Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה החוק לגבי אופנוע שלוקח ישר מהקצה השמאלי של נתיב שמיועד לפניה שמאלה וישר?

שימו לב! השרשור הזה בן 2462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

boobleit, עזוב את הפליטות האוטומטיות. המצב שאותו מתר פות"ש הוא של אופנוען מטומטם בדרך להיות ז"ל. אם אתה עומד משמאל לרכב שפונה שמאלה, ולא מתכוון לפנות שמאלה - איזה פקק אתה חוסך? איזו חניה אתה מפנה? אתה מסכן את עצמך שלא לצורך, זה הכל. זה לא שרשור אופנוע נ' מכונית בכללי, זאת שאלה על מצב ספציפי.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

boobleit, עזוב את הפליטות האוטומטיות. המצב שאותו מתר פות"ש הוא של אופנוען מטומטם בדרך להיות ז"ל. אם אתה עומד משמאל לרכב שפונה שמאלה, ולא מתכוון לפנות שמאלה - איזה פקק אתה חוסך? איזו חניה אתה מפנה? אתה מסכן את עצמך שלא לצורך, זה הכל. זה לא שרשור אופנוע נ' מכונית בכללי, זאת שאלה על מצב ספציפי.

אני חושב שאם הייתה קורא את התגובות הייתה חוסך את הפליטה האוטומטית שלך, היא עוד יותר לא מוצלחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את כולן. תקרא במיוחד את של אודיR8, היא די ממצה את העניין.

התחלתי לכתוב לפני שראיתי את התגובה שלו,

אז אני חושב שהתגובה שלי לגטימית, מרגיש רע עם זה? זכותך, תתלונן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילא זה שמסתבר שצדקתי, אבל אני ממש מקווה שאתה מפעיל יותר שיקול דעת ברכיבה מאשר בכתיבה כאן בפורום. מסוכן שם, שמור על עצמך.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוכב, יש לי לא מעט חברים רוכבים. כולם אנשים בוגרים, רציניים ושקולים. הדבר הראשון (!) שמעניין אותנו הוא בטיחות.

כולנו משקיעים בציוד מיגון סכומים מופרכים. כולנו משקיעים דקות ארוכות בלבישת הציוד לפני כל נסיעה. כולנו מזיעים בקיץ בתוך שכבות הגנה ומעילי עור כבדים. כולנו רוכבים כחוק ובזהירות מופלגת. אף אחד מאיתנו לא עושה אף אחד מהדברים שציינת. הסיבה היחידה שאנחנו נעמדים בין הרכבים ברמזור היא הסיבה שציינתי.

התאונה שעברתי נגרמה בעקבות נהג רכב שנסע לאחור במחלף (!) ופגע בי. אתה לא רואה אותי מכליל את כל נהגי המכוניות כ'רוצחים חסרי התחשבות'.

הערה לפני תגובה: אל תקח את דבריי אישית. הם תוצר של תסכול רב שנים מתרבות נהיגה ורכיבה בארץ, כשבעייני, רוכבי הדו"ג הם תמצית כל מה שרע בכבישי ישראל.

ועכשיו לתגובה עצמה:

אני לא כל כך בטוח מה הטעון הבטיחותי כאן, אבל בכבישים בהם אני נוהג, כשאופנוען מכל סוג נעמד *לידי*, ולא נדחף לפניי בכל מחיר, אני כמעט ומתחיל להאמין באלוהים. לרוב, 99.9999% מהרוכבים נדחפים קדימה. יותר מזה, משום מה זה גם נורא מקובל אצל הרוכבים להתעלם מקווים לחלוטין ופשוט לעמוד בתוך הצומת במצב כזה, שאני בתור נהג צריך לחשוש ללחוץ על הגז, עד שהאופנוען לא נעלם (אם הוא נעלם, כי גם כאלו שעוקפים את כולם כדי לרכב ב-20 קמש זה תופעה נהדרת שיש אצלנו).

