Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפורי בטיחות

ilia1
שימו לב! השרשור הזה בן 2464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מוביליי לא ישפר כלום. הוא יצפצף (בד''כ באיחור לדעתי) בסטייה מנתיב, הצמדות רכבים ויציין כשתעבור את המהירות המותרת.

קורס נהיגה מתקדמת חשוב פי מליון ויעיל פי עשרה מליון מכל מערכת.

בנוסף אמליץ על צמיגים טובים מחברה ידועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שיפורי בטיחות אני יכול להכניס לרכב שלי?

למשל כמו מוביליי יש עוד רעיונות?להפך, מובילאיי לא משפר בטיחות. נתחיל בצמיגים טובים, חיישני רוורס וכי חשוב זה הנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בלציין באיזה רכב מדובר ומה התקציב.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיחותי למי?

עבורך כנהג? נוסעים מבוגרים? נוסעים צעירים/תינוקות? עוברי דרך?

לא ציינת תקציב עדין.

הא'-ב' זה להתחיל באמת בצמיגים טובים ובהכשרה נוספת לנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך למשל רכב עם 4 כוכבי בטיחות ואתה רוצה לשפר אותו מבחינה בטיחותית בכל המכלולים אם זה לנהג להולך רגל וכו'

מחפש רעיונות והצעות

עד עכשיו זה צמיגים ונהיגה מתקדמת מה עוד אפשר?

שוב מבחינת כל המכלולים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לבדוק שכל כריות האוויר תקינות

2. צמיגים איכותיים כל שנתיים במקום כל שלוש שנים

3. התקנת מובילאיי

4. קורס נהיגה מתקדמת שבו על הדרך תוודא איך ה-abs וה-esp עובדים

5. חיישני blind spot detection

6. חיישני רוורס ומקדימה לחניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את התקציב שחשבת להקדיש לשיפור האוטו מבחינה בטיחותית, תחסוך ותרכוש רכב בטיחותי יותר.

כלל מס' 1 בשדרוגים (מכל סוג שהוא), שאם יש את השדרוג הזה בילד אין באוטו אחר, כנראה שיהיה נבון יותר לרכוש את האוטו האחר (כאמור, במסגרת התקציב).

ומשזה נאמר, הייתי מתחיל מבדיקת תקינטת של כלל המכלולים (הרכב שלך בן 10). צמיגים, ברקסים, בולמ''ז, חלקי פרונט שונים.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר להכשרת הנהג, הצעד העיקרי הוא לוודא שמצבם של הרכיבים הבטיחותיים ברכב (צמיגים, בולמי זעזועים ונוזל הבלמים) טוב.

מובילאיי ומערכות דומות יכולות לעזור ספציפית עם שמירת רווח, אך בתנאי שמכיילים אותם להתריע על רווח שהוא מתחת לסביר (1.5 שניות ומטה) ולא רק כשהרווח מגיע לרמה של סיכון מיידי (0.7 שניה) כפי שהמערכת מגיעה מהיצרן.

מעבר לזה, אין שום דבר שישנה מהותית את רמת הבטיחות של הרכב מבחינה ראשונית ("פרואקטיבית"), שניונית ("אקטיבית") או שלישונית ("פסיבית"). אם אתה חש צורך בשיפור משמעותי ביחס למה שיש לך עכשיו, הפתרון ההגיוני הוא להחליף רכב.

לדעתי, כל עוד הרכב הוא סכנת נפשות מתגלגלת, ניתן להסתפק בתחזוקה מונעת ובשיפור בהכשרת הנהג: נהיגה מתקדמת גם בהקשר של מצבי חירום וגם (שלא לומר בעיקר) בהקשר של נהיגה מגננתית - יכולה לעשות שינוי עצום.

2. צמיגים איכותיים כל שנתיים במקום כל שלוש שנים.

בלי להתחשב במצבם של הצמיגים לגופו של כל מקרה - זה קריטריון מוגזם. אני בעד להיות קפדן בבטיחות, אבל הגזמות נוטות להניא אנשים מלהקשיב. בהתאם למצב הצמיג, תדירות ההחלפה יכולה לנוע בין שנתיים וחצי לבין ארבע שנים.

5. חיישני blind spot detection

אפשרי, אך ממש לא בגדר ההכרח. כדי להתמודד עם שטחים מתים, מספיק לכוון את המראות בצורה יעילה יותר (רמז: פתיחה יותר רחבה של מראות הצד), להסיט את המבט מעט הצדה לפני מעבר נתיב, ולעבור נתיב בהדרגה.

ברכבים שיש בהם בעיות ספציפיות של שדה ראיה אפשר במקסימום להרכיב עוד מראת עזר באחד הצדדים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לבדוק שכל כריות האוויר תקינות

איך בודקים תקינות כריות אויר, כמו את הגפרורים בקופסא?

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בודקים תקינות כריות אויר, כמו את הגפרורים בקופסא?

עד כמה שאני יודע אפשר בצורה ממוחשבת במוסך מורשה.

פעם היו סיפורים על נורת ABS שנדלקת בהתנעה (ABS עובד) אבל המערכת עצמה הייתה תקולה וזה היה בעצם מעקף שנועד להסתיר תקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להתחשב במצבם של הצמיגים לגופו של כל מקרה - זה קריטריון מוגזם. אני בעד להיות קפדן בבטיחות, אבל הגזמות נוטות להניא אנשים מלהקשיב. בהתאם למצב הצמיג, תדירות ההחלפה יכולה לנוע בין שנתיים וחצי לבין ארבע שנים.

אפילו עם נהג שבת, 4 שנים שהרכב עומד בשמש זה מוגזם לא להחליף צמיגים. אני די בטוח שסטטיסטית בטסט השלישי (3 שנים) יבקשו להחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב עומד במשך כל ארבעת השנים, אז אולי באמת צריך להחליף צמיגים.

צמיגים שעובדים, ממשיכים לשמר את תכונותיהם, גם אם בירידה מתונה, למשך מספר שנים וצריך לבחון את מכלול מצבם כפי שגם ציין חן.

אבל אתה ממשיך לקחת את זה לקיצון כלשהו.

טסט ממש לא יוביל לכשלון על צמיגים ישנים, אלא אם מצבם בכי מר והבוחן "מחפש" משהו.

אני מכיר רכבים שעברו טסט גם עם צמיגים בני 6-8, ולא חסרים סיפורים על יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...