Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה החוק לגבי אופנוע שלוקח ישר מהקצה השמאלי של נתיב שמיועד לפניה שמאלה וישר?

שימו לב! השרשור הזה בן 2439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפי החוק אופנוע צריך לעמוד מאחוריך כמו רכב רגיל בשיירה או מלפניך ואתה מאחוריו ואז להמשיך ישר המצב שאתה מתאר שהוא לצידך מסוכן לאופנוען כי זה נתיב אחד ויש אפשרות שתכנס בו , שתתחילו לנסוע אבל היי כל האופנועים נוסעים ככה אז תמיד צריך לשים לב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שמותר. האופנוע נמצא לפני הרכב ובנתיב ישר ללא קשר למיקומו בנתיב.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא ממשיך לנסוע ישר *שלא במקביל לרכב* ובתוך הנתיב, אז אין בעיה. אם כי זכור לי שגם אופנוענים אמורים להיצמד לצד הימני של הנתיב.

בעצם עכשיו קראתי שוב את ההודעה. אם אתה מדבר על זכות קדימה, ומצב שהאופנוען עוקף את הרכב מתוך הנתיב או הנתיב השמאלי יותר, אז בוודאי שלא. בדיוק כמו בכל מצב אחר, בו אופנוענים מתעלמים מהחוקים ומנכסים לעצמם את הכבישים. אבל בצד הפרקטי של הדברים, לחפש צדק בסיטואציות כאלו, זה פרקטי כמו לדפוק את הראש בקיר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מסוג הסיטואציות של היה חכם ולא צודק. במצבים כאלו, אני תמיד נותן לאופנוע את זכות הקדימה.

הסיטואציה הזו היא מסוג הדברים שהחוק לא מאפשר, אך הוא גם לא נאכף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכם ולא צודק זה מובן מאליו בכל סיטואציה בכביש... המצב הזה נפוץ כשהאופנוען עוקף בין הנתיבים והוא חותך ישר את הרכב הפונה מהנתיב הימני שמאלה תוך כדי הפניה. ז"א הוא עושה את זה בשטח המת של הרכב ולכן קשה לשים לב.

אין פה קשר מי ראשון - המצב שהאופנוען ראשון זה כשעומדים באדום, והאופנוען נדחף לעמוד ראשון - אז ברור ששמים לב אליו ונותנים לו לזנק ראשון.

אני לא מבין למה מבחינה חוקית אין פה עבירה של עקיפה בתוך צומת (או התת חוק של איסור עקיפה 20 מטר לפני ואחרי צומת)?

ובלי קשר לדעתי אופנוען שמכניס עצמו למצב הזה במיוחד אם הוא רואה וינקר שמאלי ברכב הפונה מהנתיב הימני - פשוט לא נהג חכם ולא מבין וחוזה מצבים בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן מגוון עבירות (גם עקיפה של טור של מכוניות וכניסה לצומת). מה שאין זו אכיפה. לדעתי, ברצינות, יש היום לא מעט רוכבי דו"ג בארץ שאומנם עשו תאוריה והכל, אבל לא באמת מבינים שהחוק חל עליהם. בסדר, בסוף זה עוד משהו שצריך להתרגל אליו, יחד עם הדודות מהנתיב השמאלי והנדחפים בסוף כל פקק. אבל היי.. לפחות יש לנו שרשור חדש פעם בחודש על התרבות האגרסיבית בכבישי ישראל :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש היום לא מעט רוכבי דו"ג בארץ שאומנם עשו תאוריה והכל, אבל לא באמת מבינים שהחוק חל עליהם

רובם קונים את האופנוע במטרה לעקוף את הפקקים על השוליים/בין המכוניות/על מדרכה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מבחינת החוק, אבל אם הייתי אופנוען הייתי נעמד לפני הרכב/ מסמן לנהג שברצוני להמשיך ישר ושידע שאני קיים.

לפי הניסיון שלי עם האופנוענים בארץ הם כנראה יעמדו במקביל לרכב, קצת מאחורי הנהג מזווית שהוא לא רואה אותם, ואז יופתעו כשידרסו. כמו שצוין לפני, זה מקרה קלאסי של להיות חכם ולא צודק.

Sent from my iPad using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות:

א. רוכבים לא משתחלים ברמזור כי לא מתחשק לנו לעמוד בתור (רובנו לפחות) אלא מסיבות בטיחותיות.

כשנהג מתעסק בטלפון ונכנס במכונית, התוצאה היא פגושים שבורים, טלפון לביטוח וקצת טרטור. כשיש אופנוע בין הפגושים האלו התוצאה אחרת לגמרי.

