Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פירוק אמבטיון. איך לעשות את זה, ומה ההשלכות?

Platinum
שימו לב! השרשור הזה בן 2425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באמבטיה בדירה, התקינו הבעלים הקודמים אמבטיון (מסתבר שככה זה נקרא). אני לא ממש מרוצה מהאמבטיון ואני מעדיף לפרק אותו ולהתקין מוט עם וילון אמבט.

אשמח לעצתם (אם אפשר, בפירוט) של מי שכבר הרכיבו או פירקו אמבטיון שכזה על אופן ושלבי הפירוק המומלץ. וגם על תשובות לשאלות.

1. האם ישאר לי חור באמבטיה, מתחת לציר דלת האמבטיון? אם כן, איך אני סוגר אותו באופן יעיל ואסתטי.
  2. חורים בקיר. האם ישארו חורים מכוערים? האם עשוי להישאר איזה פגם אסתטי?

אשמח לכל עצה וטיפ (יש עוד מס. שבועות עד לביצוע בפועל)

IMG_20170721_172959.jpg

IMG_20170721_173003.jpg

IMG_20170721_173018.jpg

IMG_20170721_173022.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אמבטיון שנמכר בזמנו בהום סנטר.

אני התקנתי כזה.

כן. יהיו לך חורים בקיר.

לא, לא יהיו חורים באמבטיה (זה מודבק עם סופר 7.

תצטייד בטינר ובלהב של סכין יפני.

תנתק את ההדבקה מהאמבטיה.

שפוך טינר ותכניס סכין בין האמבטיה לפרופיל..

הפרופיל שמחובר לקיר הוא כפול.

הוא מחובר לפרופיל שמחזיק את הזכוכית עם שני ברגים. אני מרחתי גם שם סופר 7...

תמצא את שני הברגים בצד הפרופיל ותפרק אותם.

אחר כך תמשוך את הזכוכית.

הפרופיל שישאר - מחובר עם שני ברגים לקיר.

אם אתה רוצה לפרק קודם את הדלת, יש בורג בחלק העליון מתחת לכיסוי הניקל.

כשתפרק אותו הדלת תשלף כלפי מעלה

את החורים שישארו בקיר תסתום עם רובה בגוון האריח ונגמר הסיפור.

*לא מבין איך וילון שנדבק לך לת*ת עדיף על אמבטיון, אבל זה כנראה עניין של טעם אישי

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

אני לא מתמצא בדבקים ולא מכיר את הסופר 7 שהזכרת. בטינר אתה מתכוון לטרפנטין? אם לא, אז לאיזה טינר?

אני רואה את הברגים שהזכרת בחלק הפנימי של האמבטיון, מצחיק שלא שמתי לב אליהם קודם.

אני חושב שבהחלט כדאי לפרק קודם את הדלת, איך אני מסיר את כיסוי הניקל העליון? הוא מוברג או מונח בלחץ?

* כולם במשפחה רזים, לאף אחד לא נדבק הוילון לת*ת. אני רוצה לפרק את האמבטיון גם כדי להקל על ניקוי האמבטיה, גם כי מצטבר המון עובש צמוד לבסיסו אול הפרופיל בקיר וגם כי אני רוצה להזיז את מחזיק הדוש מצידה של האמבטיה למרכזה. ובעיקר, כי לאף אחד לא נוח איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* כולם במשפחה רזים, לאף אחד לא נדבק הוילון לת*ת.

מת מצחוק... הרגתם אותי.

לענייננו - טינר זה טינר וסופר 7 זה סופר 7,

קיימים בכל חנות כלי עבודה/בניין, כל מוכר יכיר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טינר הוא ממיס אחר מהטרפנטין.

הסופר 7 הוא דבק אכבר גבר. שום דבר לא מכניע אותו, אבל הטינר הוא הקריפטונייט שלו...

וכן, יש למקלחון הזה נטייה להיות בית גידול לעובש.

המכסה העליון מולבש בלחץ מלמעלה, יש לו כמו "שן" ארוכה בצד הרחוק מהציר.

יש שם גם בורג קטן, כמה שאני זוכר, אבל הוא מחזיק את הציר עצמו ולא את המכסה

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל"ש, האם לא יותר הגיוני בכלל לעשות מקלחון גדול ומרווח במקום אמבטיה? האם יש שימוש לאמבטיה במינו אנו (של חסכון במים)?

שאלה מחשבתית ולאו דווקא קשורה לפירוק האמבטיון

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אכן נוח מאוד לילדים קטנים, במיוחד כשהם צפופים - 3 בו זמנית זה מחזה נפוץ אצלנו.

