Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן C4 2010 עד 13K

ahevroni
שימו לב! השרשור הזה בן 2461 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

ממשיך לחפש רכב מתאים. בתקציב של 13000 ש"ח בערך - מה דעתכם על הסיטרואן C4 שנת 2010? ממה שאני קורא מדובר ברכב אמין. אני יודע שאין לו שוק אבל זה לא מפריע לי. בהשוואה לסוזוקי ליאנה משנים קודמות (רכב שהיה לי), מה עדיף לדעתכם?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי גם כדאי, הרבה רכב במעט כסף.

רק זכור שמדובר ברכב שרגיש לאחזקה גרועה, אז בדוק היטב את ההיסטוריה שלו. רד גם שנה לצורך מציאת הרכב האופטימלי, זה בדיוק אותו דגם.

כאלטרנטיבה, ניתן לשקול גם פוקוס ישנה במעט.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי גם כדאי, הרבה רכב במעט כסף.

רק זכור שמדובר ברכב שרגיש לאחזקה גרועה, אז בדוק היטב את ההיסטוריה שלו. רד גם שנה לצורך מציאת הרכב האופטימלי, זה בדיוק אותו דגם.

כאלטרנטיבה, ניתן לשקול גם פוקוס ישנה במעט.

תודה, אני מבין שיש לך סיטרואן מאותו דגם. ראיתי שיש מספר דגמים של C4 עם הבדלים גדולים במחירון. אתה יודע לומר מה ההבדלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר ברכבים דומים בתנאים שלהם (יד, ק"מ) אז מדובר בבעלים שלא מעכלים את מצב השוק ומנסים למכור במחירון...

יש גם את הדוגמאות של סוכנויות טרייד-אין (לובינסקי טרייד כדוגמא פופולרית לדגם הזה) שכדי לא למכור מתחת למחירון (מטעמי חשבונאות) אז נותנים אחריות ארוכת טווח והשבחה של הרכב.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר ברכבים דומים בתנאים שלהם (יד, ק"מ) אז מדובר בבעלים שלא מעכלים את מצב השוק ומנסים למכור במחירון...

יש גם את הדוגמאות של סוכנויות טרייד-אין (לובינסקי טרייד כדוגמא פופולרית לדגם הזה) שכדי לא למכור מתחת למחירון (מטעמי חשבונאות) אז נותנים אחריות ארוכת טווח והשבחה של הרכב.

התכוונתי לדגמים שיש כמו comfort, SX. אני לא מבין מה ההבדלים ביניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים החזקתי בc4 2009 והיום עם c4 2013, כבר כמה שנים טובות שאני חובב פיג׳ו וסיטרואן ולא נתקלתי בבעיות אבל אם כבר הייתי אומר לך להוסיף כמה שקלים ולקחת את הדגם של 2011, הדגם החדש יותר עם מראה יותר אלגנטי. (לא חיבבתי את c4 2009 במיוחד מבחינת מראה).

בנוסף, הייתי ממליץ לך לקפוץ ללובינסקי, יש להם מבצע שנקרא טרייד מושלם, מעניקים לך שנתיים אחראיות על מנוע, גיר וכדומה (לקרוא טוב טוב מה נכלל) וכמובן שיש להם את רוב דגמי הc4.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים החזקתי בc4 2009 והיום עם c4 2013, כבר כמה שנים טובות שאני חובב פיג׳ו וסיטרואן ולא נתקלתי בבעיות אבל אם כבר הייתי אומר לך להוסיף כמה שקלים ולקחת את הדגם של 2011, הדגם החדש יותר עם מראה יותר אלגנטי. (לא חיבבתי את c4 2009 במיוחד מבחינת מראה).

בנוסף, הייתי ממליץ לך לקפוץ ללובינסקי, יש להם מבצע שנקרא טרייד מושלם, מעניקים לך שנתיים אחראיות על מנוע, גיר וכדומה (לקרוא טוב טוב מה נכלל) וכמובן שיש להם את רוב דגמי הc4.

הסתכלתי באתר שלהם. המחיר המינימלי הוא 21000. התקציב שלי הוא עד 13000 פלוס מינוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הדור הראשון של ה-C4 מצוייד במנוע הרבה יותר מוצלח מהדור השני.

אני מחזיק C4 שנת 2008 כבר יותר מ-4 שנים, המכונית לא מזדקנת יפה והאמינות של המכלולים ההיקפים לא מבריקה אך המנוע עצמו מוצלח מאד ובעל אמינות בסיסית טובה. הגיר בשנים הללו החלים מכל מחלות הילדות והוא אמין מאד. במחיר בהן הן נסחרות, זה הרבה מאד אוטו תמורת מעט מאד כסף (בעיקר הדור הראשון).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם כבר הייתי אומר לך להוסיף כמה שקלים ולקחת את הדגם של 2011, הדגם החדש יותר עם מראה יותר אלגנטי. (לא חיבבתי את c4 2009 במיוחד מבחינת מראה)

הדגם החדש מגיע עם מנוע אחר לגמרי (ופחות אמין מהקודם). הוא אמנם יותר יפה, אבל פחות מומלץ.

לגבי הדגמים השונים, יש גם בדגם הקודם גרסאות עם המנוע שיש בדגם החדש, אבל עם טורבו, מאוד מומלץ להמנע מאלו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם החדש מגיע עם מנוע אחר לגמרי (ופחות אמין מהקודם). הוא אמנם יותר יפה, אבל פחות מומלץ.

לגבי הדגמים השונים, יש גם בדגם הקודם גרסאות עם המנוע שיש בדגם החדש, אבל עם טורבו, מאוד מומלץ להמנע מאלו.

