Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מודעה שטוענת שיותר משתלם לקנות חדש מאשר יד שנייה (מצ"ב)

moshe128
שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרבה דברים לא נלקחו בחשבון ועלו לי לראש:

- מחיר רישוי

- מחיר טיפולים(בישנה הטיפולים בהחלט יהיו זולים מכיוון שלא נדרש מורשה יבואן לאחריות יותר למרות שיש סיכוי גבוהה יותר לתיקונים)

- הפרשים במחיר הביטוח.

מה שהם צודקים שרכב חדש יהיה בטיחותי הרבה יותר וחסכוני יותר בדלק.

נשמע כמו שיטה למכור לאנשים בלי כסף הלוואות לרכב חדש שהם לא יוכלו לכסות(כמובן שלא מציינים פה את העלויות והרביות של ההלוואה שמצפים שתיקח כדי להשלים את הסכום).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה בעיות בהשוואה:

האיוניק בחברת יונדאי עולה החל מ 136,000 לחדשה ולא כפי שצויין במודעה,דגם הבסיס של האיוניק נמצא בליסינג ומכירה שלו בהמשך תהיה קשה ותצטרך להפחית הרבה יותר מירידת הערך בשביל למכור אותו.

השוואה בין רכב בן 7 לבין רכב חדש היא לא פחות מהזויה וברור,שירידת ערך של משומש בן 7 נמוכה בהרבה מזה של רכב חדש,מצטער לא קונה..

דבר נוסף- זה שיש אחריות 5 שנים היא לא כוללת צמיגים,בלמים,גומיות,ציריות וכד' כך שאחזקת רכב חדש גם עולה כסף-גם אם ייכנס פחות למוסך (גם טיפול החלפת שמן ומסנן בחברה עולה 700-800 ).

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקסנט 2007 לא תימכר ב25K, אני בספק אם בחצי מזה. רכב יד שניה ישאר יותר זול, במיוחד אם תשקלל ביטוח וירידת ערך ריאלית.

אבל בגדול, בגלל הריבית האפסית, יותר הגיוני ומשתלם לקנות חדש היברידי, הוא יעלה לך כמה מאות שקלים יותר בחודש, אבל יש לך אחריות ועליית מדרגה ענקית באבזור ובבטיחות וחסכון גדול בדלק.

בזמנים עברו, עלות המימון על 125K לשלוש שנים היתה 20-30 אש"ח (לבן אדם עם מוניטין אשראי מצוין), זה היה משנה את התוצאה בהמון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10 אלף בשלוש שנים על תיקונים נשמע לי הרבה מאוד לאקסנט. מחיר המכירה 80 אלף? לא בטוח. כמו כן על רכב ב 25 אלף לא משלמים ביטוח מקיף - מה שמוזיל בכמה אלפי שקלים.

מטעם מי המודעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב ש"שמש רכבים" או משהו כזה..

בכוונה לא שמתי את המודעה המלאה כדי שלא תהיה פרסומת...

השאלה לדעתי לא האם זה מתאפס לחלוטין אלא האם ההבדל בסך העלויות הכולל (ירידת ערך, דלק, ביטוחים, טיפולים, טסטים וכו) הוא גבוה או נמוך.

אם מדובר למשל על הבדל בין 2,000 ש"ח בחודש של כלל העלויות ל-1,800 ברור ששווה לקנות את החדש.

אם ההבדל הוא נניח 2,300 מול 1,600 - אני הייתי הולך על הישן.

השאלה היא כמה הנתונים האלה מקרבים את העלויות?

10 אלף בשלוש שנים על תיקונים נשמע לי הרבה מאוד לאקסנט. מחיר המכירה 80 אלף? לא בטוח. כמו כן על רכב ב 25 אלף לא משלמים ביטוח מקיף - מה שמוזיל בכמה אלפי שקלים.

מטעם מי המודעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברות הליסינג (המתיימרות להיות) מחיר המכירה בערוץ יד 01 גבוה כמעט תמיד בכמה אלפי שקלים מול החברות הליסינג הגדולות.

במקרה דנן הפער עומד על 5K! לא חבל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב ש"שמש רכבים" או משהו כזה..

בכוונה לא שמתי את המודעה המלאה כדי שלא תהיה פרסומת...

השאלה לדעתי לא האם זה מתאפס לחלוטין אלא האם ההבדל בסך העלויות הכולל (ירידת ערך, דלק, ביטוחים, טיפולים, טסטים וכו) הוא גבוה או נמוך.

אם מדובר למשל על הבדל בין 2,000 ש"ח בחודש של כלל העלויות ל-1,800 ברור ששווה לקנות את החדש.

אם ההבדל הוא נניח 2,300 מול 1,600 - אני הייתי הולך על הישן.

השאלה היא כמה הנתונים האלה מקרבים את העלויות?

המודעה הזאת מאוד אופטימית לטובת האיוניק ומאוד פאסימית לאקסנט.

