Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש עד 120k

raniing1
שימו לב! השרשור הזה בן 2459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש רכב חדש בתקציב 120 אלף

ראיתי את הסיאט לאון שכרגע מושכת אותי.

חשוב לי שהאוטו יהיה חזק מהיר איכותי ומאובזר.

לא מצאתי משהו אחר שמתאים לי לתקציב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה חלשה וצפופה משמעותית מהלאון.

ה-208 היא רק שלוש דלתות ויותר קומפקטית וידנית, אבל חזקה בהרבה מהסיאט. אם זה הכיוון אז גם פולו GTI אופציה נחמדה עם 5 דלתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הליאון זולה כי האבזור שלה עלוב, האחריות מצחיקה, יש לה תיבה מפוקפקת והיבואן מאכלס את התחתית מבחינת שירות. אם תוסיף למחיר אחוזים בודדים אז יהיו לך לא מעט אופציות טובות יותר אבל נשמע שאתה רוצה את הרכב ותופר את הדרישות שלך בהתאם אז תתחדש. אני מקווה שיהיה לך מזל איתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך שונא לאון.

מה עלוב באבזור שלה? מה חסר לך (חוץ מאבזור בטיחות אקטיבי)?

אחריות קצרה זה כן, מצד שני זה גלום במחיר הנמוך יותר, ובמילא אם תטפל במורשה תקבל אחריות של "רצון טוב".

תיבה מפוקפקת- כן, אבל התיבה מאוד השתפרה, ולראייה- ביחידת ההנעה שמשלבת מנוע 1.4 TSI ACT עם 140 או 150 כ"ס (140 בגרסת יורו 5) וגיר DSG7 לא שמעתי על אף בעייה (וזו יחידה שרצה בארץ לפחות שלוש שנים, די והותר זמן לבעיות DSG להופיע ברכבים עם נסועה גבוהה כמו שהיה במקרים הקודמים), וזאת בניגוד ליחידות האחרות כמו ה-1.2 הישן או ה-1.4 עם 122/125. ותאמין לי שאנ מבין דבר או שניים ברכבי VAG.

הלאון לא הכי טובה בקטגוריה, היא לא הכי מעוצבת מבפנים וגם לא הכי מאובזרת. אבל יש לה יחידת הנעה מעולה, אבזור טוב מאוד והיא חבילה טובה מאוד (אל תשכח שבסיאט, כמו בסיאט, מחיר המחירון הוא רק בקודת פתיחה למו"מ, ובפועל עסקאות [גם עם תוספות] נסגרות מתחת למחיר המחירון).

מי שלחוץ מהתיבה שיוסיף עוד 10K וירכוש מאזדה 3 2.0 או סיוויק, רכבים טובים לכל הדעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bencl

כשמישהו אומר תאמין לי זה אומר שאין לו באמת טיעונים או הסברים.

עדין שומעים תקלות על התיבות האלה, פחות אבל יש.

חוץ מזה, נניח ואתה צודק (ואתה לא), 3 שנים? אתה מבין שרק במערכת ייחוס העקומה של vw זה נשמע מרשים נכון?

צמפיון בעצמה לא מאמינה בגירים שהיא מוכרת. לראיה, למרות שהמוצר שלה סובל מתדמית אמינוץ שלילית היא לא מאריכה את האחריות אפילו במילימטר.

אפילו דאציה הצליחו לגרום לאנשים להאמין באמינות הרכב בעזרת אחריות ארוכה.

לפותח השרשור אני מאחל להתפקח ולקנות מוצר שיש מישהו שעומד מאחוריו, ולצמפיון אני מאחל שיתקעו עם המלאי הפטתי שהם מנסים לדחוף לנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיצובישי לא עונה להגדרה "חזק ומהיר".

אם תרצה להשתמש בשירותי ה-0 ק"מ, יש לך את הפוקוס החדשה וגם את הקרוז.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רכב אחר, ממליץ לבצע נסיעת מבחן ברכב:

סוזוקי קרוסאובר נפח מנוע 1.4 ליטר טורבו,

לרכב תיבת אוטומטית בת שישה הילוכים.

מומנט של 22.4 החל מ- 1,500 סל"ד.

ביצועים: זינוק מ-0 ל-100 ב-9.5 שניות

מהירות מרבית 200 קמ"ש.

אבזור: חישוקי סגסוגת "17,

כניסה והתנעה ללא מפתח,

חלונות אחוריים כהים,

בקרת אקלים מפוצלת,

בקרת שיוט,

דיבורית BT,

שליטה מההגה על המולטימדיה,

כיוון גובה המושב בכיסא הנוסע שליש הנהג,

ועוד...

בטיחות: 7 כריות אויר

מערכת מובילאיי,

היבואן דאג להביא את הרכב

ללא מערכות בטיחות מקוריות

אשר כן המשווקות ברכב באירופה.

