Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

CX-5 חדשה

D1winner
שימו לב! השרשור הזה בן 2440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היינו בסוכנות ביום שישי והזמנו את הרכב,

זה נכון שהוא "יקר", לדעתי ברמת מחיר שלו אין גיפון עם אבזור זהה, מלבד מערכת המולטימדיה שעדיין לא מגיע עם וייז, הבנתי שבעתיד הקרוב מאוד יהיה ניתן להוסיף(לרכב ההדגמה כבר יש, כמובן שבעלות נוספת).

וזה מבלי להכנס להשוואה של נתונים טכניים, אמינות וכו'.

די חיכינו שתגיע מתיחת הפנים בשביל להזמין.

המחירון של הרכב, 167,000 כשבשבוע ההשקה ניתן לקבל את אחד הצבעים הניתנים בתוספת תשלום בחינם(הצבע האדום או אפור עשיר) - שניהם יפים, אך העדפנו לקחת את הלבן.

תוספות שמקבלים בחינם אלו של המיגון, כספת, קודן וכו'.

התוספת היחידה שהוספנו לרכב אלו חיישני חניה אחורים וקדמיים בעלות של כ 2400 ש"ח, לדעתי זה מאוד יקר אבל כבר מוצאים כ"כ הרבה כסף, מה שסוג של שכנע אותי שהחיבור באמצעות קונקטור ולא חיבורים פרוביזורים ומתממשקת עם mazda connect, במקום צג נוסף.

חשבתי על לרכוש קיט טוב ולהתקין אותו בעצמי, או אצל מתקין מקצועי.

יש לי עוד אפשרות לבטל את החיישנים, השאלה שלי היא אם מישהו מכיר את החיישנים שמסופקים על ידי מאזדה באמצעות קוברה? מה רמת המקצועיות של החברה קוברה בארץ?(הבנתי שהם המתקינים).

או אם ידוע לכם מה המחיר של סט כזה כשרוכשים באמצעות גורם חיצוני(מקצועי)?

נסינו קצת להתמקח על תוספות או טיפולים בחינם, לא קבלנו כלום.

מאזדה ידועים כיחסית "בונקרים" ועוד בדגם שרק הושק, מישהו הצליח לקבל מהם יותר?

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היינו בסוכנות ביום שישי והזמנו את הרכב,

זה נכון שהוא "יקר", לדעתי ברמת מחיר שלו אין גיפון עם אבזור זהה,

אתה כנראה צודק, כל הג׳יפונים ברמת המחיר הנ״ל יהיו הרבה יותר מאובזרים, ובהחלט לא עם אבזור זהה ל-CX5..

ברמת מחיר כזו יש 3008 פרימיום עם רשימת אבזור שלא נגמרת (בטח שביחס למאזדה), יש גם אטקה עם אבזור עדיף בהרבה, יש גם טוסון וספורטז׳ שיהיו יותר מאובזרים ואפילו יש את הקוגה שנמכרת ע״י אותו יבואן שתהיה מאובזרת יותר בדגם הטיטניום (ועל הדרך תחסוך לך 7,000₪) ואני מניח שיש עוד כמה שאני לא זוכר.

167 אלף ש״ח ואתה צריך להוסיף פאקינג 2400₪ לחישני חניה?!

אכן חתיכת אבזור מדהים יש לו..

אבל הכי מעצבן מבחינתי זה אבזור הבטיחות הלוקה בחסר, ברכב של 167,000₪ מבחינתי זה לא קביל.

אבל במשהו אחד אתה צדקת, כנראה תהיה לה רמת סחירות בעתיד טובה יותר מכול הרכבים שהוזכרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר בשבוע ההשקה לא היתה הנחה על מחיר הרכב? האם בהמשך שיהיה וויז למערכת יאפשרו שידרוג בחינם (בהנחה שזה תוכנה כמו אנדרואיד אוטו או אפל קאר פליי)?

בכל אופן, הרכב נראה מאוד מרשים והפנים שלו לא מבייש את המיטב של האירופאיות. בהצלחה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה צודק, כל הג׳יפונים ברמת המחיר הנ״ל יהיו הרבה יותר מאובזרים, ובהחלט לא עם אבזור זהה ל-CX5..

