר גלגל כפול טוב אמור לעלות לי כ30ש"ח ועבור כנף יעלה לי כ60-70ש"ח, העדפתי כרגע לחסוך את הכסף להורים שלי ונסות קודם לבד.IMG_20170727_174343.jpgIMG_20170727_174330.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לפתוח את הבורג הלן שנמצא מתחת ולא הבורג בצד.

הבורג בצד משמש לכיוון גובה הגלגל.

אתה פותח את הבורג ומחליק ימינה או שמאלה את הגלגל ושולף אותו מהצד.

אחרי שאתה שם גלגל חדש אתה יכול לכוון אותו אחרי שהחלון מונח, אתה מתכופף ובקצה התחתון יש חור שלתוכו אתה משחיל הלן ומכוון את הגובה.

בהצלחה

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה עוד בורג הלן.

היה בורג פיליפס שמחובר על האלומיניום עצמו, והיה בורג אלן פנימי שאותו לא הצלחתי לפתוח, בורג די ארוך שנראה שהוא זה שמחזיק את הגלגל.

פיספסתי משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון

היום החלפתי את הגלגלים בכל ה3 כנפיים ושרדתי כדי לספר :-D

האמת, רק בכנף הראשונה לקח לי איזה רבע שעה להבין מי נגד מי, בשתיים האחרות זה לקח בערך 6-7 דקות לכנף(עם עזרה מאבא שלי בהרמה).

אז רק בשביל הידע לשאר האנשים שיירצו לעשות זאת בעתיד.

קודם כל זאת עבודה שכדאי לבצע בשתיים, וכדאי להתייעץ קודם עם בעל מקצוע כדי לגלות את סוג הפרופיל ולהתאים גלגל בהתאם.

בכל גלגל יש 2 ברגי אלן, בורג אחד גדול ובולט שנמצא בצד החיצוני של המסילה, הוא הבורג להתאמת הגובה בין הויטרינה למסילה ובורג אלן קטן שנמצא בחלק הפנימי שבתוך המסילה, והוא אמור לקבע את הגלגל שלא יזוז במסילה שלו.

בשביל להוציא את הגלגל מהמסילה, יש לפרק את הדופן של הויטרינה, אצלי היו 3 ברגי פיליפס שהחזיקו אותה במקום(במסילה של הגלגל, יש צד אחד פתוח שדרכו מוציאים את הגלגל, וצד אחד סגור שאי אפשר להוציא ממנו את הגלגל, שימו לב שפתחתם את הדופן בצד ללא המחסום), זה חלק שנראה קצת מפחיד כי הגומיה שנמצאת בין הדופן לזכוכית לפעמים נדבקת לדופן אבל כל עוד עובדים לאט ובזהירות אין סכנה, אחרי שמפרקים את הדופן, מוציאים את הגלגלים החוצה, מכניסים את החדשים בהתאמה ומקבעים את בורג האלן הקטן במיקום שהכי קרוב לדופן אבל בלי שבורג האלן הגדול ייבלוט.

מחזירים את הדופן חזרה בזהירות ומקבעים את הגומיה למקומה וסוגרים את הברגים חזרה.

וזהו... מחזירים למסילות לפי הסדר של ההוצאה ובודקים שהויטרינה נעה בחופשיות, אצלי לא היה צורך לחזק ולכוון את בורג האלן הגדול אבל במידה ויש צורך לכוון לתנועה חלקה, פשוט מבריגים את הבורג עד שהוא מגיע לנקודה הנכונה.

באמת עבודה לא קשה לאדם עם 2 ידיים ימניות, הגלגלים עלו לי 25ש"ח לגלגל, סה"כ 50 ש"ח לכנף ויטרינה, בעלי מקצוע רצו 200-300 ש"ח להחלפה לכל כנף.

תודה לכל מי שעזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...