למיטב ידיעתי היבואן יצא בימים אלו במבצע מכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bencl

כשמישהו אומר תאמין לי זה אומר שאין לו באמת טיעונים או הסברים.

עדין שומעים תקלות על התיבות האלה, פחות אבל יש.

חוץ מזה, נניח ואתה צודק (ואתה לא), 3 שנים? אתה מבין שרק במערכת ייחוס העקומה של vw זה נשמע מרשים נכון?

צמפיון בעצמה לא מאמינה בגירים שהיא מוכרת. לראיה, למרות שהמוצר שלה סובל מתדמית אמינוץ שלילית היא לא מאריכה את האחריות אפילו במילימטר.

אפילו דאציה הצליחו לגרום לאנשים להאמין באמינות הרכב בעזרת אחריות ארוכה.

לפותח השרשור אני מאחל להתפקח ולקנות מוצר שיש מישהו שעומד מאחוריו, ולצמפיון אני מאחל שיתקעו עם המלאי הפטתי שהם מנסים לדחוף לנו.

דווקא יש לי. חבל שאתה קופץ למסקנות. סטטיסטיקה מדויקת לא, אבל תמונת מצב מאוד משקפת (בזכות גורמים שמאוד מעורים במערכת הזו) יש גם יש.

נכון, עדיין שומעים, אבל (כיום) ביחידות ההנעה הישנות שקיבלו "שדרוג" ליורו 6, כמו ה-1.4 שעבר מ-122 ל-125 סוסים. וכמו שאמרתי, לראייה, ב-1.4 בחדש לא שומעים על תלונות (וגם אם כן, הן הרבה יותר נדירות ממה שהיה). צירוף מקרים? לא בטוח.

מנין לך שאני לא צודק? ו-3 שנים בגירים שעברו מעל 100 אלף ק"מ בלי אף תקלה (במונחי פולקסווגן) זה מאוד מכובד. גם ב-EDC של רנו, שכולם (ואני ביניהם) אומרים שהדו-מצמדי שלהם מוצלח (מבחינת אמינות) מהגרסאות של VAG ופורד, מתחילות הבעיות רק בשלב מאוחר (בשבילך בעיות, בשביל אחרים בלאי נורמטיבי בגיר שהוא בסופו של דבר מבוסס על ידני)- יש להחליף קלאצ'ים לרוב סביבות 120 אלף ק"מ. אז אותו דבר בפולקסווגן.

אף פעם לא אמרתי שהגירים עכשיו מושלמים, אבל מה שבטוח שהם קנייה עדיפה בהרבה מבעבר. למי שיודע שיהיה עליו לשלם 4.5K אחרי כמה שנים להחליף קלאצ'ים, אבל בתמורה הוא יקבל גיר שמנצל את כוח המנוע באופן מעולה (אין בה ממיר מומנט, בניגוד לתיבה פלנטרית), וגם יודעת לספק חיסכון בדלק בתוואי בין עירוני בזכות שביעי ארוך. למי שבכל זאת חושש מהגיר, וגם זאת אמרתי, אמליץ על מאזדה 3 2.0- מכונית בטיחותית, זריזה, אמינה ועדיין די חסכונית.

לא נכנס ליבואן במה הוא נותן אחריות ובמה לא, גם הם יודעים שהגירים השתפרו, אבל כנראה משיקולים כלכליים הם מעדיפים להוריד במחיר הקנייה ולא להוסיף אחריות. ובינתיים נראה שזו אסטרטגיה שעובדת להם לא רע- ניקח לדוגמא את האיביזה, שהייתה בזמנה (לפני כמעט שנתיים) סנונית ראשונה בארץ עם מנוע ה-1.0TSI (הגרסה הנמכרת ביותר שהיא גם יחידה שחדשה שאף אחד לא מכיר את טיב האמינות שלה, להזכירך), ולמרות שמחליפה כבר הוצגה בחו"ל (ונמכרת שם ובדרך לארץ), היא עדיין הסופר מיני הנמכרת בישראל לשנה הנוכחית- היא מסרה השנה מינואר עד יולי 3,120 מכוניות (ירידה של 6% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד), בעוד שהשנייה הנמכרת ביותר היא הקליאו, שמסרה 2,671 מכוניות (ומסרה כמעט פי 2 מהתק' המקבילה אשתקד). ואגב, שמת לב ששתי הנמכרות ביותר בגזרת הסופר מיני הן עם תיבות רובוטיות דו-מצמדיות? כנראה שה-DSG הזה לא מחורבן כפי שאתה מנסה לתאר אותו...

לפותח השרשור אני מאחל שיהנה מהלאון 1.4 שלו, שיסע בדרכים טובות ומפותלות, ולצ'מפיון אני מאחל שימכרו עוד לאונים במחיר משתלם לצרכן ויורידו את מחירי הטיפול בגירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...