חיסכון המים נעלם, תתעוררו, מקור המים היום הוא אינסופי - מתקני ההתפלה הגדולים בעולם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה אין מספיק מים לחקלאים? למה קוב מים בצריכה גבוהה עולה 14 שקלים לשימוש בייתי, למה בגלגלץ יש בשבוע האחרון מסביב לשעון פרסומות שקוראות לחסוך מים?

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כי החקלאים רוצים מים בזול, ולהשקות גידולים במי התפלה זה יהפוך את הגידולים ללא כלכלים

2. כי התפלה עולה כסף בניגוד לשאיבה מהאדמה/איסוף ממעין

3. כי כנראה נשאר תקציב פרסום ולא ממש יודעים מה לעשות איתו.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.

3. כי כנראה נשאר תקציב פרסום ולא ממש יודעים מה לעשות איתו.

אילו זה לא היה כ"כ עצוב, זה היה מצחיק.

לצרכן הפרטי אין שום סיבה לחסוך במים חוץ מהסיבה הכלכלית. מים לחקלאות היה ונותר נושא נפרד לגמרי.

ההתפלה בארץ היא מהפיכה משנה עולמות, אבל כמו כל מהפיכה אמיתית אף אחד לא שם לב אליה כי זה לא צהוב/סקסי/מביא רייטינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע למה אתה לא מרוצה מהאמבטיון.

אנחנו שוקלים התקנת אמבטיון כזה בחדר האמבטיה.

הוילון לא יעיל ב-100% ולא פעם, אני ממש מקפיד לסגור אותו אבל לא פעם כשיש אורחים אני מוצא שלוליות של מים.

בקיצור הוילון מצריך התעסקות ולפעמים המוט נופל שזה בכלל מעצבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר נימקתי מוקדם יותר מדוע אני לא מרוצה מהאמבטיון

אני רוצה לפרק את האמבטיון גם כדי להקל על ניקוי האמבטיה, גם כי מצטבר המון עובש צמוד לבסיסו אול הפרופיל בקיר וגם כי אני רוצה להזיז את מחזיק הדוש מצידה של האמבטיה למרכזה. ובעיקר, כי לאף אחד לא נוח איתו.

על האמבטיון מצטבר עובש בקלות. הוא מגביל מאוד את הגישה לניקוי האמבטיה, מה שמקשה על הסרת עובש שנוצר בפינה הפנימית הרחוקה. צריך לקשור את הדלת שלו שתישאר סגורה. הוא מחייב את התקנת הדוש עצמו קרוב אליו.

גם כשדלת האמבטיון סגורה, צריך לשים סמרטוט מתחת לדלת\כנף שלו, אחרת מים ימצאו את דרכם החוצה אל הרצפה. כנ"ל גם כשהדלת שלו פתוחה.

עם וילון, זה מעולם לא קרה לי. אגב, אפשר לקדוח חור בתקרה מעל המוט, להכניס דיבל ולחבר וו. מהוו אפשר להוריד חוט או שרשרת אסתטיים לתמוך במוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ קטן שלא ראיתי שנאמר: תוודא לפני הפירוק שהאמבטיון יבש...

כי לנסות לתפוס זכוכית רטובה זה בעסה לא נורמלית- מחליק מהיד בקלילות מרשימה.

גם כן לחלוטין לא יזיק לארגן חתיכת קרש להניח עליה את הזכוכיות כדי שלא יתנפצו במגע עם הרצפה (הן לא אמורות להיות רגישות עד כדי כך, אבל מאחר ואתה להבנתי אינך מנוסה עם פירוק והרכבה של מוצרי זגגות, יש לציין זאת כ"עלול לקרות").

המלצה, תעזר בחבר טוב. זה לא אמור להיות כבד במיוחד, אבל זה לא פירוק חינני במיוחד- וריקוד ה"יש לי פאנל שביר ביד רק שלא ייפול כשאני צריך להחזיק עוד משהו ולפרק משהו אחר ויש לי רק 2 ידיים" הוא לא ממש כיפי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמבטיון לא אטום כי חסר לו המגב (פס איטום) בחלק של הדלת. שלי אטום כבר 3 שנים.

אבל זה לא משנה, כי גורלו אצל פלטינום כבר נחרץ :-P

גם כן לחלוטין לא יזיק לארגן חתיכת קרש להניח עליה את הזכוכיות כדי שלא יתנפצו במגע עם הרצפה (הן לא אמורות להיות רגישות עד כדי כך, אבל מאחר ואתה להבנתי אינך מנוסה עם פירוק והרכבה של מוצרי זגגות, יש לציין זאת כ"עלול לקרות")

עצה מעולה.

כשעברתי דירה, פירקתי שולחן זכוכית גדול מאיקאה.

הנחתי את הזכוכית לרגע על הרצפה, והופ- הפלטה הפכה למליון ואחד רסיסים, שהקונה של הדירה עדיין אוסף עד היום, כנראה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...