Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא ג'וליה - אלפא אמיתית, לטוב - וכנראה שגם לרע

504L
שימו לב! השרשור הזה בן 2460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא קשור לפרימיום ולא קשור להבדלים בין הרכבים. זה קשור לשכל ישר וניהול סיכונים שאצל אנשים עם ממון היא תכונה חזקה אפילו יותר.

הבעיה היא לא אצל האנשים והבעיה לא אצל הג׳וליה שדווקא נשמעת כמו אחלה רכב. הבעיה היא אצל אלפא.

אלפא תימחרו את הרכב. אלפא מיצבו את הרכב.

האנשים היו שם לפני הג׳וליה ואחרי הג׳וליה, ובנאדם שמעדיף להחליף את הסידרה 3 שלו בסידרה 3 הוא לא אטום ובעייתי הוא נורמאלי ושפוי ומה לעשות שרוב האנשים הם נורמליים ושפויים.

אם אתה נכנס לקרב כזה אתה צריך להעמיד מאחוריך חתיכת קופת מזומנים כי עד שתשכנע את ההמון להאמין במותג שלך יעבור הרבה זמן ותשרוף הרבה כסף.

אם אין לך זמן וכסף בחר אסטרטגיה אחרת, תתמחר את המוצר שלך אחרת ותמצב אותו מול מתחרות אחרות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 122
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סבבה אפשר לדלג מBMW למרצדס ולאודי ואם ממש משעמם ובדיוק סיימתם סושי טוב יש לקסוס ויש אינפיניטי.

כולם מוצרים מוכחים. היפניות גם זולות יותר מאובזרות יותר שומרות ערך ואמינות.

למה שפלוני אלמוני עשיר ידלג לאלפא?

חלק ידלגו, חלק לא ידלגו.

חלק מהאנשים אומרים שלקסוס זה חרא יפני ולא באמת יוקרתי ולא יכול להתחרות בגרמניות, וחלק אומרים שהיפנים מראים לגרמנים מאיפה משתין הדג.

חלק אומרים שמרצדס זה אובר-רייטד ומעדיפים ב.מ.וו, וחלק אומרים שיש יוקרה, ויש מרצדס. מבחינתם מרצדס זה יותר יוקרתי מ-ב.מ.וו ו-אאודי.

חלק מחזיקים מקדילאק מותג יוקרה מדהים ואיכותי, וחלק יורדים על המותג ואומרים שלאמריקאים אין מושג בשיט.

אז חלק יעברו לאלפא כי בא להם, חלק יעברו כי לדעתם היא יפה יותר וחלק לא יעברו כי לדעתם היא מכוערת, חלק יעברו כי לגרמניות יש סטיגמה מנקרת עיניים ולאלפא לא (בינתיים), ויש עוד המון סיבות. חלקן פונקציונליות ורציונליות וחלק אמוציונליות.

אנשים מחליטים על דברים כאלה בצורות שונות. אל תנסה לחשב את זה ולכמת את זה, זה בלתי אפשרי. זה איזה נוסחה עם מלא משתנים, שאת חלקם ניתן לגלות ואת חלקם פשוט אי אפשר. אנשים מסוגלים להחליט איזה רכב הם קונים, במיוחד בפרימיום, על סמך שטויות, מניסיון.

ובחייאת רבאק, חלאס עם ההשוואה לסופרב.

או לחלופין - בן-אדם קונה מרצדס או סדרה 3, נמצא איתה מספר שנים. כל כמה שנים הדגם מתחדש ומציע אופציות חדשות ומנועים חדשים. משמע, אתה יכול לקנות סדרה 20 שנה, וכל כמה שנים לקבל רכב חדש לחלוטין. יום אחד פלוני יקום ויגיד, Nah, נוותר על ה-Sure thing של יוקרה, של לנסוע ברכב שהוא לגמרי "זה", וניתן הזדמנות לאלפא, מכונית עם נשמה. הרי זה שאני נושם בתוך הבמוו שלי, לא אומר שאני חי נכון? כן... משום מה לא נראה לי.

