Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן C4 2010 עד 13K

ahevroni
שימו לב! השרשור הזה בן 2462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה היא איזה אלטרנטיבות יותר טובות יש ב-13,000₪. קורולה מלפני 15-20 שנה? פוקוס ישנה יותר בעוד שנתיים שלוש? גם זה לא תמיד מציאה

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שכמו שארמרתי, יש שני מרכיבים למחיר הנמוך, אחד מהם מעשי והשני מדומה.

אתה מקבל פה רכב שעולה רבע או חמישתי מרכב יפני מקביל.

אם אתה מצפה שנוא אף פעם לא יתקלקל לך, אפשר לעשות טיפול אחד בשנה ב 300 ש"ח וזה, אז זה לא הרכב.

אפשר לקנות אבל צריך להבין מה אתה קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לצאת להגנתו של המותג, קניתי c4 מודל 2008 (סוף 2007) לפני כשנה בערך מנוע 1600 NFU, עלתה לי בסך הכל 11000 שח, אני דווקא מרוצה ממנה, הרכב זריז ונוח לנהיגה והאשה אוהבת אותו. היה לו כמה תקלות קטנות שאת רובן קיבלתי עם הרכב אבל בסך הכל הוא לא מאכזב,על אף מוצאו הוא פשוט יחסית לטיפול,אם אני מסתכל על הטיפולים שעבר אצלי: החלפתי לו אלטרנטור (עלה 350 שח מפירוק) ובית פילטר שמן מקורי (עוד 280 שח), טיימינג (400 שח), משאבת מיים (160 שח), טרמוסטט חלופי (160 שח), צלחות קידמיות עלו לי 350 שח, ורפידות קידמיות עוד 150 שח, רצועת אלטרנטור 50 שח,שמן ופילטר עולים 150 שח. את מנגנון פיקוד החלונות של הנהג שגם אצלי התקלקל קניתי מ EBAY, עלה משהו כמו 50 שח. הרכב נוסע בסדר גמור,לפני שבועיים גם עליתי איתו לרמת הגולן והוא נסע יופי, מה שכן כדי שלא תחשבו שאני עובד בלובינסקי לשלילה המזגן קצת חלש, וצריכת הדלק היא קצת יותר ממה שהייתי מצפה, לפי המחשב 10.8 ל 100 קילומטר בנסיעה ש 60-70% ממנה עירונית וירידת הערך שכל הרכבים הצרפתים נהנים ממנה היא משהו שצריך לקחת בחשבון, אבל בסיכומו של עניין הייתי קונה אותה שוב, וזה לא משהו שאני יכול להגיד על כל רכב שעבר אצלי, כולל כאלה שעלו לי פי 10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לציין שכל המחירים הם ללא עלות עבודה...

האוטו מתאים לאנשים כמוך, כאלה שמטפלים באוטו לבד, יודעים איפה ואיך לקנות חלקים משומשים, להזמין מחו"ל, להתקין ולהחליף לבד.

אם פותח השירשור הוא בן אדם כזה זה משהו אחד, אם הוא אדם "מן השורה" זה משהו אחר, צריך את הרשימה שלך מבחינת מחירים להכפיל ב 4 בערך.

ולא צריך "להגן על כבוד היצרן". אני עכשיו עם מכונית צרפתית שביעית שלי.

פשוט צריך להבין מדוע רכב מודל 2010 נמכר ב 13.000 ש"ח. על חלק מזה באמת אחראים סטיגמות וחוסר הבנה של אנשים. על חלק, כן. אבל לא על הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה למחיר כל כל נמוך, למשל הונדה או טווטיה מאותה שנה עולות איזה 50 אלף ש"ח וכחדשות הן עלו אותו דבר.

הסיבה מורכבת מ (בוא מאמר) 50% סטיגמות ו 50% דברים אמייתיים.

המכלולים הראשיים די אמינים אבל למשל דיסקים בבלמים אחוריים כוללים מיסב גלגל ואם צריך להחליף אותם זה עולה פי כמה מאשר ברכב אחר עם דיסקים ללא מייסב, יש לוח שעונים דיגיטלי שאם הוא מתקלקל זה סיפור לא זול, יש מערכת חשמל מתקדמת הרבה יותר ממה שהיה מקובל באותה תקופה אצל היצרנים האסייטיים, קירור גיר מתבצע על ידי נוזל קירור מנוע ואם מישהו מהבעלים הקודמים לא השתמש בנוזל קירור נכון אז גם גיר לא יעבוד כמו שצריך ובכלל זה רכב שאם רוצים שהוא יתפקד פיקס צריך יותר יחס ויותר הוצאות.

ספציפית לגבי הגיר - בשנים האלו הוא כבר עבר את רוב מחלות הילדות אבל מערכת קירור גיר די גבולית נשארה. גיר כזה אם נוהגים בו בעדינות ולא בפול גז בכל זינוק יכול בשקט להחזיק 250 אלף ק"מ, במיוחד אם גם מחליפים שמן פעם בכמה שנים למרות שאין הוראת יצרן להחליף שמן.

אבל אם מעמיסים עליו הוא יגיע לשיפוץ די מהר. זה לא גיר לאנשים ממהרים.