למיטב הבנתי, הנושא דווקא כן הוגדר בישראל. הוא פשוט לא נאכף, כמו מיליון אחד ודברים אחרים. אז אפשר להתמם ולעשות מה שבא לכם. כמובן, זו היא גם התממות קיצונית להציג את זה כאילו אתם "סתם" נעמדים במקביל לרכבים מטעמי בטיחות. כפי שכבר כתבתי למעלה, עוד לא פגשתי אופנוען שלא ניסה לפלס את דרכו לתומך הצומת כשכולם עומדים. אין איזו סיבה מיוחדת להניח שדווקא בחבורה שלך איש לא עושה את זה.

כולכם משקיעים סכומים מופרכים במיגון. זה חשוב ויפה. רק היום בצהריים עקף אותי ב-3 הזדמנויות שונות אופנוען כזה, ממוגן, נדמה לי גם עם הגופרו הסטנדרטי על הקסדה. פעמיים מתוך השלוש הוא עקף אותי בתוך פניה. פעם אחת ביני לבין המדרכה, כמובן על מעבר חציה. עכשיו, מה שהכי יפה בסיפור הזה, שעוד לא שמעתי אף אופנוען מודה שהוא רוכב ככה. תמיד זה 99.999% האחרים שמוציאים שם רע לכל השאר.

זה מתחבר לא רע למאבק שאני יודע שמנהל אדם די מוכר בתחום הזה, שרוכב כבר שנים, ונלחם על קידום הדוג בארץ כ"דרך לחסוך פקקים". כי זה מה שזה ביום יום. דרך לחסוך פקקים. עבור כל רוכב - ולא משנה אם הוא בעלים של הארלי, דוקאטי או ביציקלטה מתפרקת מימי מלחמת העולם השניה. אני בטוח שאתה וחבריך עושים את זה יותר באלגנטיות משליחי פיצה, שרוכבים פה על המדרכה, כי לא בא להם לעשות סיבוב מסביב לשכונה. אבל בכל זאת... תרבות קומבינטוריקה היא תרבות קומבינטוריקה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט לא. חלאס עם ההכללות.

אנחנו רוכבים כי אנחנו אוהבים לרכוב ורוצים להשאר בחיים. אני לא ערב לאיש מלבדי ומלבד הרוכבים שאני מכיר - אנחנו לא כאלו. אני גר בגליל, אין כאן פקקים. אני לא חוסך ולו שניה אחת על האופנוע.

אני מוכן להעלות לכאן סרטונים מלאים ולא ערוכים מיום רכיבה סטנדרטי שלי או אפילו מטיול עם קבוצת הרכיבה, לא תצליח למצוא בהם ולא עבירת תנועה אחת.

כמובן, תרבות הנהיגה של הנהג הישראלי המצוי לא נעלמת ברגע שהוא עובר לאופנוע. אבל כמו שאני מאמין שאתה לא נוסע באדום או עומד 'רק שניה אחי אני חייב לקנות סיגריות' עם איתות חירום בדאבל פארקינג רק כי יש לך רכב, אל תאשים אותי שאני עובד על החוק כי יש לי אופנוע (היה, תודות לנהג ארצישראלי מצוי).

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאודי וציצי - ההבדל בין האידיוט שנסע רברס במחלף לבין נהגי הדו"ג שציינתי פשוט מאד: הנהג שנסע רברס שייך למיעוט. נהגי הדו"ג שציינתי הם רוב מוחלט. כלומר - אני ממש לא זוכר מתי לאחרונה נתקלתי בארץ ברוכב דו"ג שעמד בתור ולא זגזג, עקף על מדרכה או חצה על מעבר חציה - כאשר הדבר היה נוח להם.

נושא המדרכה לא רלוונטי - יש חניה חוקית ויש שאינה חוקית. חציית מדרכה על ידי רכב מוסדרת בחוק הן לגבי דו"ג, והן לגבי 18 wheeler.

אודי - זה שאתה משקיע בלבוש מגן לא אומר שום דבר על טיב הנהיגה שלך. גם אם אני משקיע ברכב עם 6 כוכבי NCAP אני עדיין יכול להיות נהג מסוכן. אז תשקיע בכל ציוד הבטיחות אבל תנהג בלי התחשבות בסביבה והפכת לנהג מסוכן, במיוחד לעצמך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמאס לי. אחזור בפעם האחרונה - די עם ההכללות.