מה גם, בלי לזלזל יותר מדי ביפניות, אבל מי שנסע ברכב יוקרה גרמני, Will find it difficult לעבור ליפנית. כל-כך Difficult infact שהוא לא יהיה מסוגל לעשות את זה. זו דעתי, ודעת מכרים, חברים, אנשים זרים שידם משגת רכבים כאלו. אלפא תהיה אלטרנטיבה טובה אם תימכר במחיר של פאסאט. אז אולי לאנשים יהיה סיבה להגיד "הנה מותג שהוא כאילו מעל VW העממית, אה-לה-יוקרתי, ובמחיר זול". אבל זה לא יקרה. למה? כי במחיר הזה יש את הלקסוס גם, את ה-ATS, את האינפיניטי. בקיצור, All kinds of crap for you to choose from. ושוב, מי שידו משגת C/3 לא יפנה לשוק הזה. מי שכן יפנה זה או א. מי שידו אינה משגת. ב. ידו משגת אבל Never owned one, וכל חייו נהג בלקסוס/איפיניטי All kinds of crap for you to choose from.

אה, כן, והסופרב עם 200 כ"ס תשאיר עודף ותגיע עם אבזור יותר מהאלפא.

אל תשליך את השיקולים שלך על אנשים אחרים. מכיר מספיק אנשים שעשו את המעבר מגרמניה ליפנית. חלק שמחים מהמעבר וחלק לא.

את ההשוואה לסופרב שתשאיר עודף, אפשר לעשות גם מול סדרה 3, סי קלאס, ו-A4. למה כשזה מול הג'וליה זה הופך לעובדה נוראית וכשזה מול אחת מהגרמניות זה בסדר?

עריכה אחרונה על ידי GhostBuster

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר ואפילו רצוי לכמת את זה או לפחות לנסות, ואומנם זו נוסחה עם המון משתנים אבל גם למשתנים השונים יש מקדמים שונים.

כלומר להגיע לאיזשהו טווח בהחלט אפשר ויש המון דרכים לשפר את הטווח הזה. זה אפילו מקצוע לא? אנליסטים. אם זה היה כזה קשקוש ההתנהגות של מניות לא הייתה משתנה בהתאם להמלצות אנליסטים או תחזיות אנליסטים.

לא למדתי את המקצוע ואני לא אנליסט, אבל לדעתי למשתנה "מחיר" ולמשתנה "מוניטין" יש משקל מאוד גדול במשוואה הזו.

הנסיון שלך במקומו מונח אבל אין לו משמעות כי הוא במספרים קטנים, מאוד. אז גם אם יהיו כאלו שיגידו "פאק איט. הרכב נראה מעולה, נוסע טוב אני רוצה את זה" הם יהיו מיעוט כל כך זניח שלבנות בגללו רכב חדש לגמרי זו התאבדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק נעזוב אותה.

ונשאר בפורום בלי חיים וחברה.

יש לי אופציה לצאת מהפורום לעולם הגדול.

נמצאות שתיים המוכנות לקחת אותי.

אחת איטלקיה סקסית, יקרה, יום אחד פצצה יום אחר עירומה ויום אחר מתלבשת כהומלס.

ומנגד גרמנייה/צ'כית די יבשה, אבל,, כאשר אתה נכנס, יש ג'קוזי ומפנקת ורוצה.

לפעמים טוב זובור אחד ביד משתיים על עמוד-החשמל.

בקיצור רוצה למכור ולאכול.. מכור ברמת הסופרב.

רוצה לתפלסף על תדמית ולאסוף נגזרות בצומת.. תמחר ותן תוספות של מחזיק מפתחות.

מעניין אם bagira זוכר את הבדיחה, על הזקנה הלוקחת/מתמחרת יותר מהצעירות

, :wink: כי היא נותת מחזיק מפתחות.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחודש החולף אלפא מכרו באירופה 9,100 רכבים (עלייה של 36%).