ובכללי אם מזניחים דברים וחוסכים על כל שקל -האוטו לא יהיה אמין וככה נבנית התדמית הבעייתית שיש למותג הזה.

תודה רבה על הפירוט.

מעניין, אחיותיה של ה-C4 , גם חולקות איתה את האחזקה היחסית יקרה?

מדבר על הקליאו ,מגאן, 308, 207, C3. רכבים בשנתון 08-09 שמורים מידיים פרטיות, שאפשר לקנות אותן ב-15-16 אלף. מצחיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיפול במוסכים כודגמת אורן שרותי רכב שהנו חבר הפורום העלויות הן לא גדולות, והכדאיות בהחזקת רכבים מסגמנט זה הופכת להיות סבילה. צריך לזכור שמה שרכב כזה נותן הוא הרבה מעבר למה שמכירים. כדאי למצוא אקזמפלר שמור ולהמשיך את הטיפול בו. לוודאות שטופל בחלפים ונוזלים ע"פ הוראות יצרן, רכב שחסכו עליו יקרע את הבעלים שיבואו לאחר מכן.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לציין שכל המחירים הם ללא עלות עבודה...

האוטו מתאים לאנשים כמוך, כאלה שמטפלים באוטו לבד, יודעים איפה ואיך לקנות חלקים משומשים, להזמין מחו"ל, להתקין ולהחליף לבד.

אם פותח השירשור הוא בן אדם כזה זה משהו אחד, אם הוא אדם "מן השורה" זה משהו אחר, צריך את הרשימה שלך מבחינת מחירים להכפיל ב 4 בערך.

ולא צריך "להגן על כבוד היצרן". אני עכשיו עם מכונית צרפתית שביעית שלי.

פשוט צריך להבין מדוע רכב מודל 2010 נמכר ב 13.000 ש"ח. על חלק מזה באמת אחראים סטיגמות וחוסר הבנה של אנשים. על חלק, כן. אבל לא על הכל.

קצת מגוחך לדבר על סטיגמה ומיד להצביע ובפירוט מרשים על הסיבות להצדקתה. מדבריך אפשר כנראה להבין שאוטו יפני או קוריאני משומש בכלל לא מגיע למוסכים וגם טיפול שנתי זו בכלל טובה שעושה הקליינט לגרז'ניק שלו שיהיה למסכן מה לאכול. לא פלא שהצלחת להוציא את החשק לפותח המתלבט לאוטו שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, אני מאוד אוהב את ההודעות שלך, באמת.

אולי פיספסת שורה בה כתוב שאני עכשיו עם מכונית צרפתית שביעית שלי, 3 מתוכן רנו ו 4 סיטראון, נסעתי עליהן במצטבר משהו כמו 700-800 אלף ק"מ. ובנתיים לא מתכוון לעבור למשהו אחר.

לכן נראה לי שמותר לי לכתוב את מה שאני חושב ולא להיות מואשם בהפצת סטיגמות.

פיספסת גם עוד שורה בהודעה אחרת, בה כתוב שזו קניה סבירה. אבל חשוב לתת לשואל את התמונה המלאה. חלק (או אפילו כל) התקלות יכולות כמובן לא להופיע. לא הזכרתי אפילו בחצי מילה אמינות של רכב יפני ולא עשיתי שום השוואות לרכב יפני. הזכרתי רק את עניין השמירה על מחירון גבוה, שזה עובדה שאי אפשר להתווכח עליה.

ולכן, בחיי, אני לא מבין מה אתה רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה כלום וגם גדולי האנטישמים סיפרו שיש להם המון חברים יהודים ( בהשאלה כמובן, לא לקחת כלשונו ) כך שהמכוניות הצרפתיות שממלאות את הרזומה שלך, אינן מרשימות במיוחד לענין זה. ובעובדה הצלחת להניא מישהו שחשב על C4 שהוא לטעמי אוטו ראוי מאוד, ודאי למחירו המגוחך, מלהתייחס אליו בכלל. העובדה שפרטת באריכות ( ובצדק אגב ) את מחלותיו שלפחות לעיני אף אחת מהן אינה בדיוק סופנית, רחוק מאוד מכך, בלא שטרחת להאיר את העין שגם במכוניות שמגיעות ממקומות אחרים קיימים ליקויים וחולשות משלהן ומבחינה זו אין משהו מיוחד בסיטרואן הזו, יצרה באופן בלתי נמנע אצל מי שאינו מומחה גדול את הרושם שהאוטו הזה אינו פחות מגרוטאה וזו הסיבה למחירו הירוד. אם זה לא ניפוחה וטיפוחה של סטיגמה, אשמח אם תסביר לי מה כן.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידידי, שאלו על אוטו ספציפי, עניתי על אוטו ספציפי.

כל הקטע של הפורום הוא לספק מידע.

אם היו שואלים על דגם אחר שאני מכיר, הייתי מתייחס לדגם האחר.

מה שתכבתי הרבה יותר מועיל מאשר לרשום "אחלה אוטו אחי, רוץ לקנות". פירטתי חלק מהבעיות של הדגם, זה מה ששאלו לא?

אם לא, אז בשביל מה קיים פורום ייעוץ?

לא רשמתי בשום מקום שאסור לקנות את האוטו הזה, אם פותח השירשור בחר לא לקנות - אין לי מה לעשות עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...