תודה על האזהרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, דור ראשון שנת 2010 (השנה האחרונה לפני החלפת דגם), עם מנוע 1.6 בהספק 110 כ"ס (להבדיל מ 120 בדגם החדש) ברמת איבזור SX הפשוטה (בערך 90-95% מהמכוניות שנמכרו היו ברמה הזו) ב 13.000 ש"ח היא קניה סבירה (כל עוד היא מטופלת ועם ק"מ סביר) למי שמחפש רכב מודרני, מתקדם ומואבזר בכלום כסף אבל לא מחפש שיא אמינות, תחזוקה זולה ואפשרות למכור את הרכב מהר ובמחיר טוב לבעלים הבאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, דור ראשון שנת 2010 (השנה האחרונה לפני החלפת דגם), עם מנוע 1.6 בהספק 110 כ"ס (להבדיל מ 120 בדגם החדש) ברמת איבזור SX הפשוטה (בערך 90-95% מהמכוניות שנמכרו היו ברמה הזו) ב 13.000 ש"ח היא קניה סיברה (כל עוד היא מטופלת ועם ק"מ סביר) למי שמחפש רכב מודרני, מתקדם ומואבזר בכלום כסף אבל לא מחפש שיא אמינות, תחזוקה זולה ואפשרות למכור את הרכב מהר ובמחיר טוב לבעלים הבאים.

הכוונה שהרכב אינו אמין? יש תקלות רבות, יקרות לתיקון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה למחיר כל כל נמוך, למשל הונדה או טווטיה מאותה שנה עולות איזה 50 אלף ש"ח וכחדשות הן עלו אותו דבר.

הסיבה מורכבת מ (בוא מאמר) 50% סטיגמות ו 50% דברים אמייתיים.

המכלולים הראשיים די אמינים אבל למשל דיסקים בבלמים אחוריים כוללים מיסב גלגל ואם צריך להחליף אותם זה עולה פי כמה מאשר ברכב אחר עם דיסקים ללא מייסב, יש לוח שעונים דיגיטלי שאם הוא מתקלקל זה סיפור לא זול, יש מערכת חשמל מתקדמת הרבה יותר ממה שהיה מקובל באותה תקופה אצל היצרנים האסייטיים, קירור גיר מתבצע על ידי נוזל קירור מנוע ואם מישהו מהבעלים הקודמים לא השתמש בנוזל קירור נכון אז גם גיר לא יעבוד כמו שצריך ובכלל זה רכב שאם רוצים שהוא יתפקד פיקס צריך יותר יחס ויותר הוצאות.

ספציפית לגבי הגיר - בשנים האלו הוא כבר עבר את רוב מחלות הילדות אבל מערכת קירור גיר די גבולית נשארה. גיר כזה אם נוהגים בו בעדינות ולא בפול גז בכל זינוק יכול בשקט להחזיק 250 אלף ק"מ, במיוחד אם גם מחליפים שמן פעם בכמה שנים למרות שאין הוראת יצרן להחליף שמן.

אבל אם מעמיסים עליו הוא יגיע לשיפוץ די מהר. זה לא גיר לאנשים ממהרים.

ובכללי אם מזניחים דברים וחוסכים על כל שקל -האוטו לא יהיה אמין וככה נבנית התדמית הבעייתית שיש למותג הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שבוקי רשם מדויק. בנוסף המכונית לא מזדקנת היטב ויש לה כל מיני בעיות קטנות כרוניות ומעצבנות כמו: מנגנון פיקוד חלונות של דלת הנהג שנוטה להתקלקל, הבד המצפה את התקרה בת"א הנוסעים נוטה להיפרד מהגג וכד׳.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה למחיר כל כל נמוך, למשל הונדה או טווטיה מאותה שנה עולות איזה 50 אלף ש"ח וכחדשות הן עלו אותו דבר.

הסיבה מורכבת מ (בוא מאמר) 50% סטיגמות ו 50% דברים אמייתיים.

המכלולים הראשיים די אמינים אבל למשל דיסקים בבלמים אחוריים כוללים מיסב גלגל ואם צריך להחליף אותם זה עולה פי כמה מאשר ברכב אחר עם דיסקים ללא מייסב, יש לוח שעונים דיגיטלי שאם הוא מתקלקל זה סיפור לא זול, יש מערכת חשמל מתקדמת הרבה יותר ממה שהיה מקובל באותה תקופה אצל היצרנים האסייטיים, קירור גיר מתבצע על ידי נוזל קירור מנוע ואם מישהו מהבעלים הקודמים לא השתמש בנוזל קירור נכון אז גם גיר לא יעבוד כמו שצריך ובכלל זה רכב שאם רוצים שהוא יתפקד פיקס צריך יותר יחס ויותר הוצאות.

ספציפית לגבי הגיר - בשנים האלו הוא כבר עבר את רוב מחלות הילדות אבל מערכת קירור גיר די גבולית נשארה. גיר כזה אם נוהגים בו בעדינות ולא בפול גז בכל זינוק יכול בשקט להחזיק 250 אלף ק"מ, במיוחד אם גם מחליפים שמן פעם בכמה שנים למרות שאין הוראת יצרן להחליף שמן.

אבל אם מעמיסים עליו הוא יגיע לשיפוץ די מהר. זה לא גיר לאנשים ממהרים.

ובכללי אם מזניחים דברים וחוסכים על כל שקל -האוטו לא יהיה אמין וככה נבנית התדמית הבעייתית שיש למותג הזה.

בוא נגיד שיצא לי החשק מהמכונית הזו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2461 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...