ברמת מחיר כזו יש 3008 פרימיום עם רשימת אבזור שלא נגמרת (בטח שביחס למאזדה), יש גם אטקה עם אבזור עדיף בהרבה, יש גם טוסון וספורטז׳ שיהיו יותר מאובזרים ואפילו יש את הקוגה שנמכרת ע״י אותו יבואן שתהיה מאובזרת יותר בדגם הטיטניום (ועל הדרך תחסוך לך 7,000₪) ואני מניח שיש עוד כמה שאני לא זוכר.

167 אלף ש״ח ואתה צריך להוסיף פאקינג 2400₪ לחישני חניה?!

אכן חתיכת אבזור מדהים יש לו..

אבל הכי מעצבן מבחינתי זה אבזור הבטיחות הלוקה בחסר, ברכב של 167,000₪ מבחינתי זה לא קביל.

אבל במשהו אחד אתה צדקת, כנראה תהיה לה רמת סחירות בעתיד טובה יותר מכול הרכבים שהוזכרו.

אני מסכים איתך, שיש רכבים מאובזרים יותר, אך מה לעשות שלמאזדה יש אמינות שאין לאירופאיות, על קונצן VW אין בכלל מה לדבר מבחינת אמינות של הגיר.

פ'זו אני לא מכיר, אבל אנחנו רוכשים רכב ל 10 שנים, מעדיף לא לקחת סיכון.

טוסון ממש לא יותר מאובזר, גם מערכות בטיחות אקטיביות אין לו, לא לדבר על מנוע בזבזני, חוסר בריפודי עור(לרוב זה מיותר, לנו זה לא).

ספורטאז אכן יותר מאובזר אבל אין מה להשוות את איכות חומרי הפנים, יש הפרש משמעותי.

לכל העבודה שלי בערך יש את הטוסון, עזוב את זה שהוא ממש פשוט מבפנים ולא מרשים, איכות החומרים והפלסטיקה זולה.

לפני כחצי שנה הגענו לסוכנות של קיא בראשון לציון, החוסר נימוס ואדיבות שלהם, הורידו מאיתנו כל רצון וחשק לרכוש את הרכב. כאילו שעושים לנו טובה.

מבחינתי מה שהיה מאסט באבזור בטיחות זה היה הבלימה האוטומטית.

בקרת סטייה מנתיב זה נחמד, אבל כל מי שאני מכיר עם ספורטאז, ביטל את האפשרות הזאת בטענה שזה מתערב ומציק לו יותר מידי.(לא יצא לי לנסוע איתה יותר מידי בעצמי)

אז בוא נגיד שאת האירופאיות פסלנו בגלל אמינות שלא הוכיחה את עצמה, קוריאניות: טוסון פחות מאובזר, ספורטאז איכותי הרבה פחות.

ואיזה גיפון מקביל מגיע עם סלון עור מלא? זאת תוספת שבכל מקרה היינו רוכשים.

נכון שלא היה מזיק לקבל בקרת סטיה מנתיב ובקרת שיוט אדפטיבית.

לנו למרות כל השיקולים האלו, העדפנו את המאזדה על פני האחרות.

עריכה:

אני לא בטוח בוודאות, אבל לפי דעתי הקוריאניות לא מגיעות עם תאורת לד, לא שזה כזה DEALBREAKER, אבל זה עוד משהו.

הפורד ירדה בעיקר בגלל סחירות, אמינות של המנוע(ראה הדוגמא של הפורד אקובוסט שהלך המנוע) וצריכת דלק.

ואם מישהו יכול לענות לגבי חישני חניה היקפיים, אם עדיף להתקין לאחר קבלת הרכב או שהמערכת המסופקת על ידי קוברה, מערכת איכותית והמתקין מקצועי?

עריכה אחרונה על ידי D1winner

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר בשבוע ההשקה לא היתה הנחה על מחיר הרכב? האם בהמשך שיהיה וויז למערכת יאפשרו שידרוג בחינם (בהנחה שזה תוכנה כמו אנדרואיד אוטו או אפל קאר פליי)?