בכל אופן, בהתחשב בכך שהרכב פותח יש מאין ובזמן שיא זה לא ממש מפתיע שיש מגוון באגים, למעשה זה היה צפוי מראש. מה שחשוב הוא שהיצרן מבצע תהליך אופטימיזציה מתמשך: לומד את הדברים ומיישם. זה הנוהל אצל כל יצרן באשר הוא. כאן מדובר על יותר מהרגיל בגלל מהירות ונסיבות פיתוח המוצר. זה הכל.

מעשית, מבלי לפרט, יש מגוון קמפיינים לרכבים קיימים ומן הסתם שהרכבים החדשים מיוצרים עם השינויים בפנים (והם לא מעטים). למיטב ידיעתי, החל מייצור אפריל, הרכבים כבר משודרגים משמעותית.

באשר ל-jalopnik, הוא נמצא בסוג של סכסוך עם אלפא רומאו בהקשר לג'וליה וולוצ'ה שלו ועל פניו נראה שהוא משתמש בפלטפורמה שלו על מנת לנגח את היצרן.

בין אם התנהלותו מוצדקת או לא, זה עשוי לגרום לאלפא להתאמץ יותר וכך כולנו נרוויח.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תילך סחור סחור. כמה מכרה הג'וליה. לא אלפא, אלפא ג'וליה.

לפי המספרים שאני ראיתי BMW סידרה 3 מכרה פי 4 יותר ממנה, ויותר מכל מותג אלפא רומיאו בכלל.

עכשיו נשאלת השאלה האם למכור 2500 ג'וליות באירופה ו1000 בארה"ב בחודש זה כלכלי. משום מה יש לי הרגשה שלא, כי מרקיונה הצהיר שהוא מצפה למכור בין 75 ל100 אלף ג'ויליות בשנה... (מספרים של סידרה 3), ונשכח לך את הדעה שלך על האנליסטים וכמה אתה חשבת שהם ימכרו...

דיווחים על תקלות פה ושם לא יסבירו פער כזה. אתר של מישהו ש"מנגח" את אלפא לא יסבירו פער כזה. אפילו רכב גרוע לא בטוח יסביר פער כזה (ולא מדובר ברכב גרוע).

רק תמחור ומיצוב גרועים יסבירו פער כזה. הם פשוט לא היו מחוברים למציאות שם בפיאט.

הדיווחים על תקלות הם רק עוד מסמר בארון שהיה בנוי כבר מההכרזה על הרכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר ואפילו רצוי לכמת את זה או לפחות לנסות, ואומנם זו נוסחה עם המון משתנים אבל גם למשתנים השונים יש מקדמים שונים.

אני לא חושב שאפשר להתווכח על זה שאם נאסוף ונתשאל באופן מספיק טוב את כל מי שיש לו היכולת לקנות סדרה 3 ומעלה, נגיע למסקנות סטטיסטיות כלשהן על הרוכשים. זה לא אומר שכל אחד מאיתנו יכול לייחס את הדעות שלו לכל העולם. וזה גם לא אומר שמאחורי הגורמים שאולי תצליח לבודד יש אמת אובייקטיבית - כשמדובר בפרמטרים מדידים יחסית, כמו אמינות.

לדעתי למשתנה "מחיר" ולמשתנה "מוניטין" יש משקל מאוד גדול במשוואה הזו.

הנסיון שלך במקומו מונח אבל אין לו משמעות כי הוא במספרים קטנים, מאוד. אז גם אם יהיו כאלו שיגידו "פאק איט. הרכב נראה מעולה, נוסע טוב אני רוצה את זה" הם יהיו מיעוט כל כך זניח שלבנות בגללו רכב חדש לגמרי זו התאבדות

ההחלטה האם לבנות רכב חדש היא כנראה לא הימור ספונטני, אלא מבוססת על מי שמנתח את השוק ומחליט מהשיקולים שמחליט. וכן, לפעמים גם טועה. כמו כל מי שבונה תוכנית עסקית כלשהי, בכל תחום.