בחלק מהעולם העניין חוקי למהדרין, בחלק אסור לחלוטין ובישראל, כמו בישראל - איש לא טרח להגדיר את הנושא ולכן איש הישר בעיניו יעשה.

ב. רוכב שעומד משמאל לרכב פונה, עומד במקביל לנהג או רוכב במהירות בין רכבים (עומדים או נוסעים) - הוא דביל שמסכן את עצמו ואין שום צידוק חוקי למה שהוא עושה.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

R8 - בוא נהיה כנים. הדבר האחרון שמעניין את רוכבי הדו"ג הוא בטיחות. אם בטיחות היתה מעניינת אותם הם לא היו רוכבים על מדרכות, חוצים במעברי חציה, עוברים ברמזור אדום ומשתחלים בין מכוניות בתוך השטחים המתים בתנועה צפופה. הסיבה היחידה שבגללה הם נעמדיםבראש הטוב אחרי עקיפה בתוך נתיב היא שלא בז*ן שלהם להמתין לתורם.

רוכב הדו"ג שמתאר פות"ש ראוי לתואר אידיוט, וגם זה ביטוי המקל עמו. מקומו במרכז הנתיב, לפני או אחרי כלי רכב אחרים בהתאם לסדר ההגעה לצומת. לא בשום מקום אחר. אבל, כאמור בפסקה הקודמת, רוכבי הדו"ג מצפצפים על החוק ועל הבטיחות - אשר הולכים יד ביד - ודרווין יעשה את שלו. כמובן שהשופט תמיד ייחס כמה אחוזי אשם תורם לנהג הפחית, אבל רוכב הדו"ג הוא זה שיישב משך כל חייו בעגלת נכים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה מבחינה חוקית אין פה עבירה של עקיפה בתוך צומת.

זה נכון רק בכביש שיש בו נתיב אחד בכל כיוון נסיעה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוכב, יש לי לא מעט חברים רוכבים. כולם אנשים בוגרים, רציניים ושקולים. הדבר הראשון (!) שמעניין אותנו הוא בטיחות.

כולנו משקיעים בציוד מיגון סכומים מופרכים. כולנו משקיעים דקות ארוכות בלבישת הציוד לפני כל נסיעה. כולנו מזיעים בקיץ בתוך שכבות הגנה ומעילי עור כבדים. כולנו רוכבים כחוק ובזהירות מופלגת. אף אחד מאיתנו לא עושה אף אחד מהדברים שציינת. הסיבה היחידה שאנחנו נעמדים בין הרכבים ברמזור היא הסיבה שציינתי.

התאונה שעברתי נגרמה בעקבות נהג רכב שנסע לאחור במחלף (!) ופגע בי. אתה לא רואה אותי מכליל את כל נהגי המכוניות כ'רוצחים חסרי התחשבות'.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים עם מה שכתוב כאן,

1. כן אסור לנסוע על מדרכה בשום אופן ועם זה אני כן מסכים, אך צריך לאפשר לדו גלגלי לעלות ולחנות על המדרכה, אחרת נחנה במקומות החניה של הרכבים, ותאמינו לי שאתם לא רוצים שזה יקרה, אופנוע מהיר יותר ויגיע לשם לפניכם ויחנה בלי בעיה מיוחדת, ואז לרכב לא תהיה חניה, באותו רגע הנהגים יתפללו שרוכבי הגו גלגלי יחזרו לחנות על המדרכה.

2. נושא השוליים הינו בהסכמת המשטרה, זה בכוונה לא נאכף, כי עדיף לעקוב את הרכבים על השוליים בעת פקק בבטחה מאשר להשתחל בין הרכבים ולסכן את הרוכב ואת התנועה בכלל, ואכן אני לא מסכים עם אלה שטסים על השוליים כאשר אין פקק ואפילו בעת פקק וחושב שכן צריך לאכוף את זה.

3. אין אופנוען בחום הזה יעצור בפקק כמו רכבים, עדיף כבר לעבור לרכב ולגרום לעוד יותר פקק.

4. ברמזור עדיף שאופנוען יהיה ראשון, כי הוא זריז ויוצא ממש מהר ולא יפריע לרכבים כלל, בכלל אופנוען שנתקע אשר סביבו רכבים יהיה לו הרבה יותר קשה להחליט איך לנסוע.

מצחיק שהרבה נהגים יודעים רק להתלונן על רוכבי האופנועים, אשר עוברים אותם בשקט ותוך שניות הם רחוקים מקדימה ללא הפרעה כלל, אך אם יום אחד הרוכבים האלה פשוט יחליטו לעבור לנהוג ברכב יהיה עוד יותר בלתי נסבל ממש תוהו ובוהו, ואותם מתלוננים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...