בכל אופן, הרכב נראה מאוד מרשים והפנים שלו לא מבייש את המיטב של האירופאיות. בהצלחה...

אני מאמין שבעוד כמה חודשים הוייז יוצע כתוספת שהיא בחינם, אך כרגע הם רוצים עליה 3000 ש"ח, לדעתי יהיה אפשר להתקין אותה עצמאית ללא בעיה

עריכה אחרונה על ידי D1winner

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו אמינות ודעות קדומות לחבר שלי יש את הרכב בליסינג. דגם הקודם. מהיום הראשון יש בעיות חשמל שכנראה קשורות ל S&S .

לפעמים זה לא מתניע ברמזור. לקחו את זה כבר המון פעמים למוסך המרכזי. החליפו מצברים ולא מצליחים לפתור את הבעיה.

מזל שזה ליסינג.

בכל מקרה ,₪2400 לחיישנים שעולים עשירית זה נושא כואב בהמון יבואנים. סוג של שיטת מצליח.

זה מחיר של מערכת אנדרואיד סינית איכותית עם חיבור ל canbus ומצלמת רוורס עם CMOS טוב מאד.

מזל טוב על הרכישה . לטעמי לארצנו החמה סלון עור זה ממש מיותר אבל זה בדיוק כמו סאן רוף . יש כאלה שלא יקנו בלי זה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע שמזדה אמינה יותר או פחות ממשהו שמיוצר ביבשת אחרת, בכלל לא בטוח, אבל כל המשאיות הקטנות האלו לא מדברות אלי בלי קשר לארץ מולדתן. דבר אחד אי אפשר לקחת מהאוטו הזה, הדשבורד שלו פשוט נהדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך, שיש רכבים מאובזרים יותר, אך מה לעשות שלמאזדה יש אמינות שאין לאירופאיות, על קונצן VW אין בכלל מה לדבר מבחינת אמינות של הגיר.

פ'זו אני לא מכיר, אבל אנחנו רוכשים רכב ל 10 שנים, מעדיף לא לקחת סיכון.

טוסון ממש לא יותר מאובזר, גם מערכות בטיחות אקטיביות אין לו, לא לדבר על מנוע בזבזני, חוסר בריפודי עור(לרוב זה מיותר, לנו זה לא).

ספורטאז אכן יותר מאובזר אבל אין מה להשוות את איכות חומרי הפנים, יש הפרש משמעותי.

לכל העבודה שלי בערך יש את הטוסון, עזוב את זה שהוא ממש פשוט מבפנים ולא מרשים, איכות החומרים והפלסטיקה זולה.

לפני כחצי שנה הגענו לסוכנות של קיא בראשון לציון, החוסר נימוס ואדיבות שלהם, הורידו מאיתנו כל רצון וחשק לרכוש את הרכב. כאילו שעושים לנו טובה.

מבחינתי מה שהיה מאסט באבזור בטיחות זה היה הבלימה האוטומטית.

בקרת סטייה מנתיב זה נחמד, אבל כל מי שאני מכיר עם ספורטאז, ביטל את האפשרות הזאת בטענה שזה מתערב ומציק לו יותר מידי.(לא יצא לי לנסוע איתה יותר מידי בעצמי)

אז בוא נגיד שאת האירופאיות פסלנו בגלל אמינות שלא הוכיחה את עצמה, קוריאניות: טוסון פחות מאובזר, ספורטאז איכותי הרבה פחות.

ואיזה גיפון מקביל מגיע עם סלון עור מלא? זאת תוספת שבכל מקרה היינו רוכשים.

נכון שלא היה מזיק לקבל בקרת סטיה מנתיב ובקרת שיוט אדפטיבית.

לנו למרות כל השיקולים האלו, העדפנו את המאזדה על פני האחרות.

עריכה:

אני לא בטוח בוודאות, אבל לפי דעתי הקוריאניות לא מגיעות עם תאורת לד, לא שזה כזה DEALBREAKER, אבל זה עוד משהו.