החשיבות של המחיר כאן היא ספקולציה של המגיבים בפורום. מה שבטוח הוא, שהמחיר חוצץ בין מי שיכול לקנות לבין מי שלא. זה לא אומר שכל מי שיכול לקנות היה קונה אם רק המחיר נמוך יותר. אבל זה כנראה שוב חוזר לעניין של מוניטין - שמצד אחד זה לא כזה וודאי עד כמה הרכב עצמו במקרה זה יכול להשפיע עליו, ומצד שני, אני חושב שזה די סביר להניח שמיצוב ושיווק יכולים להשפיע גם על המוניטין.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שמכל הסיפור הזה נזכה לראות גוליה ב 199K כמו שהיה כמה שנים טובות עם ה 159. בכל אופן אלפא איבדו אותי סופית כחובב המותג ברגע שנכנסתי לראשונה לג'וללייטה. זו פשוט יריקה בפנים לכל מי שמחפש רכב פרימיום. הפלסטיקים לא יותר איכותיים מאלו שיש בסקודה ראפיד. אין חלקים רכים, וזה שיצפו את זה בעור "איטלקי" - לא משכנע אותי. גם המיטו - שאותה סוחבים כבר יותר מדי זמן - משתמשת ביותר מדי רכיבים שנלקחו מהפונטו. את כל זה סוגר מחיר מופקע וחצוף - והנה קיבלתם ירידה במכירות, ירידת ערך המותג וכו.

פעם לא הבנתי איך אנשים יכולים לקנות רכבים כל כך משעממים כמו אאודי. היום אני מבין.

הקונצרן סוחב את המותג הזה אחורה, במקום שהמותג יסחוב את הקונצרן קדימה כמו שקורה בvw , במוו וכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי באתר כלשהו שנמכרו כ11300 יחידות באירופה עד יוני (לא כולל).

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגניפ אם מישהו חושב שאנשים לא קונים ג'וליות בגלל שצץ פה ושם איזה דיווח על תקלה אז הוא ממש טועה. אם הוא חושב שזה שלא קונים גורר שהרכב לא טוב/לא אמין/לא יפה זה גם שטויות. רשמתי מהתחלה מה דעתי בנושא וגם בתגובה האחרונה שלי.

אני לא יודע אם ההגדרה של הימור ספונטני להחלטה של פיאט להחיות את אלפא היא לא הגדרה נכונה. יש מצב שלקחו פה החלטה לטווח הארוך. יש מצב שהם מוכנים לשרוף עכשיו המון המון כסף לאורך כמה שנים ולהחיות את המותג הזה. אני באמת לא יודע.

אם אני מתייחס ברצינות להצהרות של בכירים בפיאט כולל מרקיונה עצמו אז הימור ספונטני ומטומטם הוא התאור הכי טוב שאני יכול לתת להחלטה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור ההוזלה של ה 159 אינו דומה; מדובר היה בהוזלה מצד היבואן, שסביר להניח שגובתה על ידי היצרן.

מחירה של הג'וליה באירופה יחסית למתחרותיה די דומה, כך שהאשמה אינה ביבואן, וגם הוזלה של 10K לא ממש עשוייה לשנות את התמונה.

מעניין מי מהאנליסטים החוכמולוגים האלו באמת מבין במכוניות, שהיה קם ואומר לאלפא שאין להם הרבה סיכוי להתחרות ראש בראש בב.מ.וו, שלא לדבר על מרצדס, ועדיף היה לתמחר את המכונית מלכתחילה בצורה הרבה פחות יומרנית ולהיות ראש לשועלים ולא זנב לאריות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גם, בלי לזלזל יותר מדי ביפניות, אבל מי שנסע ברכב יוקרה גרמני, Will find it difficult לעבור ליפנית. כל-כך Difficult infact שהוא לא יהיה מסוגל לעשות את זה. זו דעתי, ודעת מכרים, חברים, אנשים זרים שידם משגת רכבים כאלו.