מבחינתי אתה זהה לחלוטין לנהג שהעיף אותי לכל הרוחות. מה ההבדל? אתה נוהג ברכב והוא נוהג ברכב. ואם תבקר בשרשור הדבילים תגלה שהוא ממש לא מיעוט.

אני גם לא זוכר מתי הפעם האחרונה שעליתי לכביש ולא חתך אותי נהג פחית. אז גם אתה כזה. וגם אתה עובר באדום, חונה בדאבל פארקינג ודורס זקנות במעבר חציה.

הרי יש לך רכב.

That's why we can't have nice things.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

r8, העניין הוא שאתה פשוט צודק גם עם ההכללות לצד השני.

כלומר, זה שאולי ספריאל לא חותך אופנוענים, לא אומר שהנהג הממוצע בישראל לא חותך.

עכשיו, ברור שיש רמות שונות. אבל המשפט הזה

רוכבים לא משתחלים ברמזור כי לא מתחשק לנו לעמוד בתור (רובנו לפחות) אלא מסיבות בטיחותיות.

מנסה לזכך יותר מדי עבריינים שיש בכבישים, ונוהגים כמו שנוהגים לא בגלל עניין של בטיחות, אלא מתוך גישה כללית מאוד לדו גלגלי, ככלי שמאפשר לחסוך בפקקים. וגם אם במקור אולי מלמדים (אין לי מושג) מי שמוציא רישיון לדו"ג לזגזג לקדמת התור בצומת בגלל בטיחות לכאורה - זו ממש אבל ממש לא הסיבה שבגללה אופנועים חותכים אותי באייפקס על מעברי חציה, או שאני רואה אותם יוצאים לעקיפות פראיות ברחובות הראשיים (והחד סיטריים) של תל אביב, תוך התעלמות מוחלטת מהתנועה שבאה ממול.

צר לי, אבל הגישה של רוב הרוכבים שאנחנו רואים בכבישים היא לגמרי גישה של "מהרגע שאתה מבין שאתה יכול לא לעצור איפה שכולם עוצרים, אז כבר קשה בכלל לעצור אי פעם", כפי שתיאר את זה אחד מחבריי הרוכבים.

כמובן, אני נותן לך את הקרדיט שאתה שונה, בדיוק כמו שאולי ספריאל או אני לא מייצגים את הנהג הישראלי הממוצע. ושאתה לא תצא לעקיפה של טור של מכוניות בכביש עם נתיב אחד לכל כיוון, או כל תעלול דומה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

boobleit, עזוב את הפליטות האוטומטיות. המצב שאותו מתר פות"ש הוא של אופנוען מטומטם בדרך להיות ז"ל... זה לא שרשור אופנוע נ' מכונית בכללי, זאת שאלה על מצב ספציפי.

+1

רוכב כזה לא ישרוד הרבה זמן על הכביש. זה חוסר יכולת לחזות קדימה ולהתמקם נכון. רוכב שמפעיל את הראש ידאג להתקדם לפני הרכב (כאשר רמזור מעבר החציה הופך לאדום).

אבל נהג חכם (בעיקר כאלה שרכב בעברו), יזהה את האדיוט הפוטנציאלי וימתין שניה לפני שיזנק בירוק. ממילא רוב הרורכבים יוצאים שניה קודם, וההמתנה תחסוך כאב ראש של תאונה, גם אם היא לא באשמתך.

(משום מה בימים האחרונים יוצא לי להתקל יותר מהרגיל ברוכבים מפגרים. שניים התעקשו לעקוף אותי בתוך מעגל תנועה חד נתיבי (וזה לא שאני מהנהגים המזדחלים), שניים אחרים זינקו ברמזור כשעוד הופיע אדום+צהוב בצמתים שבהם גניבת צהוב במהירות גבוהה הם עניין קבוע. דארווין יעשה את שלו כנראה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...