הפורד ירדה בעיקר בגלל סחירות, אמינות של המנוע(ראה הדוגמא של הפורד אקובוסט שהלך המנוע) וצריכת דלק.

ואם מישהו יכול לענות לגבי חישני חניה היקפיים, אם עדיף להתקין לאחר קבלת הרכב או שהמערכת המסופקת על ידי קוברה, מערכת איכותית והמתקין מקצועי?

שמע, אתה לא צריך לשכנע אותי למה אתם בחרתם במאזדה, אבל לומר שהוא מאובזר זה ממש לא נכון.

מלבד סלון עור, אין לו כמעט כלום.

ואז הם עוד באים ביציאות של 2,400₪ לחישן רברס או 3,000₪ לווייז?! פשוט הזוי!

גם אני הלכתי לראות את הרכב ובאמת שרציתי לתת לו צ׳אנס.

הסלון נראה לי נחמד מאוד עם איכות חומרים טובה והמרווח סביר במושב האחורי.

אבל אז נכנסתי קצת יותר לפרטים ודיי ביאס אותי שרכב ב-167,000₪ מגיע עם כל כך הרבה פשרות באבזור.

אבל יש דברים שאפילו יותר הפריעו לי בסלון הרכב כמו למשל העובדה שאין ריפוד על הקונסולה המרכזית אלא פלסטיק קשיח וחלול (כאילו תכננו אותו להיות עטוף עור אך היבואן החליט שצריך לבדל מהגירסה היקרה יותר) או חוסר בדיפון עור על הדלת אשר חושף פלסטיק לא נעים למגע.

ויש גם את יחידות התאורה שאין בהם את ״חתימת הלד״ שלא שמתי לב לזה עד שנציג היבואן הדליק את התאורה והראה לי, זה מוריד הרבה מהמראה החיצוני של הרכב.

וכמובן שיש את אבזור הבטיחות החסר, או המערכת המיושנת ביחס למתחרות ועוד דברים שהציקו לי אישית.

עדיין, תהיה לה סחירות טובה זה דיי בטוח, אבל איזה משמעות יש לזה לאחר 10 שנים?!

סה״כ ההבדל במחיר המכירה בעוד 10 שנים יהיה אלפים בודדים, לא ביג דיל.

אם הייתי רוכש רכב ל-10 שנים הייתי כבר הולך על ה-3008 פרימיום דיזל, חוסך ים של כסף על דלק, מרוויח המון באבזור ביחס למאזדה הערומה ואפילו יש סיכוי שבעוד 10 שנים תמכור אותה בהפרש לא גדול מהמאזדה.

אגב לגבי אמינות אני מסכים עם save, גם לבוסית שלי היה בדיוק את אותו הסיפור עם ה-CX5 שלה, בחצי שנה הראשונה החליפו לה חצי רכב עד שפתרו את הבעיה ובינתיים היא נסעה במאזדה 6 ישנה, איזה כיף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להכנס לוויכוח איזה גיפון יותר טוב, לפסול רכב בגלל סחירות זה לא נכון. בכל מקרה זו לא השקעה בנדל"ן .

תקנה רכב שתהנה איתו הכי בתקציב הנתון.

אתה נוסע עליו כל יום ולא על "הסחירות" שלו.

ממילא הוא מפסיד כל כך הרבה בשנתיים הראשונות שמה שאתה מכנה סחירות בטל בחצי במונחים אבסולוטיים.

מי יודע, אולי מישהו יכנס בך או שאתה תכנס בו מאחור ואז כל חישובי הסחירות יורדים לטמיון.

אם כבר סחירות כל כך חשובה לך : תקנה סוופיט . ההפסד האבסולוטי קטן הרבה יותר

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, ברור שזאת לא השקעה בנדלן, ואחרי הכל המטרה של הרכב שהבעלים שלו יהיה מרוצה.

אני מכיר את כל מה שיש לשוק להציע, ולמרות כל זה עבורי המאזדה הכי מתאימה.

יש לנו במשפחה 3 מאזדות(ממודל 2006), עד עכשיו אמינות מופתית לכולם.