אתה יודע מה הבעיה?

אתה משתמש ב'לדעתי' על דברים שהם מדידים.

אתה יכול לומר 'לדעתי במו טובה עסקה טובה יותר', אתה לא יכול לומר 'לדעתי אנשים לא יבחרו ביפנית על פני במו' ואז להתעלם מהמציאות - ועדיין לשמור על איזושהי קרדיביליות.

מנסיון עבר אני נוטה להאמין שגם כשתראה נתונים, אתה תחזיק באותן דעות - מה קוראים אותו pot committed... (;

אבל בשביל שאר הקוראים: הנה נתונים השוואתיים עבור שנת 2016 בסגמנט היוקרה בארה"ב.

אמ;לק? מרצדס ראשונה, לקסוס שניה, במו שלישית.

למען הסר ספק: אין לי חיבה מיוחדת ללקסוס. אם כבר - להיפך: אני ממש לא מתחבר לעיצוב שלהן, והן בפירוש מאחורי הטריו הגרמני עבורי.

אבל אני נותן להם אחושרמוטה קרדיט על החיל שהם עושים בשוק, אם הם היו 'רק' מזדנבים אחרי הטריו הגרמני הייתי חושב שזה מדהים בהינתן המורשת, סמל הסטטוס, והגימור הכללי של הגרמנים. העובדה שהם לא רק מזדנבים אלא נמצאים על הפודיום מרשימה בטירוף מבחינתי, אם/כש הם יוציאו רכבים שמשתמשים באלמנטים שיותר 'מדברים אלי' אני בהחלט אבדוק אותם.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

אל תשליך את השיקולים שלך על אנשים אחרים. מכיר מספיק אנשים שעשו את המעבר מגרמניה ליפנית. חלק שמחים מהמעבר וחלק לא.

את ההשוואה לסופרב שתשאיר עודף, אפשר לעשות גם מול סדרה 3, סי קלאס, ו-A4. למה כשזה מול הג'וליה זה הופך לעובדה נוראית וכשזה מול אחת מהגרמניות זה בסדר?

התשובה לכך פשוטה מאוד. הסופרב איכותית מהג׳וליה, מציעה יותר בכללי, אך נחותה במרכיב האיכות וכו מול צמד הגרמניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמירו, אבל הסופרב מציעה יותר גם מסדרה 3 וגם מסי-קלאס.

לגבי האיכות, צר לי, אבל עם כמה שאני אוהב את הסופרב, במיוחד בגרסת ה280, היא לא ברמה של הגרמניות וגם לא של האיטלקיה.

זה כמובן אחרי ישיבה ברכבים, נהיגה ברכבים, ליטוף כל החלקים, ועוד.

פרקש, הכוונה בדוגמה שנתתי היא שקשה לכמת ולגלות את המשתנים שהם המרכיב האנושי.

אתה בהחלט צודק שמנסים לכמת את זה ולמצוא את המשתנים, לפעמים גם מצליחים, לפעמים בכוונה ולפעמים בטעות.

אני לא חושב שהיצרן תולה את תקוותיו על המעריצים השרופים, פשוט שהוא ניסה לעשות משהו סדרך מסוימת שכנראה לא כל כך עבדה ועכשיו הרכב סובל ממחלות.

כמו כולם, גם אני בתקווה שזה ייפתר ושנראה הרבה מהרכב הזה על הכביש.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה לכך פשוטה מאוד. הסופרב איכותית מהג׳וליה, מציעה יותר בכללי, אך נחותה במרכיב האיכות וכו מול צמד הגרמניות.

נאה דרשת, תמציתי ונוקב, נשמע סוג של עובדה שאין עליה מחלוקת, אבל מאיפה בדיוק זה מגיע, אם אפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...