אם להיות יותר הגיוניים:

איוניק- תימכר בסביבות 70-75 אלף. צריכת דלק תהיה יותר 1 ל-17(ע"פ ביקורות). תדרוש ביטוח מקיף לעוד סביבות ה-2000 שקל בשנה תוספת. תדרוש טיפולים במורשה שהם יהיו יקרים יותר. עלות סופית חודשית בסביבות 500 שקל יותר כול חודש.

אקסנט: קשה לי מאוד להאמין שטיפולים שהם לא שיגרה ולא בלאי טבעי נורמלי יעלו ברכב כזה 10 אלף ב-3 שנים. אקסנט נחשב סוס עבודה אמין מאוד. מאמין שזה יהיה יותר לכיוון ה-5000. כנ"ל לגבי ירידת הערך. ניראה לי ירידת ערך של 60 אחוז ב-3 שנים היא קצת קיצונית, אבל ניחא, נזרום על זה.

עלות סופית חודשית אמיתית: 140 שקל פחות כול חודש.

קיבלת הבדל של סביבות ה-600 שקל לרעת האיוניק

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודבר נוסף לתיקון החשבון המעוות: אם נניח שיש בידכם את ה- 123,900 ש"ח ואתם באמת מתלבטים בין האיוניק לאקסנט, אם תקנו את האקסנט בסוף, תוכלו להפקיד את ההפרש בתכנית חסכון סולידית ולהנות מהריבית.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים!!

אין באחת מהכוכביות טל"ח? אם לא אז הם מטומטמים ומחפשים תביעה.

להניח שאקסנט שנת 2007 תאבד מערכה 60% בתוך שלוש שנים אך איוניק 2017 יד-1 0ק"מ תאבד באותה התקופה רק 35% מערכה זה פשוט מטופש (גם אם אני ממש אופטימי).

האיוניק תאבד קרוב יותר ל-50% בתוך שלוש שנים (כולל הפחתת 10% על ליסינג).

לגבי עלויות התיקונים ב-3 שנים (תיקונים כמובן לא כוללים תחזוקה שוטפת כגון צמיגים, שמן, מסננים וכו') 10,000 ש"ח, באמת?!

החזקתי לא מעט רכבים בחיים שלי, כולל כמה שאמינות זה לא הצד החזק שלהם, באף אחד לא התקרבתי לסכומים כאלו.

באקסנט 2007 10,000 ש"ח זה מנוע + גיר + מזגן + הגה +....

צריכת הדלק באיוניק תהיה 1:20 כמו שצריכת הדלק של האקסנט תהיה 1:15..

בקיצור, אם הם מוכנים להתחייב לי על ירידת הערך הנ"ל ועלויות הדלק אני מוכן לקנות מחר בבוקר!

אה, הם לא מוכנים, טוב נו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודבר נוסף לתיקון החשבון המעוות: אם נניח שיש בידכם את ה- 123,900 ש"ח ואתם באמת מתלבטים בין האיוניק לאקסנט, אם תקנו את האקסנט בסוף, תוכלו להפקיד את ההפרש בתכנית חסכון סולידית ולהנות מהריבית.

ריבית ? באמת לקבל ריבית מהבנק ? אחזקת החשבון תעלה לך יותר מהריבית שתקבל בבנקים פה בארץ .

:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אקסנט בת 7 תעבור את ה 10 אלף בטיפולים ותיקונים בשקט אם בעל הרכב לא מעוניין לנסוע בפח זבל, אבל שוב זה תלוי בבעל הרכב, מנגד אם נסתכל הפוך: איוניק בת 7 צפי מחיר כמו אקסנט בת 7 וכנל תיקונים וטיפולים, זאת בדיוק הסיבה שלא קונים רכב קוריאני חדש.

הכל נכתב לפי דעתי הלא מחייבת בלבד ושכל אחד ייקח את זה לאן שהוא רוצה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נאלצתי להעביר כמה פעמים את המבט שלי מ"2007" ל"25K" עד ששכנעתי את עצמי שזה לא TYPO. ואז עשיתי אותו דבר עם ה10K עלות טיפולים ל3 שנים.

זה כיף להמציא מספרים :oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין מדהים שההבדל בין הרכבים הוא כ-700 שקל בחודש.

אם ניקח 700 שקל בחודש ונכפיל ב-3 שנים נקבל 25200 שקלים, כאשר ההפרש בין הרכבים הוא איזה 110 אלף שקלים מבחינת כסף ומבחינת תמורה אין מה להשוות...

לא נכנסתי בכלל למה אתה מקבל באיוניק חדשה מול אקסנט משנת 2007 ואת קלות הביצוע והשקט...

למען הסר ספק אני כותב את זה בתור בעלים של פג'ו 205. עדיין אם הייתי באמת צריך רכב לנסיעות יומיומיות ואלו היו שתי האופציות היחידות שאני שוקל הייתי לוקח כמעט בוודאות את האיוניק.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...