לי הייתה פיזו 308 דרך ליסיניג לפני כמה שנים, ולא ממש הייתי מרוצה.

לגבי מערכת ה S&S זה די מפתיע אותי, מאמין שאם זה היה משהו סדרתי זה כבר היה צף על גבי הפורום, ואם הייתה בעיה סדרתית אני מניח שזה טופל בדגם החדש.

אם הייתה אפשרות הייתי מעדיף לקבל את הרכב ללא המערכת המעצבנת הזאת, גם מצריך מצבר יקר יותר בעתיד

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לא להתקין את חיישני החנייה דרך היבואן, אני התקנתי במזאדה cx5 שלי 4 חיישנים, לגבי החיישנים הקדמיים הלך איזה ממסר כבר לאחר כשנתיים וחצי, מאז בכל חורף יש רעשי תקתוקים מעצבנים ליד ההגה והייתה תקופה שהם עבדו לסירוגין (הסוכן של קוברה בכל פעם הבטיח לי שיביאו את הממסר ולא הביאו, מחוסר זמן עזבתי את זה).

מעבר לכך התקנת החיישנים על הפגוש הקדמי הייתה רשלנית, לא מהודקים היטב.

מצד שני אני לא חושב שבהתקנה מקומית יעשו בהכרח עבודה טובה יותר, אבל לפחות יהיה זול משמעותית.

אני הייתי מתעקש לקבל את החיישנים בחינם, אחרת לא מזמין.

לגבי אבזור, המאזדה די ערום, כמו שאלון ציין ברמת המחירים הזאת כמעט כל הג'יפונים יהיו מאובזרים יותר.

לא שרק אבזור קובע בבחירת רכב, אבל צריך להיות ער לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

green

אתה מרוצה מהתפעול של המערכת?

היא מדויקת? אתה יכול לתאר את אופי הפעולה שלה(מתי היא נכנסת לפעולה, מתי מתנתקת?)

לגי ההתקנה טוב שאמרת לי, מזה בדיוק פחדתי.

כשאלך למתקין אני יכול לראות מה הוא עושה, כשהרכב אצלם זה קצת יותר בעייתי

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בפורום בעלי מקצוע כמה חשמלאים פרטיים עם ידי זהב . הייתי פונה אליהם להתקנה ולא לחברות שעובדת כמו פס מיון של עופות עבור היבואנים הגדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

green

אתה מרוצה מהתפעול של המערכת?

היא מדויקת? אתה יכול לתאר את אופי הפעולה שלה(מתי היא נכנסת לפעולה, מתי מתנתקת?)

לגי ההתקנה טוב שאמרת לי, מזה בדיוק פחדתי.

כשאלך למתקין אני יכול לראות מה הוא עושה, כשהרכב אצלם זה קצת יותר בעייתי

החיישנים עובדים רק באמצעות צפצוף ולא באמצעות תצוגה, קצב הצפצופים הולך ונהיה מהיר ככל שמתקרבים למכשול, עד לצפצוף רציף כאשר נמצאים במרחק מינימלי מסויים שהוגדר במערכת.

מאד נוח ומדוייק, למעשה יש הרבה מצבים שלולא החיישנים הקדמיים אני הייתי בטוח שאני רחוק ממעבר, אבל לפי החיישנים היה עוד מקום.

החיישנים מייתרים לדעתי הן תצוגה גרפית והן מצלמת חנייה. אני ממליץ בחום (מלבד סוגיית ההתקנה).

דרך אגב יש מפסק לכיבוי והדלקת החיישנים הקדמיים, למקרה שהם יופעלו בפקקים, אבל בפועל אין בו צורך המרחק שהוגדר מספיק גדול והם לא מופעלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שהבנתי מסוכן המכירות המערכת של החיישנים "מותאמת " ומתממשקת עם המערכת של הרכב ומוצגת במסך הראשי.

זאת אחת הסיבות שהזמנתי לבסוף.

ציין שהתוצרת איטלקית.

אתקשר מחר לכמה מקומות שעשו עלי רושם בעבר לבדוק מחירים ואפשרויות

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...